Сб. Ноя 27th, 2021
  Як красиво укласти бруківку

  Як чудово укласти тротуарну плитку

  Тротуарна плитка вона ж бруківка, існувала, коли про асфальт ніхто ще не чув. Нею викладали вулиці в давнину, нею ж викладали основні дороги держави.

  Вона являє собою однакові за розмірами шматки каменю, настелені в установленому порядку — таким чином можна створювати дивовижні за красою візерунки, що часто і пророблялося. Протягом певного часу тротуарну плитку витіснив асфальт, проте навіть зараз вона ще знаходить використання.

  Сфера використання тротуарної плитки

  1. Вимощення навколо цоколя будівлі. Заливати все навколо будівлі асфальтом не лише безглуздо, а й невигідно. Асфальт швидко викришиться, тротуарна плитка може втриматися багато років. Нею дизайнери виділяють особливості будівлі або продовжують головну ідею його дизайну зовні.
  2. Доріжки. На дачній ділянці або в приватному будинку – бруківки мають стильний вигляд, не розходяться під ногами і спокійно тримають як найсуворіші дощі, так і дуже безжальний мороз. Вони довговічні, красиві і комфортні, а також можуть бути будь-яких форм і, за бажанням власника, навіть утворювати химерні петлі.
  3. Тротуари. Тротуарною плиткою спокійно може проїхати велосипедист, людина в інвалідному візку або батько, який везе в колясці дитини. Вона не виділяє небезпечних речовин, не плавиться під сонцем і на ній не з’являється калюж. Крім того, під час ремонтних робіт її можна легко розібрати і повернути на місце, коли всі необхідні роботи будуть проведені.
  4. Майданчики для автомобілів. Правильно укладена тротуарна плитка легко витримує вагу автомобіля, не змінює своїх початкових форм, не плавиться і може витримати набагато довше, ніж асфальт. Також вона виглядає красиво.
  5. Оформлення присадибної ділянки. За допомогою тротуарної плитки можна оформлювати зони відпочинку, клумби, майданчики для дітей.

  Мінуси та плюси тротуарної плитки

  Як і у будь-якого матеріалу, тротуарна плитка має власні позитивні якості:

  1. Довговічність. Доріжка або майданчик з тротуарної плитки служитимуть багато років і точно довше, ніж міг би служити асфальт.
  2. Стійкість до ударів подряпин і так далі і зносу. Якщо тротуарна плитка викладена так, щоб утворювати гарний малюнок, можна не боятися, що підошви, шини та лапи зітруть його з неї. Також можна не боятися, що камінь, що впав на плитку, зможе її пошкодити.
  3. Холоднокровність до опадів. Дощі не руйнують тротуарну плитку та калюжі на ній не з’являються. Вода легко йде в щілини між плитками в основу, а з нього в землю.
  4. Екологічність. Тротуарна плитка не виділяє поганих ароматів та небезпечних речовин, не впливає негативно на зовнішнє середовище та не викликає аллергії. Практично, це просто покладений туди куди потрібний гарний камінь.
  5. Естетичність. Тротуарна плитка гарна. Вона не просто виконує утилітарну функцію, але послужить кращою окрасою ділянки, тим більше якщо підійти до її укладання з фантазією.
  6. Укладання тротуарної плитки справа швидка, легко і не вимагає додаткової освіти. Почитавши кілька інструкцій в інтернеті, з ним упорається будь-який.
  7. Легкість демонтажу. Якщо вам набридне ваша доріжка з тротуарної плитки, ви зможете завжди її розібрати та покласти інакше.

  Але, при всіх цих плюсах у тротуарної плитки є один величезний мінус:

  Вартість. Природний камінь коштує дорого.

