Бітумна черепиця

Бітумна черепиця

Кожен хоче побудувати хороший дах, щоб не промокав і не їхав нікуди. Серед багатого вибору матеріалів, які можна застосовувати в ролі покриття для покрівлі, є один досить цікавий та популярний екземпляр – м’яка покрівля. Це досить не простий «бутерброд», який складається з модифікованих шарів бітуму, склополотна, що знаходиться між ними, самоклеючого матеріалу та кам’яних гранул.

Характеристики м’якої покрівлі дуже вражають, проте має як переваги, так і великі недоліки. Вони можуть значно вплинути на комфорт усередині будинку та подальшу експлуатацію покрівлі, тому описати їх потрібно. Зараз ми детально розглянемо усі «плюси» і «мінуси» даного будматеріалу, вивчимо характеристики та все, що важливо знати споживачу.

Технічні властивості м’якої покрівлі

Структура з кількох шарів м’якої покрівлі забезпечує великі властивості експлуатації за умови виконання технології на всіх виробничих етапах. Якість даного матеріалу визначається за європейським стандартом EN 544 — єдиного нормативу для м’яких покриттів покрівлі, що регламентує такі показники:

Бітумна черепиця
 • вага плиток із черепиці — не менше 1300 г/м2; а розмір пластин у межах 1200Х250 мм 3 мм;
 • надійність на поздовжній та поперечний розрив — залежно від класу як мінімум 400 600 Н/50 мм;
 • еластичність та пластичність матеріалу. Не треба плутати ці два поняття — пластичні шигласи зберігають нову форму після припинення навантаження (АПП-моделі), а еластичні відроджують початкову форму (СБС-плитки);
 • втрата посипання. Хороша черепиця не повинна втрачати більше 3 г посипання з одного шигласу;
 • маса чистого бітуму 1 м2; м’якої покрівлі або вага самого склополотна — 100110 г/м2;
 • опір ультрафіолетовому випромінюванню, утворенню бульбашок повітря та сповзанню — при температурі понад 80-90 °C;
 • надійність на стирання металевої фольги — мінімум 0,2 Н/мм;
 • теплостійкість і поглинання води, а також висока пожежо-безпека — температура самозаймання 300 C.

Переваги

Переваги покрівельної плитки не обходяться здатністю тримати дуже великі навантаження.

 • Серед важливих робочих властивостей особливо виділяється можливість застосування даного матеріалу при роботах з криволінійними формами дахів. Цей матеріал чудово підійде для подібних робіт.
 • Характеристики гнучкої черепиці не змінюються при сезонній зміні температури навколишнього повітря. Її діапазон, при якому даний матеріал не втратить власних характеристик, значно перевищує невелике та максимально значення ртутного стовпчика на більшій частині країни.
 • Матеріал легкий, що робить легшим його перевезення та монтаж, а також зменшує тиск на іншу частину конструкції. Виділяються і подібні елементи покрівельної плитки, які завдяки гнучкості дозволяють ігнорувати деякі недоліки каркасу покрівлі.
 • При встановленні залишається трохи відходів, що надає сприятливий вплив на витрати на такий вид робіт.
 • Матеріал стійкий до вологи, після закріплення плиток між собою, волога не має шансів погано вплинути на балки та кроквяні ноги, утеплюючий шар. Зрозуміло, при установці з дотриманням нескладних технологічних умов.
 • Він не боїться пожежі. Іскри з димової труби і навіть блискавка, не спричинять пошкоджень покрівельного покриву.
 • Чи не робить незручності, при опадах атмосфери у вигляді дощу або граду. Покрівельна черепиця з металу вимагає проведення додаткових заходів для боротьби з «барабанним ефектом», у розглянутому випадку, матеріал не видає неприємних звуків за негоди.
 • Завдяки застосуванню різних типів зовнішнього покриття, кількість відтінків і півтонів перевищує півтора десятка назв, що дає можливість підібрати тип, що максимально убезпечує саму будову, а також пейзаж загалом.
 • При необхідності ремонтні витрати не вразять значною вартістю, що говорить про великий рівень ремонтопридатності подібного варіанту покрівлі.

