Сб. Ноя 27th, 2021
  Почему важна хорошая стойка на ресепшене? - Блог о мебели

  Варіанти невеликих сходів на другий поверх для невеликих площ

  Для зручного застосування сходів її особливості конструкції зобов’язані відповідати усередненим характеристикам ергономіки користувачів та конструкції будівлі. Звичайні прийняті у будівництві терміни, що описують сходову конструкцію:

  • ступінь – опорна поверхня для ноги. Сходинки бувають прямими (ширина однакова по всій довжині), забіжними (ширина по внутрішньому та зовнішньому краю відрізняються, нормальна ширина зберігається по центральній лінії підйому), мають нормальну або змінену ширину та висоту. Виділяють консольні, закріплені посередині або з обох боків варіанти. Сходинки складаються з проступу (горизонтальна частина) і подступенка (вертикальна частина, що розташувалася між двома проступами). СНиП нормує ширину проступі та підсходинка для приміщень житлового фонду 30 і 18 см, виходячи з цього, для горищних і підвальних – 26 і 17,1 см;
  • сходовий проліт — ряд сходів, що йдуть з поетапним підвищенням, що зв’язує два майданчики (два поверхи);
  • косоур — похила балка, на яку укладаються сходи, може бути один, два або більше, залежно від ширини та навантаження конструкції;
  • тятива — похила балка точно також косоуру, але кріплення сходів йде не зверху, а збоку, за допомогою пазів або елементів кріплення;
  • лікарі – металеві (зазвичай) деталі, що поєднують сходи у загальну систему;
  • опорний стовп — центральна частина спіральних сходів, на які спираються одним кінцем забіжні сходи або в які встановлені консольні сходи;
  • шахта сходів (проріз) – обмежений стінами несучого типу простір у будівлі, де розміщуються марші сходів;
  • сходові огорожі – деталі, що обмежують сходи із зовнішньої та/або внутрішньої сторони, застосовуються для опори під час руху, забезпечують експлуатаційну безпеку. Можуть бути робітниками або декоративними, складаються з поручнів та стійок. При оформленні декоративної дерев’яної конструкції опори поручнів називають балясинами, а ряд огорож з однаковим похилим кутом – балюстрадою;
  • сходовий майданчик – розділяє марші сходів, може бути лише на поверхах чи міжповерховому;
  • ухил сходів — відношення висоти підсходинки до ширини проступи, виражається дробовим числом або в градусах (рідше у відсотках).

  Під час вибору розмірів конструктивних сходових елементів необхідно врахувати не тільки конфігурацію приміщення, але й комфорт застосування. При цьому розрахунок сходів на другий поверх проводиться на підставі цих параметрів:

  • навантаження на конструкцію – 180…220 кг на щабель, не менше 100 кг на сходові огорожі. При активному застосуванні підйому або вазі користувачів вище за норму параметри міцності краще зробити більше;
  • висота сходинки. Дані БНіПу (30 см) базуються на тому, що для людини зручним вважається підйом у межах 15 … 20 см, тобто чверті кроку (для дорослої людини середньої для жителів країн Європи зростання нормальний крок довжиною 60 … 80 см);
  • ширина проступи — стандарт в 30 см побудований на середньому розмірі ступні (26 … 32 см) і даних про те, що для комфортного спирання потрібно розташування 90% площі ступні на проступі;

  похилий кут сходів. Середній, прийнятий для домашнього та громадського користування, параметр становить 26…33 градуси виходячи з оптимальних розмірів проступу та підсходинки (нижче наведена схема, як створити сходи з урахуванням сприятливого кута);

  висота проходу – не менше 200 см. «Психологічний мінімум», тобто спокійно сприймається людиною відстань від верхівки до склепіння (прорізу) становить 10 … 20 см.

  Також під час вибору конструктивних елементів дуже важливо розуміти відповідність дизайну виробу всьому стилю оформлення будівлі всередині, можливості оздоблення та застосування відповідних матеріалів.

  Розрахунки власними руками

  Дуже часто в будинках застосовують традиційні маршові підйоми. Вони можуть мати будь-який тип особливостей, але саме тут дизайнери надають найбільший вибір. Плюс до всього потрібно сказати, що сходи такого типу найбезпечніші та зможуть ідеально підійти практично у будь-який дизайн. Цей вид сходів застосовується у великих житлах, для розрахунків потрібно знати стельову висоту та довжину застосовуваної підлогової ділянки. Ідеальним кутом буде нахил 45 градусів.

  Сходова конструкція повинна вміщати менше 15 сходинок, в ідеальному випадку 10-11. Якщо сходинок більше, то між ними виконуються майданчики, їхній розмір однаковий з маршем. Сходи маршового типу бувають закритого і відкритого типу, також вони можуть мати підступники, або ж бути без них.

  Сходи маршового типу можуть бути прямими, вигнутими і поворотними. Останній варіант займає не надто велику площу, якщо порівнювати з прямими сходами. Поворотні маршові сходи найкраще встановлювати поряд зі стіною, а під нею розмістити комору.

  Більця та сходові огорожі

  Більця – це особливі кріплення, що встановлюються поруч із стіною. Сходинки цієї моделі кріплять на болти до поверхні стіни. Такий варіант є ультрамодним та популярним, дуже часто застосовується у будинках модерністського стилю. Гідність полягає в їхній зоровій легкості та легкості, вони не перекривають доступ природного освітлення до всіх куточків кімнати. Стилі, де вона використовується: loft, мінімалізм, конструктивізм. Коли сходинки вузькі, то для безпеки необхідно застосовувати огорожі, якщо сходинки безпечні і досить широкі, то можна і зовсім без огорожі. Цей варіант буде максимально цікавим та повітряним.

  Сходові огорожі – статична огорожа сходів маршового типу, оберігає людину, що піднімається, від падінь при спуску або підйомі. Також сходові огорожі можуть широко застосовуватися людьми похилого віку для того, щоб спиратися на них під час спуску або підйому.

  Сходові огорожі складаються з таких елементів:

  • Балясини – елемент для кріплення поручнів. Якщо вони несучі, то застосовуються як для естетики, а й практичності.
  • Поручні — фіксуються до балясин або поверхні стіни, як правило ставляться як з одного, так і з двох сторін. Люди у віці застосовують їх як опору для спуску та підйому.
  • Заповнювач огорожі — виходячи за назвою ясно, що вони наповнюють порожній простір. Головне призначення – декоративне, проте воно є обов’язковим, якщо в сім’ї є діти. Висота огорож має бути не менше 90 сантиметрів.

  Сходи з дерева

  Конструкцію з деревини має сенс застосовувати в будинках, зроблених у дусі російської хати, кантрі чи провансу. Для сходів можуть застосовуватися не тільки цінні породи дуба, а й звичайнісінька деревина. Ідеальні матеріали: ясен, клен, горіх та бук. Сосна відрізняється власною ціновою доступністю, проте її доцільніше не застосовувати, оскільки це м’яка порода дерева, що більш чутлива до зовнішнього впливу.

  Оздоблення сходів має ідеально підходити в інтер’єр та стиль оформлення. Елітне дерево краще замінити грушею, вишнею або модриною, це більш бюджетний варіант, крім того вони більш стійкі до вологи.

  Виготовлення спіральних сходів

  Ця конструкція не тільки компактніша, але й дуже декоративна. Однак її складання досить важке, і потребує конкретного досвіду. Набагато легше дерев’яні спіральні сходи на другий поверх придбати.

  Існує кілька варіацій спіральних сходів. Вони бувають криволінійними, вигнутими, розташовуватись у чверть або напівобороті. Але незалежно від їх типу принцип виготовлення схожий.

  Види спіральних сходів

  Для їх складання застосовують спіралеподібні тятиви або косоури. Красивіше виглядає конструкції на косоурах. Щоб їм надати вигнутої форми деревні волокна заздалегідь роблять м’якше в окропі. Можна ще склеїти між собою 5-7-міліметрові заготовки, зігнути які набагато легше.

  Подібні конструкції можуть мати центральну опорну стійку або виготовлятися без неї. Для зміцнення сходів часто закріплюють до стін вздовж периметра. Для цього у стінках виконуються спеціалізовані пази. Типи сходів – забіжні (у формі трикутників) або в розбіжність («гусячий крок»). Скріплювати сходи краще на лікарнях – це допоможе позбавитися скрипу. Адже пряме з’єднання між деталями виконаними з дерева в цьому випадку не буде.

  Подсходинки в аналогічних конструкціях застосовуються нечасто. Ширина проступи в самому центрі – 20 см. Для підрахунку кількості сходів висоту конструкції поділяють на висоту сходинки. Висота проходу – 2 м.

  Креслення спіральних сходів

  Центральну опорну стійку краще робити із металу. Діаметр такої труби – не менше 50 мм. Сходинки до неї встановлюються за допомогою зварювання або за допомогою муфт та болтів. До поверхні підлоги труба фіксується на болті. До бетону – за допомогою забетонованих розтяжок. Виконати стійку, до якої кріпляться сходи, можна ще з цегли або бетону.

  Кріплення сходів до опорного стовпа

  Розрахунки спіральних сходів досить складні, тому набагато легше застосовувати онлайн-калькулятор, наприклад:

  Щоб їх провести необхідно тільки ввести такі дані: висоту конструкції, необхідний поворотний кут, діаметр сходів з дерева на другий поверх і зразкову кількість сходів. Змінити їх кількість можна за допомогою вибору поворотного кута.

