Що таке кромкування меблів?

Що таке кромкування меблів?

Основним завданням меблевої кромки вважається обробка торцевих поверхонь Дсп, але також вона служить і дизайнерським елементом в готової модульних меблів. Насправді є дуже і дуже багато видів кромок, які відрізняються за матеріалом, кріпильного варіанту і ціною, а ще у будь існують власні мінуси і плюси. Давайте ці всі моменти розглянемо набагато докладніше.

Для чого ще кромкують меблі

Крім самої очевидної мети-забезпечити витончений зовнішній вигляд, кромление меблів виконує ще кілька таких же важливих завдань:

Що таке кромкування меблів?
 • Захист від вологи. Відомо, що при намоканні Дсп розбухне, втрачає початкову форму і надійність. Кромка з пластика перешкоджає попаданню вологи з боку торців. Тим більше це важливо для приміщень, де регулярно присутні водні потоки-кухня, ванна, їдальня і т. д.
 • Захист від комах і цвілі. Пориста поверхня панелей ДСП прекрасно підійде для розмноження різних мікроорганізмів, що знищують внутрішню структуру матеріалу. Якщо ж на кромку приклеїти антигравійну плівку, робочий термін меблів помітно стає більше.
 • Боротьба з шкідливими речовинами. Наскільки відомо, під час виготовлення Дсп використовуються формальдегідні смоли, пари яких можу виділятися під час експлуатації через відкриті торці. Кромочная стрічка не дає можливість цим речовинам потрапляти в зовнішнє середовище.

Функції кромки

Це пов’язано зі специфікою матеріалу, його пресованої структурою. Щоб приховати спили, на видимі ребра приклеюють спеціалізовану стрічку, яка і називається меблевої кромкою.

Крім маскування, вона робить такі функції:

 • оберігає торці від розсихання;
 • перешкоджає проникненню вологи в полотно;
 • блокує проникнення бруду в пори;
 • дає можливість стилізувати і прикрашати предмет;
 • підвищує амортизацію при фізичному впливі;
 • коригує, ховає недоліки і нерівності.

Все перераховане дуже актуально для шаф, столів, гарнітурів кухні.

Форми кромок

Розділяють два головних види крайок:

 • П подібний профіль;
 • Т подібний профіль.

П-образні кромки накладні, вони бувають жорсткими і гнучкими. Просто кріпляться будинку. Але мають і мінуси у вигляді виступаючих бортів, за якими може збиратися бруд.

Що таке кромкування меблів?

Кромки вбудованого типу (Т образні) випускаються потовщеними. Вони можуть заховати низькоякісний спил. Це надійний і хороший варіант, проте він вимагає наявності спеціального паза в плиті.

Існує сім головних і найбільш затребуваних:

 1. ПВХ кромка-оберігає торці від відколів, механічних пошкоджень, агресивного впливу. Широко задіюється виробництвами меблів, через власну невисокої ціни, і податливості матеріалу. Легко ставиться, надійно служить.
 2. Кромка з металу-застосовують для виготовлення торгових, виробничих меблів. Надійна і міцна.
 3. Шпонкова кромка-тонкі смуги, вирізані з дерев’яного масиву. Люба. У безлічі випадків використовують для оформлення шпонованих виробів, дверей. Справжня покрита шпоном кромка не вважається стійкою до вологи, і чутлива до різних впливів. Основний плюс подібної продукції естетичність і екологія матеріалу.
 4. Меламінова кромка. В її основі лежить цигарковий папір, на яку приклеюють декоративну стрічку з паперу і обробляють різними меламіновими смолами. Фінішний етап її виробництва-покриття стрічки лаком. На виворіт такої кромки наносять спеціалізований клей, що робить легше її нанесення. На превеликий жаль, кромка з меламіну не виділяється хорошою міцністю. Її товщина не буде більше 0,4 мм.
 5. Кромка з акрилу. Часто вона ще називається 3D кромкою, через особливості її виготовлення вона набуває об’ємний вигляд. З іншого боку кромочной стрічки наносять зображення, візерунки, малюнки, далі покривають його спеціальним покриттям на основі полімерів, який і надає той самий ефект. Активно використовується при декоруванні меблів різних видів складності.
 6. Поліпропіленова кромка (ПП) — екологічно чиста. Має хороші робочі якості, легка в застосуванні.
 7. АБС кромка є однією з найдорожчих. Має високі проти іржі властивості, може тримати складні навантаження температур, не змінивши власного зовнішнього вигляду і не втративши властивостей захисту.

Матеріали для кромкування

Кромкування відкритих поверхонь меблів можна виконувати за допомогою різних елементів декору, що виділяються якістю матеріалу, зовнішнім виглядом і, виходячи з цього, вартістю.

Меламінова стрічка . Найбільш проста і доступна кромка. Вона використовується в бюджетних виробах і може руйнуватися від вологи або при механічних впливах. Головне ж гідність даної стрічки-ціна і простота нанесення.

Що таке кромкування меблів?

Вже не кажучи про те, що важливо відрізати краї так, щоб вони були абсолютно рівними. Щоб видалити старий ламінат, застосовуйте старе залізо

Застосовуючи шпатель або шпателя акуратно підніміть ламінат з кута стійки, щоб плавно видалити гарячу праску. Просування по всій поверхні.

Коли старий ламінат прибирається, очищайте, очищайте або зашліфуйте старий клей. Якщо ви застосовуєте гвинтівку, яку необхідно маринувати, будьте обережні, щоб не нагрівати ламінат, так як це може привести до того, що він стане дуже міцним. Почніть роботу, уклавши шаруваті смуги по обох боках лічильника. Виміряйте довжину і товщину сторін.

Як відбувається підготовка до поклейки кромки

Перед обклеюванням потрібно встановити вертикально вихідну частину торцевою стороною вгору. Робиться це за допомогою струбцин, затиснувши між колінами. Поверхню потрібно очистити від тирси, пилу, сміття. Далі відміряється потрібна довжина стрічки з урахуванням звису до одного сантиметра.

barus76rusvol