Як вибрати якісний скутер і мопед

Як вибрати якісний скутер і мопед

Скутер і мопед – це засоби пересування, які чудово підійдуть для міського режиму. Завдяки ним ви легко зможете потрапити в необхідне вам місце, уникнувши пробок і заторів на дорогах. З точки зору вартості за кілометр шляху такі варіанти транспорту також вважаються вигідним варіантом. Але як же не заплутатися у великому асортименті скутерів і мопедів і підібрати власне той засіб пересування, яке підходить власне вам? У вирішенні такої проблеми вам допоможе наша стаття.

Покупцям важливо пам’ятати, що перш ніж власний вибір зупинити на конкретній моделі, потрібно відповісти на наступні питання:

  • Для кого купується скутер (дорослий/дитина)?
  • Де скутер буде застосовуватися?
  • Чи потрібен скутер для транспортування пасажира?
  • Яку суму замовник готовий віддати за транспорт?

Вибір типу і об’єму двигуна скутера.

Найкращий вибір потужного скутера володіє потужністю 7 кінських сил. У даних пристроях паливний витрата не буде більше, ніж 3 л. на сто кілометрів, а для міського режиму їзда на аналогічному транспортному засобі стане більш приємною, комфортною і зручною.

Згідно із законом, на скутери необхідні права, почавши з обсягу в 50 куб.см. зазвичай такі скутери належать японським і китайським виробникам. Виробники, в основному, випускають пристрої в 50, 72, 125 і 150 куб.см. моторолер в 50 кубів буде дуже економічним, але його потужності для міського режиму їзди може бути дуже мало. За типом двигунів скутера діляться на двотактні і чотиритактні. У маленьких скутерах зазвичай використовуються двотактні двигуни. Основні їх переваги в простоті і маленькій ціни. На большекубатурних моделях, в основному, використовуються чотиритактні двигуни, вони мають набагато більшу потужність характеристику, якщо порівнювати з двотактними; більш економні і мають меншу отруйність вихлопу.

Визначення типу гальм

На даний момент в скутерах використовуються дискові і барабанні гальмівні механізми. Гальма дискові «прийшли» з мотоспорту і відрізняються значно високою ефективністю і швидкістю спрацьовування, на відміну від барабанних гальм. В основному, їх ставлять на переднє колесо, оскільки при гальмуванні завантажується власне перед скутера, виходячи з цього і гальмівне зусилля доводиться в як правило на переднє колесо. Крім того барабанні гальма більш схильні до перегріву при інтенсивному гальмуванні. Основним їх перевагою перед дисковими гальмами вважається висока грязеустойчивость, так як барабан і гальмівні колодки закриті з кожного боку, на відміну від відкритого гальмівного диска. Тому, якщо бажаете купити у Львові надійний скутер, подивіться на сайті https://westlviv.com.ua/skutery/.

Крім дискового гальма виділяють задній барабанний гальмо. При гальмуванні відбувається перерозподіл ваги по колесах скутера, власне тому задній гальмо повинен володіти високою ефективністю. Звичайний варіант-Переднє гальмо дисковий гідравлічний, задній – барабанний.

Барабанні гальма володіють простим і якісним механізмом. Робочий принцип такого типу гальм максимально простий: ви тиснете на ручку, вона тягне канат сталевий. Канат сталевий другим кінцем з’єднаний з механізмом гальма і розтискає колодки. Пружина стискає їх назад, коли ви відпускаєте важіль гальма.

Як вибрати якісний скутер і мопед

Але у барабанних гальм існує дуже багато недоліків, якщо порівнювати з дисковими гальмами: дуже низька ефективність гальмування; канат сталевий менш продуктивний, ніж Гальмівна рідина, крім того гальмівний канат сталевий може порватися, буває це дуже і дуже рідко, проте даний факт не потрібно виключати.

Моделі для міста і скутер для заміських поїздок

Для їзди по місту неймовірно важлива швидкість розгону і мобільність, тому краще підбирати модель з потужним двигуном. Також як і в автомобілях, потужність двигуна скутера вимірюється в кінських силах. Для міста найбільш оптимально підійдуть моделі, двигун яких не менше 6 л.крім того краще підібрати модель, яка оснащена телескопічною передньою вилкою і дисковим гальмом.

Під час вибору скутера для поїздок по пересіченій місцевості Вам обов’язково слід звернути увагу на передню вилку. В цьому випадку перевагу віддавайте скутеру з маятникової виделкою, тому що вона на порядок краще амортизує при їзді по нерівних поверхнях. Телескопічна ж вилка дасть вам відчути будь-яку маленьку ямку, що досить неприємно. Крім того важливо розташування повітряного фільтра. Нижній заборник повітря найкраще підійде для міського режиму їзди, завдяки тому, що пилу на сільських дорогах куди більше. Тому доведеться дуже часто міняти повітряний фільтр, що зробить більше ціна експлуатації.

Крім того якщо ви збираєтеся часто транспортувати багаж або їздити з пасажиром, то подивіться дуже уважно на підйомність вантажу скутера. Розрізняють одномісні та двомісні скутери.

Особливості придбання мопеда

Модель мопеда потрібно підбирати за тими ж параметрами, що і скутер. Однак дуже важливо, що між скутерами і мопедами є різниця. Не звертаючи уваги на те, що часто слово «скутер» застосовується як синонім «мопеду».

Основна відмінність мопеда від скутера полягає в тому, що мопед обладнаний ланцюговою передачею, яка спрямована на заднє колесо, муфтою вільного ходу, гальмом в задньому колесі.

Заключний етап, під час вибору скутера і мопеда – це визначення марки виробника ТЗ. Компанія «вдала Техніка» пропонує вам придбати скутери та мопеди тільки найбільш надійних брендів:

Як вибрати якісний скутер і мопед
  • ABM-це якісний надійний бренд, скутери і мопеди даної марки підходять як для міських поїздок, так само і для поїздок по заміській місцевості. Маневрені, легкі в експлуатації.
  • IRBIS-скутери і мопеди даного бренду прекрасно підходять для поїздок по пересіченій місцевості. Міцна залізна рама, великий діаметр коліс, відсутність деталей з пластика роблять скутери і мопеди даного бренду самим функціональним рішенням для заміської місцевості.
  • Racer-це випробуваний надійний бренд, для прихильників традицій. Скутери даної марки чудово підійдуть для експлуатування на сільських дорогах. Крім того ТЗ даної марки виділяє легкість управління і невелика ціна.
  • Мінськ — цей бренд пройшов перевірку часом! Основні переваги даної марки: велика швидкість і мобільність; Потужний двигун, дизайн в класичному стилі і безпеку.
  • Gryphon-відмінні міські скутери, які відрізняється маневреністю і простотою в роботі.
  • SYM-скутери даного бренду відрізняються винятковою якістю, підходять як для міських, так само і для заміських поїздок. Крім того моделі даного бренду відрізняються незвичайним агресивним дизайном, що безумовно виділить вас на дорозі.

barus76rusvol