  Види тротуарної плитки

  • Бетонна. Це не природний камінь, його одержують з бетону та різних домішок за допомогою вібротехнологій. Однак, за якістю така тротуарна плитка нічим не поступається природному каменю, може пред’явити широке розмаїття кольорів, стійкість до морозу, спеки, і ще недоступне для природного каменю різноманітність форм.
  • Клінкерна. Практично це цегла з домішками, проте вона також довговічна, морозостійка і може бути різних кольорів і різноманітної форми.
  • Кам’яна. Це справжній камінь – граніт, мармур, піщаник. Виробництво її полягає в тому, щоб надати каменю придатну для мощення форму, буває:
  • Колота. Практично, просто відколоті від великої брили шматки. Відрізняється досить вільними формами та нерівністю сколів.
  • Пиляна. Виходить шляхом розпилювання брили і відрізняється гладкою поверхнею, зручною для викладання.
  • Колото-пиляна. Отримують шляхом розколу заздалегідь розпиляної брили. Також відрізняється нерівністю.
  • Мармурова. Камінь, розпиляний на багато шматків. Відрізняється від іншої плитки з каменю тим, що кожна плитка має власну фактуру та малюнок, навіть якщо відпилена від одного бруса.
  • Світиться. Інновація, яка тільки входить у вжиток. Як видно з назви, світиться у темряві і може стати просто знахідкою для власників дачі, яким важко у темряві відрізнити грядку з помідорами від грядки з морквою.

  Види тротуарної плитки

  Види укладання тротуарної плитки

  • Прямокутник. Досить звичайний спосіб, оптимальний для початківців. При ньому беруться з прямими кутами бруски і укладаються так, щоб один брусок частково заходив на інший. Це дуже легко, але забезпечує потрібне зчеплення. При цьому можна зробити так, щоб утворювався малюнок – шаховий, хрести чи зигзаги.
  • Ялинка. При такому способі беруться дві плитки і укладаються під куток один до одного, щоб вийшла стрілка. Дозволено робити такі «стрілки» різноманітних кольорів, що йдуть вдалину.
  • Плетенка. При такому способі змінюються у різному порядку лінії різноманітних кольорів. Так, щоб вони сходилися і розійшлися до центру, наприклад, або щоб перетинали один одного, переплітаючись.
  • Ромб. При такому способі повторюється те саме, що при прямокутному, але плитки випрасовуються під кут 45 градусів до обмежувача.
  • Складні візерунки. Для них купується тротуарна плитка криволінійних форм, вона спеціально виконана для того, щоб її можна було гарно викласти.

  Способи укладання тротуарної плитки

  Як укласти тротуарну плитку власноруч

  Насамперед необхідна плитка та інструменти. Підібрати плитку дуже легко — досить вирішити, який малюнок здається найкраще, примірятися по грошах і дізнатися у продавця, чи здатна тротуарна плитка витримувати умови, для яких ви її купуєте.

  Так, плитка, яка призначена для майданчика під автомобіль, має бути може витримати значну вагу, інакше вийде конфуз.

  Інструменти знадобляться такі:

  • Кельня.
  • Киянка.
  • Трамбування.
  • Колья.
  • Шнур.
  • Рівень будівельний.
  • Труба.
  • Лійка, граблі та мітла.
  • Цемент та пісок.

  Крок перший. Створення основи

  Крок другий. Подушка

  «Подушку» для плитки виготовляють або з чистого піску, або з суміші піску і цементу в пропорції три до одного. Перший спосіб підходить для теплого клімату, другий – для дуже складних ґрунтів та морозних регіонів:

  1. Суміш. Суміш викладається на основу та вирівнюється граблями. Потім вона заливається водою (краще, щоб стояла тепла сонячна погода) і через 3-4 години вже переходьте до наступного кроку.
  2. Труби. Для початку за допомогою труб висохлу суміш дорівнюють ще один раз, щоб вона добре лягла. Потім їх викладають, як рейки, паралельно з відривом 2-3 метрів друг від друга. Проміжки між трубами засипають піском або заливають цементом.

  Крок третій. Тротуарна плитка

  Коли виконані всі приготування, настав час для головної справи:

  1. Шнур. Насамперед на доріжці (або майданчику) фіксується шнур.
  2. Укладання. Потім починається укладання за підібраною схемою — від бордюру і від себе так, щоб плитки лежали близько один до одного.
  3. Вирівнювання. Якщо плитка не лежить рівно, необхідно зняти її, кельмою зняти зайвий рівень піску і укласти назад.
  4. Фінішне вирівнювання. Коли площадка викладена повністю, слід використовуючи рівень виміряти, як рівно вона покладена, і за допомогою киянки привести всю плитку відповідно. Майданчик повинен вийти рівний.
  5. Шви. Потім шви між плитками засипаються піском чи цементно-пісочною сумішшю.

  Коли все завершено, тротуарну плитку підмітають від сміття, що залишилося.

  Догляд за нею необхідний найменший — достатньо підмітати її, коли на неї падає сміття і іноді додавати в шви пісок, який протягом певного часу вимиватиметься зливовою водою.