Недоліки штучної м’якої покрівлі

Еластичність черепиці, її властивість розм’якшуватися під сонцем — не тільки плюс, а й мінус: у спеку по такій покрівлі не можна ходити, чималий ризик пошкодити покриття.

Друге: м’яка покрівля — абсолютно герметичний матеріал, повітронепроникний. Щоб конденсат не руйнував систему крокв, теплоізоляційний шар і покриття, потрібна хороша покрівельна вентиляція.

Інші переваги, в порівнянні з іншими матеріалами, в тому, що м’яка плоска покрівля встановлюється швидше і коштує в середньому дешевше. Однак у неї і робочий термін менший.

Що краще, гнучка черепиця або покрівельна черепиця з металу?

 1. Покрівельна черепиця з металу має погані показники шумоізоляції. Метал — провідник звуку. Частково цю проблему можна вирішити за рахунок грамотного монтажу, трохи нівелює звук покриття на полімерній основі. Але все одно покрівля з металу тарахтить під час дощу. Покрівля з штучної м’якої покрівлі безшумна.
 2. Теплоізоляція. Тут різниця видно менше. Теплі покрівлі і в тому й іншому випадку вимагають розміщення утеплювача. Але перевага все ж таки у м’якої покрівлі: бітумоване склополотно не пропускає тепло, метал проводить.
 3. Дах із металочерепиці вимагає пристрою громовідведення. М’яка не проводить електрики.
 4. Металочерепицею можна крити лише плоскі скати. М’які — будь-які, включаючи куполи, цибулини, криволінійні покрівлі.
 5. Палітра кольорів велика у обох матеріалів. Однак з м’якої покрівлі можна викладати мозаїчні покрівлі, перемішуючи плитки з різних пачок.
 6. В обох покриттів (якщо вони якісні) велика опірність у/ф променям і вигорянню. Покрівля з металу нагрівається під сонцем, але без ризику для структури. По гнучкій черепиці ходити в спеку не слід, можна пошкодити покриття. Потрібне влаштування покрівельних сходів.
 7. Майже всі виробники покрівельної черепиці з металу декларують робочий термін до півстоліття. У м’якій покрівлі в залежності від моделі: на одні модифікації гарантія виробника 10 років, на інші 50. У межах однієї торгової компанії.

Як робиться гнучка покрівля

Влаштування покрівлі з покрівельної плитки передбачає роботу будівельників з великим досвідом, однак за конкретних навичок це можна зробити і самостійно. Пелюстки прибиваються 4-ма або 6-ма гвоздками — все залежить від форми її окремих елементів. Вона лягає рядами за однією з кількох схем — «Джаз», «Тріо», «Саната». Методи відрізняються за наявністю усунення пелюсток. На ділянках, де не використовуються цвяхи, використовується мастика на бітумній основі. тому, якщо вас цікавить професійний монтаж бітумної черепиці, переходьте на сайт terizo.com.ua.

Бітумна черепиця

У скільки шарів необхідно укладати покрівлю? Якщо правильно робити гідроізоляцію, враховувати властивість бітумної покрівлі сплавлятися в єдине ціле за високих температур, можна абсолютно чесно сказати, що укладання її декількома шарами послужить лише одній меті — художньому збільшенню обсягу. При цьому варто пам’ятати, що чим більше шарів ви вирішите покласти — тим більше, щоб це зробити знадобитися бітуму, причому кількість зростатиме в геометричній прогресії. На кожен подальший шар потрібно витратити як мінімум на 70% більше коштів.

Бітумна черепиця

Резюме

Незважаючи на великий вибір штучної м’якої покрівлі, необхідно якомога уважніше ставитися до виробника продукції, що купується. Низькоякісний матеріал від сумнівної фірми — прямий шлях до зайвих витрат.

Найкраще звертатися до офіційних дилерів заводів, які представлені на ринку нашої країни. Так, на виробництві Єврошиферу та Ондувіли застосовується виключно перевірена та чиста сировина, включаючи модифіковані бітуми та базальтовий гранулят. Подібна покупка не стане підставою для написання негативних відгуків і радуватиме Вас довгий час.

barus76rusvol