  Детальну інструкцію зі складання найпростіших спіральних сходів можна отримати, переглянувши наступне відео:

  ВІДЕО: Монтаж спіральних сходів ЮТА

  Сходи з дерева для другого поверху: види, пристрій, докладна інструкція виготовлення власними руками (100+ Фото Відео) +Відгуки

  Джерело: saucyintruder.org

  Сходи з дерева DOLLE Bern

  DOLLE Bern – зручна, компактна, сходи з дерева для другого поверху з прямим маршем, які оптимально підійдуть для приміщень маленької площі. Округлені завершення тятиви надають своєрідну м’якість і дружелюбність, тому виріб доречно в різних амплуа від установки в кімнаті дитини до застосування в якості горищних сходів.

  Креативні сходи з дерева на другий поверх

  Конструктивна особливість моделі має на увазі можливість регулювання похилого кута в діапазоні від 52,7 до 66,5 градусів. Виходячи з цього, проекція конструкції на підлогу також змінюється від 135,7 см до 195,3 см залежно від висоти приміщення.

  Сходи з дерева на другий поверх Долле Берн роблять з бука чи ялинки. Сухе добірне дерево відрізняється збільшеною водостійкістю, зносостійкістю, не стирається і не розшаровується при активній експлуатації. Крок сходів 21 см і товщиною 3,0 см забезпечує зручний підйом і спуск. Натуральний жовтий колір натурального дерева можна особисто замінити колеровкой, а для кращої безпеки дерева і надання привабливості бажано розкрити лаком.

  По всьому маршу є зручний поручень, що надає конструкції безпеки та завершений зовнішній вигляд. Балюстрада входить у стандартну комплектацію і може бути встановлена ​​як з лівої, так і з правої сторін. Якщо хоче клієнт можна замовити додатковий комплект поручнів, якщо конструкція сходів буде розміщена далеко від стін. Зручна опора для рук сходи з дерева на другий поверх робить підйом та спуск безпечними, зручними для людей у ​​віці та дітей.

  Модель DOLLE Bern відрізняється від більшості звичайних конструкцій з дерева декоративним заповненням між балясинами у вигляді металевих трубок. Подібне комбінування стійок і дерев’яних поручнів зі стрижнями з блискучої нержавіючої сталі створює більш сучасне сприйняття традиційних сходів.

  Виріб поставляється в розбірному вигляді та повністю готовий до збирання. Округлуваті завершення несучих елементів не вимагають підрізування. Шаблон свердління отворів під сходи додається до техдокументації. Тому, дотримуючись порад посібнику з установки, зробити монтаж зможуть навіть люди без досвіду (достатньо участі двох осіб).

  Купівля DOLLE Bern — це свідомий вибір на користь зручності, надійності та креативу. Звичайні та компактні сходи з дерева для другого поверху потребують невеликого догляду, тривалий час обходяться без ремонту при звичайній експлуатації. Консультуйтесь, замовляйте продукцію хорошої якості DOLLE, а ми організовуємо доставку підібраних товарів до будь-якого міста України.

  Джерело: dolle-shop.com.ua

  Невеликі сходи на другий поверх: яку вибрати

  Якщо ви власник власного будинку чи двоярусної квартири, вас напевно цікавлять доступні рішення, як зробити невеликі сходи на другий поверх. Традиційні конструкції багато займають місця, що не зручно завжди, тому можна знайти варіант, який більше підходить.

  Способи економії вільного місця

  Якщо ваше житло має другий поверх, вам неодмінно варто подбати про забезпечення комфортабельного та безпечного підйому туди. Звичайні конструкції у вигляді одномаршевих сходів припускають ухил приблизно 35-40 градусів, тому щоб їх встановити потрібно багато місця. В умовах обмеженого простору подібне рішення не завжди можливе. А тому як варіант для установки можна розглянути маленькі сходи, до яких відносяться:

  • гвинтоподібні;
  • мансардного типу, що розкладаються;
  • маршові з майданчиками та забіжними сходами;
  • одномаршеві з нетрадиційними параметрами.

  Маленькі сходи допоможуть заощадити недостатнє місце в будинку

  Найменшим варіантом, напевно, вважається сходи, що розкладаються. Вона краще підходить для мансард та приміщень горища. Для постійного застосування краще гвинтоподібні та маршеві моделі. Пристосувати можна навіть одномаршеві конструкції. Незвичайно виглядає вхід на другий поверх з моделлю «гусячий крок». Економія місця полягає у зменшенні кількості сходів, співвідношення між проступом і подступенком, а також збільшенні ухилу.

  При цьому важливо дотримуватися гранично допустимих норм для того чи іншого типу конструкцій, щоб замість зекономленого місця не отримати травмонебезпечний підйом.

  Одномаршеві сходи

  Незважаючи на те, що одномаршеві конструкції займають найбільше місця, серед них є і маленькі сходи. Досягти ефекту економії вільного місця в даному випадку можна за рахунок зміни базових параметрів. Таке виходить не завжди, адже нескінченно підганяти під доступну площу розміри маршу неможливо.

  При зміні розмірів важливо зберегти безпечний рівень ухилу та ширину кроку. Якщо навіть на граничних показниках обладнати таким чином підйом на другий поверх не виходить, це ще не означає, що все втрачено. Спробуйте спроектувати сходи «гусячий крок». Її особливість полягає в тому, що проступи звужуються поперемінно з одного боку. Таким чином, вдається зберегти і зручність пересування, і маленьку ширину маршу.

  «Гусячий крок» – сходи для зручного пересування у приміщеннях з маленьким простором

  Ухил для подібної моделі можна робити аж до 50 градусів, а ширину зменшувати до 60-70 см. Співвідношення ширини проступи і висоти подступенка тут також дуже оригінальне. При дотриманні аналогічних параметрів на звичайнісінькому марші пересуватися сходами було б досить не просто і небезпечно. У випадку ж з «гусячим кроком» виходить прибрати такі самі недоліки.

  Також добре можна обіграти одномаршеві сходи, якщо додати до них західні сходи. Так ви зможете виконати невеликий поворот і зберегти простір, проте при цьому уникнете недоліків спіральних сходів. Можна досягти як несуттєвого повороту, так і повністю розгорнути конструкцію на 90 або 180 градусів у межах одного маршу.

  Одномаршеві маленькі сходи добре підійдуть поряд зі стіною кожної кімнати

  Два і більше маршів

  Дуже компактні сходи зі збереженням стандартних співвідношень можна спорудити, якщо застосовувати додаткові майданчики. Таким чином, у вас виходить 2-ух-або тримаршева конструкція. Її роль полягає в наявності поворотів на 90 і 180 градусів. Проміжком між маршами служить майданчик.

  В умовах нестачі площі для благоустрою підйому на другий поверх це найкращий варіант. Ви можете створити зручні та безпечні сходи, і при цьому вони не займе багато місця. Розташовувати подібну конструкцію найкраще в кутку або просто поблизу стіни.

  Застосовуючи не багато вільного місця можна розмістити двомаршеві сходи без підступника

  Сходи гвинтового типу

  Дуже затребуваною вважаються гвинтові компактні сходи. Подібного роду конструкції найчастіше зустрічаються як у приватних будинках, так і у квартирах. Зручність її застосування полягає в тому, що з обов’язковим врахуванням всіх існуючих норм ергономіки ви отримуєте можливість піднятися на другий поверх фактично в умовах вертикального розташування сходів. Це суттєво зберігає вільне місце, не створюючи мертвих зон під сходами.

  Суть такої споруди полягає в тому, що сходинки розміщуються по спіралі та фіксуються до осьового опорного стовпа. Додатковим плюсом вважається елегантність форм спіральних сходів. Її можна зробити як із деревини, так і з металу. Досить красиво виглядають деталі кування із застосуванням художніх елементів.

  Але, не зважаючи на всі переваги, спіральні сходи подобаються далеко не кожному. А справа все в тому, що не звиклим до такого розташування сходинок людині може бути незатишно спускатися нею, тим більше якщо в руках нести габаритний вантаж.

  Сходи гвинтового типу – найпоширеніший спосіб заощадити займану площу

  Сходи, що розкладаються

  Якщо ви не дуже часто піднімаєтеся нагору, відмінним варіантом для вас стане модель, що власне розкладається. Такі невеликі сходи, що висуваються, для другого поверху чудово підійде для приміщень мансардного поверху. Її великий плюс — можливість скласти конструкцію при непотрібності. Найчастіше її вішають до кришки люка верхнього поверху. Таким чином, при необхідності піднятися ви відкриваєте люк і відкидаєте сходи, а потім знову прибираєте їх на місце.

  Для обслуговування приміщень горища можна застосовувати сходи, що розкладаються

  Подібна конструкція дає можливість розміщувати вхід фактично у будь-якій зоні приміщення. Під час вибору місця ви не залежите від певного розміщення меблів, проходів тощо. д. До того ж вона аж ніяк не робить дизайн гіршим.

  Розрізняють такі моделі сходів, що розкладаються:

  • телескопічні,
  • відкидаються,
  • секційні,
  • висуваються.

  Ширина моделей, що розкладаються, маленька і порівнянна зі звичайними приставними сходами. Для звичайного виробу цей показник становить 60-65 см. Завдяки значному ухилу переміщатися сходами можна лише спиною вперед.