  Бруківка та тротуарна плитка надають великі можливості для того, щоб отримати надійне, зручне та красиве покриття для доріжки у саду. У подібній ситуації особливо важливо правильно підібрати дизайнерський варіант бруківки та вибрати відповідний варіант її розміщення. Для цього ознайомимося з обставинами мощення, видами плитки та варіантами візерунків її укладання.

  Узгоджуємо особливості плитки та зони мощення

  Звичайно, підбираючи покриття для доріжки, ми мріємо отримати барвисте та оригінальне його виконання. Однак далеко не всяка плитка добре підходить у певних умовах, і не будь-який малюнок узгоджується з наявним ландшафтом. Промисловість пропонує ряд колекцій бруківки, кожна з яких має власні специфіки та свою назву.

  Варіанти розмірів тротуарної плитки

  Серед інших характеристик, товщина плитки вважається визначальною. Так, для стежок у саду підійде розмір 30мм, на доріжках, що часто використовуються у дворі, не поламається тротуарна плитка товщиною 40мм, для хорошого автомобільного майданчика потрібно покриття висотою 60мм.

  Щоб задовольнити всі потреби, виробники пропонують деталі мощення різної товщини для кожної форми. Покриття завтовшки 30мм і менше називають плиткою, зразки більшої висоти в більшості випадків вважають тротуарною плиткою.

  Вибираємо конфігурацію плитки

  Безперечно, плитку правильної геометричної форми (прямокутник, квадрат, ромб) значно легше укладати. Варто сказати, що обсяг підрізки помітно більший під час використання складних елементів, які доведеться обов’язково розрізати біля бордюру. При цьому декоративна цінність елементів мощення вільної форми набагато вища.

  Більшість виробників пропонують плиткові половинки (наприклад, «Клевера»), які частково поповнюють зазначений недолік. Іноді колекції тротуарної плитки складаються з елементів різноманітного розміру, складні у закінчені фігури.

  Кольорова та сіра тротуарна плитка – декоративна цінність та матеріальна вартість

  Декоративні якості та оригінальність тротуару найлегше забезпечити використанням різнокольорового покриття. При цьому дизайн здатний бути хаотичним, мати геометричну форму або складатися зі смуг, спрямованих до доріжки під різним кутом. Варто сказати, що різнокольорові деталі мощення набагато дорожчі.

  Звертаючись до різнокольорових прикрас на доріжці, слід мати схему розкладки, без якої неможливо вирахувати достатню кількість елементів кожного кольору. Потрібно розуміти, що яскравість і соковитість забарвлення цього покриття сильно поступатиметься зображенню на паперовому носії.

  Укладання тротуарної плитки та форма зони мощення

  Досить складні у мощенні криволінійні ділянки доріжок. У цій ситуації необхідно робити пристойну кількість підрізування тротуарної плитки. Таким чином, підбирати на дачній ділянці криволінійні, ламані, радіусні форми доріжок та перетинів із гострим кутом слід у зазначених випадках:

  • складну геометрію диктують ландшафтні особливості;
  • з метою коригування контурів ділянки;
  • не просте мощення покращує ландшафтний дизайн.

  Іншими словами, як і у випадку з вибором кольорової плитки або в сірій гамі, при плануванні форми доріжок декоративні якості покриття вступають у протиріччя з їх ціною. Потрібно враховувати, що більший майданчик мощення, то менше видно на ньому підрізані частини тротуарної плитки, встановлені між цілими елементами та бордюром. При цьому з технології укладання слідує, що периметр дачної доріжки обрамляється бордюрним каменем, який має правильну геометричну форму.

  Для організації огородження на ділянках складних обрисів є можливість застосування встановленого вертикально-циліндричного бордюру, що дещо зменшить обсяг підрізування. Однак варто подібне огородження більше звичного і встановлювати його важче.

  Прийоми укладання популярної плитки

  Для кожної плиточної колекції існує класика укладання, з якою ми ознайомимося.

  Найлегше класти плитку у формі прямокутника на прямолінійних ділянках і вздовж каменю для бордюру. Укладання прямокутних елементів уздовж діагоналі попросить підрізання кожної бруківки у бордюру. Тротуарна плитка може розкладатися зі зсувом або збігом поперечних швів, парами або під прямим кутом. Плитку схожих розмірів можна розкласти відповідно до візерунка або безладно.

