Популярное в сети

Теплиця з полікарбонату

Принципи планування зон на дачі такі, що не менше 50% землі відводиться під овочеві культури і сад. Однак багато рослин з тих, що хочеться посадити у себе на ділянці, призначаються для теплого клімату. Їм потрібно тепло, світло і невелика вологість. При нестачі даних факторів урожай виходить небагатим.

Досвідчені садівники давно знайшли вихід з положення, застосовуючи теплиці. Оцінивши всі ЗА і проти даного будови з тих чи інших матеріалів, робимо висновок, що підходящий варіант — це теплиці з прозорого пластика.

У вигляді основи будь теплиці застосовується каркас, який повинен утримувати не тільки полікарбонатний матеріал, але і сніг.

Щоб споруда не помалося, застосовують такі матеріали:

  • дерево-екологічність, низька ціна. Через контакт з вологим грунтом починає гнити частина знаходиться внизу і просідати;
  • алюміній — легко оброблюваний метал, тривалий час не піддається волозі. До недоліків потрібно віднести здатність ламатися при сильному вітрі, і також снігопаді;
  • сталь-досить міцний матеріал, здатний прослужити довгі роки. Мінуси: велика ціна, потрібно обробляти протикорозійними засобами (полімерна фарба, покриття з цинку).

Види укривних матеріалів:

  • плівка з поліетилену — в монтажі складного немає нічого, але вистачає лише на 1-2 сезони;
  • скло-частіше застосовується для промислового вирощування культур за рахунок екологічності, стійкості до вітру, снігу. Мінуси: під час граду може розбитися і завдати травми;
  • полікарбонатний матеріал-в собі поєднує хороші позитивні характеристики скла і плівки.

Важливим фактором вважається форма теплиці. Для полікарбонатного матеріалу Підходить кілька конструкцій:

  • арочна модель-відрізняється місткістю, дуже малою кількістю стиків, невразлива до вітру. Під час зими сніг доводиться прибирати з даху;
  • щипцева форма — цей вид теплиць важкий в монтажі і займає більше простору;
  • конічні-чудовий варіант для вирощування високих рослин (огірки, томати).
Теплиця з полікарбонату

Велику увагу при установці конічних теплиць необхідно звернути на герметизацію коника.

Що таке полікарбонатний матеріал

Полікарбонатний матеріал-штучний полімерний матеріал з вугільної кислоти і двоатомних спиртів, він відноситься до групи термопластів. Перше з’єднання полікарбонатного матеріалу винайшов Герман Шнелл в далекому 1953 році. Він працював фахівцем в лабораторії однієї відомої фармацевтичної компанії. Власне завдяки цьому вченому світ отримав пластикові баночки для лікарських засобів і просвічуються блістери для таблеток.

У тому ж році перше з’єднання полімерного матеріалу отримало патент і назву «Макролон». Він був в 200 разів міцніше скла, не пропускав вологу і майже не змінювався під впливом як невисоких, так і великих температур.

Пізніше полімерний матеріал знайшов використання у виробництві лінз для окулярів, деталей для комп’ютерів, компакт-дисків, LED-ламп і фар для автомобілів. Матеріал активно застосовується при створенні захисної екіпіровки для хокеїстів, мотоциклістів, а також використовується для виробництва будівельних касок. Може бути різних кольорів.

У власників дачі полікарбонатний матеріал асоціюється з щільними листами полікарбонату, який продається намотаним на великі бобіни.

Теплиці з прозорого пластика-які вони можуть бути

Схожі споруди як правило ділять на дві групи-фабричного виготовлення і виконані власними руками. Перші купуються конкретно у заводу-виробника або в магазині. У своїй більшості схожі один на один-споруди форми арки з каркасом з капелюшного профілю або труби зі сталі квадратного перетину. На ділянку такі теплиці привозяться у вигляді набору деталей і листів пористого полікарбонату, збираються швидко і без зусиль. Вибір якісної тепличної споруди з полікарбонату фабричного виготовлення-окреме питання, яке розглянуто в одному з розділів статті нижче.

Споруди, зведені городниками самостійно, відрізняються різноманіттям форм і розмірів — кожен робить так, як йому здається краще, краще і зручніше. Крім металу, у вигляді матеріалу для каркаса досить часто використовується деревина, так як вона проста в обробці. Ще один варіант полікарбонатних теплиць-з «скелет» з ПВХ труб. Він виділяється доступною ціною і легкістю. Але необхідно розуміти, що такий спосіб підійде для переважно літньої споруди, повністю або частково демонтується восени-споруда з каркасом з ПВХ не володіє достатньою міцністю.

Особливості оформлення теплиці з прозорого пластика всередині

Всередині необхідно підтримувати відповідну для культур вологість, температуру і т.д. Щоб поєднувати це з вигідним застосуванням доступного простору, необхідно все добре зважити. Важливо визначитися, які рослини будуть жити в парнику. Зовсім не всі з них люблять постійне тепло і велику вологість. Багато ростять в теплицях огірки, помідори, полуницю, баклажани, перець і т.д. Деякі з овочів не люблять сусідство між собою. Також головне не забути врахувати, що для найрізноманітніших овочів потрібні різноманітні умови утримання.

Тому важливо визначитися, що буде вирощуватися. Від цього може залежати розташування грядок. Замість них для деяких рослин можна зробити стелажі. Ще один варіант — парник всередині теплиці.

Обдумуючи пристрій всередині тепличного споруди з полікарбонату, необхідно відштовхуватися від її розміру. Вони необхідні і при складанні креслень.

Серед характерних переваг полікарбонатного матеріалу у виробництві теплиці можна відзначити наступні.

  • Легкість і легкість установки. Внаслідок того, що цей матеріал відрізняється мінімальною масою, його дуже легко перевозити і встановлювати.
  • Унікальні властивості теплоізоляції, які відбулися завдяки інноваційній структурі матеріалу і спеціальній обробці.
  • Приголомшливі показники шумоізоляції, які іноді можуть досягати 25 децибел.
  • Наявність спеціального покриття, яке забезпечує хороший захист від шкідливого впливу променів ультрафіолету.
  • Відмінні характеристики міцності. Не звертаючи уваги на власну маленьку масу, цей матеріал без проблем може тримати навантаження механічного властивості і удари, і також сильні температурні перепади. Останні дослідження показують, що сучасні листи полікарбонату в 200 разів міцніше, ніж скло.
Теплиця з полікарбонату

Related Articles

Back to top button