  Для додаткової безпеки сходи, що розкладаються, можуть бути обладнані поручнями.

  Підбираючи оптимальний тип невеликих сходів, можете взяти на озброєння загальну стилістику інтер’єру. Якщо конструкція ідеально входить в обстановку, це власне те, що вам необхідно. І не забувайте, що основними критеріями під час вибору мають бути ергономічність, надійність та безпека конструкції.

  Джерело: vseolestnicah.ru

  Горищні сходи, що розкладаються – прекрасний вибір для економії вільного місця

  Щоб використовувати сходи було комфортніше, вони повинні підходити середньостатистичним користувачам характеристикам, і ще всій конструкції будівлі.

  Далі детально про стандарти щодо загальної сходової конструкції:

  щабель

  Опора для ніг. Може бути:

  • прямий (однакової ширини);
  • забіжний (не однакові на зовнішньому та внутрішньому краї, але звичайна по центральній лінії).

  Ступінь кріпиться лише з одного краю, посередині або по обидва краї. Сама деталь складається з горизонтальної (проступи) та вертикальної (підсходинки) частин. Стандартно ширина даних частин для житлового приміщення становить 30 і 10 сантиметрів, виходячи з цього.

  Деталі, стандартно виготовлені з металу. Вони поєднують сходи між собою, перетворюючи їх у загальну систему.

  Косоур

  Є похилою балкою. Власне на неї укладаються сходи. Косоурів у конструкції можна застосовувати одну чи більше. Все може залежати від того, наскільки широкі передбачаються сходи, і яке навантаження вони повинні тримати.

  Тетива

  Теж похила балка. Сама по собі вона аналогічна косоуру. Однак у випадку з тятивою сходинкою кріпляться не поверх балки, а збоку, за допомогою пазів або спеціалізованих кріпильних деталей.

  Опорний стовп

  Як правило застосовується для конструкції з гвинтовими сходами. До нього кріпляться забіжні або консольні сходи.

  Сходові огорожі

  Обмежують конструкцію з однієї або двох сторін, а також використовують як опори для зручності та безпеки пересування та використання. Складаються зі стійок та поручнів. Виконують одночасно допоміжну та декоративну функції.

  Це невеликий клаптик простору, відведений для сходового маршу та обмежений стінами несучого типу будівлі.

  Це ряд сходів, що йде з поетапним піднесенням та пов’язує собою два поверхи.

  Сходовий Нахил

  Це відношення висоти подступенка до ширини проступи. Дуже часто воно виражається градусами. Рідше дробом та ще рідше – відсотками.

  Монтаж сходів на горище

  Монтаж сходів може виконуватися всередині та зовні будинку. Це залежить насамперед від наявності вільного місця. Монтування в приміщенні з погляду простоти досягнення горищного поверху є набагато комфортнішим, оскільки в холодну погоду для цього потрібно буде одягатися і йти на вулицю.

  У разі встановлення на вулиці варто продумати питання безпеки, тому що робиться загроза проникнення в будинок через горищний поверх. Для цього існують спеціалізовані моделі сходів із затворами.

  При внутрішньому монтажі завдання зводиться до проектування такого розташування сходів, при якому вони не заважають мешканцям безперешкодно пересуватися по будинку. Ідеальним буде встановлювати її у передпокої чи просторі коридору.

  Бажаним буде встановити її в просторі коридору або передпокою. У винятковому випадку, за неадекватності подібних варіантів, її можна розташувати в гостьовій, а в спальних кімнатах і на кухні розташування буде недоречним. Незвичайним рішенням на теплу пору року буде розкрита конструкція, що стала інтер’єрним елементом.

  Розсувні та важільні вироби зручніше в монтажі, коли їх конструкція представлена ​​в дереві. Сходи на металевому каркасі найбільше підходять в адекватному інтер’єрі або у виробничих, технічних приміщеннях, оскільки вологість і бруд у них шкідлива для конструкцій з дерева.

  Універсальними в плані установки вважаються сходи на горище з багатоважільний механізм, що нагадують клешні або ножиці. Робоче положення в подібній конструкції показує розгортання до підлоги, а в готовому вигляді вона вміщується на кришці люка.

  Пружинні упори, вмонтовані в структуру сходів, не дозволяють їй скластися, що свідчить про безпеку під час експлуатації.

  Сходинки та механізми ножичних сходів з важільний тип розкладання, в основному, робляться з міцної сталі та обробляються для захисту лаком. За рахунок цього кожен ступінь може витримати навантаження 200 кг. Сходи ножичного типу вважаються дуже дорогими, проте при цьому довговічними, надійними та вогнестійкими.

  Для монтажу сходів на горище можна запросити фахівців, але можна спробувати зробити це самому. Якщо не забувати про специфіки конкретних типів сходів і неухильно дотримуватись інструкції, що додається до кожної моделі, то питання як встановити сходи на горище не застане несподівано.

  Широкий вибір сходів на горище дає можливість, з одного боку, знайти відповідну, з другого, створює труднощі точного вибору. Буває таке, що необхідна модель, яка чудово підходить під параметри приватного будинку, не знаходиться.

  Для цього існують фахівці, які виготовляють сходи на замовлення за індивідуальними розмірами. Ціна питання при цьому збільшується, але результат виявляється переважаючим — купується гідний варіант сходів, що чітко вписується в дизайн житла.

  Вибір сходів

  Позначати сходи можна за найрізноманітнішими показниками. Відповідно до конструкції можна розділити на:

  • одномаршеві;
  • двомаршеві;
  • багатомаршові.

  ОдномаршеваДвомаршеваБагатомаршова

  Відповідно до форми виділяють:

  • пряма;
  • прямокутна;
  • поворотна;
  • гвинтова;

  ПоворотнаГвинтоваПрямокутнаПряма

  Матеріалом для виробництва зазвичай виступає міцний метал або тверді деревні сорти, бетон, і ще деякі інші матеріали. Застосовують загартоване скло, штучний та природний камінь, композиційний матеріал з бетону та сталі.

  Застосування дереваВикористання металуСкло у декорі

  Причому матеріал вибирають виходячи з бажаного місця розташування сходів. Наприклад, конструкція, що знаходиться із зовнішнього боку, яка дає доступ до горищного поверху, повинна бути досить легкою, вологозахищеною та інших впливів. Через велику кількість короїдів погано підійде дерево, тому єдиним вибором буде застосування металу.

  Парадні сходи, які мають бути якщо є можливість урочистими та багатими вимагають виняткової міцності. Можна використовувати бетон або металевий каркас з бетонними сходами. Після цього викласти плиткою або іншими покриттями, які підходять для зовнішнього використання.

  Бетон

  Те саме стосується сходів, якими передбачається спуск у підвал. Якщо навіть у приміщенні продумано повітряну циркуляцію, проблеми з високою вологою все одно залишаються, тому небажано розміщувати туди споруди з дерева. Оскільки під впливом даних факторів воно дуже швидко поламається. Щоб це не допустити, можна покрити всі поверхні лаком, втім це набагато зробить більше ціна будівництва.

  Спуск у підвал

  І навпаки, якщо потрібні сходи для другого поверху в маленькому просторі, то застосування деревини стане дуже чудовим вибором. Порівняно легкий, але надійний матеріал з високими параметрами надійності, з яким легко працювати чудово підійде для будівництва. Дерево чудово підходить практично до будь-якого інтер’єрного стилю, що робить його дуже зручним для мешканців.

  Весь вигляд

  Щодо форми сходів, підбирати доводиться виходячи з вільної площі в приміщенні. Так, якщо кімната має невеликі розміри, чудовим вибором стануть сходи класу економ гвинтового або багатомаршового типу. Завдяки застосуванню одночасно декількох майданчиків для підйому значно зменшується місце, що займає.

  Місце під сходами: застосовуємо з користю

  Отже, ми вже сформувалися, що сходи маршового типу, а в певному сенсі і аналог на лікарнях займають дуже велику кількість простору. Чому ж тоді не вигадати як застосовувати місце, що залишилося з користю? Ось що тут міститься:

  Комора. Якщо хтось у будинку цікавиться заготівлею огірків або варення на зиму, то можна оснащувати комору для апетитних запасів;

  Пральня. Техніка для дому вимагає простору. Власне в сходи можна вбудувати пральну машину і сушарку, а також потурбуватися про розміщення дошки для прасування, праски і домашньої хімії;

  Кабінет. Тихий куточок – це те, що необхідно для роботи та виконання завдань додому. Варто лише подбати про гарне освітлення;

  Вбиральня. У сходах можна зберігати взуття та одяг. Великі системи зберігання дозволять зберігати речі у порядку та чистоті;

  Кімната для ігор. Діти дуже люблять різні курені та укриття, тому можна віддати цей корисний простір їм.

  8 найбільш затребуваних горищних сходів

  Давайте більш детально обговоримо деякі з найбільш популярних сходів, що реалізуються в магазинах

  Але спочатку звернемо свою увагу на U-значення, що вказуються у специфікаціях

  Говорячи простіше, що нижчий показник теплопровідності, то менше тепловтрати через люк. В результаті досягається значна економія енергії за рахунок меншої кількості енергії, необхідної для підтримки постійної бажаної температури у приміщенні.