  Якщо плитка має нелінійні форми, дозволяється зміщення швів та різні схеми візерунків. При мощенні доріжок з вигинами довгасті шви для плитки з довжиною і короткою стороною можна зручно орієнтувати в різних напрямках.

  Комбінування тротуарної плитки із спеціальною травосумішкою з невибагливих рослин дає можливість ідеально ув’язати бруківку різноманітної форми з ділянкою мощення. Щоб деталі зливні системи (дощові каналізації, люки, лотки) не зіпсували намічений малюнок, необхідно розпочати укладання покриття власне з них.

  Великі візерунки доречні на площах великого розміру покриття.

  Різнокольорові деталі мощення, що мають вісь центральної або променевої симетрії, допоможуть виділити напрямок руху на доріжці.

  Один із видів укладання бруківки на криволінійних ділянках – виконання клиноподібних швів. При цьому порушення малюнка, фактично, непомітно.

  Ідеально і природно виглядає звивиста доріжка, викладена «ялинкою».

  Схеми розкладки тротуарної плитки «Цегла»

  Тротуарна плитка «Цегла» зазвичай має розміри 10х200мм і різну товщину. Перед Вами кілька прикладів укладання тротуарної плитки ялинкою. В даному випадку деталі мощення розміщені під прямим кутом одна до одної, а малюнок часто спрямований вздовж напрямку руху.

  Покриття цього типу можна укласти перев’язкою, тобто зі зсувом швів на 10смм. Якщо малюнок кладки складається з половинки плитки в самому центрі, а навколо розташовано 4 цілих цегли, вдасться викладка «колодязь». Настелені парами деталі двох кольорів утворює кладку «шахова дошка». Парне розташування тротуарної плитки під прямим кутом один до одного називають блоками.

  Ще кілька варіантів розкладки тротуарної плитки «Цегла» дозволяють оцінити великі можливості для мистецтва та скласти свій візерунок.

  Тротуарна плитка «Цегла» неймовірно зручна на перетинах, в кутах та на сходах. На доріжках для саду при товщині 8см і укладанні на розчин подібний елемент може виконувати роль бордюру.

  Ложимо «Ромб»

  Звичайна тротуарна плитка «Ромб» має розмір за діагоналями 32х19см. Особлива форма елемента мощення враховує лише одну схему розкладки. Однак використання покриття різних кольорів забезпечує декілька декоративних різновидів.

  Укладання «ромба» шестигранником враховує зіткнення трьох плиток тупим кутом в єдиній точці. Укладання «візерунок» передбачає оформлення фігур в один колір. Коли шість плиток трапляються гострим кутом в одній точці, це називають зірка. Для організації 3D візерунка потрібно три плитки різних кольорів, дві з них мають бути відтінком одного кольору.

  Хороша новина: більшість виробників пропонують половинки ромба по довгій та короткій діагоналях для укладання біля бордюрів та стін. Пару прикладів розкладки ромба з використанням різних кольорів допоможуть підібрати оптимальний спосіб укладання тротуарної плитки.

  Способи використання колекції «Стародавнє місто»

  Колекція «Давнє місто» пропонує 4 варіанти тротуарної плитки в залежності від довжини: 60, 90, 120 та 180мм при ширині 120мм. Крім того, є два елементи у вигляді трапецій з різними нахилами бічних сторін. Це робить зручним мощення криволінійних і непростих поверхонь, організацію різних малюнків і орнаменту.

  Поздовжній варіант укладання тротуарної плитки «Стародавнє місто».

  Поперечна розкладка враховує розташування швів перпендикулярно до напрямку доріжки.

  Різнокольоровий варіант розкладки має на увазі різний спосіб укладання щодо швів.

  Хаотична розкладка дає можливість класти плитку різних кольорів у довільному порядку. Зрозуміло, у цьому випадку з’являється широке поле для фантазії та самореалізації.

  Декілька типів дизайну покриття із застосуванням колекції «Стародавнє місто» допоможуть сформуватися з вибором необхідного варіанту.

  Особливості організації геометричного малюнка набору «Давнє місто».

  Великі можливості «Старого міста» у новому місті.

  Як розквітає «Конюшина»

  Зараз дуже поширена модифікація «конюшини», яка складається з однієї плитки розміром 218х267мм. Більшість виробників пропонують частини елементів колекції, що унеможливлює підрізування у бордюру. Схем розкладки конюшини не дуже багато.

  Пару прикладів викладення цього виду допоможуть сформуватися з вибором тротуарної плитки.

