Сб. Ноя 27th, 2021
  Туї в ландшафтному дизайні, сорти та фото

  Оформлення присадибної ділянки з туями (фото)

  Чудові красуні туї у дизайні ландшафту заслужено займають перші позиції серед хвойних рослин. Різні за висотою, формою крони, кольором хвої, морозостійкими та вітрами, вони комфортно існують навіть за дуже високої загазованості в умовах міста. Туя має вражаючу здатність чистити повітря, наповнюючи його тонким смолистим ароматом, вичерпуючи спокій і спокій. Ні садівник-аматор, ні кваліфікований дизайнер не відмовлять собі в задоволенні створити хоч одну композицію, в якій солуватиме вічнозелена розкіш туї.

  Сфера використання туї в дизайні ландшафту справді безмежна. Стрункі високорослі туї утворюють досить щільні огорожі рослинні, кулясті форми дуже часто солують на газонах, карликові сорти комфортно розміщуються в кам’яних садах та альпійських гірках. Досить популярним видом вважається західна туя, що має багато сортів, які можуть задовольнити фактично будь-яку дизайнерську фантазію.

  Сорти туї та їх використання

  Туї з пірамідальною або конусоподібною формою крони

  Для створення огорож рослинних використовуються сорти, що ростуть вертикально вгору і мають пірамідальну або конусоподібну форму крони.

  Сорт «Брабант» — високорослий, потужний хвойник, що швидко росте, досягає 4 м у висоту, форма крони пірамідальна. При правильному догляді здатний створити щільну пухнасту стінку за досить обмежений часовий інтервал. Стійок до морозів та вітрів, вимагає щорічної санітарної обрізки.

  Сорт «Смарагд» відрізняється конусоподібною формою крони, у висоту досягає 6 м, посухостійкий, до ґрунтів невимогливий, в обрізці не потребує, відрізняється високою холодостійкістю та вітростійкістю. Туя «Смарагд» в дизайні ландшафту використовується частіше інших сортів. За рахунок абсолютно правильної форми крони вона чудово виглядає не тільки в огорожі, але також і в одиночних посадках.

  Сорт «Холмструп» — повільно зростаючий, з пірамідальною кроною, вимогливий до проявів вологи. Найбільша висота — 2,5 м, частіше використовується на півдні у зв’язку з невисокою здатністю чинити опір міцним морозам.

  Кулясті туї

  Кулясті туї, що мають правильну кулясту форму крони, в залежності від висоти використовують у солітерних та групових посадках при розробці композицій. Ці сорти не потребують створення обрізки.

  Для альпінаріїв та кам’яні сади дуже часто застосовують карликові сорти, що не перевищують 80 см у висоту. Пухнасті кульки, що зберігають власну декоративність цілий рік, можуть прикрасити будь-який, навіть дуже простий пейзаж. Вони ідеально комбінують з компонентами декору у вигляді садових скульптур, чудово виглядають на кам’янистому розсипі, в патіо, додаючи вишуканість та витонченість композиції.

  Корисно буде почитати:

  Гірська сосна у ландшафтному дизайні

  Вічнозелені, невибагливі та чудові хвойні рослини – чудовий спосіб надати території оригінального образу….

  Туя «Даніка» має правильну кулясту форму крони, хвоя насичена, яскраво забарвлена. Висота дорослої рослини — 70 см, ширина куща не більше метра. Росте цей сорт плавно, формування крони не потребує. Найкраще підходить для альпінаріїв, великих контейнерів, патіо, зробить красивішу маленьку садову зону. Має високу холодостійкість, невибагливий до освітлення, виносить півтінь, але краще розвивається на якісно освітлених ділянках, на удобрених вологих ґрунтах. Ідеально входить у різний стиль. «Даніка» — найпопулярніший у нашій країні сорт кулястої туї.

  Туя "Літл Дорріт" — сорт з кулястою, злегка витягнутою вгору формою крони, висота рослини може досягати 80 см, в діаметрі — не більше 70 см. Застосовується в контейнерних посадках, для створення кам’яних садів, у стрічкових композиціях.

  Туя «Тедді» — нещодавно з’явився у продажу сорт, що має щільну округлу подушковидную крону, схожу на колючу кульку, за рахунок дрібно голчастої форми хвої. Зростає така мала досить повільно, висота річного приросту становить не більше 3 см. Висота дорослої рослини не буде більшою за 50 см. Під час зими, у період спокою, хвоя стає бурого кольору. Цей сорт дуже вимогливий до складу та родючості ґрунту, до повітряної вологості. В дуже суху погоду потребує вечірніх дощових поливів.

  Туя «Тіні Тім» з пір’яподібною плоскою хвоєю, дуже вимоглива до освітлення, при цьому чудово почувається на будь-яких ґрунтах, хоча любить кислі глинисті ґрунти. Висока холодостійкість робить цей сорт дуже поширеним за умов клімату середньої смуги. Ефектно виглядає на гірках, у композиціях серед низькорослих листопадних чагарників.

  Туї із золотавим відтінком хвої

  Як солітери на смарагдовій зелені газону, на тлі кам’янистого розсипу в комбінуванні з садовими скульптурами чудово виглядають туї, що мають правильну форму крони, незвичайне золоте забарвлення хвої.

  Сорт «Рейнголд» — куляста туя із золотисто-жовтою хвоєю. Висота може досягати 150 см, росте плавно, дуже вимоглива до світла. Прекрасно виглядає в одиночній посадці на газоні. З настанням холодів колір змінюється на бурий.

  Сорт "Санкіст" — чагарник з правильною, конусоподібною формою крони, хвоя золотисто-жовта. Туя, що повільно росте, в десятирічному віці не вище 3 м, при метровому діаметрі крони. Вибаглива до повітряної вологості, особливо важко переносить посуху, потребує рясних полив і дощування.

  Сорт «Голден Таффет» — куляста яскраво забарвлена ​​туя, хвоя золотиста, до зими стає практично помаранчевою. Одна з дуже маленьких, висота дорослої рослини не більше 35 см. Гнучкі пагони, що звисають, надають їй вигляду мереживної ажурної шапочки. Вирощується лише на якісно освітлених ділянках. При затінку стає безбарвним хвої, стає тьмяною. Вимоглива до складу та вологи ґрунту, у посушливий період потребує вечірнього дощування. Ефектно виглядає в контрастних композиціях із темно-зеленими туями, у ландшафтному японському дизайні, у контейнерах, патіо, бордюрах.

  Рекомендації щодо вибору рослин під час купівлі

  Зараз у продажу є велика кількість матеріалу для посадки, також і туї. В основному задоволення це не з недорогих, тому необхідно дуже ретельно оглянути саджанець перед придбанням. Він повинен відповідати таким вимогам:

  • Система кореня має бути закритою, це одна з обов’язкових умов приживання. Обголена, обрубана частина коренів, що стирчить з пересадочного контейнера – фактично гарантія того, що новосел не приживеться.
  • Хвоя і гілки повинні мати здоровий вигляд, колір підходити природному, їх пластичність і пружність на дотик — ознака здоров’я. Якщо хвоя сипеться при дотику, навіть за нормального забарвлення, то брати не можна, саджанець або вже загинув, або на межі. Біологічною особливістю туї вважається здатність тривалий час зберігати колір хвої після загибелі.
  • Звичайно, не треба брати саджанець туї, у якої пожовкла хвоя. Це правило не поширюється на сорти відтінку золота, для яких жовтуватий колір не вважається показником захворювання.

  Наявність шкідників непідготовленим оком визначити дуже важко, тому відразу після покупки найкраще рослину обробити та поставити на карантин.

  Корисно буде почитати:

  Хвойні рослини на клумбах

  Якого б розміру не була ділянка, для неї завжди можна знайти хвойні рослини, без яких жоден садок не може вважатися…

  Перед покупкою саджанців добре ознайомтеся з особливостями кожного сорту, з його вимогами до освітлення, розташування та смаків у ґрунтах. Потрібно визначитися, яку роль він відіграватиме в дизайні саду, підберіть місце і потім сміливо купуйте.

  Джерело: dachanaladoni.ru

  Туї в дизайні ландшафту: фото на ділянці, на дачній ділянці, композиції з гортензією

  Для більшості жителів країн Європи туя давно вже стала звичною представницею флори, практично такою ж звичайною, як ялина або сосна. А тим часом, її батьківщиною вважається Північна Америка, і до європейських рослин вона не має жодного стосунку. Однак це не завадило тому стати однією з найбільш поширених культур у садівництві. Навпаки, її невибагливість приваблює навіть тих любителів рослин, які не мають досвіду культивування хвойників. Нижченаведені фото туї у дизайні ландшафту ділянки за містом та рекомендації щодо створення чудових композицій, допоможуть рослинникам знайти натхнення для декору власних територій біля будинку.

  З чим комбінується туя в дизайні ландшафту

  Туя недарма вважається дуже улюбленою рослиною для дизайну ландшафту. Вона не тільки відрізняється високою декоративністю, а й добре комбінується з різними садовими культурами.

  Найбільш очевидним компаньйоном для західної туї стане інша туя. Причому дуже часто незалежно від того, які сорти таких хвойників знаходяться по сусідству між собою – вони будуть успішно зростати, якщо між деревами є багато простору, а посадкове місце залите сонцем.

  Будучи деревом із класу Хвойних, туя західна добре виглядає в дизайні ландшафту в оточенні споріднених порід, у чому можна переконатися, глянувши на фото. Комбінування туї з іншими хвойниками користується великою популярністю при озелененні ділянки, створення кам’яних садів і клумб, що копіюють лісову флору. Перевага такого інтер’єру полягає в тому, що його деталі не втрачають декоративність протягом цілого року і не залежать від зміни сезонів. Головне при підборі культур для висадки – орієнтуватися на породи, які ростуть у ґрунтах із приблизно однаковим рівнем кислотності. В іншому випадку, надто великий чи безмірно невисокий показники рН пригнічуватимуть їх розвиток.

  Дуже ефектні композиції ландшафту, в яких красу туї виділяють листяні культури. Такі ж комбінування виглядають найшикарніше з дизайнерської точки зору і дають фантазії садівника більше простору. Однак поєднувати різні рослини варто дуже обережно, оскільки ризик помилитися з колірним і стилістичним рішенням у цьому випадку набагато вищий. Крім того, через біологічні особливості, не всі культури здатні зжитися поряд з туєю. Завдяки цьому варто спочатку добре вивчити всі тонкощі культивування культури і тільки потім використовувати отримані знання насправді, ґрунтовно вибираючи для туї рослини-компаньйони.

  Композиції ландшафту з туями все залежить від виду та сорту

  Тому, що туя може ідеально вписатися фактично в будь-яке оформлення, її використовують для створення безлічі ландшафтних композицій, де вона може чудово грати домінуючу роль або доповнювати креативний задум як тло.

  Так, туя буде незвичайним рішенням дизайну для оформлення зони входу у вигляді алейки навіть на невеликій дачній ділянці, що добре видно на фото. В основному, для цієї мети застосовують високорослі сорти з пірамідальною або конусоподібною формою крони, наприклад Брабант, Колумна або Дугласі Пірамідаліс. Крім використання в дизайні ландшафту, на територіях приватних будівель, ту застосовують в умовах міста, обсаджуючи нею з обох боків пішохідні дороги. Вона додає стилю та представництва офісам, освітнім та оздоровчим закладам, магазинам та кафе.

  Для поділу саду на робочі зони або визначення меж ділянок за містом, скверів та парків дуже часто застосовують огорожі рослинні. Залежно від вимог дизайну ландшафту для них вибирають як низькорослі сорти, так і дуже великі туї. Серед перших необхідно виділити різновиди Глобоза, Ховея і Даніка, з останніх для огорож рослинних підійдуть туї Смарагд, Кристата, Холмструп або Вагнери.

  Окреслити контур доріжок у саду або надати закінченості композиції ландшафту допоможе бордюр з туї довільної або замкнутої форми, виходячи з цього. Красиві витончені бордюри виходять з невисоких кулястих сортів, наприклад, Даніка, Тедді Рейнголд.

  Хоча одноелементні композиції з туями здатні залучити чимало поглядів, використання цих рослин у дизайні ландшафту в комбінаціях з декоративними чагарниками, деревами та багаторічними квітами викликає не менше зацікавленості, оскільки потребує не лише наявності розвиненого естетичного смаку, а й уявлення про сумісність культур.

  Комбінування туї та гортензії в дизайні ландшафту

  Безпрограшну кандидатуру рослини-компаньйону для туї у дизайні ландшафту складає чудова гортензія. Цей довголітній листопадний чагарник або дерево висотою від 1,5 до десяти метрів підкорює серця власним сильним цвітінням, яке триває з кінця весни до осені, що затягнулася. Особливо вражаюче в сусідстві з туєю виглядає метельчаста гортензія. Великі щиткоподібні суцвіття цієї рослини мають забарвлення в білих, рожевих, бузкових, червоних і навіть зелених відтінках додадуть яскравих акцентів будь-якому дизайнерському рішенню з туями. Багаті відтінками квіти гортензії, розміщені між колонноподібними різновидами туї Смарагд, Колумна чи Фастігіату, створять асоціації із середземноморським садом та дещо освіжать темні відтінки крони хвойників. Туї, зі свого боку, завдяки фітонцидам, що виділяються в навколишнє середовище, запобігають появі у гортензії захворювань і знизять небезпеку нападу шкідників. Садаючи гортензію поруч із туями, варто забезпечити її простором для зростання, рівним приблизно 2 — 2,5 метрам.

  Як комбінується туя з декоративними деревами та чагарниками

  Крім гортензії, гідну пару туї в дизайні ландшафту складуть і інші чагарники:

  • барбарис;
  • бульбоплодник;
  • рододендрон;
  • де Рен;
  • чубушник;
  • вейгела гібридна
  • спірея японська;
  • бересклет;
  • курильський чай;
  • лавровішні;
  • магнолія;
  • гібіскус.

  Цікавого ефекту можна досягти, якщо посадити поряд з туєю самшит. Обидві ці рослини чудово переносять обрізку, а тому чудово виглядатимуть разом при сформованих кронах.

  Невеликі кущі та трав’янисті ґрунтопокривні культури допоможуть сховати ділянки оголеної землі між туями та іншими великими елементами дизайну ландшафту. Серед них чудово себе зарекомендували:

  • еріка;
  • кизильник Даммера;
  • мшанка;
  • каменяломка;
  • чебрець.

  Не слід садити туї дуже близько від беріз і черемхи, тому що хвойник пригнічуватиме їх розвиток. Крім того, подібне сусідство не принесе користь фруктовим деревам і чагарникам, тому що вони не переносять фітонциди, які багато в чому виділяють туї.

  З якими квітами комбінується туя

  Багаторічні та однорічні квіти теж підійдуть для туї як культур-компаньйони у дизайні ландшафту, наприклад:

  • аліссум;
  • флокс Друммонда;
  • шилоподібний флокс;
  • тютюн ароматний;
  • лаванда;
  • примула;
  • лобелія;
  • хоста;
  • очиток;
  • іберіс;
  • барвінок;
  • недоторкання Уоллера;
  • напівчагарниковий клематис;
  • герань;
  • ірис;
  • петунія
  • мак;
  • дельфініум;
  • бадан;
  • братки.

  Досить оригінально виглядають у дизайні ландшафту ділянки композиції з туй та троянд, тим більше якщо застосовуються кулясті хвойники або дерева з невеликою кроною. Незважаючи на видиму несумісність, посадити ці рослини разом дійсно можливо, якщо тримати між трояндами та туями відстань у 1,5 — 2 м. Так кореневі системи рослин не заважатимуть розвитку один одного.

  А ось айстри, жоржини та півонії будуть не прекрасними сусідами для туї.

  Особливості використання туї у рельєфі дачі, ділянки, саду

  Більшість описаних вище композицій з туй застосовується не тільки для озеленення парків та ландшафту міста, але й для ділянок за містом. Все може залежати від фантазії та відчуття кольору у садівника. Але є певні властивості, які важливо брати до уваги тим, хто мріє облаштувати власне житло композиціями з туї.

  • Не варто боятися експериментів. Ту в дизайні ландшафту на дачній ділянці можна поєднувати з рослинністю різних типів — середньовисокими або не високими, вирощеними в горщиках і росте у відкритому грунті.
  • Не рекомендується садити на маленькому земельному наділі пристойну кількість високорослих туй, тому що їм потрібно багато місця і, плюс до всього, вони можуть затіняти інші рослини. Якщо з туй не передбачається робити огорожу рослинну, варто посадити такі сорти на відстані один від одного і оточити іншими хвойниками або листопадними культурами.
  • Більшість туй відмінно переносять обрізання. Формування крони від початку культивування дасть можливість створити цікаву ландшафтну прикрасу для дачного будиночка.
  • Для того, щоб виділити декоративність туї, поряд з килимовими рослинами, в дизайні ландшафту саду необхідно застосовувати кілька каменів різноманітного розміру.
  • Щоб оформити дачу з використанням туї, не обов’язково садити їх у відкритий ґрунт. За допомогою невеликих акуратних дерев у горщиках можна красиво оформити не лише територію входу чи терасу, але навіть лоджію чи балкон.
  • Поряд з туєю найкраще садити культури, які активно ростуть у слабокислих ґрунтах, оскільки, у міру зростання, цей хвойник дещо окислює ґрунт.

  Композиції з туями в ландшафтному дизайні

  Композиції дизайну ландшафту з туями не вичерпуються бордюрами, огорожами рослинними та алеями. Шикарний зовнішній вигляд туї її робить цілком самодостатнім елементом декору, завдяки чому цю рослину активно використовують як солітер.

  Крім того, туя служить з гарним ефектом культурою для створення в дизайні ландшафту групових композицій з 3-5 рослин хвойних порід. Хвойники різноманітних кольорів особливо вражаюче виділяються з оточення. Таку групу можна скомпонувати лише з різних сортів або розбавити дизайн ялинками, ялівцями та ялицями.

  Ту можна зробити частиною хвойно-чагарникового змішаного квітника. Як і в його квіткових варіантах, на задньому плані розміщують найбільшогобаритні рослини з поетапним зменшенням висоти, в міру просування до переднього ряду. При цьому в дизайні ландшафту бажано варіювання квітів, фактури та форми крони.

  Підходить туя також для прикраси клумб та ділянок з декоративними рослинами. Вони переважно віддають компактним культурам маленького розміру контрастних кольорів. У вигляді основи для клумб виступають квіткові гірки в альпійському стилі або газон.

  Правила догляду та обрізки для кращого результату

  Щоб туя надовго зберегла свій зовнішній декоративний вигляд і служила яскравим елементом дизайну ландшафту, потрібно виділити дуже багато уваги догляду за цією невибагливою рослиною:

  • Полив рослини необхідно виконувати не рідше 1-2 разів протягом тижня, витрачаючи по 10 л води на кожне дерево. Молоді саджанці варто поливати ще частіше.
  • Регулярний полив необхідно поєднувати з дощуванням крони.
  • Удобрювати рослину бажано не більше 1 — 2 разів на рік, залежно від сорту.
  • Рослини до 2 — 3 років вкривають на зиму від холодів виробом із текстилю.
  • Непереоцінну роль у догляді за туєю відіграє обрізка. Потрібно 2 рази на протязі року проводити санітарну зачіску дерев, видаляючи сухі гілки та стару руду хвою. Якщо крона рослини занадто щільна, її необхідно проріджувати, щоб у ній не заводилися паразити.
  • За бажанням тую піддають декоративній стрижці, обрізаючи гілки на 1/3 за прийом, щоб крона відповідала природній формі або формувала фігурний силует. Таку обрізку виконують 1 — 2 рази на рік, дивлячись на приріст зеленої маси.

  Висновок

  Як можна здогадатися по розміщеним вище фото туї в дизайні ландшафту ділянки за містом, ця рослина має великі декоративні якості і чудово комбінується з великим переліком рослин. Дані показники хвойника дають рослинникам можливість проявити всю власну фантазію та створити на ділянці унікальні композиції з рослин.

  Джерело: fermilon.ru

  Дизайн двору з туями

  Полісадник це насамперед на що фокусують увагу

  Полісадник має бути красивим і привертати увагу

  Щоб красиво прикрасити полісадник, скористайтесь рекомендаціями фахівців

  З чого починати оформлення

  Квітник буває як відкритим, так і закритим. Відкритий видно всім людям, що проходять повз нього, а закритий призначається, щоб радувати власників будинку та їх гостей. Якщо є бажання зробити квітник біля будинку красивим як усередині, так і зовні, необхідно продумати оригінальну прозору огорожу.