  Двосекційна Basic

  Двосекційні складні горищні сходи розміри

  Ці двосекційні сходи, що розсуваються, зроблені з металу — бюджетне рішення, що чудово підходить для періодичного застосування в побутових умовах. Працює незалежно від люка.

  • Найбільше навантаження до 150 кг.
  • Додатковий поручень.
  • Легкий алюміній.
  • Максимум від підлоги до поверху заввишки 2,6 м.
  • Для мінімального розміру люка 406?457 мм.
  • Нековзні протектори.
  • Гумові ніжки.

  Базова 3-х секційна

  Основні 3-х секційні сходи

  Трисекційні сходи, що розсуваються, зроблені з металу — дуже поширене рішення. Це те саме, що і Basic, але з деякими особливостями.

  • Поручні у стандартній комплектації.
  • Максимум від підлоги до поверху заввишки 3 м.
  • Для мінімального розміру люка 432?508 мм.

  Двосекційні сходи Делюкс

  Deluxe 2-х секційні сходи

  Ця висококласна двосекційна сходи, що розсуваються, зроблена з металу найкращої якості чудово підійде для постійного повсякденного застосування і відрізняється потужною пружинною дією, яка полегшує опускання або складання.

  • Найбільше навантаження до 150 кг.
  • Подвійні поручні з повним вильотом.
  • Пружини.
  • Легкий алюміній.
  • Максимум від підлоги до поверху заввишки 3,2 м.
  • Для мінімального розміру люка 508?686 мм.
  • Нековзні протектори.
  • Гумові ніжки.

  Телескопічні сходи

  Це одна з дуже сучасних сходів на горище. Унікальна телескопічна конструкція дає можливість встановлювати її в обмежених просторах. Вона також пружна з дуже глибокими ступенями для простоти застосування.

  • Найбільше навантаження до 150 кг.
  • Дуже глибокі протектори, що не ковзають.
  • Пружини.
  • Легкий алюміній.
  • Максимум від підлоги до підлоги 2,88 м.
  • Для мінімального розміру люка 520?620 мм.
  • Гумові ніжки.

  Сходи з дерева звичайні

  Сходи дерев’яні на горищний поверх

  Дерев’яні горищні сходи, що складаються, заздалегідь встановлені на ізольованому, захищеному від протягів, але незакінченому люку.

  Він чудово підійде для людей, які шукають повністю з’єднані сходи, але хочуть обробити її кольором на власний вибір. Поставляється у трьох або чотирьох секційному виконанні, залежно від розміру люка.

  • До 160 кг найбільшого навантаження.
  • Легка деревина.
  • Передача тепла U = 1,1.
  • Максимум висота приміщення 3,05 м.
  • Нековзні протектори.

  Сходи з дерева Lux

  Складові горищні сходи з люком — ціна більша за рахунок опцій

  Ця сходи схожа на попередню, але поставляється з готовим люком, що робить її ідеальною для людей, які шукають повністю з’єднані сходи з низьким рівнем сервісу.

  Включає двосекційний поручень, опору для сходів та механізм розвантаження для ще безпечнішого застосування.

  • До 160 кг найбільшого навантаження.
  • Поручень одиночний.
  • Легка деревина.
  • Передача тепла U = 1,1.
  • Максимум висота приміщення 3,05 м.
  • Нековзні протектори.
  • Пружини.
  • Гумові ніжки.

  Сходи з герметичним люком

  Герметизація люка робить менше втрати тепла

  Ці сходи аналогічні попереднім, але люк абсолютно герметичний, за рахунок чого коефіцієнт передачі тепла становить 0,76.

  Це її робить ідеальними сходами для будинків із відчутною температурною різницею між житловим приміщенням та горищним поверхом. Постачається лише у вигляді трьох секцій.

  • До 160 кг найбільшого навантаження.
  • Поручень одиночний.
  • Легка деревина.
  • Передача тепла U = 0,76.
  • Максимум висота приміщення 2,8 м.
  • Нековзні сходи.
  • Гумові ніжки.

  Дерев’яні вогнезахисні сходи, що складаються

  Сходи оброблені протипожежним складом

  Сходи з вогнезахисної деревини функціонують як полум’ягасник під час пожежі всередині будівлі завдяки власним високим вогнезахисним властивостям (EI2: 30 хв).

  Така пожежостійка конструкція чудово підійде для встановлення відповідно до вимог норм будівництва. Незвичайний спеціалізований механізм розвантаження немає потреби в замку.

  • До 160 кг найбільшого навантаження.
  • Поручень одиночний.
  • Легка деревина.
  • Передача тепла U = 0,9.
  • Максимум висота приміщення 3,05 м.
  • Нековзні сходи.
  • Гумові ніжки.
  • Пружини.

  Проектуємо та розраховуємо навантаження

  Чи можна спроектувати конструкцію сходів самостійно? Зрозуміло, для цього потрібно знати шкільний курс геометрії. Крім того, існують спеціалізовані комп’ютерні програми та online калькулятори.

  Для розрахунку сходів важливо взяти до уваги особливості планування будиночка на дачі та розміри приміщень у ньому. Від цього залежить розташування та вид майбутньої конструкції

  Зі свого боку, необхідно пам’ятати, що для комфортних і безпечних сходів важливо забезпечити достатній отвір на верхньому поверсі. Важливо також дотриматися всіх технічних норм і взяти до уваги ключові показники для елементів: довжина, ширина, похилий кут, глибина і висота сходів.

  Розрахунки конструкції сходів повинні включати такі пункти: крутість, розмір сходинок, їх кількість, маршева ширина. Розглянемо кожен із них докладніше.

  • Крутизна (похилий кут). Найкращим вважати можна Нахил в інтервалі від 25 до 37 градусів — це і зручно, і безпечно. Однак сходи з подібним ухилом займають дуже багато місця, тому в невеликих будинках на дачі дуже часто застосовують сходи з ухилом більше 45 градусів з ухилом 40-45 градусів.
  • Розмір сходів та їх кількість. У кожному марші у сходинок має бути як мінімум 3 і менше 18 – для комфортного переміщення краще встановити непарне у сходів. Ідеальні параметри сходинки лежать у наступних діапазонах: ширина 27–28 см, підступок 17–18 см, звис носика сходинки – не більше 4 см. Всі сходи повинні бути схожими по ширині та висоті, в іншому випадку пересуватися сходами буде некомфортно.

  Для сходів із поворотом 90–180 градусів є окремі тонкощі розрахунків:

  • довжину майданчика між маршами не потрібно робити менше 140 см, ширина повинна дорівнювати ширині маршу;
  • сходи на забіжних сходах з поворотом 90 градусів повинні містити як мінімум кілька подібних сходів;
  • ідеальні параметри забіжних сходинок: ширина з більшої сторони повинна бути не менше 40 см, у середині – не менше 20 см, у вузькому місці – не менше 14 см.

  Особливості розрахунків для гвинтових конструкцій:

  • сходинки робляться в трапеціподібній формі з основами не менше 20 см (для меншого) та 40 см (для більшого);
  • для комфортного пересування висоту сходів краще виконати менше, ніж для прямих сходів;
  • інтервал між кожним витком має бути не менше двократного значення діаметра.

  Коли виконані всі основні розрахунки з параметрами сходів, можна приступати до проектування та розрахунків огорож. Щоб це зробити потрібно визначитися з:

  • висотою огорож (або балясину);
  • довжиною та шириною поручнів та поручнів;
  • висотою опорних тумб (крайніх баляс).

  Ідеальні показники для огорож:

  • для комфортних поручнів та поручнів ширина буде приблизно 10 см;
  • висота безпечних огорож має бути 90 см;
  • для розрахунку висот опорних тумб необхідно брати до уваги спосіб їх монтажу: якщо вони встановлюються на сходинки, то висота буде схожа всім іншим балясинам, а якщо їх потрібно встановлювати в підлогу, то до розрахунків необхідно додавати інтервал від підлоги до першої сходинки;
  • довжина перил і поручнів підходитиме довжині маршу сходів.

  Сходи з бетону

  Сходи з бетону робляться застосуванням готових виробів із залізобетону. Їх збирають за допомогою кранів на кілька годин.Сходи такого типу мають одну особливість – їх будують лише одночасно з основною будівлею. Тому сходи такого типу необхідно спроектувати заздалегідь. Монтаж сходів з бетону відбувається так:

  • спочатку встановлюється арматурний каркас;
  • каркас, який вже готовий ставиться між поверхами;
  • суміш із бетону замішується і виливається в каркас який вже готовий;

  Опалубка знімається через 7 діб, а час затвердіння сходів загалом відбувається протягом 28 днів. Перед прикрасою ці сходи відшліфовують.

  Незвичайні варіанти

  Простір під маршем сходів у приватному будинку дає можливість незвичайно та шикарно оформити цей куточок у будинку. Його можна красиво оформити власними руками та зробити маленьку оранжерею за умови достатньої освітленості. Це може бути невеликий простий японський садок у дусі бонсай із живими рослинами та каменем, які стануть відображенням філософії Сходу. Скло, камінь, світлі тони повторюють загальне оздоблення холу натуральним деревом приємних відтінків.

  Камін під сходами на другий поверх у кімнаті для прийому гостей стане перлиною інтер’єру. Зрозуміло, для обладнання справжньої печі знадобиться пристрій димовідведення. Чудовим рішенням буде будівництво порталу для штучного каміна.