  Схеми розкладки «Хвиля»

  Тротуарна плитка «Хвиля» має розміри 11х22см. Деталі цього виду допускають укладання зі зсувом по відношенню один до одного і під прямим кутом. Несуттєва нерівність боковини плитки не заважає її укладання вздовж бордюру без підрізування.

  Різні варіанти варіантів укладання хвилі дозволяють дати їй оцінку переваги.

  Схеми розкладки «Котушка»

  Тротуарна плитка "Котушка" має розміри 17х20см. «Котушка» має на увазі укладання зі зсувом по відношенню один до одного, вздовж доріжки і впоперек.

  Декілька фото розкладки котушки пояснює особливості її використання. Якщо не вийде купити вже готові половинки елементів, то при поздовжньому укладанні доведеться підрізати кожну плитку, а при поперечній – через одну.

  Варіанти розкладки менш популярних колекцій

  Плитка шестигранник має розміри 23х26см і має один спосіб стикування. При цьому різнокольорові візерунки можна зробити дуже різноманітними. При ширині дворової доріжки, кратної розміру 22см, для укладання бордюру буде досить половинок. При з’єднанні доріжок під кут 60 або 120 градусів малюнок укладання не порушиться.

  Декілька варіантів виконання та плиткового укладання «Луска». Підсумовуючи, пропонуємо фото різних варіантів розкладки бруківки, які зазвичай служать прикладом при розробці власними руками схеми покриттів у своєму дворі.

  Ми приготували вам детальну інформацію про те, як прикрасити доріжки у дворі. Нехай у Вас вдасться!

  Облаштування ділянки біля будинку враховує дорожнє мощення під час використання спеціальної бруківки. Аналогічний матеріал дуже гарний і виглядає гарно. Ціна робіт з укладання бруківки висока, тому деякі розглядають можливість проведення процедури самотужки. Аналогічна нелегка задача, здійсненна виключно при дотриманні технології та наявності необхідних інструментів. Дотримання покрокової інструкції дає можливість виключити ймовірність припущення помилки.

  Переваги тротуарної плитки

  Доріжка може бути створена під час використання різних матеріалів. Вирізняють такі різновиди бруківки:

  Відмінність матеріалу може полягати у формі, кольорі, декорі під час виготовлення. Перевагами укладання тротуарної плитки можна назвати наведені нижче моменти:

  1. Велика міцність матеріалу забезпечує тривалий термін експлуатації навіть за впливу великого навантаження.
  2. Екологічна чистота, т. до. під час виготовлення використовуються лише компоненти природного походження.
  3. Висока несуча здатність. Деякі варіанти виконання тротуарної плитки можуть використовуватись для створення місць для паркування.
  4. Стійкість до впливу невисокої температури. Заморозки можуть стати причиною зміни ключових властивостей матеріалу, знизивши їх надійність.
  5. Сучасний зовнішній вигляд. При цьому можна використовувати різні схеми укладання тротуарної плитки, завдяки чому досягаються різні малюнки.
  6. Легкість укладання. Робота з укладання бруківки може бути проведена самостійно, для цього необхідно мати тільки матеріали та інструменти, а також дотримуватися рекомендацій.
  7. Є можливість повторного застосування матеріалу. Часто можна зустріти ситуація, коли після довгого періоду господар ділянки бажає додати коригування. Раніше зроблені доріжки можуть бути розібрані, після чого тротуарна плитка застосовується ще раз.

  Необхідні інструменти та матеріали

  Провести укладання тротуарної плитки власноруч можливо лише за наявності необхідних інструментів та матеріалів. Крім самої бруківки, потрібно:

  1. Річковий або митий пісок середньої та великої фракції.
  2. Щебінь або гравій, фракція яких не більше 40 мм.
  3. Цемент марки не нижче ПЦ400.
  4. Бордюр.
  5. Геотекстиль або інший матеріал зі схожими характеристиками.

  Кількість необхідного матеріалу багато в чому залежить від площі покриття і підібраної технології підготовки основи. При виконанні роботи знадобляться наведені нижче інструменти:

  1. Бетононьєрка, яка призначена для створення складів на основі цементу та сумішей для будівництва.
  2. Ручне спеціалізоване трамбування або вібраційна плита.
  3. Кутова шліфувальна машина або шліфувальна машина з алмазним відрізним диском.
  4. Совкова та штикова лопата для роботи з ґрунтом.
  5. Рівень будівельний, довжина якого не менше 1 метра.
  6. Штукатурне правило.
  7. Металевий або молоток із гуми.
  8. Кельма муляра.
  9. Коля та нитка.
  10. М’яка щітка.
  11. Відра.