  Насамперед знадобиться визначитися з розмірами саду з елементами декору. Тут доведеться взяти до уваги площу будинку. Ідеально виглядає квітник із шириною в 2/3 від висоти будівлі.

  Іншим етапом буде планування. Краще намалювати невеликий план саду із зазначенням розмірів. Не упускайте даний момент, тому що продумана має бути повністю вся ділянка.

  Ближче до будинкового фасаду краще садити чагарники та високі рослини. Садок загалом має нагадувати долину річки, в ролі якої випускають доріжка або доріжка. Чагарник дозволяється застосовувати і як огородження навколо палісадника. Огороджений простір буває різної форми. Якщо є наявність глухої стіни, її варто обіграти, посадивши поруч високе дерево.

  Полісадник може бути закритим або відкритим

  Насамперед рекомендується намалювати схему саду

  З чого складається квітник

  Тепер потрібно розібратися, що може бути розташоване на палісаднику. Він дуже часто включає:

  • клумби із квітами;
  • чагарники;
  • арки із квітів;
  • дизайнерські композиції;
  • незвичайний парканчик зі штакетника.

  Всі деталі повинні ідеально комбінуватися з архітектурою будівлі, стати її неповторною прикрасою.

  Квіти вважаються необхідним аксесуаром полісадника

  Полісадник має чудово гармонувати з будинком

  Полісадник повинен бути неповторним домашнім прикрасою

  Вибір стилю

  Після того, як знайдено план палісадника, варто віддати перевагу стилю оформлення. Розглянемо кілька популярних напрямів.

  Стилю властиві ніжні світлі композиції із квітів. Приємним доповненням стане кований гарний паркан, оформлений рослинами, які в’ються.

  У самому центрі уваги виявляються хвойні рослини, композиції з натурального каміння. Вони повинні відрізнятися за відтінком та розміром.

  Подібною клумбі властиві неяскраві рішення з кольором, багаторівневі форми. Основною огорожею є каміння.

  У виконанні досить простий стиль відрізняється наявністю багаторічних рослин. Як огорожа частіше застосовується паркан із дерева.

  Основна особливість такого палісадника – можливість переміщення. Це можна пояснити тим, що фактично всі рослини висаджують у діжки або контейнери. Приємним доповненням стануть джерело освітлення. Такий квітник стане приємним доповненням зони відпочинку. Рослинами можна оточити крісла, столик, майданчик для дітей.

  Вибір тут необхідно зупиняти на незвичайних рослинах, натуральних каменях.

  Паркан зі штакетника додає палісаднику затишку, але в більшості випадків можна обійтися і без нього. Все може залежати від стилю, який сподобався, наповнення саду. Паркан зі штакетника можна замінити огорожею рослинною.

  Крім того, що саду властивий певний стиль, палісадники з оформлення поділяють ще на два варіанти.

  1. Росіяни відрізняються насиченими квітами, яскравим зовнішнім виглядом, красиво оформлюються розписаними мотивами, естетичними елементами, фігурками.
  2. Європейському оформленню властиві гарні суворі газони, чітко окреслені доріжки у саду.

  Насамперед необхідно вибрати садовий стиль

  Росіяни віддають перевагу яскравим квітам

  Підбір рослин

  Є кілька правил вибору рослин для дизайну палісадника. Насамперед майстри професіонали радять дивитися на такі моменти.

  1. Визначити освітленість сонцем палісадника. Якісь квіти вважаються світлолюбними (ромашки, флокси, айстри, півонії), а інші чудово цвітуть на затемнених ділянках (незабудки).
  2. Взяти до уваги періоди цвітіння рослин. Якщо з’явилося бажання отримати квітучий квітник на весь літній сезон, то потрібно вибирати квіти, що розпускаються в дуже різний період часу.
  3. Для правильного зовнішнього вигляду саду необхідно вибирати рослини будь-якої висоти. При цьому дуже великі з них садять ближче до паркану або поверхні стіни будинку.
  4. Звертати власну увагу варто на життєву тривалість рослин. Розрізняють однорічні, дворічні та багаторічні.

  Грамотне дотримання описаних правил дасть можливість отримати гарний квітник, який порадує власним розквітаючим виглядом власників все літо. При цьому багаторічні рослини не рекомендується садити впритул, тому що вони можуть розростатися з часом. Спочатку між ними, щоб зайняти простір, можна садити однорічні квіти.

  Є кілька правил вибору рослин для дизайну палісадника

  Під час вибору рослин беріть до уваги їх періоди цвітіння

  Багаторічні рослини варто розбавляти однорічними

  Дуже легко вибрати квіти, які цвітуть все літо. Це можуть бути флокси, троянди (також і кущові), гортензії. Зазначені рослини відносяться до багаторічних. На один сезон можна посадити петунії, космеї. Головне – вибрати палітру кольорів та забезпечувати квіти своєчасним доглядом.

  Якщо не вистачає часу на те, щоб багато копатися з клумбочками, можна посадити невибагливі рослини. Наприклад, іриси, півонії, календули.

  Але принаймні достатньо уваги потрібно буде виділити складання композиції. Обов’язково в палісаднику, створеному власними руками, повинен бути центральний елемент, на який робиться акцент усієї клумби. Найчастіше на цю роль вибирають чагарник, гарне дерево, скульптуру. Навколо провідної рослини розміщують більш невеликі компоненти для створення необхідного тла. Необхідно пам’ятати, що фонові рослини не повинні затьмарювати головні.

  Дуже легко вибрати квіти, які цвітуть все літо

  На клумбі повинен бути центральний елемент, на якому зосереджено всю увагу

  Створення паркану

  Зовнішній вигляд клумб залежить і від огорожі. Не упускайте з уваги правильний вибір паркану. Дуже часто він також виконує художню функцію. Ландшафтні дизайнери пропонують широкий вибір парканів, що дозволяють незвичайно доповнити єдину композицію.

  1. Ковані ґрати на вікнах будинку чудово комбінуватимуться з металевим низьким парканом.
  2. Паркан із дерева додасть затишку будь-якому палісаднику.
  3. Плетена огорожа зробить гарним сад у стилі кантрі.
  4. Акуратний паркан з дерева завжди виглядатиме стильно та незвичайно. Тим більше, якщо буде рівно пофарбований і заповнений компонентами декору.
  5. У спеціальних магазинах можна вибрати цікаві паркани із пластику.
  6. З природного каменю завжди виходять стильні огородження, що не потребують особливого догляду.

  Підбираючи паркан зі штакетника, необхідно не забувати: створення гарного палісадника під силу не лише навченим професіоналам. Для отримання позитивного результату досить добре продумати будь-який компонент, розумно підійти до вибору рослин і приділяти їм час.

  Фонові рослини не повинні затьмарювати головні

  Головне – вибрати палітру кольорів та забезпечувати квіти своєчасним доглядом

  Зовнішній вигляд клумб часто залежить від огорожі

  Прикраса палісадника

  В основному, при оформленні палісадника буває недостатньо квіткової посадки, дерев, чагарників. Прекрасним доповненням може стати незвичайна доріжка від хвіртки до ганку будинку та різних будівель на території. Якщо навколо стежки вирішено посадити пишні клумби, то їх розміщують так, щоб ширина доріжки зорово не зменшувалась і, прогулюючись садом, квіти ніхто не зачіпав.

  Основним етапом в оформленні ділянки вважається освітлення. Добре якщо ввечері вмикатиметься м’яке підсвічування. Прилади можна розташувати безпосередньо в клумбах.

  Прекрасним доповненням можуть стати фігурки, статуетки для саду. Однак вони обов’язково повинні узгоджуватися з єдиним стилем.

  Окраса полісадника не завершується на квітковій посадці. Можна зробити маленьке озеро

  Прекрасним доповненням можуть стати фігурки, статуетки для саду

  Скульптури на ділянці саду можуть бути з каменю, дерева, глини. Замість скульптур можна застосовувати просто композиції з природного каміння різноманітного розміру. Часто при оформленні палісадника застосовуються статуетки тварин, героїв казок. Вони в широкому асортименті пропонуються в магазинах із товарами для саду. Також їх можна зробити самостійно з матеріалів, які завжди під рукою.

  Прикрас на ділянці багато не повинно бути. Вони повинні доповнювати єдину композицію, а не перевантажувати кількістю форм та кольорів у світлій палітрі. У самому центрі уваги все ж таки залишаються рослини.

  Скульптури на ділянці саду можуть бути з каменю, дерева, глини

  Прикрас на полісаднику багато не повинно бути. Вони не повинні затьмарювати головну картину

  У самому центрі уваги завжди мають бути рослини

  Плюси і мінуси

  Іноді господарі приватних будівель не розуміють, для чого необхідні палісадники і в чому полягає їхня користь. Необхідно розглянути їхні головні переваги.

  1. Декоративний сад біля будинку дасть змогу сховати будову від випадкових перехожих.
  2. На території клумби можна поставити скриньку для листів.
  3. На палісаднику можна визначити місце для майданчика для дітей. Іноді достатньо гойдалок і, наприклад, будиночка для ігор або пісочниці (доведеться розрахувати її установку так, щоб пісок не розсипався).
  4. Серед посадок можна вдало приховати контейнери для сміття.
  5. На території палісадника можна посадити і плодово-ягідні рослини.
  6. Можливість сховати деякі мінуси на фасаді будинку, виділити підібраний стиль.

  Недолік у створення палісадника лише один: необхідність регулярно доглядати рослини, підтримувати сад у порядку.

  За допомогою полісадника можна сховати недоліки ділянки

  Плетені квіти чудово доповнять єдину картину полісадника

  Квітник маленького розміру

  Якщо площа на території палісадника маленька, то не засмучуйтесь. Її теж реально зробити красивою та з гарним ефектом. Акцент можна зробити на оригінальну плетену огорожу або паркан із дерева та обладнати дуже маленький сільський дворик на ділянці.

  Невелика штучна водойма допоможе візуально зробити простір більше. А ось дерево подіє зворотним чином.

  Яке рішення не було б прийнято з приводу оформлення ділянки біля будинку основне необхідно не забувати, що вся рослинність вимагає своєчасного догляду. Інакше вся краса виглядатиме запущеною і заросте бур’янами. Садовий стиль має обов’язково комбінуватися з архітектурою будівлі, бути її продовженням.

  Джерело: www.dizainvfoto.ru

  Оформлення присадибної ділянки з туями: огорожі, що ростуть дуже швидко, рослинні Смарагд і Брабант

  Підбираючи дерева хвойної породи для своєї ділянки, необхідно визначитися з двома основними критеріями. По-перше, з розмірами хвойної композиції та її призначенням. Друге, з ландшафтним елементам дизайну, до якого буде включена ця рослина.

  У нашій країні туя не зустрічається у природній природній обстановці, вона потрапила до нас із Америки та Східної Азії

  Ця хвойна рослина виявилася не примхливою і добре прижилася в північних широтах

  Які різновиди та сорти туї використовуються в дизайні ландшафту

  Здебільшого хвойні рослини застосовуються для таких елементів:

  1. Огорожа рослинна з туї. Для цього компонента підійдуть туї колоноподібної або пірамідальної форми.
  2. Оформлення доріжок. Окремі деталі кулястої туї, посаджені вздовж прогулянкових стежок у саду, будуть вигідно виглядати як на великій, так і невеликій ділянці дачі.
  3. Оформлення ділянки з декоративними рослинами. У цьому випадку буде доречним застосування карликової туї форми кулі.

  Вирізняють різних видів даного хвойного дерева: західний і східний, японський і корейський, а також величезний. Плюс до цього, є ще один вид, який є гібридом західної та величезної туї. Така комбінація стала називатися Смарагд.

  У озелененні часто застосовується туя західна, і ще її незліченні форми

  Хвоя туї складається не з голок, як у ялинки або сосни, а з плоских лусочок, накладених один на один

  Кожен вид туї має власні сорти, що класифікуються, що виділяються один від одного формою і кольором крони, і ще швидкістю зростання.

  Туї, що ростуть дуже швидко, застосовуються для оформлення живих парканів, тому вони повинні відрізнятися гарною стійкістю до обрізання і надання потрібної форми.

  Туя західна відмінно переносить формуюче обрізання

  До хвойних рослин, що швидко ростуть, відносять такі сорти:

   Брабант – швидкість зростання становить приблизно 40 см. протягом року, стійкий до морозів і дуже легко піддається обрізанню.

  Незважаючи на те, що туя на ділянці відноситься до вічнозелених рослин, забарвлення хвої може трохи змінюватися. Крім стандартної зеленої хвої зустрічаються такі відтінки:

   жовтий колір крони дуже затребуваний серед сортів західного виду — Вестмонт, Елегантіссіма, Голден Пігмі та Ауреа Нана;

  Туя Голден Пігмі з жовто-зеленою кроною

  Туя Голден Смарагд із золотистою хвоєю

  Туя Фастігіата любить відкрите і сонячне розташування, де її крона виглядатиме ще яскравіше і привабливіше

  Дизайн саду з хвойними рослинами: як вибрати сусідів

  Думаючи над тим, яка туя краще підійде для огорожі рослинної, не забувайте отримати консультацію з експертами щодо сусідства з іншими рослинами. Значно простіше, коли територія ділянки саду порожня і знаходиться на стадії розробки ландшафтного дизайну. У цьому випадку від початку необхідно вибирати і міксувати між собою тільки ті рослини, які можуть уживатися разом, не порушуючи ґрунтовий баланс і не обмежуючи зростання власного “сусіду” по грядці.

  Туя любить вологу, тому ґрунт під нею необхідно мульчувати

  Не всі хвойні рослини переносять сусідство між собою. Наприклад, ту не можна садити поряд з ялиною.

  Сусідство хвойних чагарників з певними видами знакових благотворно позначиться на зростанні двох культур. Невимогливі у догляді квіти, а також лілії, також складуть чудову компанію хвойним деревам. Як виняток можуть бути троянди. Незважаючи на те, що комбінування вічнозеленого чагарника та квітучої троянди вважається прекрасним з естетичної точки зору, кислий ґрунт може стати основною причиною загибелі рожевих кущів. Замінити їх можна ялівцем. Розростаючись у ширину, цей чагарник стане гідним доповненням як до високих блакитних ялин, так і до будь-яких сортів туї.

  Туї чудово виглядають одночасно з ялівцями. При спільній посадці необхідно врахувати розростання рослин

  Якщо на ділянці є ухил, його можна перетворити на величезну гірку в альпійському стилі із хвойними рослинами

  Хвойні рослини набагато вигідніше виглядають у вигляді солітерів, виступаючи як одиночний елемент у рельєфі, і ще в комбінуванні з іншими формами декору. Оригінально виглядатиме на ділянці на дачі маленький ставок і різні варіанти хвойних дерев і чагарників, що ростуть біля нього. У той же час, простий оформлення присадибної ділянки з туями пірамідальної форми у комбінуванні з акуратним газоном також може здивувати, створюючи оригінальний геометричний ансамбль на ділянці саду.

  Всі різновиди туї західної підходять як для одиночної посадки, так і для створення огорожі рослинної

  Туя — це світлолюбна рослина, яка вимагає достатньої освітленості для власного гарного росту.

  Цікаво виглядає огорожа рослинна з кущів барбарису, розбавлена ​​пірамідальними туями

  Варіанти огорожі рослинної з туї з фото

  Для створення огорожі рослинної застосовують туї різних сортів та форм

  Огорожа з туї Смарагд

  Для насиченої та вічнозеленої огорожі рослинної, яка збереже власний яскравий колір та правильну строгу форму протягом круглого року, необхідно підбирати смарагдово-зелену ту сорту Смарагд. Вона має високу адаптивність, може рости в жаркому та вологому кліматі та переносити заморозки.

  Туя Смарагд цікава збереженням смарагдово-зеленого кольору хвої під час зими

  Є низка безпосередніх переваг для вибору даного сорту туї:

  • По-перше, огорожа рослинна з туї даного сорту ідеально підійде не тільки для прикраси ділянки саду, а й послужить живим парканом там, де неможливо встановити роздільну мережу або іншу конструкцію.
  • Друге, даний сорт відноситься до хвойних чагарників, що швидко ростуть, що в перспективі гарантує наявність високої огорожі рослинної за відносно малий термін.
  • Третє, туя сорту Смарагд зберігає власний глибокий смарагдовий колір протягом цілого року.

  Маючи вузьку пірамідальну форму, туя з самого початку росте із чудовою природною кроною, яка також чудово піддається постійній стрижці. Стійкість до хвороб та зовнішніх природних факторів робить даний сорт найпопулярнішою огорожею з досить не високими робочими витратами.

  Сорт Смарагд належить до декоративних пірамідальних форм туї західної

  Огорожа рослинна з туї цього сорту може прожити 50 років і більше

  Смарагд добре почувається в різних умовах погоди і навіть у найсуворішу зиму може зберігати власну форму і колір в незайманому вигляді. Туя любить добре дренований ґрунт із постійною вологістю. Яскравий колір та конічна форма чагарника роблять Смарагд чудовим варіантом оформлення доріжок у саду.

  Варіанти розміщення огорожі рослинної залежать від розміру посадкового майданчика

  У маленькому саду не варто створювати огорожу вище людського зросту

  Застосування туї Брабант

  Сорт Брабант вважається швидкозростаючою огорожею рослинною з невеликою і насиченою кроною. Самотньо зростаючий чагарник може стати більше у велике вічнозелене дерево конусоподібної форми, що легко піддається фігурному обрізанню.

  Огорожа рослинна з туї Брабант може стати гарним вітрозахистом при сітчастому варіанті огородження ділянки

  Густо посаджені дерева здатні утворювати суцільний екран огорожі рослинної, що має висоту від 150 см. до кількох метрів. У середньому, за умови наявності позитивного ґрунту та кліматичних умов, Брабант може стати більшим на 60 см. за рік. Як і всі сорти туї, листя Брабанта є м’якими сплющеними голками з приємним хвойним запахом, при цьому колір трохи світліший, ніж у інших сортів.

  Перед посадкою огорожі рослинної доведеться вирішити, чи туї змикатимуться кронами

  При посадці близько ви отримаєте суцільний ряд, закритий густими чагарниками гілками туї. Однак усередині хвоя втрачатиме зелене вбрання і відновити її не вдасться

  Паркан з туї найкраще стригти восени, щоб вона виглядала акуратно і щоб надати чіткішої форми, але не більше двох разів на рік.

  Куляста туя — огорожа рослинна

  Сорти туї форми кулі – це маленькі хвойні чагарники з пишними кульками крон. Висота найбільших кущів зазвичай не більше 1,5 метрів. Тому для садівників не тяжка підтримка у формі кола цього виду рослин.

  Кулястим туям не потрібно особливого формування крони

  Різноманітні сорти кулястої туї можуть мати форму правильної кулі або бути злегка плескати або витягнуті

  Як і більшість хвойних порід, любить дренований ґрунт. З віком гілки куща стають більш розлогими, а крона більш пухкою. Це один недолік сфероподібної туї, який легко можна забрати за допомогою обрізки старих пагонів. До хороших якостей хвойного чагарника відносять його стійкість до морозів, декоративність, простота у догляді, а також здатність рости як у тіні, так і на сонці. Але необхідно враховувати основне правило кулястих кущів – крону чагарників під час зими слід пов’язувати. Це дозволить уникнути пошкоджень гілок від снігу.

  Фактично ідеальною формою кулі має туя Даніка

  Численні фотографії туї на дачах доводять, що ці дерева хвойної породи більше підійдуть для організації огорожі рослинної, тому що вони у догляді невибагливі і дуже живучі. Крону дерев можна повністю обрізати до ствола, і вони будуть рости знову і знову, даючи нові пагони. Таким чином можна налаштовувати не тільки висоту огорожі, але і її густину.

  Відео: Посадка огорожі рослинної з туї західної

  Фото: Туя в дизайні ландшафту

  вибираємо вуличні рослини горщика сорту «Куляна» туя і «Брабант» для саду, способи використання ялівцю на ділянці саду

  Сьогодні туя стає дуже затребуваною в оформленні території на дачі. Туї налічують пару десятків видів і сортів: з різною палітрою квітів хвої, що ростуть дуже швидко і мають приріст лише пару міліметрів протягом року, кулястої, конічної та колоноподібної кроною. Познайомимося з цим чудовим деревом та його використанням в оформленні земельних ділянок.