  Дизайн декоративного каміна необхідно тримати в одному стильовому рішенні оформлення вітальні. Камін, зроблений з мармуру, підкреслить статки власників і додасть нотки розкоші в обстановку. Консоль прикрашають ліпниною, в портал встановлюють електрокамін з імітацією живого вогню. Сучасні напрямки інтер’єрного дизайну віддають перевагу чотирикутним формам мінімалізму з екокамінами, які дійсно дають можливість захоплюватися грою мов полум’я.

  Дуже популярна – інтер’єри у скандинавському стилі. Красива текстура дерева, біле звичайне оздоблення стінових поверхонь і сходів, легкість прозорого скла освіжають обстановку, зберігаючи комфорт і затишок. Варто встановити крісло та тумбочку в дусі шістдесятих під сходами для організації місця відпочинку та отримати останній штрих обстановки.

  У будинку, де є діти, незвичайним рішенням буде застосування простору під сходами для обладнання кімнати для ігор. Цілісноскляні двері дадуть можливість бачити, чим зайнята маленька дитина. Іграшки не будуть розкинуті по всьому будинку. Можна наглядати за дітьми та займатися господарськими справами.

  Старшим дітям припаде до душі свій будиночок під сходами. Тут може розміститися весь світ ляльок або іграшкова залізнична дорога. Діти дуже люблять маленькі закриті простори наметів, будиночків на деревах чи куренях. Стилізований будиночок під маршем сходів скрасить ігри дитини коли на вулиці холодно.

  Дорослі домочадці з радістю розташуються для перегляду, якщо повісити телевізор у сходову нішу. Практична зона перегляду телевізора позначиться схилом стелі.

  Оригінальної форми акваріум, зроблений за розмірами похилої стелі ніші, буде прикрасою будинку. Тут доречні з прямими кутами або у трапеціподібній формі акваріуми. Круглий або циліндричний акваріум повторить форму спіральних сходів. Цей живий акцент із прозорим водним середовищем, коливанням повітряних бульбашок, рухом різнокольорових рибок, коливанням водоростей заповнить ажур сходів кованого типу.

  Бар або стійка для сніданку для вечірнього коктейлю також знайде собі місце у ніші під сходами. Необхідно оснащувати це місце, атмосферу легкої вечірки: поставити стійку для бару, на поверхню стін повісити полиці з келихами, визначити місце для кавомашини і додати пару високих стільців.

  Елітне та ефектне рішення – прикрасити простір під сходами штучним ставком. Тут багато місця, щоб зробити маленький басейн чи встановити джакузі. Французьке скління на сходовому марші дасть можливість інтегрувати довкілля та обстановку будинку. Досить простий, але стильний пристрій водоспаду, обрамленого штучним каменем, стане стильним акцентом домашнього дизайну.

  Огляд шафи під сходи дивіться у наступному відео.

  Поради щодо вибору розмірів сходів

  Потрібно приділити необхідну увагу проектування сходів на мансарду. Сприятливою глибиною сходів вважається значення 30 см

  Найкомфортніший крок між сходинками – близько 15 см. Сходами з цими параметрами можна буде комфортно і безпечно підніматися і спускатися, спираючись всією поверхнею ступні на сходи.

  Найзручнішою шириною сходів вважається показник 80-100 см. Якщо ширина сходів зазвичай складе більше 1,2 м, в конструкцію необхідно включити додатковий центральний косоур.

  Одна людина середньої комплекції буде комфортно почуватися і під час використання сходів з півметровою шириною.

  Нахил прольоту постарайтеся робити не більше 45 градусів.

  Актуальна нормативна документація вимагає, щоб сходові сходи мали глибину на рівні 25-40 см, а висота підсходинки становила 12-22 см.

  Спробуйте спорудити сходи так, щоб між кожною сходинкою та стелею було не менше 200 см вільного місця. На таких сходах не будуть незручності навіть високі люди.

  В іншому ж потрібно орієнтуватися на певні переваги, пам’ятаючи про особисту зручність і, зрозуміло, безпеку.

  Дуже актуальним питанням у спорудженні сходів стає вибір місця. Фахівці під час вибору місця пропонують триматися таких рекомендацій:

  • чудовим варіантом для встановлення стане гостьова або хол;
  • підбираючи варіант конструкції, необхідно не забувати, що підйом має бути зручним та безпечним;
  • не потрібно підбирати конструкції, які багато займають місця та виглядають громіздко;
  • Чимало важливими у підборі виду сходів на мансарду, є розміри висоти поверху.

  Стильні та невеликі конфігурації сходів

  Невеликі сходи встановлюють для економії корисного простору. Під час їхнього виготовлення роблять так, щоб сходинки розташувалися дуже близько один до одного, але пересуватися по них було комфортно. Потрібно дуже ретельно підійти до вибору моделі, щоб встановити у власному будинку максимально безпечну конструкцію.

  Навіть такі компактні сходи виглядають дуже ідеально

  Важливе значення має форма отвору та його ширина. Вибір типу конструкції невеликих габаритів залежить від даних показників. Розміри сходів і ухил сходів — основні дані, які потрібно врахувати

  Важливо розібратися, які різновиди конструкцій чудово підходять для маленьких просторів

  Одномаршеві

  Одномаршеві моделі є досить звичайними. Однак і під час встановлення аналогічних сходів на другий поверх можна заощадити простір. Невелике місце при 3-метровій висоті поверху – 80х180 см.

  Звичайна одномаршева конструкція

  Проектувальники вирішуються задля цього на найрізноманітніші оригінальні рішення. Наприклад, до них можна віднести моделі, в яких звужені проступи з усіх боків.

  Конструкції сходів з одним маршем теж можуть бути такими, що складаються і висуваються.

  Поворотні

  Моделі з поворотами маршів ставлять у кутку або біля стінки. Майданчики відіграють роль елемента, необхідного для розвороту. Повороти виконують на 90 ° або 180 °. Сходи у яких два марші не займають корисну площу, але підніматися та спускатися по них дуже комфортно. Забіжні сходи в цих випадках просто незамінні. Невелике місце при 3-метровій висоті поверху – 160х180 см.

  Вдале кутове рішення для невеликої площі

  Завдяки встановленню такої споруди неширокий прохід на другий поверх виходить більш витонченим. Якщо порівнювати з прямими маршами під час переміщення необхідно замінювати напрямок руху. Є й інші відмінності:

  1. Компактність. Вони не займають корисну площу, а параметри залишаються оптимальними.
  2. Зручність — зручно пересуватися навіть з великим предметом в руках.
  3. Естетичність. Кутові вироби виглядають цікаво та акуратно.
  4. Безпека. За цим показником поворотні вироби безпечніші за гвинтові.

  Гвинтоподібні

  Сходинки фіксуються до вертикальної стійки по спіралі. Однією з основних переваг гвинтових виробів вважається елегантність форм. Створюють їх із металу чи дерева – у всякому разі вони можуть чудово вписатися у сучасний інтер’єр.

  Однак, гвинтоподібні вироби мають і власні мінуси. Якщо, наприклад, людина несе в руках великий предмет, спускатися буде незатишно. Дерев’яні моделі надають будинку затишну обстановку.

  Розкладаються

  Якщо підніматися нагору доводиться рідко, краще встановити в будинку за містом конструкцію типу, що розкладається. Вона чудово підійде для мансарди. Її плюсом вважається можливість складання за необхідності. Маленькі моделі, що висуваються, кріплять до люка на поверхні стелі. Можна не докладаючи великих зусиль відкинути конструкцію, а потім засунути її назад. Для обслуговування горищного поверху конструкція, що розкладається – гідний варіант.

  Дозволяється встановлювати подібну модель у будь-якій зоні будинку. Її вибір залежить лише від розташування масивних меблів. Крім того, установка моделі, що розкладається, не проявляється на інтер’єрі.

  Є кілька варіантів таких виробів:

  • телескопічні;
  • що висуваються;
  • що відкидаються;
  • секційні.

  Ширина зазвичай наближена до показників звичайних приставних конструкцій. В основному вона становить 60-65 см. При великому ухилі спускатися нею вдасться лише спиною вперед.

  Під час вибору відповідного виду конструкції невеликих габаритів дивляться на загальний інтер’єр приміщення. Основне, щоб вона була міцною, ергономічною та безпечною. Такі маленькі сходи для дачного будиночка встановлюють там, де мансарда застосовується нечасто. Успішно встановлювати аналогічні конструкції у будинках зі стельовою висотою до трьох метрів.

  З якого матеріалу зробити дешеві сходи

  Розглянемо основні матеріали, з якими можна працювати без конкретної навички:

  Джерело: nikastroy.ru

  Невеликі сходи на другий поверх – невелика конструкція для нешироких прорізів у 2-х поверховому власному будинку, міні-сходи в просторі коридору

  Компактні сходи для другого поверху: варіанти для невеликих будинків

  Будівництво двоповерхового власного будинку, заміського будинку або дачі — чудове рішення, що дозволяє збільшити простір для житла. Для економії корисної площі в будівлях такого типу встановлюють маленькі сходи. Подібного роду конструкції відрізняються за кількістю сходів і форм маршів. При цьому компактні сходи для другого поверху повинні відповідати вимогам практичності та безпеки.

