Вибір регулювальних кранів

Вибір регулювальних кранів

Регулювальні крани для опалювальних радіаторів підбираються залежно від типу системи для опалення та вимог до її функціональності. Радіаторний регулятор здатна працювати в ручному або автоматичному режимі. Принцип зміни нагріву приладів опалення залежить від конструкції пристрою, які діляться на конусні і клапанні.

Підбираючи вентиль на опалювальну батарею, подивіться дуже уважно на матеріал корпусу( сталь, латунь, комбінація таких металів), якість використаних ущільнювачів-від цього може залежати довговічність і надійність виробів, детальніше дивіться в каталозі https://sprenergo.com.ua/mahistralnyi-truboprovid/.

Типи і моделі

Існують такі варіанти вентилів, що дозволяють налаштовувати потік носія тепла:

Конусні механічні. Найбільш простий і недорогий варіант, прохідний перетин пристрою змінюється при переміщенні штока, для чого потрібно вручну налаштовувати його положення. Рекомендується використовувати одночасно з термометром. Слабким місцем вважається прокладка з гуми, схильна до зношування.
Напівавтоматичні термостати прямої дії. Положення штока змінюється під впливом термочутливого елемента, коли температура носія тепла може досягати заданих параметрів. Значення ставиться вручну.
Автоматизовані термостати. Шток пересувається сервоприводами, які приводяться в дію контролером, який отримав сигнал від датчика тепла. Залежно від вибору споживача, пристрій реагує на температуру нагрівання носія тепла або повітря в приміщенні.
Під час розрахунку опалювальні системи необхідно врахувати, що установка кранів на опалювальні батареї зменшує здатність пропуску системи. Необхідно вибрати оптимальний трубний діаметр або знайти крани з найбільшою пропускною здатністю.

Автоматичний термостат

Популярні марки

Хороший регулювальний кран-запорука довговічності і надійності системи для опалення. Краще застосовувати вироби проявили себе брендів, куди входить:

 • Itap (Італія);
 • Oventrop (Німеччина);
 • Danfoss (Данія);
 • Luxor (Італія);
 • Valtec (Італія і Російська Федерація, спільне виробництво).

Корпуси дешевої запірно-регулювальної арматури робляться з алюмінієвого сплаву – для цього сплаву характерна дуже висока крихкість, дані вироби не рекомендовані до використання. Якісний корпус зроблений зі сталі або латуні, бронзи.

Знамениті виробники замість прокладок з гуми застосовують силіконові ущільнювачі. На відміну від гуми, яка втрачає пластичність через великі температур і розсипається при механічному впливі, силіконові прокладки не втрачають власних практичних властивостей протягом усього експлуатаційного періоду.

Як підібрати кран для системи постачання води

Сьогоднішній ринок рекомендує широке розмаїття кранів кульового типу і не в них заплутатися завдання незвичайна. Перед тим як йти в магазин потрібно визначитися з матеріалом, типом корпусу, розміром необхідного вироби.

Характеристики в експлуатації нанесені на корпус крана у вигляді наступної маркування:

Вибір регулювальних кранів
 • DN-Діаметр отвору проходу;
 • PN-переважне робочий тиск при температурі середовища в 20 градусів;
 • цифрами-Максимальна температура;
 • стрілка-напрямок потоку;
 • дата випуску;
 • виробник.

Якщо вам необхідний надійний кран кульовий, то потрібно вибрати виробників з Італії. Безпосередньо вони вважаються лідерами конкурентоспроможної продукції в даному сегменті. Відомі бренди: Giacomini, Bossini, Valtec, Itap, Bugatti.

Під час вибору шарнірного крана уважно подивіться на такі моменти:

Вибір регулювальних кранів
 • Корпус повинен бути гладким, без зазубрин, «патьоків». Маркування чітке, нанесене на центральну частину корпусу.
 • Справжній латунний кран набагато більше важать сплаву алюмінієвого сплаву, з якого роблять підроблену продукцію.
 • На вхід від центральної магістралі завжди ставлять цілісний кран. На розширення всередині будинку можна поставити розбірні, що підлягають ремонту.
 • З 2-ух виробів з найрізноманітнішим номінальним тиском, вибирайте з великим запасом. Для холодного водозабезпечення найменший поріг від 10 атм., для гарячого — від 20 атм.
 • Ціна. Вона не може бути низькою для надійного вироби.

Навіть виконуючи всі рекомендації, можна вибрати фальшивку. В якості гарантії купуйте в брендових магазинах. Беріть касовий і товарний чеки. На фальсифіковані вироби товарні чеки виписують, в основному, з великим небажанням.

barus76rusvol