  Особливості: мінуси та плюси

  У нашій країні добре себе виявили незлічені групи західної та східної туї. Їхня зимостійкість дає можливість тримати морозні періоди року.

  Деякі європейські сорти вимагають укриття на зиму, але такі варіанти дуже мало популярні в нашій країні, їх набувають колекціонери і створюють їм відповідні умови. На багатьох ділянок висаджують ту західну.

  Туя західна більше пристосована до нашого клімату, її батьківщиною вважається Канада, де умови схожі із середньоросійськими. Туя східна завезена до нас з Азії, вона більш примхлива, не любить північного вітру, краще її садити з навітряного боку будинку.

  Туї можуть рости в півтіні та на сонці, не вимагають постійного поливу. Вони добре співіснують з іншими рослинами.

  #13;

  Зелень туй досить щільна, хвоя м’яка, кора має гарне забарвлення сірого кольору. Колір хвої може змінюватися від жовтого до темно-зеленого. Крона має форму кулі, конуса або піраміди, швидкість росту в одних сортів – несуттєва, вони тривалий час можуть зберігати постійний акцент у композиції, інші сорти ростуть досить швидко і потребують постійної стрижки крони.

  Кроні подібних швидкорослих туй надати можна різну форму. Французькі та англійські садівники кілька століть тому почали створювати зі стрижених туй цілі архітектурні парки з куль, колон, пірамід, кубів та інших фігур геометричної форми. Сьогодні розвинувся цілий напрямок у дизайні ландшафту – топіарне мистецтво створювати фігури тварин, людей, машин, популярних артоб’єктів з м’якої хвої.

  Гілки мають гарну віялоподібну форму, іноді закручену по спіралі. Туя має лікарський ефект, її хвоя виділяє фітонциди, які знезаражують і роблять повітря чистим, тому її корисно садити недалеко від будинку чи майданчиком для відпочинку.

  За всі ці якості і подібність у зовнішності з південним кипарисом ту полюбили ландшафтні дизайнери помірних кліматичних широт. Ця хвойна рослина невибаглива і має велике сортове різноманіття, що дає можливість включати ту в різні композиції ландшафту або застосовувати солітером. Розглянемо, які різновиди таких чудових хвойників можна використовувати для декоративного озеленення ділянок на дачі.

  Види та сорти

  Розглянемо, які сорти західної туї культивуються в кліматі помірних широт середньої смуги Росії.

  • Ауреа – з жовтою хвоєю, в тіні набуває відтінків зеленого, які під час зими стають темнішими. Має густу хвою, добре піддається формуванню, можна давати різні форми, через низький зріст (до 2,5 метрів) її можна застосовувати в композиціях з хвойниками інших кольорів на середньому плані або з трояндами, гортензіями, папоротями – на другому. Завдяки жовтому кольору, вона може акцентно включатися до огорожі рослинних більш темних сортів. Гарно виглядає з барбарисом Тунберга пурпурового відтінку. У цього сорту незвичайно розміщені гілки, це ще більше збільшує декоративні якості. Річний приріст всього 5 сантиметрів. Це потрібно враховувати, купуючи сорт для власної ділянки. #13;

  Молоді маленькі екземпляри можна садити в клумби з квітковими культурами, вони довго не конкуруватимуть за площу. Якщо ж хочеться створити великий акцент, доведеться занадто довго чекати потрібної декоративності цього хвойника, тому зручніше купити вже дорослу велику рослину.

  #13;

  • Туя Еллоу Ріббон теж має жовте забарвлення молодої хвої, добре стрижеться, порівняно плавно росте – 10 сантиметрів протягом року. Дуже зимостійка. Крона неширока конусоподібна. #13;
  • Туя Міккі має схожі характеристики, тільки листя у неї темно-зелене, блискуче. #13;
  • Альбоспиката може досягати висоти 2,5 метра, хвоя сріблястого кольору полину з білими кінцями, що створює додаткову світлову гру. Даний ефект дуже привабливо виглядає в огорожах рослинних. Крона або спікати дуже широка і займає приблизно метри в діаметрі, це зумовлює необхідність зайвого місця в композиції. Може застосовуватись як індивідуальне декоративне деревце. #13;
  • Смарагд – найбільш популярна у ландшафтному оформленні пірамідальна туя. Її виділяє насичене зелене забарвлення, насичена крона, яка відмінно стрижеться, під час зими вона трохи темніє. Туя виносить різні умови утримання від повної тіні до яскравого сонця, не вимоглива до поливу і стійка до загнивання, чудова стійкість до морозів роблять Смарагд незамінною для створення огорож рослинних. Висота дорослої рослини (близько 3 метрів) та красива щільна крона дають можливість застосовувати цю тую для створення паркових алей. #13;

  Також її можна застосовувати як тло заднього плану для більш невисоких хвойників та декоративних квіткових композицій.

  #13;

  • Схожими параметрами має туя Брабант, проте вона менш зимостійка і відрізняється набагато світлою кроною, має швидке зростання (до 50 сантиметрів протягом року). #13;
  • Глобоза. Доросла туя не потребує стрижки, має щільну хвою яскраво зеленого кольору кульової форми шириною та висотою до одного метра. Прекрасно виглядає і в одиночній посадці, і в комбінуванні з ялівцями, що стелиться. Дуже улюблена дизайнерами за акуратність у формі кола. Часто буває основним акцентом у композиціях із квітів. #13;
  • Туя Рейнголд. У неї не проста золотаво-бронзова хвоя, що набуває відтінку рожевого навесні. Вона буде чудовою прикрасою кам’яний сад чи клумби. Доросла рослина має висоту 1 метр, досить зимостійка. #13;
  • Туя Даніка, низька – до 0,7 метра, з круглою, щільною кроною соковитого зеленого кольору. Дуже гарна у квіткових гірках у альпійському стилі або у вуличних горщиках на відкритій терасі, у вигляді бордюру до хвойної композиції. #13;
  • Схожа на неї туя Вудварді. У неї низька компактна кругла форма і різне фарбування листя, від світлого до темного, що надає їй декоративності. #13;
  • Туя Хозері – карликовий сорт, має світле зелене забарвлення листя, крону кулястої форми, висотою близько 70 сантиметрів. Цікава зміною фарбування хвої протягом року від салатового до бронзового. #13;
  • Філіформіс. Ця туя абсолютно не схожа структурою крони і гілок на попередні екземпляри, скоріше собою фонтан. Поєднується з хвойниками, що стелиться, і може застосовуватися як солітер. #13;
  • Аналогічна крона у формі фонтану у туї складчастої — Віпкорд. Має дуже повільне зростання, найбільша висота – 1 метр. Дорослій туї надають незвичайну штамбову форму. #13;
  • Туя Санкіст має чітку конусоподібну форму, відрізняється дуже повільним зростанням (до 1,5-2 метрів). Оригінальний колір дає можливість її застосовувати і в одиночній посадці, і в композиції для створення жовтої плями. #13;
  • Холмструп – красива колоноподібна туя, із щільною гарною шляхетною сріблястою хвоєю на закручених віялоподібних густих гілочках. Створює величне враження. Може досягати висоти 4 метри. Застосовується для формування алей та огорож рослинних. #13;
  • Туя Колумна – висока, до 10 метрів у висоту, хвойна рослина не широкої колоноподібної форми, із щільною темно-зеленою хвоєю. Приріст протягом року становить 15-30 сантиметрів. Дуже невибаглива до складу повітря та ґрунту. Довгожитель. #13;
  • Бурштин – новий сорт високорослої туї, висота може досягати 4 метрів, має нешироку конусоподібну крону. Цінність сорту для прикраси ділянки полягає у яскраво-жовтій хвої, яка потребує сонячного розташування. Стійкість до морозів висока. #13;

  Сумісність з іншими рослинами

  Багато видів та забарвлень цієї хвойної рослини дає можливість повсюдно застосовувати туї в дизайні ландшафту. Туї відмінно комбінують з ялівцями форм, що стелиться. Кулясті крони і м’яка хвоя красиво комбінують з ялинками.

  Колючі та яскраві троянди служать прикрасою ніжної зелені та спіралеподібних гілочок туй. Однакові вимоги до складу ґрунту з іншими хвойними рослинами роблять їх добрими сусідами.

  #13;

  Як підібрати?

  Підбираючи сорт, варто прочитати про стійкість до морозів того чи іншого виду. Для цього є спеціалізовані таблиці відповідності. Важливим фактором вважається швидкість росту та висота рослини у дорослому стані. Для альпінарію краще підбирати карликові сорти з мінімальним річним приростом, а ось для огорожі рослинної необхідні великі екземпляри зі швидким відростанням пагонів.

  Вибираючи різнокольорові варіанти для огорожі рослинної, необхідно дивитися на однакову висоту дорослих чагарників.

  #13;

  Купуючи саджанці в садівницьких господарствах, необхідно оцінити стан крони, її густоту та колір. Наявність висохлих гілок може порадити про пошкодження кореневої системи. Такий саджанець довго не відновить декоративну форму або зовсім може померти.

  Де садити?

  Для посадки туї необхідно підбирати достатньо сонячне або напівзатінене місце, відсутність наскрізного вітру. Ґрунти повинні мати дещо високу кислотність і бути досить пухкими.

  Якщо на ділянці глиняста земля, необхідно вирити яму, що перевищує кому землі вдвічі, насипати водовідведення з гальки або керамзитобетону і зробити ґрунтову суміш із піску, торфу та ґрунту. Ця суміш має живити коріння дерева довгий час, щоб воно показало всю власну декоративність.

  Верховодки тує не страшні, у неї система кореня, що знаходиться на поверхні. А ось вологих низинних чи заболочених ділянок краще не допускати.

  Після посадки рекомендується замульчувати приствольне коло шаром хвойної кори.

  Полив потрібен тільки спочатку для приживання саджанця, він повинен бути спокійний. Посадку краще робити навесні чи влітку. Так рослина зможе краще укоренитися та перенести зиму.

  Правила догляду

  Морозостійкі сорти холоду в зимовий час не страшні. Молоді саджанці все ж таки потребують захисту у вигляді товстого шару деревні тріски та укриття агроспаном наземної частини рослини. Згодом туї набудуть потрібної стійкості до невисоких температур. Теплолюбні східні чи європейські туї, посаджені у горщики, зберігати під час зими необхідно у прохолодному світлому приміщенні.

  Проблемою всіх видів туй вважається обгорання на сонці. У лютому та березні яскраве сонце сушить ніжну хвою, а коріння у шарі замороженої землі не може доставити вологу до листя. Хвоя чорніє і засихає, відновленню вона не підлягає, ці коричневі лисиці пару сезонів псуватимуть зовнішній вигляд дерева. Обгорілі гілки зрізають навесні і чекають відростання нових пагонів, але минулої щільності і рівномірності крони можна не досягти. Щоб це не допустити, крони затишають тонким агроспаном або марлею. Тканина повинна бути повітропроникна, щоб саджанець не випрів.

  Влітку туї необхідно іноді поливати по кроні зі шланга, влаштовувати душ для хвої.

  #13;

  Потрібно постійно стригти лапки, що нерівномірно відросли, що активізуватиме більше кущіння. Прийде очищати крону від сухих гілочок і павутини, щоб ефект декору цієї хвойної рослини зберігався весь час перебування його в саду.

  Гарні дизайнерські ідеї

  У саду обов’язково необхідно визначити місце для композиції з цих чудових рослин. Є велика різноманітність варіантів розташування туї на ділянці. Хвойні чагарники прикрасять парадну зону. На дачній ділянці можна оснащувати кам’яний сад із туями, він стане гордістю власників. Огорожа рослинна з туї закриє від чужих очей і створить шляхетний справжній заслін.

  Рекомендації щодо посадки туї дивіться у наступному відео

  Оформлення присадибної ділянки з туями та хвойними. Варіації хвойних форм. Середньорослі рослини для хвойних композицій

  Парк у садибі або клумба біля власного будинку будуть вигідно виглядати, якщо в ній присутні вічнозелені насадження. Даний факт відомий з давніх-давен, тому дуже багато людей використовують хвойні в дизайні ландшафту ділянки за містом. Вони дають можливість надати простору розкішний і величний вигляд. Причому виглядають надзвичайно цілий рік. Причому незалежно від того, поодиноке там дерево чи справжня композиція.

  Відео: Як застосовувати хвойні в дизайні ландшафту

  Машинні операції та спеціальне обладнання. Робочі навички, необхідні командам. Розміри необхідного обладнання та технологічного рівня. Програмування та організація механізованих операцій. Змінні застосування техніки для сільського господарства. Показники ефективності та застосування обладнання для необхідних робочих потужностей, встановлених у програмі механізованих операцій. Ланцюги польових робіт. Процедури маневрування та інші змінні застосування.

  • Розмір хвойної рослини, яка буде у нього через 10-20 років. Тому звичайні ялинки краще садити вздовж ключових доріжок або для створення огорожі рослинної навколо ділянки. Низьку огорожу дозволяє отримати західна туя «Голден Глоб». А невисокий бордюр, висота якого не перевищуватиме 50 см, вдасться із західної ялинки сорту «Даніка».
  • Швидкість зростання хвойних. Цей факт виявляється важливим на клумбі. Так як рослини з різними швидкостями росту швидко змінять зовнішній вигляд всієї композиції.
  • Колір хвої. Він залежить від сорту та породи, і ще, іноді, від місця посадки. Наприклад, кипарисовик Лавсона буде розфарбований у блакитний відтінок на яскравому сонці, а в тіні він зблисне. До того ж одна рослина може мати хвою різних відтінків. Наприклад, корейська ялиця «Сілберблок» сріблясто-зелена, а зелена хвоя нутканського кипарисовика «Variegata» має жовті цятки. Причому такі різнокольорові хвойні на ділянці рекомендується садити окремо. Тоді їх відтінки не зіллються і губляться на тлі інших рослин.
  • Поєднання різних видів хвойних. Ялиця не уживуться поруч із сосною або кедром. Ялина не дасть розвиватися туї, тому їх не поєднують в одній композиції з хвойників. А модрина не допустить біля себе жодної іншої хвойної рослини.

  Вимірювання результатів механізованих операцій. Вимірювання кількості виконаних робіт, поверхонь, ваги та обсягу, зібраних або виконаних з продукції сільського господарства та інших. Оціночні критерії якості готової роботи. Розрахунок ефективних робочих потужностей. Теоретичні досліди роботи. Витрати на одиницю площі. Витрати на одиницю продукції.

  Пропозиції щодо вдосконалення процедур застосування техніки для сільського господарства. Його адаптація до роботи. Процедури діагностики стану утримання техніки для сільського господарства. Процедури діагностики несправностей у сільськогосподарському устаткуванні.

  Для неї знадобляться лише хвойні породи, наприклад, можна взяти прибережний ялівець доповнити його однією західною туєю та кількома гірськими соснами. У такій хвойній композиції тую необхідно розташувати по центру, а інші рослини навколо неї. Визнаним плюсом клумби вважається її найбільша компактність.

  Програмування операцій технічного обслуговування. Потреби в майстернях, запасних частинах та приладдях. Розрахунок витрат на техобслуговування обладнання та вплив на їх погодинну вартість. Документація проекту з моніторингу, реєстрації та контролю техобслуговування та ремонту техніки для сільського господарства.

  Виявлення допустимих ризиків. Методи захисту та зменшення ризиків. Контроль засобів захисту. Оцінка ситуацій ризику. Правила безпечного та чистого застосування техніки для сільського господарства. Реєстрація та перегляд норм гігієни та безпеки. Необхідні та необхідні поліпшення.

  1. Туя західна Holmstrup

  2. Ялівець середній Old Gold

  3. Сосна гірська Mops

  4. Ялівець прибережний Shlager

  Їй місце поряд зі стіною чи паркану. У її дизайні присутні ялівець, туя та сосна. Найдальшим рядом хвойної композиції має стати ряд ялівцю звичайного. Перед ним рекомендується посадити ряд західних туй, по обидва боки від них можна розташувати середній ялівець.

  Модуль професійної підготовки та керівництва. Робочі умови та безпека. Професійне здоров’я та життєва якість. Зовнішнє середовище та його збереження. Чинники ризику: фізичні, хімічні, біологічні, організаційні. Заходи щодо попередження та захисту.

  Хвойники у різних ролях

  Прикладні методи «безпечної» організації роботи. Аналіз, оцінка та пропозиція дій. Пріоритети та черговості дій у разі аварій. Порятунок та перевезення жертв. Трудове право: фундаментальні норми. Умови найму, зарплати та стимули. Призупинення та розірвання договору.

  Центром хвойної клумби має стати гірська сосна на штамбі. До цього всього до неї пропонують посадити середній барбарис у кількох місцях, чергуючи його з лускатим ялівцем. Передню частину композиції належить створити з горизонтального ялівцю і застосовувати для цього від 2 до 3 його різновидів.

  1. Ялівець звичайний Suecica

  2. Ялівець звичайний Horstman

  3. Туя західна Rheingold

  4. Сосна гірська Mops на штамбі

  5. Ялівець середній Mint Julep

  6. Ялівець лускатий Blue Star

  7. Туя західна Danica

  8. Ялівець горизонтальний Wiltonii

  Суспільне забезпечення та інші пільги. Процес пошуку роботи. Джерела інформації; механізми, процедури та методи пропозиції попиту. Ініціативи щодо самостійної зайнятості. Процедури та ресурси для створення дрібного бізнесу. Професійні ресурси для самостійного керівництва. Аналіз та оцінка власного професійного потенціалу та власних інтересів. Подолання дискримінаційних соціальних звичок.

  Ринкова економіка: пропозиція та попит. Економічна діяльність компанії: критерії специфікації. Компанія: типи організаційних моделей. Економічна діяльність компанії: майно компанії. Збір ресурсів: своє фінансування, фінансування інших. Інтерпретація у рік звітів.

  Її використовують, якщо хвойні в дизайні ландшафту застосовуються для оформлення великої ділянки з гладкою поверхнею. Єдина рослина, яка її складає — це ялівець. Тільки брати потрібно кілька різних видів. Щоб клумба не виглядала сумно і одноманітно, рекомендується доповнити композицію великим і маленьким камінням. Вони дозволятимуть розбити зелену масу.

  Деталі озеленення: подання у рослині та піднесенні. Широколистяні чагарники та дерева: загальні лінії. Види, придатні для застосування в регіоні Південна Патагонія. Хвойні чагарники та дерева – загальні лінії. Види, придатні для застосування в регіоні Південна Патагонія.: загальні положення. Щорічні та багаторічні трави: загальні положення. Методологія планування. Крипери та альпіністи. Основи дизайну ландшафту: колір та композиція. Водні, сукулентні та сукулентні рослини.

  Хвойні рослини: види, агротехніка вирощування

  Виходи: Остаточна оцінка: постачання роботи з проекту. Ця робота порівнює, кількісно, ​​переваги та обмеження між ландшафтними та лісовими підходами. Результати намагаються задовольнити продуктивний та екологічний інтерес, який ставиться на тому ж ресурсі. Оскільки ліс вважається загальним елементом, порівнювалися форми вивчення обох підходів. Ландшафтний підхід заснований на Європейській школі для опису та специфікації інформації. Під цю мету в рамках рандомізованого стратифікованого проекту було проведено 177 рельєфів чи обстежень.

  1. Ялівець віргінський Grey Owl формований

  2. Ялівець горизонтальний Andorra Compact

  3. Ялівець горизонтальний Prince of Wales

  Далека з них повинна містити таку рослину, яка у дорослому вигляді буде найвищою. Наприклад, гірську сосну. У компанію їй можна доповнити горизонтальний і скельний формований ялівець.

  З цього були визнані 13 рослинних угруповань та їх відмінні види. Лісовий підхід послідував за систематичним стратифікованим дизайном вибірки. Порівняння продемонстровано у трьох контекстах: флористичні масштаби, динаміка лісу та просторовий контекст. Ландшафтний підхід включав 609 видів судинних рослин, а виключно ліс. Динаміка лісу добре представлена ??у спільнотах, конкретних ландшафтним підходом, на відміну від підходу до лісового господарства, який лише документує динаміку підібраних популяцій.