  Стильні та невеликі конфігурації сходів

  Невеликі сходи встановлюють для економії корисного простору. Під час їхнього виготовлення роблять так, щоб сходинки розташувалися дуже близько один до одного, але пересуватися по них було комфортно. Потрібно дуже ретельно підійти до вибору моделі, щоб встановити у власному будинку максимально безпечну конструкцію.

  Навіть такі компактні сходи виглядають дуже ідеально

  Важливе значення має форма отвору та його ширина. Вибір типу конструкції невеликих габаритів залежить від даних показників. Розміри сходів і ухил сходів — основні дані, які потрібно врахувати. Важливо розібратися, які різновиди конструкцій чудово підходять для маленьких просторів.

  Одномаршеві

  Одномаршеві моделі є досить звичайними. Однак і під час встановлення аналогічних сходів на другий поверх можна заощадити простір. Невелике місце при 3-метровій висоті поверху – 80х180 см.

  Звичайна одномаршева конструкція

  Проектувальники вирішуються задля цього на найрізноманітніші оригінальні рішення. Наприклад, до них можна віднести моделі, в яких звужені проступи з усіх боків.

  Конструкції сходів з одним маршем теж можуть бути такими, що складаються і висуваються.

  Поворотні

  Моделі з поворотами маршів ставлять у кутку або біля стінки. Майданчики відіграють роль елемента, необхідного для розвороту. Повороти виконують на 90 ° або 180 °. Сходи у яких два марші не займають корисну площу, але підніматися та спускатися по них дуже комфортно. Забіжні сходи в цих випадках просто незамінні. Невелике місце при 3-метровій висоті поверху – 160х180 см.

  Вдале кутове рішення для невеликої площі

  Завдяки встановленню такої споруди неширокий прохід на другий поверх виходить більш витонченим. Якщо порівнювати з прямими маршами під час переміщення необхідно замінювати напрямок руху. Є й інші відмінності:

  1. Компактність. Вони не займають корисну площу, а параметри залишаються оптимальними.
  2. Зручність — зручно пересуватися навіть з великим предметом в руках.
  3. Естетичність. Кутові вироби виглядають цікаво та акуратно.
  4. Безпека. За цим показником поворотні вироби безпечніші за гвинтові.

  Гвинтоподібні

  Користуються великою популярністю нині маленьких гвинтоподібних моделей. Ці системи встановлюють як у багатоярусних квартирах, так і в будинках за містом. Експлуатаційна зручність подібних будов полягає у дотриманні правил ергономіки – рух вниз і вгору виконується комфортно, а під сходами не створюється мертвих зон. Розміщувати подібні сходи на другий поверх будинку на невеликій площі вигідніше. Найменші розміри у плані при висоті поверху 3 м – 130х130 см.

  Сходинки фіксуються до вертикальної стійки по спіралі. Однією з основних переваг гвинтових виробів вважається елегантність форм. Створюють їх із металу чи дерева – у всякому разі вони можуть чудово вписатися у сучасний інтер’єр.

  Однак, гвинтоподібні вироби мають і власні мінуси. Якщо, наприклад, людина несе в руках великий предмет, спускатися буде незатишно. Дерев’яні моделі надають будинку затишну обстановку.

  Розкладаються

  Якщо підніматися нагору доводиться рідко, краще встановити в будинку за містом конструкцію типу, що розкладається. Вона чудово підійде для мансарди. Її плюсом вважається можливість складання за необхідності. Маленькі моделі, що висуваються, кріплять до люка на поверхні стелі. Можна не докладаючи великих зусиль відкинути конструкцію, а потім засунути її назад. Для обслуговування горищного поверху конструкція, що розкладається – гідний варіант.

  Дозволяється встановлювати подібну модель у будь-якій зоні будинку. Її вибір залежить лише від розташування масивних меблів. Крім того, установка моделі, що розкладається, не проявляється на інтер’єрі.

  Є кілька варіантів таких виробів:

  • телескопічні;
  • що висуваються;
  • що відкидаються;
  • секційні.

  Ширина зазвичай наближена до показників звичайних приставних конструкцій. В основному вона становить 60-65 см. При великому ухилі спускатися нею вдасться лише спиною вперед.

  Під час вибору відповідного виду конструкції невеликих габаритів дивляться на загальний інтер’єр приміщення. Основне, щоб вона була міцною, ергономічною та безпечною. Такі маленькі сходи для дачного будиночка встановлюють там, де мансарда застосовується нечасто. Успішно встановлювати аналогічні конструкції у будинках із стельовою висотою до трьох метрів.

  Маленькі рішення

  При необхідності встановити сходи, які б не «прикрадали» простір і були якомога зручнішими, фокусують увагу на маленьких конструкціях. Є кілька типів подібних виробів, здатних відповідати вимогам практичності та надійності.

  Модульні конструкції

  Під час встановлення модульних підйомів на другий поверх можна ставити досліди з інтер’єром та підбирати різні варіанти складання. Їх можна створити самостійно, що вважається важливою перевагою. Модульні конструкції бувають гвинтовими, спіралеподібними, Г- та П-подібними. Вони бувають і округленими. Модульна система дає можливість надати сходам різної форми у плані, а додавання потрібної кількості елементів дає можливість набрати довільну висоту.

  Маршові модульні сходи

  Встановлюють їх у прорізах не однакові та довжини. Важливо якісно встановити модульні сходи – від цього може залежати безпека мешканців. При цьому фокусують увагу на проживання в будинку осіб з невеликими можливостями – дітей та людей віком.

  Вибирають модульні сходи з невеликим отвором на другий поверх відповідно до таких рекомендацій:

  1. Перед вибором вимірюють площу кімнати та дізнаються розміри отвору.
  2. Ідеально, якщо конструкція буде оснащена перилами, які забезпечать безпеку переміщення.
  3. Для зручності підйому та спуску вибирають сходи без підступів – так забезпечується комфорт при постановці ноги.

  Завдяки невеликим платформам та компактним поворотам, легко заощадити простір для житла. Спочатку фокусують увагу на екологічність виробу і лише потім — на його зовнішній вигляд. Модульні конструкції встановлюють у будинку, де пересуватися між поверхами необхідно швидко. Часто цю конструкцію вибирають для встановлення в лазню.

  Сходи «гусячий крок»

  Серед одномаршових конструкцій необхідно відзначити сходи «гусячий крок». Вона не займає місце, але й не стискує рухів при підйомі та спуску. Змінюючи розміри маршу, важливо зберегти ідеальну ширину кроку та діапазон ухилу. Якщо навіть під час вибору крайніх значень підйом на другий поверх створити не вдасться, берегти зайве місце для влаштування сходів не варто.

  Відмінністю конструкції вважається почергове звуження проступи з усіх боків. Це дає можливість створити комфорт при переміщенні, залишивши довжину маршу відносно невеликий.

  Ця конструкція може стати родзинкою всього інтер’єру

  Сходи «гусячий крок» створені для комфортного пересування в маленькому просторі. Для подібних моделей підходящий ухил – 50° – 60°. Їхня ширина зменшується до 60-80 см. При цьому співвідношення висоти підсходинки та ширини проступи в подібних конструкціях досить оригінальне. Якщо перенести його на звичайні одномаршеві сходи, переміщення по них було б небезпечним.

  Актуальні питання зручності та безпеки

  При встановленні сходів на другий поверх маленького будинку важливо поєднувати конструкцію з фоновим стилем інтер’єру. Ще потрібно взяти до уваги певні вимоги:

  • невеликі розміри;
  • безпека;
  • затишність переміщення.

  Конструкція не повинна бути надто крутою – ніяк менше 60°. Ухил розраховують виходячи з можливості її застосування дітьми та людьми похилого віку. Краще оснащувати конструкцію поручнями. Покриття вибирають таким, щоб не ковзати по ньому під час руху. Якщо сходи роблять із полірованого каменю, можна настелити на неї килимову доріжку.

  Часто конструкції необхідно робити із пристойним ухилом – до 75° градусів. При цьому встановлюють значно більшу глибину сходів. Збільшити зручність та безпеку сходів можна за допомогою установки ручок, за які можна триматися при підйомі та спуску.

  • почавши з першого метра, сходи оснащують огорожею заввишки 90 см;
  • просвіти між стійками огорож не повинні бути більшими за 10 см;
  • ширина проступу має бути достатньою для комфортної постановки ноги – 25-30 см;

  Під час проектування сходів на другий поверх важливо потурбуватися не лише про її ергономічність, а й про функціональність. Тому подібні конструкції створюють за індивідуальними кресленнями. Провести розрахунки ви можете та самостійно за допомогою безкоштовних онлайн-калькуляторів сходів.

  Варіанти невеликих сходів

  Познайомившись із головними видами невеликих сходів, пропонуємо переглянути фото подібних конструкцій. Це допоможе підібрати ідеальну модель для власного будинку за містом. Важливо, щоб вона поєдналася з дизайном приміщення.

  Компактні сходи для другого поверху: види та важливі фактори підбору

  Збільшення кількості кімнат у будинках за містом відбувається завдяки надбудові другого поверху, тим більше це характерно для багатонаселених приватних секторів. Такі об’єкти будівництва не відрізняються просторістю, завдяки цьому сходи повинні мати не тільки свій стиль і зручні, але й невеликі. Але необхідно завжди пам’ятати про безпеку цієї конструкції. У даній публікації ми розглядатимемо, які мають бути сходи для невеликих приміщень, їх важливі переваги та різновиди.