  Якщо технологія враховує створення основи з бетону, то знадобиться м’який в’язальний дріт. Вона використовується для створення арматури, яка збільшить надійність доріжки.

  Порядок проведення робіт

  Покласти тротуарну плитку слід поетапно. Основними можна назвати:

  1. Планування території, а також розмітку. Для цього потрібні прилади для вимірювання, коли та міцна мотузка.
  2. Робиться робота з розробки ґрунту.
  3. Основа готується шляхом засипання дренажного шару.
  4. Створюється основа, яка зможе витримувати тиск .
  5. Робиться кам’яна кладка.
  6. Останній етап.

  Рекомендується купувати матеріали виключно після того, як буде розроблена схема та точний план доріжок. Найбільш основними параметрами можна назвати площу і довжину сторін, а також тип підібраної технології укладання.

  Складання схеми та розмітка доріжки

  Правильно створити доріжку можливо лише при виконанні роботи за заздалегідь створеним планом. Рекомендації:

  1. На паперовому носії наноситься план ділянки із зазначенням усіх споруд.
  2. Проходить нанесення на схему розташування майбутніх доріжок. Відстань від стовбура дерева до доріжки має бути не менше ніж 1,5 м. В іншому випадку зростаюче коріння може виявитися причиною пошкодження основи.
  3. Ухил поверхні має бути спрямований від споруди. Це виключає можливість стоку опадів до основ будівель.
  4. Ширина доріжки може вибиратися довільно, проте вона підбирається кратною розміру тротуарної плитки. Це зменшує кількість виконуваних робіт.

  Розбивка ділянки проходить за допомогою колів та шнура. Під час розмітки береться до уваги те, що камінь для бордюру має ширину 8-10 см. Висота розташування шнура повинна підходити рівню покриття, оптимальний показник 5-8 см. Витримувати правильні розміри можна за умови використання рівня для будівельних робіт.

  Роботи з розробки ґрунту

  Ранній етап враховує зняття грунтового шару зверху, що знаходиться. Особливостями підготовки підготовчої роботи ділянки можна назвати наступне:

  1. Глибина земляного лотка, що створюється, залежить від підібраного типу основи, яка може бути представлена ​​піщаною, цементною або бетонною підготовкою під фундамент.
  2. У будь-яких ситуаціях шар, що знаходиться знизу, представлений дренажем із щебеню та гравію. Рекомендована товщина складає 15 см.
  3. Наступний шар, що вирівнює, його рекомендована товщина 3-5 см.
  4. Верхній шар, що несе, буде приймати головне навантаження. Його рекомендована товщина 10-15 см.

  Товщина тротуарної плитки, що використовується, становить 5-7 см. Наведена вище інформація вказує на те, що створювана траншея повинна бути глибиною близько 35 см.

  Влаштування дренажно опорного шару

  Правильно створена підкладка застава довгої служби доріжки та майданчика. Рекомендації щодо проведення роботи такі:

  1. Після виїмки необхідної кількості ґрунту основа добре трамбується, після цього розстилається спеціалізоване полотно. Воно пропускає вологу тільки в одному напрямку, що виключає ймовірність проростання бур’янів і порушення цілісності основи.
  2. На розстелене полотно висипається щебінь та гравій. Товщина цього шару підбирається залежно від того, яка висота каменю для бордюру. Даний шар виступає як несучої основи, у зв’язку з цим необхідно його ґрунтовно затрамбувати.

  У багатьох випадках використовується спосіб утрамбування, який враховує вплив на щебінь спеціальним пристроєм. Аналогічна підкладка відводить вологу від основи.

  Установка каменю для бордюру

  Установка каменю для бордюру — завдання досить не просте, т. до. виріб має дуже пристойну вагу. Інструкція з проведення такої роботи така:

  1. Забираються коли з натягнутим шнуром і переміщуються в середину лотка. У цьому випадку шнур стане орієнтиром для встановлення каменю.
  2. Якщо потрібно підняти камінь, то під нього насипається пісок. Посадити вниз можна шляхом ударів деревним молотком.
  3. Фіксація важкого каменю виконується за рахунок суміші бетону, що підливається із зовнішньої та внутрішньої сторони. На момент затвердіння слід насипати щебінь.
  4. Зверху насипається пісок річковий, шар якого має становити 3-5 см. Він проливається водою, після чого матеріал заповнює всі щілини.