  У просторовому контексті обидва підходи були об’єднані у більшу частину регіону. Інші підрядки мають такі гетерогенні умови, що вони не допускають зв’язку між ними. Рекомендується створити додаткову стратегію дослідження між обома підходами, тому що вони вносять відповідні моменти з метою застосування та збереження.

  Передня частина клумби може бути оформлена з двох варіантів ялівцю: лежачого та лускатого.

  1. Ялівець скельний Blue Arrow

  2. Ялівець скельний Skyrocket формований

  3. Ялівець лускатий Meyeri формований

  4. Сосна гірська Mops

  5. Ялівець горизонтальний Blue Chip

  6. Ялівець лежачий Nana

  Ключові слова: лісокористування, ландшафтна екологія, рослинність, корінна громада. У цьому дослідженні порівнюються плюси та мінуси ландшафтного та лісового підходів у кількісному вираженні. Отримані результати призначаються для узгодження застосування та збереження рослинності, які були ґрунтовно зіставлені в обох підходах. Ландшафтний підхід слідував за європейською школою опису та специфікації рослинності. Отже, 177 рельєфів було обстежено за допомогою стратифікованої стратегії випадкової вибірки.

  Вона вдало ховає недоліки території, але потребує достатнього простору. У самому центрі хвойної клумби потрібно посадити східну тую, її можна замінити на гірську сосну. Задній план заповнити західними туями, а по краєчках розташувати горизонтальний ялівець. Останній може бути замінений на козацьку. Краї клумби рекомендується зробити асиметричними: з одного боку посадити японську модрину, а з другого – барбарис Тунберга. Останнім етапом вважається посадка середнього ялівцю навколо модрини.

  Всього було виділено 13 рослинних угруповань, і ще їх відмінні види. Порівнювали флористичний склад, динаміку рослинності та просторовий розподіл між обома підходами. Ландшафтний підхід став причиною переліку з 609 видів судинних рослин, тоді як лісовий підхід включав лише 11 видів. Динаміка рослинності була добре представлена ??у 13 рослинних угрупованнях, зображених ландшафтним підходом, на відміну від лісового підходу, який лише документує динаміку чисельності небагатьох відібраних видів.

  Щодо просторового контексту, то більша частина обох підходів була успішно інтегрована. Інші лісові субстанції включали такі гетерогенні умови, що вони обмежували інтеграцію угруповань рослин і лісових насаджень. Наполегливо пропонується створити стратегію дослідження, що включає як додаткові підходи, так і обидві відповідні моменти застосування та збереження.

  1. Туя західна Smaragd

  2. Модрина японська Stiff Weeper

  3. Барбарис Тунберга Red Chief

  4. Туя східна Aurea Nana

  5. Сосна гірська Mops

  6. Ялівець середній Old Gold

  7. Ялівець козацький Blaue Donau

  8. Ялівець горизонтальний Prince of Wales

  9. Ялівець горизонтальний Blue Chip

  Зростаючий соціальний інтерес на лісові ресурси лісу покривається збільшенням обсягу деревини, що вийшла з природних лісів та деяких лісових насаджень. Екологічними результатами збільшення видобутку лісових ресурсів є, зокрема: втрата біологічного різноманіття, збільшення обезліснення, сприяння ерозії та забруднення водних об’єктів.

  Клумба для ділянки з нерівним рельєфом

  За останні десять років міжнародні ініціативи були направлені в лісове господарство з метою вдосконалення практики застосування лісових ресурсів, включення біологічних, екологічних, географічних, економічних та соціальних елементів та для досягнення інтегральних моделей експлуатації лісового господарства. Це включає збереження біологічного різноманіття, а також підтримку екологічних послуг і товарів, які реально забезпечуються лісом, наприклад уловлювання води, збереження вуглецю і грунту.

  У дизайні ландшафту вона застосовується для відтворення натурального виду дикої природи. Для створення цієї хвойної клумби знадобиться зліва направо посадити: бузок, низькорослу гірську сосну та канадську ялинку. Простір між ними заповнити різноманітними видами ялівцю та барбарису. Це дасть змогу отримати природну та художню хвойну композицію.

  Ландшафтний підхід є основою розробки комплексних схем управління лісами. Такий підхід починається з розробки інтегральних одиниць, які поєднують різні компоненти екосистеми. Він включає структуру, склад і роботу, що дає можливість прогнозувати динаміку системи. Такий підхід побудований на регіоналізації території на ландшафтні одиниці. Одиниця ландшафту визначається як найменша однорідна картографічна одиниця, яка дає можливість просторово класифікувати основні компоненти екосистеми.

  Набір ландшафтних одиниць є ландшафтом, і підхід, який дає можливість його визначення, дослідження, аналіз і моделювання, називається геоекологією або ландшафтною екологією. Одиниця вибірки – це екотоп, і тому що кожен компонент зберігає власну ідентичність, підхід вважається багатотемпоральним та багатоканальним. Було рекомендовано розглядати ці суб’єкти як одиниці управління у завданнях експлуатації та збереження лісових ресурсів.

  1. Ялівець скельний Skyrocket

  2. Ялина звичайна Inversa

  3. Бузок Meyeri на штамбі

  4. Ялівець середній Old Gold

  5. Ялина канадська Echiniformis

  6. Сосна гірська Mops

  7. Барбарис Тунберга Bonanza Gold

  1. Створити проект – яка буде ваша клумба із хвойників. В даний момент слід передбачити подібні моменти, як кількість сонячного світла, порожній простір (його має бути достатньо для справжнього розвитку кожної рослини), особливості ґрунту, рельєф ділянки, конструкцію будівлі, територія ділянки.
  2. Вибрати породи дерев хвойної породи.
  3. Скласти хвойну композицію.
  4. Приготувати ґрунт. Для цього зменшити ділянку майбутньої клумби. Потім потрібно зняти дерн і змішати його з піском і торфом. Краще взяти на кожні дві частини ґрунту так само піску та одну частину торфу. Якщо є можливість, то додати ще дві частини листової землі.
  5. Оформити межі хвойної композиції, в дизайні ландшафту в ролі кордонів виступають парканчики з цегли, дерева або каміння. Кольями підкреслити територію кожної рослини та вирити для них ями. Глибина кожної має бути близько 50 см.
  6. Посадити хвойні рослини. Дно кожної ямки засипати галькою чи піском. Висота даного шару не повинна бути меншою за 15 см. Додати добрива, найкраще компост. Його знадобиться 3-5 кг на квадратний метр. Можна вибрати біогумус, тільки необхідно вибрати той, у якого дуже невеликий вміст азоту. Оскільки внесення добрив із азотом під хвойні протипоказано. Встановити по центру саджанець у комі землі. Засипати підготовленою сумішшю. Добре затрамбувати та полити. Насипати ще один ґрунтовий шар, який потрібно добре розрівняти.
  7. Закрити посадки деревною тріскою. В її якості можна застосовувати шишки, шматочки кори, тирсу. Іноді роль тріски відіграють килимові рослини.
  8. Рясно поливати хвойну клумбу в осінній період. Тим паче, якщо дощів мало. Хвойним рослинам необхідно зібрати багато вологи перед тривалою під час зими.
  9. Постійно підгодовувати посадки, але робити це варто до того моменту, коли почнеться зростання хвойників.

  З іншого боку, важливо розуміти, що управління природними лісовими ресурсами залежить від цілей, встановлених господарями лісів або їх безпосередніми керівниками. Власне завдяки цьому ресурсу проектування та планування в управлінні лісами зосереджено на виявленні та моніторингу найбільш прибуткових видів з погляду лісового господарства. Це відбивається у зміні екологічних умов, наприклад, як гідрологічний цикл, мікроклімат, процес вторинної сукцесії і, тому, у складі біотичних співтовариств.

  Хвойна клумба: можливі варіанти

  Зараз управління лісом засноване на прирівнюванні впливу людських заворушень, які пов’язані з використанням лісу, з причинами природних заворушень, наприклад, як пожежі, виразки, урагани та інші. Порушення — це захід, який відбувається у конкретний час та простір, що змінює екологічний баланс у постраждалому районі та змінює доступність ресурсів. Виходячи з цієї аналогічності, заснованої на регенераційній спроможності лісу, розробляються моделі розвитку. Розглянуті параметри для подібної подібності — три.

  Ці рослини можуть перенести будь-які природні капризи. Їх не не зашкодять мороз та спека, тривалий дощ чи його відсутність, зрозуміло, коли вони вже прижилися на новому місці.

  Хвойні композиції характерні тим, що виявляються не схильними до різних захворювань. Навпаки, вони створюють особливий мікроклімат, який може зменшувати кількість комах. Фітонциди, що виділяють хвойні рослини, оберігають розвиток вірусів та бактерій.

  Здатність до опору або інтервалу відновлення, виміряна швидкістю, з якою вона повертається у вихідний стан після втручання. Інтенсивність обурення, яка пов’язана з кількістю віддаленої рослинності та розміром зони ураження, та просторовою структурою порушення.

  Для узгодження цілей експлуатації та збереження природних лісових ресурсів потрібно аналізувати екологічні та просторові деталі, які дійсно дають можливість зрозуміти функціонування лісу. Виходячи з цієї інформації, результати заготівлі лісу можна погодитися з точки зору зміни рослинності та її здатності до регенерації.

  Клімат на обмеженій ділянці будинку за містом стає м’яким. Повітря наповнюється киснем. У ньому скорочується кількість пилових часток. Дерева створюють перешкоду шуму та вітру.

  Дуже часто в дизайні ландшафту для оформлення ділянок використовуються різні хвойні рослини, які створюють правильні комбінування з декоративними листяними і квітучими чагарниками, багаторічними квітковими культурами. У цій публікації – все про хвойники для саду; правила створення правильних композицій; на допомогу садівникам фото найрізноманітніших хвойників з точними назвами сортів.

  Хвойні рослини: види, агротехніка вирощування

  Включення хвойних рослин до садових композицій дає можливість створити унікальні за красою куточки саду, які залишаються декоративними незалежно від пори року. Асортимент хвойних культур для озеленення ділянок регулярно стає ширшим, включаючи унікальні забарвлення ялинки, кипарисовики або ялівці.

  Порада. Дерева з хвоєю різних відтінків добре вписуються в садовий дизайн, створюючи свіжу пляму на тлі інших рослин.

  Декоративні хвойники для саду користуються дуже великою популярністю в оформленні ландшафтних композицій за рахунок власних добрих якостей

  1. Дерева хвойної породи зберігають привабливу форму, у міру зростання крона їх стає тільки густішим і ошатнішим.
  2. Рослини не вимерзають навіть у дуже холодні зими, прикрашаючи зимовий ландшафт, хвойні чагарники та дерева відрізняються невибагливістю у догляді та витривалістю.
  3. Потужна система кореня даних рослин повністю забезпечує хвойники вологою, тому дорослі дерева можна поливати рідко.
  4. Хвойники легко переносять погане освітлення, миряться із затіненням.
  5. Багато сортів хвойних рослин мають форму невеликої форми, яка не потребує особливого догляду.

  Оформлення присадибної ділянки із застосуванням хвойних рослин

  Хвойні культури настільки різні, що можуть застосовуватися для створення ландшафтних композицій різного стильового рішення, невеликі і маленькі форми хвойників доречно виглядають в і на .

  Види хвойних рослин

  Як правило, для озеленення ділянок застосовують наступні хвойні культури різних сортів, що виділяються висотою, формою гілок, кольором хвої.

  Сосна

  Сосна вважається найдавнішим представником зеленого хвойного царства. Сосни не вимогливі до ґрунту, відрізняються великою стійкістю до посухи та зимових холодів, але вимагають багато вільного та світлого простору. При посадці в зоні міста сосни сильно реагують на задимленість і забрудненість повітря, тому їхнє велике використання у створенні ландшафтних композицій поблизу промислової зони сильно обмежене. Сосни умовно діляться за висотою на 3 групи:

  • Високорослі – висота дерева може досягати понад 10 метрів.
  • Середньорослі – від 3 до 9 метрів.
  • Низькі та невеликі форми – можуть досягати не більше 3 метрів заввишки.

  Звичайне зелене забарвлення соснової хвої не вважається єдиним, у сучасних сортів хвойних сосен може бути блакитного або відтінку жовтого, зустрічаються види з двотоновим забарвленням хвоїнок.

  Увага! Для ландшафтного озеленення застосовуються всі різновиди сосен, але особливу групу становлять невеликі види гірської сосни, яку повсюдно застосовують для посадки у вигляді солітера на квітковій гірці в альпійському стилі.

  Ялина – хвойна культура, яка найбільш ідеально підходить для посадки в парках у місті та скверах для створення різних композицій. Ялина залишається зеленою під час зими та влітку, тому парки з композиціями з ялинок під час зими набувають особливої ​​чарівності. Хвоя ялин має різні кольори: зелений, блакитний, сизий, що додає декоративності створеним ландшафтним композиціям.

  Дуже велика різноманітність форм крони ялинок дає можливість застосовувати ці дерева як групові та солітерні посадки, стланики вважаються прекрасною прикрасою для або кам’яні сади.

  Сорти ялини годяться для створення огорож рослинних.

  Ялиця

  Ялиця – дерево з насиченою хвоєю та незвичайними шишками, незамінне для створення ландшафтних композицій. Для правильного розвитку рослини потрібно створювати ялицею конкретні умови:

  • Рівномірне змочування ґрунту, не допускати застою води в ствольних колах.
  • Ґрунт із чорноземом.
  • Захищені від вітру місця.
  • Ялиця не переносить забруднення повітря.
  • Укриття під час зими молодих саджанців від морозу.

  Ялиця єдина з хвойних культур, яка може розмножуватися порослю. Біля дорослого дерева завжди можна помітити молоді пагони, що вкоренилися, які легко відокремити від материнського дерева для індивідуальної посадки.

  Кіпарисовик

  Кіпарисовики дуже цінуються для оформлення міських та територій парку. Рослина може мати найрізноманітнішу форму: нитчаста, плакуча, карликова, всього налічується понад 80 видів різноманітної крони. Хвоя на пагонах кипарисовиків може мати голчасту або лускату форму різних зелених відтінків, блакитного і салатового кольору.

  Кіпарисовики відрізняються великою стійкістю до посухи, рослина зимостійка, підлаштовується до будь-яких умов зростання, миритися із затіненням.

  Найбільш підходить для посадок у містах стрункий кипарисовик Лавсона, ідеальні композиції створюються ландшафтними архітекторами із застосуванням сортів віргінського кипарисовика.

  Ялівець

  Ялівці відрізняються високою декоративністю, різноманіттям видів та форм. Рослини чудово виглядають у композиціях різного стилю, включаючи групові посадки хвойників на зелених газонах та створення гірок з каменю.

  Колюча хвоя можевельників зазвичай має голчасту форму і може бути покрита фарбою в різні тони зеленого або блакитного кольорів. Часто хвоїнки мають своєрідний сизий наліт.

  Досить популярним і невибагливим видом ялівцю вважається ялівець козацький, що має лускату хвою. На міських газонах і в кам’яних садах часто можна зустріти саме цей вид рослин.

  Ялівець китайський зазвичай може досягати у висоту до 10 метрів, його стрункі крони пофарбовані в зелені або золотаві тони різних відтінків. Рослина застосовується для одиночних посадок і розробки декоративних огорож.

  Дуже часто для озеленення міст застосовують туї. Ці рослини відрізняються невибагливістю до умов зростання, дають гарний приріст, дуже декоративні, тим більше в період утворення плодів. Туя має найрізноманітнішу форму крони: пірамідальну, розлогу, колоноподібну, що робить вигляд чудовим для створення ландшафтних композицій різного стилю.

  Особливо часто для озеленення міських територій застосовується західна туя, яка добре себе зарекомендувала при вирощуванні в непростих умовах міста. Різноманітність видів туї західної дає можливість створити ідеальні композиції з високорослих та низькорослих сортів.

  Особливу художню виразність парковому дизайну може дати тиси, які зазвичай висаджуються у вигляді огорож рослинних. Тис – дивовижна рослина, яка має листки, редуковані у хвою, та яскраві ягоди. Загалом у природі налічується 8 видів тисів, багатьом з яких властиві декоративні форми.

  Тис ягідний є декоративним видом із сімейства Тисових. Рослина примітна яскравою хвоєю густого зеленого кольору та червоними ягодами, що дозрівають не на всіх рослинах. А справа все в тому, що тис дводомна рослина. Для всіх тисів властиве повільне зростання, рослини можуть дожити до дуже поважного віку. Крім ягідного тису, в дизайні ландшафту успішно застосовують тис середній і тис гострий.

  Хвойні рослини на ділянці: відео

  Хвойники у дизайні ландшафту: фото

  Туї в дизайні ландшафту: 100 фото

  1. Туї в дизайні ландшафту: особливості та переваги
  2. Західні туї у дизайні ландшафту
  3. Особливості східних туй у дизайні ландшафту
  4. Різновиди за формою

  У дизайні ландшафту туя давно виявилася однією з популярних порід дерева. Її вибирають для себе професіонали та любителі, тому що вона порадує Вас цілий рік своїм красивим зовнішнім виглядом. Крім того, туї мають здатність чистити повітря, що особливо актуально в сьогоднішньому світі. Залежно від підібраного сорту, їх можна застосовувати у найрізноманітніших зонах або навіть поєднувати з іншими рослинами. Тим більше, що при хорошому догляді туї залишаються привабливими протягом багатьох років.

  Туї в дизайні ландшафту: особливості та переваги

  Перед тим, як вирушити за придбанням, пропонуємо розібратися у специфіках та основних перевагах. Насамперед зазначимо, що туї є вічнозеленими рослинами, які добре перебувають у кліматі помірних широт без зайвої спеки чи холоду. Тому вирощувати їх можна будь-де. Але є індивідуальні особливості догляду, залежно від підібраного сорту.

  Крім того відзначимо, що туя може бути абсолютно різноманітного розміру. Наприклад, чагарники нечасто бувають висотою понад півметра. Однак є й дуже великі варіанти, які відростають до 2-х метрів у висоту і візуально нагадують дерева. Тому всі ці особливості необхідно врахувати під час вибору. Адже туями можна доповнювати певні елементи декору або садити особняком.

  Західні туї у дизайні ландшафту

  Незважаючи на різноманітність варіантів, є два типи туй: західна та східна. Кожен із варіантів представлений різними сортами. Безперечно, є у них як переваги, так і мінуси, про які потрібно знати до моменту придбання. Тому зараз ми розглядатимемо особливості західних туй.

  Даний сорт туй здебільшого не дуже великий, близько 0,5 м у ширину та висоту. Але часом вони можуть досягати і метра на всі боки. Такі туї не дуже вимогливі у догляді та виростають у супіщаних та легкосуглинистих ґрунтах. Серед великої кількості наявних переваг можна відзначити повільне зростання, тому композиція з квітами дуже довго залишається незмінною. Основним мінусом цього сорту стала чутливість до надто великого поливу або відсутності води.

  Якщо порівнювати з минулим варіантом, ці туї мають велике зростання – від трьох до 5 метрів. При цьому крона може розкинутися на 2 метри на всі боки. Зрозуміло, все це забезпечує певні переваги. Насамперед – це темне, гарне забарвлення. Також подібні туї можуть добре переносити морози, але не дуже сильні. Найбільш оптимально для них підходить грунт із чорноземом, в якому він може знаходитися близько 150 років. Як таких недоліків у даного сорту немає. Єдине – це у разі дефіциту світла колір туї стає менш насиченим.

  Цей сорт туй відрізняється діаметром приблизно метра. Виростають вони у стримано вологих та родючих ґрунтах. Тому більше підійдуть для багатьох земельних ділянок. З мінусів необхідно виділити втрату форми та старих туй. Крім того, в умовах надмірного поливу вони не здатні правильно рости.

  Цей сорт відрізняється невеликим розміром. Часто діаметр становить лише 40 см. Завдяки подібній особливості туї часто вибирають для маленьких ділянок землі, і ще різних кам’яних споруд. Не звертаючи уваги на таку перевагу, ці туї досить примхливі до ґрунту. Оптимальними умовами для них буде поживний та стримано зволожений ґрунт.