  Показники вибору

  Під час встановлення сходів для невеликих отворів у будинку за містом або на дачній ділянці насамперед варто звернути власну увагу на особливості конструкції моделі, яку підібрали. Перед тим, як зробити замовлення, рекомендується отримати консультацію з професіоналом, враховуючи не тільки стильове інтер’єрне оформлення, але й фактори, що визначають зручність подальшої експлуатації сходів.

  До цих критеріїв ставляться:

  • Маленькі розміри — розміри конструкції повинні підходити площі приміщення, тим більше в умовах обмеженого простору.
  • Зручність — не слизький матеріал сходів, відповідна висота огорож.
  • Безпека — застосування матеріалів високої якості та виконання правил монтажу.

  До вибору маленьких сходів варто підходить дуже відповідально. Необхідно брати до уваги побажання всіх мешканців та особливості будівництва. Якщо є в будинку маленькі дітки, то варіант без огорож виявиться дуже недоречним. Також необхідно відмовитися від застосування крутих конструкцій, адже дитина може по необережності спіткнутися і стрімголов звалитися вниз.

  Все більше значення має і вибір рівня сходинок – для учнів початкової школи та пенсіонерів буде нелегко регулярно підніматися високою. Щоб збільшити безпеку конструкції, застеліть сходовий прохід килимовою доріжкою. Це буде виглядати стильно і дозволить уникнути проблеми «слизької статі».

  Чого ж маленькі сходи користуються такою популярністю? Відповідь на це питання ховається в багатофункціональності конструкції, в її компактності. Також це викликане головним завданням сходів – правильним розподілом вільного місця завдяки власній унікальній конструкції, яка дає можливість розмістити сходи так, щоб вони не займали багато вільного місця та одночасно були комфортними для постійного застосування.

  Крім переваг застосування цього типу конструкцій, необхідно виділити і основний мінус невеликих сходів — їх необхідно робити якомога крутішими (кут не менше 45 градусів, а глибина сходів найменша). Зовні сходи такого типу виглядають дуже компактними, але не безпечними.

  Щоб покращити характеристики в експлуатації сходів, потрібно встановлення огорож або спеціалізованих ручок (за які буде комфортно тримати під час спуску або підйому).

  На відео: яку вибрати сходи на 2 поверх.

  Види сходів для невеликих приміщень

  В наш час є дуже велика кількість моделей невеликих сходів, кожна з яких має як переваги, так і мінуси експлуатації. На вибір конструкції впливають розміри отвору сходів, його форми, ширина, довжина та висота. Від точного розрахунку таких параметрів залежить результат оформлення стилю.

  В умовах обмеженого простору приміщення чудовим рішенням буде встановлення наступних моделей невеликих сходів на другий поверх:

  • Гвинтоподібні. Це небезпечні конструкції незвичайної форми. Не доречні у будинках, де є люди у віці та маленькі дітки.
  • Поворотні. Забезпечують максимальну економію місця – їх часто замовляють для квартир із двома рівнями.
  • Модульні. Дуже затребувані завдяки своїй оригінальній формі та гарному дизайну, щоб їх зробити постійно застосовуються дуже дорогі матеріали.
  • Приставні. Зовні нагадують драбини і вважаються досить нестабільними конструкціями.
  • «Гусячий крок». Характерною рисою подібних моделей вважається те, що на них можна триматися лише однією ногою.
  • Горищні. Їхній основний мінус – необхідність регулярно прибирати за собою конструкцію для наступного використання.

  Головне не забути врахувати форму отвору сходів – для круглих і квадратних підійде гвинтова конструкція, для вузького отвору найбільше підходитимуть невеликі сходи для другого поверху Г-подібної форми.

  Якщо ж безпека для вас важливо, то радимо звертати власну увагу на П-подібні сходи — вони найбільш комфортні в застосуванні, хоча і займають дуже багато місця.

  На відео: головні типи сходів.

  Дерев’яні

  Для виробництва аналогічних конструкцій можуть застосовуватися найрізноманітніші матеріали, проте деревина навіть у наш час дуже популярна. Сходи з дерева в маленькому будинку, який розташований за містом, не тільки служить важливим атрибутом стилю приміщення, але й дає можливість зберегти простір сусідніх кімнат.

  Дерев’яні сходи дуже популярні завдяки безперечним перевагам цього класичного будматеріалу:

  • екологічності;
  • довговічності;
  • простоті обробки;
  • надійності;
  • різноманіттю порід дерева.

  Дуже хорошим варіантом вважається розташування конструкції сходів у самому центрі вітальні або їдальні, так вони займатимуть дуже мало місця і ідеально підійде в будь-яке оформлення. Важливо, щоб палітра кольорів сходів комбінувалася із загальним оформленням, а сходи були комфортними для пересування.

  Дерев’яні сходи чудово підійдуть для невеликого отвору і є найнебезпечнішою версією серед популярних маленьких моделей.

  Якщо Ви запланували самостійно зробити основу конструкції сходів, то дуже уважно подивіться на каркас з металу (поверх якого накладається полотно дверей). Цей варіант дуже легко виконає навіть майстер-початківець. А проступи, обкладені деревною породою, дуже довго бережуть тепло і дарують почуття комфорту.

  Модульні

  Нові технології дозволяють створювати дуже неймовірні конструкції. Це правило більшою мірою відноситься до модульних сходів. Подібні моделі у невеликому просторі виглядають оригінально, навіть екстравагантно за рахунок унікального складання та дозволяють «грати» з простором.

  Плюсом подібних моделей вважається можливість самостійної установки залежно від підібраної форми. Так, модульна драбинка може мати прямий кут або нахил в 180 градусів, бути спіралеподібною, гвинтовою, округленою або Г-подібною. У цьому випадку параметри отвору не мають великого значення – сходи такого типу можна встановлювати у довгих, нешироких, коротких та широких нішах.

  Неправильно сконструйовані конструкції сходів становлять величезну небезпеку для мешканців будинку, тим більше це стосується модульних сходів, які застосовуються в умовах обмеженого простору. Серйозно підходьте до вибору будівельної компанії, таку справу краще доручити фахівцям, щоб не допустити проблем у перспективі.

  Не забувайте, що сходи з ухилом понад 45 градусів небезпечні для малюків та людей з невеликими можливостями.

  Фахівці виділяють кілька ключових порад щодо вибору модульних сходів для малих приміщень (гостяних, коридорів, їдалень):

  • Щоб визначитися з розмірами конструкції, потрібно поміряти площу кімнати і зробити обміри отвору (в який згодом будуть вставлені сходи).
  • Звичайна модульна конструкція дуже небезпечна, у процесі будівництва слід оснащувати сходи захисними поручнями.
  • Для зручнішого переміщення на крутих поворотах радимо звертати власну увагу на сходи без подступенков (подібні моделі відрізняються легкою установкою та зручністю).
  • Під час вибору дизайну конструкції не забудьте про колірний баланс та єдність стилю приміщення, тим більше це стосується оформлення житлових приміщень.

  Сходи в малих приміщеннях (у квартирах з двома рівнями) повинні бути насамперед безпечними, а потім вже красивими та зручними у застосуванні. Невеликі повороти будуть чудовим доповненням вузького отвору, дозволять проблему поділу приміщень та одночасно заощадять багато вільного місця у будинку. Цей варіант вважається ідеальним для швидкого переміщення між поверхами, хоч неширокі сходи та навряд чи можна назвати безпечними.

  Безпечні

  Основною небезпекою маленьких конструкцій вважається наявність нешироких сходів і крутих поворотів. Завдяки цьому до вибору даного інтер’єрного компонента варто підійти дуже серйозно. Головне не забути врахувати фактор «дотримання габаритів та параметрів» — він і визначає безпеку сходів у малих приміщеннях. Розміри маршів на сходах мають бути схожими, а сходові огорожі не дуже високими.

  Ще одним вирішальним моментом під час вибору сходів вважається ухил сходів, адже сильне відхилення в один чи інший бік може призвести до падіння. Для підвищення безпеки модульних поворотів було розроблено спеціалізовані нормативи. Їх дотримання дозволить уникнути нещасних випадків.

  Норми безпеки для вибору невеликих конструкцій:

  • Ідеальна вертикальна відстань від поверхні сходів до стелі не повинна перебувати менше 2-х метрів (це правило не відноситься до горищних моделей).
  • Подивіться дуже уважно на довжину отвору – після закінчення всієї роботи конструкція не повинна заважати гарному пересування між першим та другим поверхами.
  • Найменша ширина отвору становить 60 сантиметрів. Потурбуйтеся, щоб сходи відповідали даному показнику.
  • Дискомфорт може виникнути внаслідок неправильного вибору висоти сходів.

  Іноді невеликі конструкції роблять приміщення ще незатишнішим, займаючи і без цього невеликий простір. Якщо в квартирі немає місця для благоустрою сходового повороту, то необхідно задуматися про розташування зовнішніх сходів у бічній ніші.

  За довгі роки практики будівельники з’ясували одну звичайну істину — чим більший сходовий отвір, тим зручніше пересування між поверхами та кімнатами, і навпаки.

  Головною проблемою невеликих отворів вважається необхідність регулярно нагинатися, щоб перейти з одного приміщення до іншого. Тому якщо ви тільки запланували будівництво будинку за містом чи капітальний квартирний ремонт, то не потрібно економити на просторі для благоустрою сходів. Це убезпечить вас від труднощів з вибором відповідної конструкції в перспективі. І не забудьте, що основним критерієм у цьому випадку є не зовнішня привабливість, а безпека.