  Камінь для бордюру виступає як елемент, який прийматиме головне навантаження від тротуарної плитки.

  Вибір типу основи під укладання та його пристрій

  Для створення основи використовуються дуже різні матеріали. Основа для укладання тротуарної плитки виготовляється з:

  1. Крупнозернистого піску немає домішок.
  2. Сухий піщано-цементної суміші.
  3. Розчини на основі цементу та утрамбованого гравію.
  4. Армованого бетону.

  Підстава з піску підходить на випадок, коли на доріжку не буде велике навантаження. Якщо на майданчику буде ставитися автомобіль, то створюється основа із щебеню. Армована основа бетону може переносити велике навантаження, і вона зможе прослужити протягом тривалого періоду.

  Цементно-піщана основа

  Величезне поширення набула цементно-піщана основа. Воно відрізняється такими особливостями:

  1. Суміш робиться із цементу марки ПЦ400 у пропорції 1:4.
  2. Для отримання однакової суміші необхідно застосовувати бетон’єрку.
  3. Товщина шару, що створюється, повинна бути 10-15 см. Налаштовувати показник можна шляхом підсипання щебеню.

  Укладання тротуарної плитки враховує здійснення слабких ударів молотком з гуми, завдяки чому вона підганяється одна до одної.

  Підстава із гравію

  Гравій може використовуватися для створення підкладки з високою несучою здатністю. Рекомендації щодо створення подібної подушки такі:

  1. Поверх щебеню сипається гравійним шаром, який має бути ґрунтовно утрамбований.
  2. Укладання штучного матеріалу повинно проводитися на розчин із цементу та піску. Збільшити характеристики в експлуатації можна за рахунок добавки різних низькомолекулярних органічних речовин.

  Гравій слід розсипати по поверхні рівномірно. Для утрамбування знадобиться особливе обладнання.

  Бетонна армована основа

  Набагато більшими несучими здібностями володіє бетонна армована основа. Даний тип основи не реагує на дію зовнішнього середовища. Створюється основа виключно у випадку, коли на поверхню виявлятиметься велике навантаження. Рекомендації щодо створення цементно-піщаної армованої основи такі:

  1. Усередині утвореного рову лягає арматура зі сталі. Окремі прути зв’язуються між собою дротом для в’язання для збільшення жорсткості.
  2. Для виставлення сітки з арматури застосовуються цеглини. Вона повинна височіти над щебеневим шаром на 4-5 см.
  3. Суміш з бетону виходить шляхом змішування цементу, піску та щебеню. Заливання розчину повинно проводитися в один етап, т. до. в іншому випадку можуть виникнути різні недоліки.

  У даному випадку укладання штучного матеріалу проходить після проходження 92 годин, які потрібні для висихання бетонного складу. Для фіксування тротуарної плитки потрібен спеціалізований клей.

  Закладення швів

  Після закінчення роботи з плиткового укладання потрібно провести закладення швів. Ця технологічна операція потрібна для ущільнення плиткової конструкції. Інструкція виглядає так:

  1. Як склад, який буде застосовуватися для закладення швів, використовується суміш, на якій лягає плитка.
  2. Суміш розсипається по поверхні, після чого розподіляється щіточкою. Залишки забираються.

  Ще раз процедура проходить через певний проміжок часу. Якщо шви не загортати, то доріжка не служитиме протягом тривалого періоду.

  Популярні способи розкладки

  Виділяють кілька найрізноманітніших способів розташування плитки. Найбільш поширеними є такі:

  1. Традиційна схема враховує паралельне розташування тротуарної плитки.
  2. Плетенка представлена ​​паралельним та перпендикулярним розташуванням плитки.
  3. Ялинка враховує розташування плитки під кут 90° стосовно один одного.

  Від типу схеми залежить те, наскільки важка робота. За рахунок поєднання плитки різних відтінків можна досягти привабливого результату.

  Висновок

  Наведена вище інформація визначає те, що провести укладання тротуарної плитки можна особисто. Щоб це зробити буде потрібно порівняно невелика кількість інструментів, найбільше уваги приділяють вибору матеріалу. За відсутності необхідного досвіду потрібно розпочати роботу зі створення віддалених доріжок, якими ходитимуть нечасто.

  Джерело: gidpotolok.ru