Теплиця з полікарбонату

Теплиця з полікарбонату

Принципи планування зон на дачі такі, що не менше 50% землі відводиться під овочеві культури і сад. Однак багато рослин з тих, що хочеться посадити у себе на ділянці, призначаються для теплого клімату. Їм потрібно тепло, світло і невелика вологість. При нестачі даних факторів урожай виходить небагатим.

Досвідчені садівники давно знайшли вихід з положення, застосовуючи теплиці. Оцінивши всі ЗА і проти даного будови з тих чи інших матеріалів, робимо висновок, що підходящий варіант — це теплиці з прозорого пластика.

У вигляді основи будь теплиці застосовується каркас, який повинен утримувати не тільки полікарбонатний матеріал, але і сніг.

Щоб споруда не помалося, застосовують такі матеріали:

 • дерево-екологічність, низька ціна. Через контакт з вологим грунтом починає гнити частина знаходиться внизу і просідати;
 • алюміній — легко оброблюваний метал, тривалий час не піддається волозі. До недоліків потрібно віднести здатність ламатися при сильному вітрі, і також снігопаді;
 • сталь-досить міцний матеріал, здатний прослужити довгі роки. Мінуси: велика ціна, потрібно обробляти протикорозійними засобами (полімерна фарба, покриття з цинку).

Види укривних матеріалів:

 • плівка з поліетилену — в монтажі складного немає нічого, але вистачає лише на 1-2 сезони;
 • скло-частіше застосовується для промислового вирощування культур за рахунок екологічності, стійкості до вітру, снігу. Мінуси: під час граду може розбитися і завдати травми;
 • полікарбонатний матеріал-в собі поєднує хороші позитивні характеристики скла і плівки.

Важливим фактором вважається форма теплиці. Для полікарбонатного матеріалу Підходить кілька конструкцій:

Теплиця з полікарбонату
 • арочна модель-відрізняється місткістю, дуже малою кількістю стиків, невразлива до вітру. Під час зими сніг доводиться прибирати з даху;
 • щипцева форма — цей вид теплиць важкий в монтажі і займає більше простору;
 • конічні-чудовий варіант для вирощування високих рослин (огірки, томати).
Теплиця з полікарбонату

Велику увагу при установці конічних теплиць необхідно звернути на герметизацію коника.

Теплиця з полікарбонату

Що таке полікарбонатний матеріал

Полікарбонатний матеріал-штучний полімерний матеріал з вугільної кислоти і двоатомних спиртів, він відноситься до групи термопластів. Перше з’єднання полікарбонатного матеріалу винайшов Герман Шнелл в далекому 1953 році. Він працював фахівцем в лабораторії однієї відомої фармацевтичної компанії. Власне завдяки цьому вченому світ отримав пластикові баночки для лікарських засобів і просвічуються блістери для таблеток.

У тому ж році перше з’єднання полімерного матеріалу отримало патент і назву «Макролон». Він був в 200 разів міцніше скла, не пропускав вологу і майже не змінювався під впливом як невисоких, так і великих температур.

Пізніше полімерний матеріал знайшов використання у виробництві лінз для окулярів, деталей для комп’ютерів, компакт-дисків, LED-ламп і фар для автомобілів. Матеріал активно застосовується при створенні захисної екіпіровки для хокеїстів, мотоциклістів, а також використовується для виробництва будівельних касок. Може бути різних кольорів.

У власників дачі полікарбонатний матеріал асоціюється з щільними листами полікарбонату, який продається намотаним на великі бобіни.

Теплиці з прозорого пластика-які вони можуть бути

Схожі споруди як правило ділять на дві групи-фабричного виготовлення і виконані власними руками. Перші купуються конкретно у заводу-виробника або в магазині. У своїй більшості схожі один на один-споруди форми арки з каркасом з капелюшного профілю або труби зі сталі квадратного перетину. На ділянку такі теплиці привозяться у вигляді набору деталей і листів пористого полікарбонату, збираються швидко і без зусиль. Вибір якісної тепличної споруди з полікарбонату фабричного виготовлення-окреме питання, яке розглянуто в одному з розділів статті нижче.

Споруди, зведені городниками самостійно, відрізняються різноманіттям форм і розмірів — кожен робить так, як йому здається краще, краще і зручніше. Крім металу, у вигляді матеріалу для каркаса досить часто використовується деревина, так як вона проста в обробці. Ще один варіант полікарбонатних теплиць-з «скелет» з ПВХ труб. Він виділяється доступною ціною і легкістю. Але необхідно розуміти, що такий спосіб підійде для переважно літньої споруди, повністю або частково демонтується восени-споруда з каркасом з ПВХ не володіє достатньою міцністю.

Особливості оформлення теплиці з прозорого пластика всередині

Всередині необхідно підтримувати відповідну для культур вологість, температуру і т.д. Щоб поєднувати це з вигідним застосуванням доступного простору, необхідно все добре зважити. Важливо визначитися, які рослини будуть жити в парнику. Зовсім не всі з них люблять постійне тепло і велику вологість. Багато ростять в теплицях огірки, помідори, полуницю, баклажани, перець і т.д. Деякі з овочів не люблять сусідство між собою. Також головне не забути врахувати, що для найрізноманітніших овочів потрібні різноманітні умови утримання.

Теплиця з полікарбонату

Тому важливо визначитися, що буде вирощуватися. Від цього може залежати розташування грядок. Замість них для деяких рослин можна зробити стелажі. Ще один варіант — парник всередині теплиці.

Обдумуючи пристрій всередині тепличного споруди з полікарбонату, необхідно відштовхуватися від її розміру. Вони необхідні і при складанні креслень.

Теплиця з полікарбонату

Серед характерних переваг полікарбонатного матеріалу у виробництві теплиці можна відзначити наступні.

 • Легкість і легкість установки. Внаслідок того, що цей матеріал відрізняється мінімальною масою, його дуже легко перевозити і встановлювати.
 • Унікальні властивості теплоізоляції, які відбулися завдяки інноваційній структурі матеріалу і спеціальній обробці.
 • Приголомшливі показники шумоізоляції, які іноді можуть досягати 25 децибел.
 • Наявність спеціального покриття, яке забезпечує хороший захист від шкідливого впливу променів ультрафіолету.
 • Відмінні характеристики міцності. Не звертаючи уваги на власну маленьку масу, цей матеріал без проблем може тримати навантаження механічного властивості і удари, і також сильні температурні перепади. Останні дослідження показують, що сучасні листи полікарбонату в 200 разів міцніше, ніж скло.

barus76rusvol