Виниловые панели - достоинства и недостатки. Обзор цен, типов и способов сборки

Фотоелектричні та сонячні панелі. В чому різниця?

Багато людей можуть подумати, що відмінності між цими двома рішеннями незначні, що справа може бути тільки в назві або виробника. Це неправда. Фотоелектричні панелі та сонячні батареї використовуються для абсолютно різних цілей.

У нашій країні установка фотоелектричних панелей стає все більш популярною, тому, якщо ви теж зацікавлені в такій інвестиції, ось деяка інформація, яка допоможе вам прийняти рішення. А вибрати самі панелі детально, і потім купити їх, ви можете на сайті prel.prom.ua.

Яка різниця між фотоелектричними та сонячними панелями?

Кожен тип панелей використовується для чогось свого. Фотоелектричні панелі перетворять сонячну енергію в електрику, яке, перетворене на інверторі в 230 вольт, підходить для живлення побутових приладів.

Основне завдання сонячних панелей (іноді їх називають колекторами), полягає в передачі теплової енергії для опалення будинку або нагріву води.

Як виглядають панелі?

Фотоелектричні панелі складаються з каркасу та скляної панелі, яка захищає фотоелементи. Вони захищені знизу поліефірної плівкою і пластиною. На корпусі панелі знаходиться розподільна коробка. Колектор, в свою чергу, складається з рами, що поглинає пластини і установки. Всередині знаходяться труби абсорбера і скловолоконний мат.

Як виглядає ефективність обох типів панелей?

Фотоелектричні панелі мають таку перевагу перед сонячними батареями, що надлишок енергії, накопиченої від них, ми можемо продати дистриб’ютору енергії, чого, на жаль, не можна зробити в разі наявності колекторів.

Фотоелектричні панелі накопичують більше енергії в місяці високої інсоляції, хоча їх ефективність може бути нижче при дуже високих температурах (гострі сонячні промені можуть заважати роботі фотоелектричних елементів). Крім того, сонячні батареї накопичують більше енергії навесні і влітку. Взимку від них мало користі в плані оплати рахунків.

Струм, що виробляється фотоелектричними панелями, може бути проданий дистриб’ютору, який зобов’язаний викупити його у нас, за умови, що вартість вироблюваної електроенергії не перевищує потужність силового підключення будівлі. Необхідно встановити спеціальний двосторонній лічильник, який вимірює кількість електроенергії, взятої з мережі, і кількість виробленої нами. Також важливо встановити в установці систему, яка запобігає відправку електроенергії в мережу в разі несправності. Це забезпечує безпеку тих, хто працює над усуненням несправності.

Часто вже при проектуванні будинку плануються дві електроустановки — одна живиться від мережі, а інша від фотоелектричних панелей.

Встановлення фотоелектричних панелей зазвичай простіше, ніж встановлення сонячних батарей, оскільки вони не містять механічних компонентів, таких як насоси.

Фотоелектричні панелі виробляють більше енергії, їх простіше встановити, до того ж вони дозволяють накопичувати енергію. Вони є хорошим рішенням для всіх, хто піклується про придбання екологічно чистої енергії. На покупку панелей можна розраховувати на субсидію в розмірі 20% від ціни.

ЯКІ БУВАЮТЬ СОНЯЧНІ СТАНЦІЇ? Різниця? Як вибрати? Які сонячні панелі кращі? Зелений тариф. СонцеПром

Сонячні панелі в Україні: наскільки це вигідно і скільки коштує встановлення