  Цей сорт вважається швидкозростаючим і має колоноподібну крону. Хвоя має світло-зелений відтінок. Здебільшого туї висаджують з відстанню менше метра, щоб утворити щільну зелену стінку. Її висота досягає 4-х метрів.

  Туї цього сорту переважно мають діаметр близько 80 см. Вони добре виростають на родючих ґрунтах із помірною вологою. Як правило, їх застосовують для створення композицій з не дуже високою кількістю деталей. Основний мінус — непереносимість надмірного поливу.

  Особливості східних туй у дизайні ландшафту

  Що стосується східних туй, то вони не менш цікаві і мають низку власних особливостей, переваг та недоліків. Їх часто використовують для створення живих стін, а також групових посадок. Загалом вважається, що східні туї добре переносять несприятливі умови міста.

  Середньорослий сорт у середньому має висоту близько 80 см. Такі туї ростуть у вертикальному напрямку та мають овальну форму крони. Що стосується відтінку, то в цьому випадку він золотий. Виглядає це дуже красиво у дизайні ландшафту. Мінусом вважається необхідність у укритті під час зими, а також вітровому захисті цілий рік.

  Цей вид туй здебільшого відростають не більше метра. Крона має колоноподібну форму, і ще соковите зелене забарвлення. Вони чудово виглядають у композиціях з мінімальною кількістю деталей. Але не звертаючи уваги на це, туї потребують захисту від вітру та обов’язкового укриття на зиму.

  Туї у дизайні ландшафту: різновиди за формою

  Крім специфікації туй за сортом, є ще неймовірна різноманітність варіантів за формою. Колоноподібні туї часто можуть досягати у висоту п’ять метрів. Їх обирають для створення огорож рослинних. Через різноманітність сортів завжди можна знайти найкращий варіант для будь-якого окремого випадку.

  Пірамідальні туї можуть зростати до двадцяти метрів, тоді як інші не перевищують 2-х метрів заввишки. Як правило їх садять окремо або ж у комбінування з різними рослинами.

  Кеглеподібні туї ростуть до 2-х метрів, мають щільні гілки. Власне завдяки цьому виходить створити шикарні огорожі.

  Зі свого боку, парасолькоподібні туї мають невеликий розмір. Як правило, вони ростуть до 1 метра. Використовують їх для декору для невеликих клумб.

  Кулясті туї мають щільні гілки кульової форми. Зростають вони дуже плавно, за рахунок чого не порушують композицію.

  Туї є чи не головними у дизайні ландшафту. Загалом вони вважаються чи не найвибагливішими і не вимагають зайвої уваги в процесі догляду.

  Оформлення присадибної ділянки туї даніка, куляста та ялівцю

  Ціна робіт

  Вартість складається від висоти, віку та загущеності рослин

  Фігурна стрижа туї (Ромб, Куля, Квадрат, Спіраль тощо).д.)від 300
  Обрізка огорожі рослинної до 1.5 метрів заввишкивід 150
  Обрізка огорожі рослинної до 2.5 метрів заввишкивід 200
  Формування огорожі рослинної до 2.5 метрів заввишкивід 300
  Обрізка огорожі рослинної до 3.5 метрів заввишкивід 350
  Формування огорожі рослинної до 3.5 метрів заввишкивід 400

  Відразу зазначимо, що вічнозелені хвойні чагарники дуже люблять ландшафтні дизайнери. Чому? Відповідь проста: навіть у холодну пору року, коли листяні рослини втрачають власну крону, «хвойники» продовжують радувати очі власним насиченим зеленим кольором і гарним запахом.

  Мабуть, досить популярним видом вважається оформлення присадибної ділянки туї та ялівцю. Хвойні композиції з цих чагарників дуже цікаві і при правильному догляді радуватимуть господаря своїм виглядом. Правда, як і в будь-якій справі, тут є власні тонкощі, тому, щоб досягти сприятливого результату, необхідно звернутися за допомогою до досвідчених і грамотних професіоналів, послуги яких і пропонує наша фірма «Обрізання Садів», причому за дуже привабливими розцінками на території Москви та Московської області.

  Оформлення присадибної ділянки. Застосування туї

  Як ми говорили раніше, туя дуже затребувана. Напевно не знайдеться прибудинкова ділянка, де не знайшлося б рослин-представників даного сімейства. Щоправда, не завжди доморощені садівники-аматори беруть до уваги всі тонкощі висадки та догляду за хвойними рослинами. Як наслідок – не особливо симпатичний пожовклий і чахнучий вигляд або взагалі загибель рослини.

  Оптимально оформляти територію комплексно та із залученням фахівців, які допоможуть обрати здорові та міцні саджанці зі здоровою системою кореня та забезпечити актуальний та правильний догляд. Туя у дизайні ландшафту при розумному підході – це красиво, зручно, навіть, як кажуть, у моді. Як плюс також назвемо той момент, що туї відмінно співіснують у сусідстві з більшістю садових листяних і хвойних рослин. Діапазон використання туй дуже широкий: від одиночних посадок (у ґрунт або в діжках), благоустрою огорож рослинних до кам’яних садів, альпінаріїв.

  Безпосередньо, у цій публікації розглянемо особливості застосування двох різновидів туї:

  • Туя Даніка
  • Туя куляста.

  Туя Даніка. Особливості виду

  Починаємо з особливостей такого різновиду хвойного вічнозеленого чагарника із сімейства кипарисових. Туя Даніка в дизайні ландшафту дуже затребувана. На вигляд цей екземпляр нагадує пухнасту кулю і належить до карликового вигляду. Назву власну рослину отримала від місця виведення та окультурення – Данії. У Даніки приємно зелена, м’яка на дотик хвоя з тонкими та короткими (не більше 10 мм за довжиною) голками. У міру зростання ці голочки перетворюються на лусочки, що переливаються блиском на сонці.

  Якщо ви хочете бачити у себе на ділянці красиві вічнозелені рослини низького росту, пухнасті і невибагливі, стійкі до заморозків, то наші майстри ландшафту порадять саме цей сорт туй. Адже його куляста форма навіть не вимагає підрізання та зачіски.

  Цікавий факт: Даніка здатна рости в прийнятних умовах до 100 років, а також виділяє в повітря особливі речовини — фітонциди, які добре впливають на людський організм, борючись зі шкідливими бактеріями і зміцнюючи імунітет.

  Садова пікантність – куляста туя

  Цей різновид вважається вічнозеленим чагарником з насиченою хвоєю у формі кулі. Куляста туя в дизайні ландшафту застосовується часто, тому що має дуже багато переваг перед іншими видами рослин, що висаджуються біля житла. Головними плюсами ландшафтні дизайнери називають невибагливість у плані якості пошти, стійкості до несприятливих зовнішніх умов, податливість стрижки та хорошу переносимість тіні. Необхідно також підкреслити, що кулясті туї часто застосовуються для огорожі рослинної, висаджуються в горщиках і діжках за рахунок власного карликового росту, не вимагають особливо трудомісткого догляду.

  Актуальна тенденція в дизайні ландшафту – ялівець

  Той, хто хоча б раз відчув приємний та стійкий аромат ялівцю, ніколи не забуде цей запах. За власним досвідом співробітників нашої компанії, що ця хвойна вічнозелена пахуча рослина вважається фактично лідером по застосуванню в організації ландшафту для саду.

  З самого початку цей родич кипарисів був дикорослим, однак досить швидко майстри помітили цю рослину і окультурили її для саду. Тим більше, що палітра різновидів дуже вражає. Вибір, як кажуть, на різні смаки — від видів, що стелиться і кучерявих до куща і навіть деревоподібної форми (верес, ялівець козацький, стрикта, голд старий, розпростертий, скайрокет, блю старий та інші).

  Ялівець відрізняється строгістю форми, чудово комбінується і уживається з іншими жителями саду, за рахунок власних контурів може приховувати нерівності ландшафту.

  ідеї композицій з найрізноманітніших видів та сортів з фото, комбінування з іншими рослинами

  Велика група рослин, що виділяються високою декоративністю, поєднуються в рід Туй. Вони чудово застосовуються в озелененні зон парку, алей, приватних та громадських садів. Туя в дизайні ландшафту грає чи не лідируючу роль. Знайдеться трохи чистих садів, у яких немає вічнозелених. З цих рослин дуже часто вибирають невимогливу красуню тую.

  Які різновиди та сорти туї використовуються в дизайні ландшафту

  Рід Туя сімейства Кіпарисових представлений переважно вічнозеленими чагарниками. Однак він включає і кілька варіантів високорослих дерев, що виростають до 70 м-коду вистій з обхватом ствола до шести метрів. У садово-парковому дизайні давно склалася традиція застосування нечисленної групи туй. У її складі є рослини з найбільш красивим ефектом кроною, витривалі і не потребують трудомісткого догляду.

  Пірамідальні

  Туя у більшості асоціюється з деревом, що має пірамідальну крону. І це не просто так, оскільки найбільшого поширення в оформленні парків та садів набули власне ці екземпляри.

  Білокінчикова

  Рід туя Західна включає кілька сортів, серед них більш високою декоративністю відрізняється білокончикова (Alba). Це високе дерево (до шести метрів), крона якого може досягати діаметром 2,5 м. Повільне зростання з річним приростом не більше 15 см, воно найбільш чудове власне в перші роки життя. У цей час забарвлення хвої більш насичене і яскраве.

  У середньому дерево живе близько 200 років. Alba відрізняється великою стійкістю до суворих морозів та посух, рекомендована для вирощування в регіонах із суворим кліматом. В оформленні ландшафту як правило застосовується як солююча рослина.

  Туя вносить позитивну енергетику у будь-який ландшафт

  Пірамідаліс компакту

  Штучно виведена карликова туя є низьким деревцем або чагарником. У міру зростання, пірамідальна крона стає все більш насиченою, може поміняти власну форму на яйцеподібну. Хвоя насичена і щільна, соковитого зеленого кольору, у молодих рослин є виражений блакитний відтінок. Відрізняється невеликим річним приростом і придатна для облаштування огорож рослинних.

  Туя Пірамідаліс компакту любить добре дреновані ґрунти

  Еллоу Ріббон

  Ще одна представниця роду туї західної. Відрізняється конусовидною, чітко окресленою кроною з жовто-золотистою хвоєю. У молодому віці чутлива до похолодання та заморозків, вимагає утеплення на зиму. Після 5–7 років набуває витривалості та стійкості до морозів. Втечі цього року відрізняються яскравістю хвої з жовто-жовтогарячим відтінком.

  Належить до повільнорослих дерев, до 15-річного віку може досягати у висоту не більше двох метрів. У цьому зв’язку має особливу цінність для декору саду: дуже довго зберігає власну гарну форму, не переростаючи в дерево з оголеною нижньою частиною ствола.

  Щороку навесні туя Еллоу Ріббон вимагає обрізки пагонів

  Колумна

  Крона цієї красивої туї радше колоновидна, ніж пірамідальна. Гілки дерева короткі, близькі один до одного, що відходять від стовбура горизонтально. Як і всі інші представники роду, росте плавно. Може досягати 10 м заввишки.

  За рік приростає завширшки не більше, ніж на 5 см. Невимоглива до якості ґрунту, відрізняється високою зимостійкістю. У дизайні ландшафту найбільш ефектна як солітер. Хороша і в групі, що складається з 2-3 вічнозелених.

  Туя Колумна досить стійка до міського змогу

  Смарагд

  Гарне дерево, що виростає до трьох метрів. Одне з найбільш поширених у дизайні та озелененні. Колір хвої постійний все життя рослини. Туя невибаглива до якості ґрунту, але найкраще росте на повітропроникних, соковитих поживними речовинами ґрунтах.

  Важливо, щоб верхній шар не пересихав, що потребує постійного поливу. Дерево чудове в одиночних посадках та групових композиціях. Під час вибору місця для рослини слід передбачити необхідний для неї вітровий захист.

  Туя Смарагд може вирощуватись у контейнері

  Колоноподібна

  Високоросле дерево до восьми метрів заввишки. Добре росте в тіні, зимостійке та посухостійке. Любить глинисті ґрунти. Має з красивим ефектом конусоподібну крону з насиченою хвоєю. При вирощуванні на ґрунтах з недостатньою кількістю поживних речовин не витрачає декоративності, але хвоя набуває жовтого відтінку.

  вважається дуже чудовим вибором для формування огорож. При правильній стрижці утворює непрохідну колючу стінку.

  Туя Колоновідна може застосовуватися для будь-якої композиції саду

  Холмструп

  Гарне дерево заввишки 3-3,5 м. Знизу діаметр крони може досягати 100 см. Гілки вигнуті на кінцях, дуже часто між собою переплітаються, що додає зовнішньому вигляду рослини певну кучерявість. Щільна крона пірамідальної форми. Хвоя соковито-зелена не змінює свого кольору. Дерево показало високу зимостійкість, добре переносить довгу відсутність поливу.

  Ландшафтні дизайнери сьогодні наполегливо радять його тим садівникам, які не хочуть або не мають часу на постійний догляд за рослиною. Холмструп невибаглива і зростатиме в різних умовах. Туя відмінно підійде для виготовлення огорож рослинних. Часто в оформленні ділянки застосовують такий прийом: висаджують три дерева трикутником, на відстані 60-80 см один від одного. У такій композиції добре проглядається кожен екземпляр.

  У тіні крона Туї Холмструп рідшає через відсутність фотосинтезу

  Кулясті (круглі)

  У групі туй з кулястою кроною переважно низько- та середньорослі рослини. Такі чагарники не задіють для створення огорож рослинних. Деревця з круглою кроною найбільш виграшно виглядають у одиночних та групових посадках.

  Даніка

  Один із карликових видів з допустимою висотою ствола до 60 см. Характерна риса — насичена щільна луската хвоя гарного яскраво-зеленого кольору. Завдяки великій декоративності користується заслуженою популярністю у дизайнерів ландшафту. Застосовується в оформленні квіткових гірок в альпійському стилі, територій біля будинку, для створення вічнозелених клумб. У числі плюсів цього деревця тіневитривалість, невибагливість та хороша зимостійкість.

  У першу зиму після посадки Туя Даніка потребує укриття

  Вудварді

  Ще одна представниця групи карликових вічнозелених. Має широку круглу крону. Її діаметр при 1,5 м висоті деревця досягає 3,5 м.

  Дуже красива в одиночних посадках, в оточенні високорослих дерев і середньорослих листяних чагарників. Крона сформується завдяки прямим і плоским гілкам, що ростуть перпендикулярно до стовбура. Колір хвої темно-зелений, не втрачає власної насиченості протягом цілого року.

  Туя Вудварді виносить морози взимку практично по різних регіонах Росії

  Тедді

  Низьке деревце з кроною близькою за формою до правильної кулястої. Максимальний діаметр 50-60 см. Відрізняється дуже повільним зростанням, за рахунок чого не вимагає щорічного формування. Туя морозостійка, любить вологі ґрунти. Також чудово росте на відкритих світла сонця місцях і в тіні.

  Ідеальна для вирощування у контейнерах. Часто застосовується для декорування патіо, закритих терас, кам’яні сади та альтанок. У одиночних посадках найбільш чудово виглядає на тлі кам’янистих насипів.

  карликова туя Тедді користується попитом на квітковій гірці в альпійському стилі

  Тіні Тім

  Одна з найкрасивіших карликових туй із кулястою кроною. Найбільша висота 1 м, але у традиційних умовах не зростає вище 50 см. Відрізняється густотою гілок і червоною корою, що відшаровується. Хвоя темно-зелена.

  Росте туя вкрай плавно. До 10-річного віку може досягати висоти 30 см. При цьому діаметр крони не менше 40 см. Рекомендована для вирощування у контейнерах. Класично висаджується на альпінаріях, уздовж доріжок у саду, на клумбах.

  Туя Тіні Тім була виведена практично недавно — 1955 року

  Аурея нана

  Деревце висотою до 60 см із овальною кроною, витягнутою вгору. Хвоя жовто-зелена, в холодну пору року набуває бурого відтінку. Рослина зимостійка, найкраще росте на родючих ґрунтах.

  Вимагає вітрові захисту та жарких променів сонця. Бажано садити в півтіні, поряд від суцільних огорож або густих чагарників.

  Туя Аурея нана чудово виглядає у змішаних квітниках

  Глобоза

  Середньоросле деревце заввишки 1-1,2 м не вимагає формування крони: через пару років після посадки сама вона набуде правильної форми кола. Ширина крони, в основному, дорівнює висоті деревця.

  Річний приріст не більше п’яти сантиметрів. Гілки густі, що тягнуться вгору і переплітаються між собою. Хвоя до осені яскраво-зелена. З приходом холодів набуває бурого відтінку. При вирощуванні в тіні може втрачати густоту крони — вона стає рихлішою і рідкішою.

  Ту Глобозу можна створити у вигляді штамбового деревця

  Золотисті

  Туї із золотистою хвоєю відрізняються високою декоративністю. Вони додають особливий колорит у посадки вічнозелених та ефектні в композиціях з листопадними.

  Рейнголд

  Затребувана в дизайні ландшафту через високу декоративну цінність. Широка насичена крона яйцеподібної форми має золотисто-жовтий колір. У 10-річному віці висота дерева всього 1 м. Річний приріст не більше 10 см.

  У молодому віці хвоя голчаста, згодом стає лускатою. Туя цього сорту вимоглива до родючості ґрунту. Даний факт дуже важливо розуміти під час вибору місця для посадки, постійно підгодовувати рослину та поливати її. Деревце практично не переносить посуху, показує високу зимостійкість.

  Навіть похмурому пейзажу Туя Рейнголд може надати веселого настрою

  Санкіст

  Середньорослий чагарник із широкою конусовидною кроною із хвої золотисто-жовтого кольору. При вирощуванні в тіні темніє та зеленіє. Гілки злегка загвинчені і переплетені, добре підтримують форму крони.

  Для збереження декоративності потрібно дотримуватися умов вирощування: ґрунт має бути родючим, не можна допустити його пересихання. Санкіст хороша в одиночних посадках, застосовується для створення невисоких огорож рослинних, і ще вирощується в контейнерах.

  Туя Санкіст добре переносить зачіску, щоб надати форми кроні

  Голден Таффет

  Один із сортів західної туї, що володіє повноцінною голчастою хвоєю як у вічнозелених рослин. Крона кругла, плеската, нагадує капелюшок гриба. Найбільша висота 60 см. У північних широтах зростає до 30 см. При цьому крона залишається широкою: в діаметрі не менше 1 м.

  Назва деревця якщо перекласти означає «золотистий горбок», що цілком відповідає його зовнішньому вигляду. Колір хвої тепло-золотистий, до зими набуває бронзового відтінку.

  У тіні гарний колір туї Голден Таффет тьмяніє

  Плюси та мінуси застосування

  Застосування туй в оформленні ділянок на дачі та парків має низку позитивних якостей:

  • пожвавлюють і прикрашають будь-яку ділянку;
  • наповнюють повітря корисними фітонцидами;
  • туї невибагливі та не вимагають великої уваги при вирощуванні;
  • всі різновиди туй відрізняються дуже повільним зростанням, що немає необхідності щорічного формування крони;
  • з вічнозелених виходять густі, важкопрохідні для людини і тварин огорожі рослинні.

  Недоліків не виявлено.

  Комбінування з іншими рослинами

  Хвойні композиції — одні з дуже виграшних за зовнішньою привабливістю. З рослин будь-якої висоти створюють чудові вічнозелені клумби. Дизайнерами розроблено принципи формування композицій:

  • перевагу віддають низько-і середньорослим;
  • головний акцент на контрастності кольору хвої та форми крони;
  • оточують килимовими рослинами;
  • особливий колорит надають кам’яними насипами.

  Туя добре росте поряд з ялиною. Це беруть до уваги під час вибору місця посадки.

  Невдалим сусідством вважають черемху, березу, квітучі листопадні чагарники. Карликові сорти чудово виглядають поруч із злаковими та багаторічними квітами.

  Галерея фотографій: застосування туї в дизайні ландшафту, фото чудових прикладів

  Туя добре переносить пересадку, швидко приживається на новому місці. Але вже посаджену рослину ще раз не варто турбувати. Під час проектування саду рекомендується заздалегідь вибрати найкраще місце для туї та взяти до уваги всі особливості її вирощування.

  Оцініть статтю: Поділіться з компанією друзів!