  Помилки проектування сходів у будинку з дерева (1 відео)

  Рішення дизайнерів для будинків з маленькою площею (52 фото)

  фото та дизайн невеликої площі, будинок з маленькими приміщеннями, місця

  В умовах обмеженого простору необхідно щоб сходи для другого поверху були максимально невеликими і одночасно з тим цілком зручними для застосування

  Часто збільшення кількості кімнат відбувається завдяки надбудові другого поверху, особливо в багатолюдних передмістях, де будинки впритул стоятиму, і розширюватися там нікуди. І в подібному будинку особливо важливо, щоб сходи для другого поверху були не тільки зручними та безпечними, але й займали не дуже багато місця. Справжні великі сходи в невеликому будинку призводять до того, що про неї всі спотикатимуться, та й дороге місце вони викрадуть. Як цього уникнути? За допомогою маленьких конструкцій.

  Сходи для другого поверху на невеликій площі

  Під час встановлення сходів у маленькому будинку або квартирі з двома рівнями, особливо важливо, щоб сходи не тільки з’єдналися з оформленням стилю, а й відповідали деяким вимогам.

  А конкретно:

  • Маленький розмір;
  • Зручність;
  • Безпека.

  Необхідно обов’язково враховувати особливості мешканців будинку. Насамперед, сходи не повинні бути крутими. Кому хочеться при необережному русі впасти вниз? Бажано оснащувати сходи поруччями. І ще один основний фактор – висота сходів. Людям у віці або маленьким дітям буде дуже непросто підніматися високою.

  Покриття сходів не повинно бути слизьким. Якщо вона зроблена, наприклад, з полірованого каменю, то бажано настелити килимову доріжку, і чудово її закріпити.

  На превеликий жаль, через потребу в економії місця, сходи необхідно робити дуже крутими: 45-75 градусів, а глибина сходів при цьому не дуже висока. Таким чином, для безпеки та зручності, рекомендується встановлення огорож або хоча б ручок, за які можна зручно триматися при спуску чи підйомі.

  Маленькі сходи на другий поверх

  Так, які ж вибрати? Особливо важливо правильно підібрати правильну конструкцію майбутніх сходів.

  До невеликих сходів відносяться:

  • Розкладні;
  • Оригінальні одномаршеві;
  • Маршові, але із майданчиками;
  • Гвинтоподібні.

  Якщо другий поверх застосовується нечасто, наприклад, як горищний поверх або склад, то ставити заради цього повні сходи не обов’язково. Досить давно існують конструкції, що розкладаються, які можна повісити до кришки або стелі. Вона легко складається, тож заважати нікому не буде.

  Сходи, що розсуваються, теж мають різні варіанти:

  1. Висуваються;
  2. Відкидаються;
  3. Секційні;
  4. Телескопічні.

  Зрозуміло, що аналогічні конструкції не передбачають наявності огорож, проте нерідко їх обладнають поручнями.

  Одномаршеві сходи найбільші. Щоб економія місця все ж таки була, дизайнери та проектувальники застосовують різні оригінальні ходи, наприклад, звужують проступи по черзі з усіх боків. Це робить сходи менше, але залишає його зручним і безпечним.

  Гідний варіант – сходи з майданчиками, а марші мають повороти на 90 та/або 180 градусів. Власне майданчики служать тут як елемент, що розгортає. Доречно ставити аналогічну конструкцію в кутку або просто біля стінки в кімнаті. Дуже популярні власне спіральні сходи. Вони займають мало місця завдяки фактично вертикальному розташуванню сходів по спіралі, яка фіксується до осьового стовпа. Спіральні сходи дозволяють встановити комфортні сходові огорожі, але людині без звички може бути важко спускатися по ній.

  Зручні сходи в невеликому будинку

  Невеликі сходи мають чимало переваг.

  Це:

  • Швидкий та легкий монтаж, навіть власними руками;
  • Хороша вартість, яка набагато нижча за звичайну конструкцію;
  • Невеликий розмір дозволяє встановити сходи, де завгодно;
  • Оригінальний дизайн прикрасить інтер’єр.

  Досить давно нікого не вражають багатоярусні квартири або кілька поверхів приватні будинки, були б гроші на будівництво або покупку такого житла. Звичайні сходи не завжди будуть до місця, наприклад, в однокімнатних квартирах з поєднаною кухнею, де акцент робиться саме на максимальний порожній простір, чудово підходить сходи гвинтового типу, що підходять по стильовому квартирному інтер’єру.

  Компактні сходи дуже врятують власників, якщо з самого початку в будинковій конструкції не планувалося наявність підйому зовсім, а потім був добудований другий поверх. Необхідно виділити цікаву особливість сходів у багатоквартирному будинку – виявляється, якщо сходинки в під’їзді та квартирі не збігатимуться по висоті, то мешканцям житла буде не так просто звикнути до домашньої конструкції. Можуть боліти ноги, і буде утруднений рух сходами.

  Тому, якщо подібна можливість є, сходинки бажано робити максимально наближеними до тих, що в під’їзді. Гвинтоподібні конструкції цілком можуть дозволити це зробити.

  Види та дизайн маленьких сходів

  Часто буває, що у квартирі чи будинку сходи вже є, проте вони не відповідають деяким вимогам власників житла.

  Наприклад:

  • Великий розмір;
  • Некомфортне розташування;
  • Погана установка самої конструкції.

  По-новому споруджувати монументальні сходи складно, а ось такі маленькі стануть чудовою альтернативою. Її можна поставити у вже існуючий отвір або ж зробити новий. Щоправда, тоді буде необхідно не забути загортати старий: кому необхідно багато отворів? Незнаюча людина цілком може впасти. Прекрасним рішенням тут стануть одномаршеві сходи. Їх ухил може бути досить значним. Це дасть можливість не переносити отвір на другий поверх, а повільно підвести до нього сходи з будь-якого іншого місця.

  Можна доповнити інакше забіжні сходи понад те — це зручно і виглядає дуже цікаво.

  Зрозуміло, головна функція сходів такого типу – це забезпечення зручного та безпечного з’єднання для проходу між поверхами та економія місця на скромній площі. Але ще особливо важливо, щоб сходи виглядали красиво, і ще вписалися у загальну стилістику квартири чи будинку.

  Зазвичай, для невеликих сходів застосовують:

  • Камінь;
  • Метал;
  • Дерево;
  • Скло.

  Маленькі сходи нечасто робляться з каменю, як справжнього, так і штучного. А річ у тому, що каменю необхідний масштаб і місце. Та й ця конструкція буде надто важкою. Сходи на металевому каркасі найбільш міцні та естетичні – хто бачив кування з художніми елементами, той зрозуміє. Такі сходи чудово впишеться фактично в будь-яке оформлення від hi-tech до романтичного провансу.

  Сходи, виготовлені зі скла, теж дуже затребувані. Не звертаючи уваги на видиму крихкість, скло для подібної конструкції є високоміцним, так як загартоване.

  І, зрозуміло, дерево. Вибір консерваторів та тих, кому хочеться затишку. Виглядають сходи з дерева занадто дорого, переконливо і представницько. Необхідно враховувати, що для захисту дерева використовуються різні лаки – це робить сходи слизькими. Таким чином, для комфортного переміщення, сходи з дерева укріплюють перилами.

  Стильні та невеликі сходи на другий поверх (відео)

  В основному, всі матеріали чудово поєднуються між собою, що робить конструкції напрочуд красивими, а красиві та незвичайні сходові огорожі лише додадуть унікальності у всіх приміщеннях. Пробуйте!

  Детально: невеликі сходи на другий поверх (фото прикладів)

  у тісному приміщенні, прорізів фото, площа будинку, маленькі місця

  Для благоустрою підйому на другий поверх у тісному приміщенні чудово підійдуть компактні сходи Розширити будівлі з невеликою площею можна, збудувавши другий поверх. для того щоб об’єднати кілька поверхів потрібні сходи. Але незвичайна, а дуже невелика. Важливо підбирати подібний варіант сходів, який гарантує зручне та безпечне пересування між поверхами, але водночас не займає багато вільного місця. Вибрати сходи на другий поверх невеликі – не така вже й проста. Виробники пропонують великий вибір конструкцій для маленьких квартир та будинків, призначені саме для невеликих отворів.

  Види сходів у тісному приміщенні

  Невеликі сходи призначаються насамперед для економії вільного місця. Вони мають подібну конструкцію, яка дає можливість розмістити сходи так, щоб вони не займали багато вільного місця, проте при цьому було комфортно переміщатися по них. Важливо ретельно поставитися до вибору виду конструкції, оскільки маленькі сходи дуже небезпечні.

  #13;

  Кожен із наявних видів невеликих сходів має власні мінуси, тому підбирати їх необхідно дуже уважно.

  #13;

  Необхідно пам’ятати, яку форму та розміри має сходовий отвір. Власне, його розміри впливають на вибір виду конструкції. Головне не забути врахувати ширину та довжину отвору. Допустимо, для вузького отвору краще підбирати сходи з Г-подібною формою.

  Цікаво в інтер’єрі будиночка на дачі виглядатимуть сходи з дерева «Гусиний крок»

  Джерело: newspasky.ru