Саморізи для гіпсокартону

Саморізи для гіпсокартону

Конструкції з гіпсокартону, завдяки власній багатофункціональності, активно застосовуються при роботах які пов’язані з ремонтом в житлових, комерційних, технічних і приміщеннях на виробництві. Їх надійність і зовнішній вигляд не на завершальній стадії залежить від типу застосовуваних матеріалів кріплення. У даній статті мова піде про те, як підібрати саморізи для гіпсокартону, розглянемо види кріпильних металевих виробів, їх основні характеристики і області використання.

Особливість

Саморізи являють собою металовироби, які складаються з металевого капелюшка і стрижня з гострим різьбленням. Верхня частина має спеціалізовану виїмку, в яку вставляють інструмент для здійснення обертального руху.

Саморізи багато в чому схожі з саморізами, вважаючись більш поліпшеною версією. Вони не вимагають додаткового свердління отвору. Деталі можна відразу загвинтити шуруповертом або викруткою в гіпсокартон.

Основними матеріалами для виробництва саморізів вважаються сталь і латунь. Перші володіють хорошими якостями міцності, але схильні корозії. Тому їх покривають протикорозійним шаром захисту, оксидують або фосфатують, що додає їм чорне забарвлення.

Латунне кріплення-жовтого кольору. Сам по собі стійкий до проявів вологи, але має погану міцність.

Розміри (довжина і Діаметр) кріплення багато в чому визначають його область використання. Як показала практика, в залежності від призначення, використовують кріплення довжиною 10-15 мм і діаметром 3,5-5 мм. Такий великий розкид параметрів виробу визначає різноманітність видів моделей, їх призначення, а це означає, І важливість хорошого вибору кріплення для кожного окремого випадку.

Під час роботи по гіпсокартону для вибору саморізів застосовують спеціалізовані таблиці розмірів. У ній вказують номінальні діаметри виробів, їх довжини, включаючи капелюшок, і ширину.

Актуальним питанням в роботі з гіпсокартоном вважається також питання про те, яка кількість кріплення йде на 1 квадратний метр вироби. Цей показник повинен бути ідеальним: з одного боку забезпечувати належну міцність системи, а з другого-забезпечувати економію витрачаються на роботу матеріальних засобів.

 

Розміри і види

Саморізи для гіпсокартону відрізняються між собою по виду і за розмірами. Їх звичайний діаметр становить:

 • 3,5 мм;
 • 3,8 мм;
 • 4,2 мм;
 • 4,8 мм.

При цьому можлива наступна довжина:

Саморізи для гіпсокартону
 • 9,5 мм;
 • 14 мм;
 • 25 мм;
 • 35 мм;
 • 45 мм;
 • 55 мм;
 • 75 мм;

Саморізи ГКЛ метал

Під гіпсокартонний монтаж до каркасу з металу можуть бути застосовані вироби зі свердлом або ж без нього. Вибір ставиться відповідно до якості застосовуваного металопрофілю. Наприклад, відсутність Свердла ніяк не заважає монтажу підвісів, але стане додатковою перешкодою при кріпленні крізь подвійний профіль.

Саморіз-метелик

Саморіз для гіпсокартону з дюбелем-метеликом виділяється особливою формою: до експлуатації стінки дюбеля добре прилягають до пірону, а після загвинчування сильно розкривається. Такий варіант монтажу передбачає максимально надійну фіксацію матеріалу всередині підстави.

Застосування метелика дає можливість зробити ширше площа тиску на гіпсокартонної поверхні від маси прилеглих предметів.

Саморізи для гіпсокартону

Такий різновид метизної продукції використовується для обшивки гіпроком при відсутності каркаса з металу. Якщо можна обійтися без остова, то необхідно потурбуватися про найбезпечнішою обробці.

Саморізи для гіпсокартону

Допомагає міцно скріпити 2 шари гіпсокартону, Дсп. Дозволяється комбінувати з іншими способами кріплення під посилення.

Саморіз «клоп» « » блішка»

Кріплення між собою металопрофілів каркаса виконується за допомогою елементів малого розміру, які в народі називають клопами. Крок саморізів для гіпсокартону нерідкий, на внутрішній стороні капелюшків є спеціалізовані насічки, які не дають різьбі розкрутитися назад.

Виділяють дві великі групи клопів: зі свердлом, з гострим кінцем. Наявність на кінці Свердла дає можливість укладати отвори крізь метал, товщиною до 2мм. Гострий кінець сприяє появі отворів всередині профлиста з товщиною поверхні до 1,2 мм.

Різновиди саморізів для гіпсокартону

За видами різьблення

Різьба описується такими показниками: крок, діаметр, глибина, форма. У саморізів для металу крок різьблення менше, ніж у приготованих для дерева. І глибина різьблення, іншими словами різниця діаметрів зовнішнього і центрального стрижня поменше, ніж у тих, що для зчеплення виробів з дерева. Зате у таких саморізів більш гостра кромка.

По покриттю

Метал саморізів застосовують різний — і рядову сталь для дешевих робіт, і хорошу, і термооброблену. З метою захисту від іржі вироби обробляють покриттям для захисту. Білий блискучий саморіз покритий тонким шаром хрому, білий матовий оцинкований, жовтуватий пройшов анодування в електроліті, що містить мідь. Чорні саморізи мають захисне фосфатне покриття, їх найкраще застосовувати в сухих умовах.

За типами наконечника

Наконечники у саморізів бувають гострі, закруглені і сформовані у вигляді кінчика Свердла. Ті, які гострі, добре загвинчуються в дерево і м’яку пластмасу. Вироби з округлими кінцями призначаються для використання в просвердлених отворах. А зі свердлом, фінальним основний стрижень тіла самореза, застосовуються для підгонки спочатку просвердленого отвору під кінцевий діаметр.

barus76rusvol