  Туя в дизайні ландшафту, як чудово посадити туї на ділянці

  Туя у дизайні ландшафту

  Туї на ділянці – реальні королеви. Вони завжди привертають увагу специфічною красою та вишуканістю форми. Туя займає позиції лідерства серед рослин, які активно використовуються в озелененні. За допомогою подібних дерев або чагарників прикрашають як маленькі простори, так і великі площі. У нашій публікації ми постараємося розповісти, як красиво посадити туї, щоб вони радували оточуючих власною неординарністю та величчю.

  Застосування туї у дизайні ландшафту

  Оформлення присадибної ділянки з туями формується все залежить від виду рослин. Для того, щоб визначитися, яку ту посадити, потрібно розібратися з різними формами, які набуває та чи інша рослина:

  1. Пірамідальні туї – дерева, які можуть бути дуже великими (до 20 метрів) та гранично невисокими (до 2 метрів). Туї пірамідального типу краще садити в одиночних насадженнях, але цілком можна визначати і в невелику групу з іншими рослинами інших видів.
  2. Туї колоноподібної форми можуть зростати до п’яти метрів заввишки. Здебільшого даний варіант застосовують як огорожу рослинну. Постійно зустрічаються «живі стіни», зроблені на основі аналогічних форм туї. Сорти рослин з подібною формою бувають різноманітними.
  3. Кеглеподібні туї — це деревця з висотою близько 2 метрів. Рослини мають щільні гілки, що визначає їх застосування у створенні огорож рослинних.
  4. Парасолькоподібні форми – такі рослини мають невелику висоту, приблизно до одного метра. Їх повсюдно застосовують для декору клумб маленьких розмірів.
  5. Кулясті туї з щільними, густими гілками мають дуже повільний ритм росту. Естетично виглядають як в одиночних посадках, так і в групі.

  Досліджуючи фото туї в дизайні ландшафту, представлені у відкритому доступі інтернет мережі, робимо висновок, що ці рослини можна застосовувати для різних садів.

  Популярність цих рослин пояснюється не лише естетикою, а й великою стійкістю до умов міст. Крім того, практично всі сорти туї мають достатню стійкість до морозів, щоб вільно зимувати в межах України. Всі підряд туї чудово переносять всі різновиди зачіски.

  Застосування туї в дизайні ландшафту – ефективне рішення, яке виправдовує себе насправді протягом кількох століть. За допомогою крупномірів, які мають щільні, практично непроникні крони, створюють різні огорожі рослинні. Такий «живий паркан» може бути і вільно зростаючим, і стриженим.

  Крім того, туя – найкращий матеріал для топіарного мистецтва. Дизайнери пейзажів створюють на основі даних рослин надзвичайно стрункі фігури, які дають право порівняти віддекорований простір із дендрологічним спектаклем.

  Туя Смарагд у дизайні ландшафту

  Деякі сорти туї можуть зростати до 20 метрів заввишки. Зрозуміло, такий велетень не завжди може рости на маленькій ділянці. Тому фахівці часто пропонують садівникам звертати власну увагу на ту Смарагд, яка навіть у десятирічному віці не виростає понад 1 метр. Завдяки конусоподібній формі крони за подібною туєю просто і нескладно доглядати. За її допомогою можна створювати унікальні фігури для саду у формі шпилів, колон, арок. Крім того, така туя ідеальна як огорожа рослинна. Огородження такого типу не тільки оберігає ділянку від небажаних гостей, а й рятує її від надлишку пилу.

  Туя Брабант у дизайні ландшафту

  Туя Брабант – унікальна красуня, що має салатовий колір хвої та унікальні, немов зроблені ювеліром, голочки. Рослина випромінює тепло та відрізняється високою естетикою. Найбільш поширеним застосуванням туї Брабант у ландшафтному дизайні є створення огорож рослинних. Але ті люди, які прагнуть незвичайності, знають, що сорт Брабант дає можливість за допомогою зачіски отримати будь-яку, навіть саму химерну фігуру. Дані фігури можна розташовувати на ділянці поодиноко, а можна оточувати їх іншими листяними і хвойними рослинами. Особливо гарна така туя під час зими: коли навколишні пейзажі стають похмурими, королева ландшафту виявляється одним єдиним свіжим та веселим акцентом.

  Туя Данника у дизайні ландшафту

  Туя куляста Данника в дизайні ландшафту досить популярна. Її можна зустріти у подібних рішеннях декору простору:

  • Кам’янисті сади;
  • Невеликі ділянки;
  • палісадники;
  • Альпінарії;
  • Газони громадських установ;
  • Живі бордюри, огорожі;
  • Оформлення балконів, терас.

  Мініатюрність туї сорту Данника дає можливість садити її абсолютно скрізь. А якщо у Вашому арсеналі є чудові секатори, садові ножі та пили, з крони Данники можна створити найреальнішу садову скульптуру.

  Що посадити поряд з туєю: фото

  Перелічити з чим комбінується туя в обсязі однієї статті складно. Тут слід покластися на свій смак та фантазію. Але все ж таки, якщо Вас цікавить — хто вони, ідеальні сусіди для туї, можемо запропонувати пару варіантів.

  Наприклад, чудово з туями комбінують злаки. В даному випадку туя стає центром композиції, а вівсяниці, колосняки, міскантуси, ковили або бор розлогого сорту її ідеально доповнюватимуть. Перед висадкою злаків поцікавтеся їх параметрами — Вам не підійдуть рослини, які здатні рости до великих розмірів.

  Оформлення присадибної ділянки з деревами: додавання контрастного кольору

  Цей оформлення присадибної ділянки для чагарників та дерев додасть контрастного раннього весняного колориту. Цей безкоштовний оформлення присадибної ділянки з чагарників та дерев, виготовлений власними руками, є шоу весняних квітів на вічнозеленому тлі зелених величезних туї. Ця рослина може стати чудовим фокусом або акцентом на будь-якому дворі, який я називаю «Квітучий зелений гігант»

  Включені види

  * Додайте по 3 форзиції під кожною вишнею Йошино через 7-10 років після посадки.

  Зона витривалості: 5-7 Очікується, що це оформлення присадибної ділянки зростатиме при складних температурах зон, показаних кольором на такій карті зони витривалості arborday.org.

  • На сонці: Повне сонце
  • Потрібне місце: 65 на 35 футів
  • Потрібна топографія: Від плоского до прокатного

  Пропоноване застосування / Принципи проектування

  Посадка Green Giant Arborvitae є шоу весняних квітів, підкреслених вічнозеленим фоном зелених Giant Arborvitae.Ця рослина може стати чудовим фокусом чи акцентом.

  Вишні Йосіно пропонують навесні сліпуче достаток білих квітів, що супроводжуються масою яскраво-жовтих квітів форзиції. Зелені величезні туї є однорідним глибоким вічнозеленим фоном для білих і жовтих кольорів, які виступають як розділовий знак для квіткового шоу.

  Пружина

  Yoshino Cherry: білий наліт

  Forsythia: жовтий наліт

  Зима

  Зелені величезні туї: вічнозелені

  Джоел Т.ПАРКЕР-МОЛОДШИЙ. ASLA RLA LEED AP

  Джоел, який закінчив у другій половині 90-х років XX століття Національний університет Міссісіпі, восени того ж року почав роботу в компанії Kersey / Wike Associates, що займається ландшафтною архітектурою в Мемфісі, штат Теннессі. З моменту приходу в Kersey / Wike Associates Джоел пройшов шлях від стажера ландшафтного архітектора до директора, а потім до своєї теперішньої посади президента. Джоел відповідав за ландшафтний архітектурний дизайн парків, лікарень, шкіл, церков, висотних будинків, будинків на одну сім’ю, комерційних центрів та різних проектів суспільно корисних робіт.У його звичайні завдання входить взаємодія з клієнтами та управління проектами від схематичного рівня проектування до будівельної документації, а також спостереження за щоденною роботою фірми. Глибокий інтерес містера Паркера до рослинного матеріалу та його увага до деталей роблять його особливо успішним під час проектування озеленення та житлових приміщень. Джоел має ступінь бакалавра ландшафтної архітектури в Державному університеті Міссісіпі, має документ CLARB, акредитований спеціаліст LEED та ліцензію на заняття ландшафтною архітектурою в Арканзасі, Міссісіпі та Теннессі.У 2008 році Джоел був нагороджений членом року випускників Департаментом ландшафтної архітектури штату Міссісіпі. Для отримання додаткової інформації про Joel and Kersey / Wike Associates відвідайте сайт www.kerseywike.com

  Краєвид Високі Вузькі космічні рослини Ідеї

  Thuja occidentalis ‘Blue Cone arborvitae, 8?-12 H, 5?-6 W. Яскраво-зелене листя під час зими набуває бронзового відтінку. восени з’являються синьо-яскраві шишки, що грають на контрасті із зеленим листям.Blue Cone має овальну, практично яйцеподібну форму і густе листя. Туї «Blue Cone» — чудовий вибір як рослини для фундаменту переднього двору, для нешироких просторів і для дизайну ландшафту приміщень маленьких розмірів.

  Thuja occidentalis ‘Degroot s Spire arborvitae. 20 футів заввишки і 4-5 футів завширшки. «Degroot s Spire» має елегантну високу вузьку форму і може бути посаджений між недалеко розміщеними будинками чи будинками. Вічнозелене темно-зелене листя під час зими набуває відтінку червоного кольору.Перекручена текстура пірамідальної форми дозволяє обрізати, якщо вам необхідний строгий, строгий стовпець. Прекрасний вибір для відповідних пар у дизайні ландшафту, для контейнерів або для посадки в ряд як привабливий стовпчастий екран.

  Thuja occidentalis ‘Emerald туї заввишки 15–18 футів та шириною 3–4 футів. Вічнозелене дерево для просторів у рельєфі, де вам потрібна висота, а не ширина. Завод як передня частина прибудинкового фундаменту, поряд з тротуаром, довгими під’їзними доріжками або пішохідними доріжками.Також чудово виглядає у великих горщиках і контейнерах, коли вони з’єднані в парі біля зовнішніх дверей або входу, або в ряди для величного формального екрану конфіденційності. Високі та вузькі туї «Emerald» мають прямостоячу пірамідальну форму та темно-зелені м’які голки.

  Thuja occidentalis ‘Holmstrup Туя східна 5-7 футів заввишки та 2-3 фути шириною. «Холмструп» — це вічнозелений кущ із густо розгалуженою не широкою конусоподібною формою та акуратним формальним виглядом. Чудовий ландшафтний акцент, неширокий житловий паркан, екран із функцією захисту або вітрозахисний екран.Має елегантний ефект при сауні посадці біля основного входу або на під’їзній доріжці. Можна садити у великі горщики чи контейнери біля будинку.

  Туя західна «Полярне золото» туї. 12?-15 H, 4?-7 W. Висока вузька рослина для приватних огорож, вітрозахисних смуг, зразків рослин або огорожі рослинної. «Полярне золото» є новими утвореннями золотисто-жовтого кольору, які будуть збережені протягом усього сезону, а наступного року стають темно-зеленими.

  Cedrus atlantica ‘Horstmann Semi Dwarf Blue Atlas Cedar 8 футів — 10 футів заввишки і 5 футів — 6 футів завширшки.Напівкарликовий сорт кедра з густо розміщеними голками крижаного блакитного відтінку. "Хорстманн" має неправильну форму в архітектурному стилі, яка чудово підійде для дизайну ландшафту. Неширокий профіль робить його цінним там, де простір дуже невеликий. Вічнозелене дерево.

  Cryptomeria japonica Японський кедр "Чорний дракон" 6-8 футів заввишки і 3-4 футів завширшки. Вічнозелене хвойне дерево. Глибока зелена пірамідальна неширока форма чудово підійде для невеликої огорожі або ширм або як зразок рослини.Нові весняні пагони мають світло-зелений колір, а в літній період дозрівають до темно-зеленого кольору. Утворює щільну піраміду складної форми. Не проста форма криптомерії «Чорний дракон» чудово підійде для азіатських садів, садів дзен або як зразок рослини.

  Рідний. Taxodium distichum ‘Lindsey s Skyward 20 ? x 6 ? Листяне хвойне дерево з високою не широкою формою. Чудово підійде для невеликих просторів між будинками, вздовж доріжок чи проїжджої частини. Листя насичено-зеленого кольору і м’яка на дотик. Гілки звернені вгору та вишукано ярусно розміщені.додавання характеру ландшафту.

  Cupressus sempervirens Кіпаріс італійський або Кіпаріс середземноморський 30 футів заввишки і 4-6 футів завширшки. Стійок до посухи. Італійський кипарис – улюблена рослина для формального пейзажу. Італійський кипарис високої тонкої колоноподібної форми має темний, темно-зелений колір, який надає більш витонченого вигляду. Темно-зелений колір голок іноді може мати відтінок синього. Італійський кипарис (середземноморський кипарис) — чудовий вибір для обробки проїжджої частини, посадки рослин навпроти будівель або біля входів.Італійський кипарис надає елегантного стовпчастого вигляду під час використання у ландшафтному плані. Також можна посадити в горщик чи контейнер.

  Chamaecyparis obtusa Карликовий кипарис Hinoki ‘Tempelhof 8-10 футів заввишки і 4 фути завширшки. Компактна форма і помилкова форма з темно-зеленим листям у широких мутовках, що перекриваються. Чудово підійде для невисокої неформальної огорожі рослинної, щоб додати унікальну текстуру ландшафту. Оманливий кипарисовик Tempelhof hinoki не вимагає особливого догляду чи обрізання.Під час зими листи стануть блідо-бронзовими. Посухостійкі хіноки Tempelhof — гарний вибір для альпінаріїв та контейнерів.

  Chamaecyparis obtusa Slender Hinoki Cypress ‘Gracillis 8-12 футів заввишки і 4-5 футів завширшки. Вічнозелене дерево. Форма піраміди з граціозними, відкритими, вигнутими гілками. Невеликі голки темно-зелені з червоним новоутворенням. Прекрасний вибір для вічнозеленого куща для нешироких просторів, високих та нешироких захисних екранів або під час використання для озеленення ландшафту.Slender Hinoki Cypress ‘Gracillis також можна обсипати в альпінарії чи контейнері.

  Chamaecyparis pisifera Оманливий кипарис ‘Soft Serve ‘Dow Whiting Вічнозелене дерево висотою 6-10 футів та шириною 5-6 футів з витонченою широкою формою. Компактна та конічна, «Soft Serve» — чудова рослина середньої висоти для невеликих огорож або бордюрів. Листя зверху яскраво-зелене, знизу — сріблясто-блакитне. Гілки опускаються витонченою аркою. «Soft Serve» має маленькі розміри для міських та нешироких садів.

  Ginkgo biloba "Sky Tower" "Sky Tower" має тонку вузьку форму. 15?-20 ? з розмахом 6?-8 ?.

  Ilex x «Liberty» 6–8 футів завширшки та висотою. Вічнозелений чагарник має темно-зелені глибоко зазубрені листи та густе розгалуження. червоні ягоди восени додають фарб домашньому пейзажу. Посадіть пару рослин, щоб створити групу або рослину у вигляді не широкого приватного огорожі або саду. "Свобода" зберігає насичений колір взимку.

  Ilex crenata падуб японський ‘Sky Pencil вічнозелений стовпчастий чагарник висотою 6-8 футів і шириною 2-3 фути. Ягоди: темно-фіолетові. Небесний олівець чудово підійде для невеликих садів і має вузьку колончасту форму. Листя темно-зеленого кольору, яке зберігає власний колір цілий рік, а восени дає темно-пурпурові ягоди. Найкраще підходять для застосування як вертикальний наголос, їх можна поставити біля входів або застосовувати для екрану для усамітнення в нешироких місцях. При посадці у великий контейнер «Небесний олівець» створює формальний, елегантний вигляд із вертикальним габаритом та формою стовпчика.

  Ялівець віргінський Ялівець Тейлор 30. Високе вузьке дерево шириною 3-4 фути. У ялівцю Тейлора синьо-зелені, напівм’які голки та стовпчаста форма, яка вносить елегантний елемент в оформлення присадибної ділянки. Тейлор Джуніпер чудовий як елегантна ширма для усамітнення, у вигляді наголосу на вашому передньому дворі або для створення драматичного елемента архітектури у вашому рельєфі. Вічнозелений.

  Prunus x cerasifera ‘Cripoizam ‘Crimson Pointe 20-25 футів висотою та 5-6 футів шириною.Декоративне квітуче сливове дерево. "Crimson Pointe" чудово підійде для нешироких смуг біля тротуару, перед деревом у дворі будинку, вздовж проїжджої частини або міських садів. Листя яскраво-пурпурно-червоного кольору. Навесні Crimson Pointe покривається маленькими чудовими квітами у білому кольорі. Завдяки великій висоті та не широкій ширині це цінне декоративно-квітуче дерево в ландшафтному плані.

  Prunus persica Декоративний квітучий персик «Коринфський рожевий» Декоративно-квітуче персикове дерево «Коринфський рожевий» шириною 20 футів — 25 футів та шириною 10-15 футів чудово підійде для нешироких просторів, оскільки має великий та неширокий профіль.Застосування в дизайні ландшафту включає посадку біля доріжок або для вирівнювання проїжджої частини. Декоративний персик можна ще застосовувати у дворі біля будинку, де простір дуже невеликий. Навесні голі гілки цього декоративного персика покриваються махровими рожевими суцвіттями ще до виникнення листя. Листя барвисте, відрізняється червонувато-зеленим забарвленням і гостро зубчастими краями. Листяне дерево.

  Picea abies ‘Cupressina Ялина звичайна стовпчаста 20 футів висотою та 6 футів шириною.Елегантний сорт ялинки стовпчастої ??форми, чудовий, коли його висаджують як одиничний зразок дерева або як посадку вздовж периметра вздовж проїжджої частини. робить офіційну заяву, якщо застосовується у великих горщиках і контейнерах біля зовнішніх дверей. Ялина звичайна стовпчаста має тонке, однакове зростання з густими гілками, що сягають землі. Хвоя вічнозелених рослин темно-зелена, злегка вигнута. Гілки — це тісно поставлені гілки. Стовпчаста ялина звичайна чудово підійде для застосування як вітрозахист в нешироких просторах або як захисна перегородка.

  Ще одна ідея, яку необхідно розглянути — це дерева, що плачуть і викривлені. Їх можна вирощувати так, щоб вони вміщалися у просторі, і для деяких потрібна менша ширина, ніж для інших. Див .: Дерева, що плачуть і покручені.

  Безкоштовні плани дизайну ландшафту

  Додати контрастні кольори ранньої весни з дизайном «Квітучий зелений гігант». Цей оформлення присадибної ділянки, виготовлений власними руками, є шоу весняних квітів на вічнозеленому тлі зелених величезних туї. Ця рослина може стати чудовим фокусом або акцентом на будь-якому подвір’ї.

  * Додайте по 3 форзиції під кожною вишнею Ёсіно через 7-10 років після посадки.

  Характеристики посадки

  • Зона стійкості: 5-7
  • На сонці: Повне сонце
  • Потрібне місце: 65 на 35 футів
  • Потрібна топографія: Від плоского до прокатного

  Макет

  Посадка зелених величезних туї починається з посадки трьох зелених величезних туї.Після того, як зелені величезні туї були встановлені, місця для вишні Йосіно можна не докладаючи великих зусиль визначити за допомогою кількох звичайних вимірів.

  Як фаза 2 посадки зелених величезних туфель додайте по три форзиції під кожною вишнею Ёсіно через 7–10 років після посадки вишні Ёсіно. Ця друга фаза посадки гарантує, що Forsythia не затьмарить Yoshino Cherry.

  Рекомендації щодо застосування / Принципи проектування

  Посадка Green Giant Arborvitae є шоу весняних квітів, підкреслених вічнозеленим фоном зелених Giant Arborvitae.Ця рослина може стати чудовим фокусом чи акцентом.

  Вишні Йосіно пропонують навесні сліпуче достаток білих квітів, що супроводжуються масою яскраво-жовтих квітів форзиції. Зелені величезні туї є однорідним глибоким вічнозеленим фоном для білих і жовтих кольорів, які виступають як розділовий знак для квіткового шоу.

