Декоративна штукатурка види

Декоративна штукатурка види

 

 

Отже, серед інтер’єрних декоративних штукатурок виділяють такі основні види:

 1. Штукатурка на мінеральній основі проводиться на цементній основі та реалізується в сухому вигляді, тому безпосередньо перед застосуванням її слід змішати з водою та перетворити на однорідну масу за допомогою міксера для будівельних робіт на невеликих оборотах. Подібний тип обробки чудово підійде для мінеральних основ, але застосування кварцової ґрунтовки потрібно, він має непогані показники міцності, довговічності і паропрохідності. Однак, як можна зрозуміти, штукатурка на мінеральній основі не підлягає фарбуванню в масі, тому готуйтеся до того, що після нанесення доведеться фарбувати додатково.
 2. Штукатурка на акриловій основі — це матеріал на основі синтетики, до його складу входить акрилова смола. Вона надає матеріалу подібних властивостей, як еластичність, здатність відштовхувати воду, чудову адгезію до мінеральної основи. Але ось матеріал може горіти, тому, наприклад, поруч із застосуванням утеплювача з мінвати його доцільніше не застосовувати. Але працювати з нею дуже легко: вона легко наноситись, легко формувати текстуру або за допомогою наповнювача, або використовуючи валик і шпателя. Щоправда, обробка такого типу вимагає якісної підготовки основи та ґрунтовки, про що поговоримо далі.
 3. Силіконова штукатурка вважається дуже сучасною та багатоцільовою: хороша пластичність, довговічність, адгезія до будь-якого типу основи, прохідність пари та гарний ефект виступають за користування цього виду обробки. Ця штукатурка дуже доглядає проста, здатна навіть самоочищатися, тому її часто застосовують і для фасадного декору. Реалізується у вже готовому вигляді, причому з конкретним кольором, а палітра кольорів досить розкішна, що дає можливість підібрати найкращий варіант, знімає необхідність подальшого фарбування, створює відмінні переходи кольорів, та й працювати з подібним матеріалом можна навіть новачкові в будівельній сфері.
 4. А ось силікатну штукатурку, яка виробляється на основі калійного скла, дуже нечасто використовують для стінового внутрішнього оздоблення, про яку і йдеться. Дуже часто силікатну штукатурку застосовують для робіт по фасаду, так як при роботі вона може виділяти речовини, які шкідливі. До того ж наносити її не порівняно просто: вона швидко схоплюється, тому необхідна певна кваліфікація, щоб встигнути розділити її та створити малюнок.

До добрих якостей декоративної штукатурки відносяться:

 • Оригінальний та витончений зовнішній вигляд
 • Покриття дуже високої міцності та шумоізоляції, не боїться температурних перепадів та вологи та запахів. При цьому залишається паропроникним, що добре позначається на основі бетону
 • Не потребує довгої підготовки поверхні під покриття, оскільки сама по собі штукатурка виконує і дані показники. Ліквідує недоліки та нерівності поверхні
 • Завдяки безпеці елементів, практичності та довговічності, покриття підходить для оздоблювальних робіт у приміщеннях різного призначення, квартири людини яка схильна до алергії, а також для зовнішньої обробки будинку за містом

Чим декоративна штукатурка відрізняється від звичайної?

Слово «штукатурка» часто вводить покупця в оману. Під штукатуркою зазвичай розуміють матеріал на основі мінералів для «чорнової» стінової обробки. Скориставшись його допомогою прибирають місцеві нерівності та відхилення від горизонтальних та вертикальних площин, також для деяких матеріалів штукатурка працює як бар’єр від продування. Найчастіше звичайну штукатурку застосовують для виправлення недоліків кладки.

Штукатурки для декоративних робіт лише частково відповідають такому опису, через це в мережі їм часто приписують властивості, якими вони не мають. Головна завдання даного матеріалу для оздоблювальних робіт надати поверхням цікавої фактури та оживити монотонно ідеальні поверхні стін. Розглянемо основні міфи щодо декоративних штукатурок.

Не всі штукатурки для декоративних робіт здатні робити поверхні стін рівними — деякі з них вимагають хорошої підготовки основи як для фарбування.

 • Штукатурки для декоративних робіт не дозволяють заощадити на «чорновій» обробці ціна на матеріал значно перевершує прості суміші для штукатурних робіт. Визначені варіанти декоративних штукатурок повністю неможливо класти товстим шаром.
 • Не всі штукатурки для декоративних робіт за складом схожі зі звичайними є безліч різних видів, які не роблять на основі мінералів, як головний компонент використовують акрил або силікон.
 • Як декоративна штукатурка необхідно обов’язково застосовувати спеціальні склади. Насправді під ці цілі можна задіяти навіть дуже просту гіпсову або суміш цементу. На зовнішній вигляд впливає техніка нанесення та інструмент.

Як підібрати декоративну штукатурку для найрізноманітніших кімнат

Також варто необхідно брати до уваги призначення будь-якої кімнати та приміщення. Штукатурка повинна підходити інтер’єрному інтер’єру приміщення теж.

Для ванної, санвузла та іншої кімнати з високою вологою найкраще вибрати шпаклівку на акриловій основі. Вона має водовідштовхувальний ефект, проте термін придатності її короткочасний. Якщо дозволяють гроші можна підібрати суміш не зі штучними, а натуральними елементами, які відрізняються великою довговічністю та надійністю.

Для кухні, передпокою та коридору чудово підходять дрібнозернисті штукатурки світлих відтінків, наприклад бежевого забарвлення. Венеціанська структура також підходить у ванну та на кухню теж, але вийде дуже дорого по грошах.

Декоративна штукатурка види

У дитячу кімнату та спальних кімнат потрібно вибрати фактурні та венеціанські покриття. Кімнату для гостей та зал пропонують оштукатурювати натуральними складами з дрібними наповнювачами, не нагромаджуючи кімнати надто рельєфними візерунками.

Штукатурка здатна приховати певні мінуси стін, маленькі тріщини та нерівності, тим більше якщо до її складу входять волокна целюлози. Також, вона може додати теплоту в приміщення, так як якісно обрана штукатурка у зв’язці з гарною сумішшю грунтовки — непогані утеплювачі.

Декоративна штукатурка види

Даний матеріал сміливо можна наносити практично на будь-яку поверхню. У тому числі через це штукатурку використовують більшість будівельників. Її можна наносити навіть на абсолютно непідготовлену поверхню. Зазвичай декоративну штукатурку наносять на деревину. метал. цемент. бетон, цегла, гіпсокартон.

Безпека та екологічність – ще одним плюси. Так, декоративна штукатурка робиться з натурального матеріалу, а покриття яке вже готове не вбирає запахів, не виділяє небезпечних речовин, тому не здатне заподіяти якихось незручностей або шкоди здоров’ю.

Декоративна штукатурка види

Не доставить турбот подібне покриття і в експлуатації: воно довговічне, стійке до температурних перепадів, практично не вимагає догляду. Тим більше, що в результаті нанесення на поверхні не залишається швів, стиків та інших недоліків. Декоративна штукатурка не піддається вигорянню, і ще пил не притягує.

Ще одна дуже важлива перевага матеріалу – це ціна. Вартість штукатурки буде по кишені навіть дуже економним покупцям. Більшість покупців оцінять невелику вартість штукатурки, решта напевно подивляться на хорошу якість даного матеріалу.

barus76rusvol