  Піковий час (с)

  Yoshino Cherry: білий наліт

  Форзиція: жовтий колір

  Зима

  Зелені величезні туї: вічнозелені

  Модифікації

  Даний дизайн можна не докладаючи великих зусиль поміняти для роботи з деревами, що вже є у вас, або деревами з кольоровими квітами або в дуже різний період часу цвітіння.Але жовті квіти форзиції найкраще контрастують із квітами в білому кольорі Ёсіно, оскільки вони обоє цвітуть ранньою весною.

  Інші білі квітучі дерева, що віддають перевагу повному сонцю, включають Вашингтонський Глід, Сарджент Крабапл і Сніжний Крабапл, які відмінно поєднуються з цим дизайном.

  Східний червоний бутон, магнолія-блюдце та вишня Сарджент — сонячно-квітучі дерева з безліччю рожевих квітів.

  Дизайн також можна не докладаючи великих зусиль поміняти для роботи з існуючими вічнозеленими рослинами, просто замінивши ваші сьогоднішні вічнозелені рослини на величезні зелені туї.

  Як застосовувати арборвіти (підказка: не як огорожа рослинна) + 6 інших цікавих різновидів

  Я тільки що перегорнув практично 40 сторінок результатів пошуку зображень у Google у пошуку одного хорошого зображення огорожі рослинної з арборвітів. Те, що я нічого не знайшов, вважається моїм першим викривальним доказом у невеликій розмові про хеджування.

  Я просто не фанат «огорожі рослинної туї».

  (вже не кажучи про те, що жодна з них не туї, насправді це тис … але я знайшов їх під туї в результатах гугла)

  і реальність така (у кращому разі):

  Вважаю, туї підійдуть, якщо вам необхідна огорожа рослинна з дірками, без однорідності з обох боків та непостійної висоти.Додайте до цього загальну нездатність оговтатися від звичного зимового опіку, і ви отримаєте рецепт огорожі з лайна.

  Я знаю, що трясу дерево тут, але відоме помилкове маркування (на багатьох веб-сайтах дизайнерів з ландшафту) змушує мене повірити в те, що в ландшафтній індустрії відбувається невеликий перекуп, що може пояснити, чому так багато тупо виглядають arborvitae wannabe огорожі (як мінімум, у моєму куточку) світу.

  Arborvitaes не рівні Taxus (або самшиту, або мирту), і я, з власного боку, дуже втомився від гнітючих результатів, які досягаються з ними, коли вони застосовуються в якості огорожі рослинної.

  Не зрозумійте мене невірно, насправді я люблю рослину туї як при цікавому застосуванні, так і при цікавому різноманітті. Візьмемо, наприклад, надійний і пухкий різновид Berkmans Golden Arborvitae. Їхня весела округла природа і свіжий колір були б довгоочікуваним доповненням до багатьох планів посадки, але я думаю, що в якості огорожі рослинної вони будуть виглядати як купка в’ялих солдатів, які відверто не годяться для власної роботи.

  Туї, які зазвичай рекомендують для огорож рослинних, називаються «Зелений велетень», «Нігра» та «Смарагдово-зелений» (і це тільки деякі з них).але ось великий секрет … це їхній весь вигляд: A Cone. (любіть це або залиште, але не плануйте міняти… у вас мало шансів отримати гладку квадратну огорожу з цього)

  Конічна форма може бути дуже красивою — і навіть може забезпечити певну екранованість, але я думаю, що вони виглядають дуже вигідно за все, коли вони зібрані разом (не по прямій лінії) або коли вони стоять зигзагоподібно. Мені найбільше подобається бачити їх вставками з іншими рослинами. Зрештою, вони трохи схожі на людей; вони всі носять головень у трохи різних місцях.Якщо ви трохи відволікаєтеся, вони всі виглядають послідовними та зв’язковими, проте якщо ви вирівняєте їх, ви несподівано підкреслите їх відмінності.

  До речі про відмінності… .У мене є ще одна маленька фраза про туї. Здається, що слово «arborvitae» стало синонімом «зелена шишка, яку ви саджаєте краєчками власної ділянки» або як «фундаментна рослина» .

  Не можна просто застосовувати слово «arborvitae» і чекати, що люди зрозуміють, про що ви кажете.Є сотні досить різноманітних, цікавих та захоплюючих «туї»; необхідно вивчити ще кілька унікальніших різновидів. Ось кілька моїх коханих:

  Ще 6 цікавих кущів для огорожі рослинної (все це туї)

  1. Thuja plicata "Emerald" обрізані спіралі
  2. Thuja plicata Whipcord,
  3. Туя західна Sherwood Frost Folia
  4. Туя західна Degroots Spire
  5. Туя Даніка
  6. Туя плиткова daniellow

  І щоб дати вам кілька ідей про те, як застосовувати «Зеленого гіганта» та його друзів (у хорошому сенсі), ось маленька галерея.

  Туя змішана з деревами Redbud

  Туя, яка захопить вас звивистою стежкою.

  Поділитися:

  Загорожі рослинні та екрани — найкращі рослини для вирощування в саду

  Акант — Ведмежі штани

  Акорус — Солодкі прапори

  Адіантум — Дівочі папороті

  Агапантус — Африканські лілії

  Агератум — Floss Flowers

  Аджуга — Килимові жучки

  Алхемілла — Жіноча мантія

  Алоказія — Слонові вуха

  Альстромерії — Перуанські лілії

  Анафаліс — Перловий вічний

  Анемони — Вітряні квіти

  Ангелонія — Літні левові позіхи

  Арктотіс — Африканські ромашки

  Чорноплідна горобина — Чорноплідна горобина

  Атіріум — Леді Папороть

  Баптизія — Оманливий індиго

  Бругмансія — Труби ангела

  Бруннера — Сибірський Буглосс

  Буддлея — Кущ метелика

  Каладіум — Ангельські крила

  Calamagrostis — Очеретяна трава

  Campsis — Trumpet Vines

  Канна — Лілії Канни

  Каріоптеріс — Синя Борода

  Цеанот — Каліфорнійський бузок

  Chaenomeles — Айва квітуча

  Chamaecyparis — Кіпарисовик оманливий

  Хіонодокс — Снігова слава

  Ладанник — Рок Роуз

  Клеоме — Квіти павука

  Колхікум — Осінні крокуси

  Котин — Димові дерева

  Delosperma — Крижані рослини

  Дицентра — Кровоточиві серця

  Додекатеон — Зірки, що падають

  Ехінопс — Глобус Чортополох

  Ерантіс — Зимові аконити

  Еремурус — Лілії лисохвіст

  Еріка та Каллуна

  Ерінгіум — Морські Холлі

  Ерітроніум — Фіалки для собачих зубів

  Євпаторій — Бур’яни Джо-Пай

  Гайлардія — Ковдра ковдри

  Гінкго — Дівочі дерева

  Гладіолус — Меч Лілії

  Хаконечлоа — Хаконе Трава

  Геліантемум — Кам’яні троянди

  Гейчера — Коралові дзвони

  Хоста — Подорожник Лілії

  Іфеон — Весняні зіркові квіти

  Ірис Енсата — Японські іриси

  Ірис Германіка — Іриси бородатий

  Iris Hollandica — Голландські іриси

  Ірис ретикулату — Карликові іриси

  Ірис Сибірика — Іриси Сибірські

  Ірис Спурія — Сині іриси

  Книфофія — Red Hot Pokers

  Лагерстремія — Crape Myrtles

  Lathyrus — ароматний горошок

  Leucospermum — подушечки для голок

  Lewisia — покоївки на скелі

  Ліріопе — Лілі Терфс

  Лобулярія — Солодкий Аліссум

  Лоропетал — Китайські квіти з бахромою

  Лікоріс — Павучі лілії

  Метасеквойя — Світанок секвойї

  Міскантус — Дівочі трави

  Монарда — Бальзами бджолині

  Мускарі — Гіацинти виноградні

  Нерін — Гернсі Лілії

  Неріум олеандр — олеандри

  Енотера — Першоквіти — Сонячні краплі

  Орнітогалум — Вифлеємська зірка

  Остеоспермум — Африканські ромашки

  Panicum — Switch Grasses

  Пассифлора — Квіти пристрасті

  Pennisetum — Фонтанні трави

  Пенстемон — Бородатий язик

  Перовські — Російські мудреці

  Платикодон — Повітряні кулі квіти

  Prunus — Квітучі дерева

  Prunus – плодові дерева

  Легенева хвороба

  Піраканта — Вогняні Шипи

  Лютик — Перські лютики

  Троянда — Плетені троянди

  Роза — Англійські троянди

  Роза — Флорібунда Розес

  Роза — Грандіфлора Розес

  Троянда — Грунтопокровні троянди

  Троянда — Чайно-гібридні троянди

  Троянда — Бродячі троянди

  Троянда — Кущові троянди

  Саркокока — Коробки для солодощів

  Sempervivum — Кури та курчата

  Stipa — перната трава

  Симфорікарпос — Снігова ягода

  Thalictrum — Meadow Rues

  Тигридія — Квітка тигра

  Трициртис — Жаб’ї лілії

  Трилліум — Вейк Робінс

  Троліус — Globe Flowers

  Веронікаструм — Коріння Калвера

  Вітіс — Лози винограду

  Зантедеська — Калла Лілії

  Гедіхіум — Імбірні лілії

  Phalaris — Стрічкові трави

  Arisaema — Джек на кафедрі

  Asarum — дикі імбир

  Офіопогон — Mondo Grass

  Humulus — Лози хмелю

  Гейчерелла — Пінні дзвіночки

  Армерія — Ощадний фонд

  Арункус — Козячі бороди

  Геліопсис — Соняшники

  Ламія — Мертва кропива

  Лаватера — Мальва дерева

  Фігеліус — мис Фуксія

  Анігозантос — Лапи кенгуру

  Ліквідамбар — Солодкі камеді

  Полемоніум — Сходи Якова

  Зефірантес — Дощові лілії

  Кальта — Марш чорнобривці

  Callistemon — Щітки для пляшечок

  Диспорум — Дзвіночки фей

  Polygonatum — Печатки Соломона

  Пульсатила — Pasque Flowers

  Dictamnus — Газові заводи

  Чойся – мексиканські апельсини

  Cypripedium — Ледді Тапочки

  Араукарія — Дерева-пазли з мавпами

  Фенікс — фінікові пальми

  Гербери — Gerbera Daisies

  Іліцій — Анісові дерева

  Меконопсис — Гімалайські маки

  Streptocarpus — Мис Першоцвітів

  Геба — Чагарник Веронікас

  Тіарелла — Пінні квіти

  Eucomis — Ананасові лілії

  Майантема — Конвалія конвалії

  Мімулус — квіти мавпи

  Блетілла — Харді Орхідеї

  Дактилоріза — Болотні орхідеї

  Орхідеї Фаленопсис-Метелик

  Онцидіум — Танцююча леді Орхідеї

  Внутрішній дворик та контейнери – найкращі рослини для вирощування у вас у саду

  Акант — Ведмежі штани

  Акорус — Солодкі прапори

  Адіантум — Дівочі папороті

  Агапантус — Африканські лілії

  Агератум — Floss Flowers

  Аджуга — Килимові жучки

  Алхемілла — Жіноча мантія

  Алоказія — Слонові вуха

  Альстромерії — Перуанські лілії

  Анафаліс — Перловий вічний

  Анемони — Вітряні квіти

  Ангелонія — Літні левові позіхи

  Арктотіс — Африканські ромашки

  Чорноплідна горобина — Чорноплідна горобина

  Атіріум — Леді Папороть

  Баптизія — Оманливий індиго

  Бругмансія — Труби ангела

  Бруннера — Сибірський Буглосс

  Буддлея — Кущ метелика

  Каладіум — Ангельські крила

  Calamagrostis — Очеретяна трава

  Campsis — Trumpet Vines

  Канна — Лілії Канни

  Каріоптеріс — Синя Борода

  Цеанот — Каліфорнійський бузок

  Chaenomeles — Айва квітуча

  Chamaecyparis — Кіпарисовик оманливий

  Хіонодокс — Снігова слава

  Ладанник — Рок Роуз

  Клеоме — Квіти павука

  Колхікум — Осінні крокуси

  Котин — Димові дерева

  Delosperma — Крижані рослини

  Дицентра — Кровоточиві серця

  Додекатеон — Зірки, що падають

  Ехінопс — Глобус Чортополох

  Ерантіс — Зимові аконити

  Еремурус — Лілії лисохвіст

  Еріка та Каллуна

  Ерінгіум — Морські Холлі

  Ерітроніум — Фіалки для собачих зубів

  Євпаторій — Бур’яни Джо-Пай

  Гайлардія — Ковдра ковдри

  Гінкго — Дівочі дерева

  Гладіолус — Меч Лілії

  Хаконечлоа — Хаконе Трава

  Геліантемум — Кам’яні троянди

  Гейчера — Коралові дзвони

  Хоста — Подорожник Лілії

  Іфеон — Весняні зіркові квіти

  Ірис Енсата — Японські іриси

  Ірис Германіка — Іриси бородатий

  Iris Hollandica — Голландські іриси

  Ірис ретикулату — Карликові іриси

  Ірис Сибірика — Іриси Сибірські

  Ірис Спурія — Сині іриси

  Книфофія — Red Hot Pokers

  Лагерстремія — Crape Myrtles

  Lathyrus — ароматний горошок

  Leucospermum — подушечки для голок

  Lewisia — покоївки на скелі

  Ліріопе — Лілі Терфс

  Лобулярія — Солодкий Аліссум

  Лоропетал — Китайські квіти з бахромою

  Лікоріс — Павучі лілії

  Метасеквойя — Світанок секвойї

  Міскантус — Дівочі трави

  Монарда — Бальзами бджолині

  Мускарі — Гіацинти виноградні

  Нерін — Гернсі Лілії

  Неріум олеандр — олеандри

  Енотера — Першоквіти — Сонячні краплі

  Орнітогалум — Вифлеємська зірка

  Остеоспермум — Африканські ромашки

  Panicum — Switch Grasses

  Пассифлора — Квіти пристрасті

  Pennisetum — Фонтанні трави

  Пенстемон — Бородатий язик

  Перовські — Російські мудреці

  Платикодон — Повітряні кулі квіти

  Prunus — Квітучі дерева

  Prunus – плодові дерева

  Легенева хвороба

  Піраканта — Вогняні Шипи

  Лютик — Перські лютики

  Троянда — Плетені троянди

  Роза — Англійські троянди

  Роза — Флорібунда Розес

  Роза — Грандіфлора Розес

  Троянда — Грунтопокровні троянди

  Троянда — Чайно-гібридні троянди

  Троянда — Бродячі троянди

  Троянда — Кущові троянди

  Саркокока — Коробки для солодощів

  Sempervivum — Кури та курчата

  Stipa — перната трава

  Симфорікарпос — Снігова ягода

  Thalictrum — Meadow Rues

  Тигридія — Квітка тигра

  Трициртис — Жаб’ї лілії

  Трилліум — Вейк Робінс

  Троліус — Globe Flowers

  Веронікаструм — Коріння Калвера

  Вітіс — Лози винограду

  Зантедеська — Калла Лілії

  Гедіхіум — Імбірні лілії

  Phalaris — Стрічкові трави

  Arisaema — Джек на кафедрі

  Asarum — дикі імбир

  Офіопогон — Mondo Grass

  Humulus — Лози хмелю

  Гейчерелла — Пінні дзвіночки

  Армерія — Ощадний фонд

  Арункус — Козячі бороди

  Геліопсис — Соняшники

  Ламія — Мертва кропива

  Лаватера — Мальва дерева

  Фігеліус — мис Фуксія

  Анігозантос — Лапи кенгуру

  Ліквідамбар — Солодкі камеді

  Полемоніум — Сходи Якова

  Зефірантес — Дощові лілії

  Кальта — Марш чорнобривці

  Callistemon — Щітки для пляшечок

  Диспорум — Дзвіночки фей

  Polygonatum — Печатки Соломона

  Пульсатила — Pasque Flowers

  Dictamnus — Газові заводи

  Чойся – мексиканські апельсини

  Cypripedium — Ледді Тапочки

  Араукарія — Дерева-пазли з мавпами

  Фенікс — фінікові пальми

  Гербери — Gerbera Daisies

  Іліцій — Анісові дерева

  Меконопсис — Гімалайські маки

  Streptocarpus — Мис Першоцвітів

  Геба — Чагарник Веронікас

  Тіарелла — Пінні квіти

  Eucomis — Ананасові лілії

  Майантема — Конвалія конвалії

  Мімулус — квіти мавпи

  Блетілла — Харді Орхідеї

  Дактилоріза — Болотні орхідеї

  Орхідеї Фаленопсис-Метелик

  Онцидіум — Танцююча леді Орхідеї

  Краєвиди: американські туї, туя західна

  Названий «Древом життя» ранніми французькими колоністами Північної Америки через власний лікарський засіб від цинги, американські туї вважаються корисним деревом у багатьох відношеннях.Це дерево росте в багатьох регіонах США, крім південних частин Флориди, Луїзіани, Техасу, Каліфорнії, Арізони та Невади. Стійкість ґрунту до всіх типів робить його стійким навіть за умов міста. У середньому, ця вічнозелена рослина виростає від 20-40 футів і 10-15 футів завширшки залежно від зовнішнього середовища та доступного сонячного світла. Arborvitae процвітає на яскравому сонці, щоб частково затінювати, і відноситься до категорії рослин, вони не вимагають особливого догляду, що робить його найкращим серед усіх садових палітр. Його червонувато-коричнева кора схильна до розшаровування на більш зрілих рослинах, що її робить так само симпатичною.

  Не маючи значних шкідників або захворювань, які турбують садівника, але з метою збереження завжди проводьте зоровий огляд вашого саду і ландшафту. Подивіться дуже уважно на фітофтороз, виразки, мінери, мішечниці, борошнистий червець, лусочки та павутинні кліщі. Якщо у нас холодна зима з льодом та великим снігопадом, зверніть свою увагу, щоб побачити, чи не пошкоджені якісь кінцівки через вагу опадів. Щоб цього не трапилося, струшуйте або збивайте важкі накопичення, щоб кінцівки не зламалися під тиском.

  Дерева туї вважаються чудовими адаптерами і можуть відмінно рости навіть у районах із глиною, вологим ґрунтом та забрудненим повітрям; вони також можуть процвітати під деревами чорного горіха! Але для досягнення найкращих результатів вирощуйте на середніх, вологих, добре дренованих ґрунтах на повному сонці, щоб частково затемнити. Не забудьте поливати ці вічнозелені рослини, поки вони не приживуться в рельєфі, оскільки вони не дадуть змоги уникнути засухи на ранній стадії. Тримайте їх вологими, але добре дренованими, і вони добре послужать вашому садовому оазису.

  Як застосовувати американське туї в саду

  Оскільки ця вічнозелена рослина і росте більше, ніж більшість інших, ви можете застосувати її як екран конфіденційності у себе на ділянці. Не сподобається вигляд поряд? Жива ширма з туї завжди можлива. Навіть огорожі іноді можуть здаватися нав’язливими та суворими без адекватних посадок, щоб пом’якшити пейзаж, ця вічнозелена рослина допоможе забезпечити усамітнення огорожі, створюючи ефектну межу, яка розкішна та забезпечує гарний фон для більшої кількості посадок у саду.

  У традиційних садах вони застосовуються для створення приватної огорожі і ведуть відвідувача стежкою з пишною рослинністю з двох сторін. Застосовуючи це як натхнення для дому, ви можете перетворити цей ландшафтний прожектор на стінку і створити поряд з ним зони для відпочинку з контейнерними садами з обох боків лави. Інші використання можуть включати огорожу біля басейну або ширму для межі приватного саду, яка вважається гарною заміною стіні з цегли. Їх пишнота і листя також чудово працюють як шумовий бар’єр у районах міста, забезпечуючи перепочинок.У вигляді заміни посадка американських туї на північній або західній стороні ділянки, де зазвичай переважають зимові вітри, може забезпечити дуже гарний захист і може запросто і легко створити мікроклімат для інших рослин неподалік, оскільки він оберігає від поривів холодного повітря … і як ми знаємо все з NEPA, зимовий захист не залишається непоміченим і недооціненим!

  Як ми можемо допомогти

  Чи любите ви зовнішній вигляд традиційних туї чи любите ідею різноманіття зі стратегічним плануванням, MasterPLAN Outdoor Living із задоволенням створить план освітлення зовні, спеціально оптимальний для вашого сімейства, будинку та стилю життя!

  Подібно до того, як американське арборвіти здатне задовольнити багато потреб вашої власності, MasterPLAN Landscape Design може зробити те саме, що і ваша надійна, знаюча і дбайлива фірма з проектування / будівництва житлових приміщень на відкритому повітрі.

  Джерело: enkistroy.ru

  Оформлення присадибної ділянки двору власного будинку: поділ, декоративне оформлення, озеленення

  Облаштувавши житло, господарі починають планувати оформлення присадибної ділянки, яка б ідеально вписалася у вільну від капітальних споруд частину двору та поєднувалася з інтер’єром та загальним оформленням власного будинку.

  Сьогодні оформлення присадибної ділянки дає можливість обладнати подвір’я навколо власного будинку, де огірки та петрушка знаходяться по сусідству з петуніями в горщиках, декоративними туями та альтанкою з мангалом, створеними власноруч без допомоги фахівця.

  Планування

  Яким би не був оформлення присадибної ділянки простим або химерним, навіть за найменших фінансових витрат, він попросить конкретної кількості часу на облаштування двору та подальшої підтримки краси біля власного будинку. Кожна робота починається з планування території, ідеї перегляньте фото в Мережі.

  Приступаючи до вибору дизайну ландшафту, дайте відповідь на запитання:

  • чи хочете здивувати сусідів красою двору чи зробити територію біля власного будинку практичною та зручною

  • реальна кількість мешканців будинку, дітей і тварин, що живуть вдома

  • періодичність відвідувань гостей для загального проведення часу

  Правильно поставлені цілі, допоможуть відразу відібрати відповідні проекти, розділити на зони ділянку та зберегти як час, так і гроші.

  Багато в чому оформлення присадибної ділянки залежить від розміру ділянки землі та якщо територія простора, то фантазію господаря обмежують гроші, геологічні особливості двору та розташування щодо сторін світу. Біля власного будинку часто будують:

  • паркування

  • стежки, що розбивають простір

  • зону відпочинку

  • майданчик для дітей

  • квітники та клумби

  • штучний ставок

  • форми архітектури.

  Якщо оформлення присадибної ділянки передбачається на території маленького двору, то пріоритети розставляються жорсткіше. Як варіант — поєднайте певні території, наприклад, маленьке місце де можна відпочити в приватному будинку обладнайте меблями, що складаються, і ось тоді воно легко трансформується в спортивний або майданчик для дітей.

  Сучасний підхід до планування дозволить правильно підібрати оформлення присадибної ділянки, правильно намітити територію двору та розмістити головні об’єкти. Дизайнери пропонують візуально або на паперовому носії розбити простір навколо власного будинку на квадрати, в кожному з яких розташувати одну конструкцію або декоративний фрагмент. Ділянка прийме збалансовану зовнішність, комфортну для сприйняття.

  Декоративний поділ

  Озеленення — базовий момент дизайну ландшафту, здатних без будівництва складних конструкцій візуально розділити територію маленького чи вільного двору. Плетена огорожа візуально відгородить майданчик для ігор від власного будинку або місця для пікніка. А переходи між зонами прикрашають квітучими арками, дивіться добірки фото дизайнерів.

  Пергола, повита трояндами, що плетуться, ліанами або клематисами – чудова ідея дизайну ландшафту для невеликого двору, якщо господар власного будинку прагне облаштувати відпочинок з альтанкою або терасою, але обмежений у засобах.

  Для малюків оформлення присадибної ділянки має на увазі майданчик для ігор, проте якщо дальній кут двору оснащувати під курінь, який видно з будь-якої точки власного будинку. На фото подібні проекти виглядають красиво і незвичайно, а все, що буде потрібно — відокремити місце для ігор дітей великими зеленими чагарниками.

  Стежки та майданчики

  Навіть простий та найпростіший оформлення присадибної ділянки виглядає неохайно, якщо доріжки, паркування або майданчики двору «прикрашені» витоптаною травою. Виправити помилку допоможе потужна територія власного будинку, для чого використовують:

  • плити з бетону

  • маленький гравій

  • гальку або дагестанський камінь

  • подрібнену деревну кору

  • тротуарну плитку та інше.

  Викладаючи тропіки вибраним матеріалом, залиште простір для наповнення, піском, спеціальною травосумішчю з невибагливих рослин або для висаджування карликових рослин.

  Під великими деревами або чагарниками розташовують тінисті ділянки. Найпростіший оформлення присадибної ділянки – лава під яскравим рожевим кущем, а частина двору відгороджена чагарниками ялівцю. Для озеленення власного будинку вибирають рослини, що цвітуть у різний період часу. Не знаєте з чого починати – перегляньте добірки фото ідей дизайнерів нашого часу.

  Джерело: luxury-house.org

  Красиво посадити туї у дворі фото – на якій відстані необхідно садити туї? Дизайнерські ідеї двору для дачного будиночка та власного будинку за допомогою композицій з туй уздовж паркану

  посадка, особливості догляду та пересадки. Фото гарних варіантів на ділянці на дачі

  Посадка туї Незважаючи на дуже велику різноманітність дерев хвойної породи, власне тую часто вибирають для дачних і ділянок, що знаходяться за містом. Плюси рослини туї не тільки в швидкій пристосованості та нескладності, але також і в витонченій формі та невеликій кроні, що дозволяє уникнути великих зон затемнення.

  Розмноження туї

  Розглянемо три ключові способи розмноження, які використовуються до всіх рослин, на туї. Найменш хороший і ненадійний спосіб – це насіння. Цей варіант має лише одну перевагу, і то підозрілу, — адаптацію до місцевого клімату.

  Мінусів на порядок вищий. Туя із насіння росте 5 років і це весь час за нею необхідно доглядати, як за дитиною. Також туя може змінитися. Через ці 5 років ви можете отримати повністю інший результат, ніж ви очікували.

  Якщо ви все ж таки підібрали такий спосіб, то висаджуйте ту в ємності, які потім зберігатимуться в темному прохолодному місці. Ємності наповнюйте на дві третини живильною сумішшю, простір, що залишився, заповніть грунтом.

  Наступний спосіб — це придбати саджанці в розпліднику. Великий плюс цього варіанта в тому, що ви купуєте вже підготовлений до посадки саджанець. Під час покупки саджанця необхідно звертати свою увагу на відсутність захворювань: хвоя не повинна обсипатися, не повинні бути висохлі гілки. Найприйнятніший для туї спосіб розмноження — "черешками".

  Краще це робити в липні, використовуючи для живців пагони у віці від двох до трьох років. Зрізайте їх завдовжки 25-35 см. Обрізати необхідно акуратно, одночасно з «п’яткою». Висаджуємо живець у ґрунтозміш приблизно на 2 см у глибину. Суміш можна заздалегідь обробити слабким марганцевим розчином. Після посадки необхідно створити парниковий ефект: для цього накриваємо живці плівкою.

  Спочатку поливати не можна, тільки зволожувати повітря, розпорошуючи воду. Через три-чотири тижні можна починати «загартування», піднімаючи плівку. Знімати її після зміцнення стебла. Якщо тую садили в контейнери, їх залишити краще в прохолодному затемненому місці до настання весни.

  Посадка туї та догляд за нею

  Туя посадка та догляд не потребує значних зусиль. Насіння туї садити на глибину приблизно п’яти сантиметрів. Туя в дизайні ландшафту може чудово вписатися у ваш садок, але необхідно пам’ятати про інтервали між деревами.

  Для вибору правильного інтервалу керуйтесь розміром крон дорослих дерев. Приблизно він буде від 2-х метрів. Незважаючи на сонцелюбність туї, для молодого дерева зайва освітленість небажана. Також потрібне постійне прополювання, систему крапельного поливу та розпушування ділянки, на якій посаджені ці дерева. Садаючи саджанці, варто приготувати посадкові ями.

  Розмір лунки відрізняється для будь-якого саджанця, робіть висновки на основі грудки навколо кореня. На дно ями насипте компост. Заздалегідь кому опустіть у воду для видалення повітря. Коли перестануть йти бульбашки, можете сміливо садити.

  Шия повинна бути трохи вищою за земляний рівень. Нижче наведено інструкцію посадки туй фото. За дотримання всіх умов підгодовувати ту не знадобиться найближчі три роки. Якщо ж у лунку не насипали компост, краще підгодувати через три тижні.

  Відрізати гілки зовсім не можна перші 2 роки, також не можна обрізати гілки розміром в одну третю від розмірів дерева. У зрілому поверненні туя починає яскраво кущатися після обрізки. Чим частіше обрізаєте гілки, тим густіше буде крона.

  На зиму треба ховати ту. Перед цим краще підгорнути стовбур і замульчувати ґрунт у навколостовбурному колі. Торф для цього підійде найкраще.

  Нічого важкого в посадці та вирощуванні туї немає. А саме дерево чудово підійде в дизайн кожного саду і порадує око вічнозеленим вбранням.

  Фото варіанти ідеального оформлення туї на земельному наділі

  Троянди та хвойники у дизайні ландшафту: фото, правила комбінування

  Завдяки хвойникам, сад виглядає особливо виграшно, тому що коли розсадники троянд відцвітають, дерева хвойної породи заповнюють картину і сад залишається вічно зеленим. Правильно обрана крона дерев, зріст і форма хвойників, надають саду особливої ​​чарівності. За допомогою дерев хвойної породи можна зробити будь-який дизайн, оптимальний під будівлі на ділянці.

  Які хвойники краще комбінують із трояндами?

  Вважається, що ідеальне комбінування з туєю західною, оскільки вона не впливає на розвиток кореневої системи троянди і не гасить троянду, даючи можливість їй набирати силу і зеленіти рік у рік.

  Троянди чудово розвиваються з вертикальними хвойниками. До них належить: смарагд, брабант, і ще кулясті туї. Основне, щоб туї не давали зростання вшир, тому що в даному випадку вони накривають рожеві кущі. З майстрів чудово підійдуть сорти: Blue Arrow, Moonglow, Sky rocket.

  Мал.1 Тільки троянди та хвойники, ніяких інших рослин, композиція на погляд редакції сайту – чудова, нічого непотрібного (фото із сайту wcb.ru)

  Мал.2 Розведений листопадними деревами, чагарниками та літниками варіант (фото із сайту wcb.ru)

  Для посадки потрібно підбирати менш агресивні хвойні, щоб протягом певного часу вони не витіснили чагарники троянд. Агресивними хвойниками та ялівцями є: Blue Alps, Blue Carpet, Grey Owl, Blue Danuba.

  Перед посадкою обов’язково намітити мету, що ви хочете отримати від композиції, виділити троянди або просто закрити порожнє місце. Від цього необхідно відштовхуватися, який із хвойників вибрати для висадки на ділянку: кулястий або зростаючий вгору.

  Поєднання троянд і туй — чи можна таке сусідство?

  Туї, можна, садити поряд з трояндами, але на відстані півтора метри, тому що у туй активно розростається система кореня, і вона може занапастити троянду. Якщо, наприклад, троянда росте на ділянці більше п’яти років, то можна сміливо садити туї, оскільки система кореня троянди вже стабільна і їй уже нічого не завадить.

  Джерело фото — www.thegracefulgardener.com

  За інформацією з форуму.jw.org uk з трояндами не рекомендується садити спаржу, оскільки вона пригнічує кореневу систему і троянд стає не видно. І ще, за замітками користувача форуму, висаджений патиссон пригнічує зростання і при його викопуванні троянда стала рости. Не радять

  Форумчани, дійшли однієї думки, що троянда любить свободу і найкраще її вирощувати окремо від усього.

  Як чудово посадити туї на ділянці

  Туя невибаглива і фактично росте в різних умовах: на якісно освітлених місцях або півтіні, але не любить сильно затемнені і північні місця. Для вирощування паркану, застосовують сорт Columna, туї відростають гарною огорожею.

  Для створення гарної огорожі, необхідно завчасно з’ясувати, наскільки підібраний сорт розростається вгору і вшир, від цього може залежати посадка, щоб навіть протягом кількох років огорожа залишалася красивою.

  Для створення огорожі рослинної, чудово підходить також сорт смарагд. Дистанція при посадці кожної рослини складає 70 см. Садити від паркану слід на метр або півтора метри. За три роки туя виростає у високу, гарну огорожу. Туя західна смарагд, має правильну конусоподібну крону, може досягати до 4 -6 метрів у висоту і до 1.80 завширшки. Ця туя завжди вічнозелена. Росте в будь-якому ґрунті, краще росте на сонці. Грунт повинен бути вологим і родючим. Садять у землю вже удобрені саджанці. Витривала і морозостійка. Висока якість цього сорту – вона не жовтіє.

  Туя підійде для висадки одночасно з трояндами. Але потрібно враховувати правило побудови ансамблю. Якщо при висадці беруть участь три елементи, то ансамбль повинен поєднувати не більше двох кольорів. Так, побудована композиція буде виглядати ідеально. Якщо фарб більше, то деталі поєднують воєдино в групи по три екземпляри зі схожими кольорами.

  Джерело фото — russcletta.com. Автор — дизайнер з ландшафту з Італії Russ Cletta. Розам відведено передній план, хвойники є тлом.

  Використання троянд і хвойників у дизайні ландшафту, можливо, проте для цього має бути виділена пристойна площа.

  Чи можна посадити троянди між туями вздовж паркану?

  Джерело фото — Davesgarden.com, сорт троянди — "Iceberg". Приклад дуже гарного вдалого комбінування троянд і туй вздовж паркану.

  Насамперед працює правило, що дерева хвойної породи слід садити на відстані.5 метрів від паркану, оскільки при розростанні вони можуть пошкодити встановлену огорожу. Розробка композиції, де солують туї та троянди, виглядає дуже привабливо, але потребує регулярного догляду. Рослини потрібно вчасно підрізати та стежити за їх зростанням.

  При висадці туї садять ближче до паркану (хоча і на допустимій відстані), оскільки вони створюють головну огорожу, і на відстані півтора метри в іншу траншею висаджують троянди. Для посадки найкраще застосовувати готові, перевірені саджанці. Наступне правило — це актуальний полив, щоб система кореня устояла і не пересихала. При складанні композиції можна садити чайні троянди, хоча в обох прикладах застосовані сорти плетистих троянд і посаджені вони на задньому плані.

  Фото із сайту zs-z.ru. По паркану пускають плетисту троянду, на відстані метра висаджують ту і нижче висаджують хосту, яка оканьчує та відтіняє композицію.

  Зрештою, немає жодних перешкод посадити троянди з туями вздовж паркану, втім, необхідно розуміти: сусідство цих рослин попросить безліч вільного місця. І подивіться дуже уважно на висоту паркану. Недарма в обох прикладах він досить високий.

  Клумби з троянд та хвойних: схеми

  Для того, щоб посадити хвойну клумбу в дизайні ландшафту, застосовують цю композицію:

   За основу беруть клумбу із газоном або клумбу у вигляді гірки;
  • На першій композиції сорт Globosa;
  • Під номером два сорти Selena;
  • У самому центрі номер три сосна кедрова;
  • Під номером чотири висаджується Tsuga Canadensis;
  • Під номером п’ять садять ялівці, сорт Tamariscifolia;
  • Номер шість, висаджують сосну, сорт Pinus sylvestris.

  Схема із сайту dacha-vprok.ru

  Як створити змішаний квітник?

  Змішаний квітник — це створення клумби за групами, де кожна група рослин повільно перетікає в іншу. Клумба складається з трьох етапів:

  1. На задньому фоні садять об’ємні рослини;
  2. Високорослі рослини;
  3. Рослини без пишного листя.

  Далі висаджують ґрунтокровні троянди та однорічні рослини. Прикрашають камінням. Для змішаного квітника вибирають сонячне або злегка притінене місце.

  Посаджені квітучі багаторічні рослини перед туєю, будуть виглядати особливо виграшно, на самий низ композиції, висаджують тую, що стеляться, або ялівець горизонтальний.

  Клумба з трояндами та хвойниками (схема):

  Мал. із сайту idei-dlja-dachi.com

  1. Висаджують сорт троянди Winchester Cathedral;
  2. Сорт троянди Lady Emma Hamilton;
  3. Molineux;
  4. William Shakespeare;
  5. Вічно-зелений ялівець;
  6. По краєчках клумби висаджують шавлію;
  7. Декоративна рослина хоста.

  У цій композиції ялівець підкреслить троянди та виділить їх на тлі всієї клумби. Шавлія допомагає вигідно виглядати світлим сортам троянди. Якщо наприклад шавлія розростеться його, можливо, формувати різноманітної форми. Хоста, висаджена по краєчку клумби, доповнює зроблену композицію.

  Найкращі сусіди для троянд

  Матеріал, запропонований на відео, дуже не простий. Чи справді чудово виглядають із трояндами культури, запропоновані авторами? І чи всім до смаку такий сад-зарості?

  80 фото чудових варіантів використання для дизайну ландшафту

  Туя західна (лат. – Thuja occidentalis) являє собою вічнозелене дерево. Рослина входить у численне сімейство під назвою Кіпарисові, родом із Північної Америки. Приблизно в середині 16 століття рослина була завезена мореплавцями до країн Європи.

  Короткий зміст статті:

  Загальний опис туї

  Туя має відмінні декоративні якості. Розглядаючи фото туї західної, можна скласти чітке уявлення про те, вона виглядатиме в рельєфі.

  Це дерево високоміцне. Її розведенням займаються більшість садівників, дуже затребувана вона у дизайнерів ландшафту. Деревину застосовують для різьблення та в меблевому виробництві. #13;

  Крона дерева має пірамідальну або овальну форму, коріння має скромні габарити. Дереву властиве повільне зростання, може досягати висоти 12-20 метрів.

  Молода рослина має гладку кору, колір її – червоно-бурий, з віком кора набуває сіро-коричневого відтінку. У старого дерева вона лущиться, від ствола відокремлюються вузькі смуги.

  Хвоя у туї лускоподібна зелена, має розмір 0,2-0,4 см, щільно примикає до гілок. У зимову пору року набуває бурого забарвлення. Життєвий період хвої — 2-3 роки, через цей термін вона опадає одночасно з маленькими гілками.

  Плоди являють собою маленькі лускаті шишки (8-12 мм діаметром). Деревина практично у всіх сортів цієї рослини червоного кольору, має приємний хвойний запах, стійка до гниття.

  Сорти деревини

  У природі існує велика кількість сортів туї. Виведено також особливі види для висадки у парках, садах та скверах. У нашій країні налічується 10-14 морозостійких видів, пристосованих до місцевих умов клімату.

  Туя західна Брабант

  Колоноподібна крона діаметром 1,5 метра може досягати у висоту п’яти метрів. Відтінок зеленого хвої змінюється на бурий під час зими. Протягом року вона збільшується у висоту на 30-35 см, завширшки – на 15 см.

  Морозостійка, у догляді дуже проста. Садити можна як на якісно освітлених, так і на притінених територіях. Однак рослину потрібно закривати від великого вітру.

  Стрижка дає можливість створити йому гарну крону. Має коричневі шишки розміром приблизно 1 см. Сорт прекрасний для застосування в огорожах та алеях.

  Туя західна Смарагд

  Характерна конічна, дуже щільна крона. У висоту туя може сягати 4,5 метрів. Коли на вулиці холодно зберігає свій темно-зелений колір хвої.

  Зростає цей сорт досить повільно, що дозволяє уникнути частих зачісок і полегшує догляд. Смарагд – морозостійкий і світлолюбний сорт, але потребує запобігання надто низькій температурі та вітрам.

  Колумна

  Неширока, колоноподібна крона близько 7 метрів заввишки, а діаметром – 1,5 метра. Пагони розміщуються горизонтально, колір хвої не змінюється коли на вулиці холодно. За рік додає у висоту приблизно двадцять сантиметрів. #13;

  Потребує рясного поливу, не виносить сухості грунту.

  Холмструп

  Дерево не вище 3,5 метра заввишки, має колоноподібну крону діаметром приблизно метра. Хвоя не змінює свого відтінку зеленого цілий рік. Властиве повільне зростання – приблизно 12 см протягом року. Стрижка потрібна вкрай нечасто.

  Прекрасно виростає в кожному ґрунті, спокійно переживає перепади температур, любить добре освітлені або трохи притінені місця, загалом невибагливо у догляді.

  Фастігіату

  Морозостійка, крона має щільно притиснуті до ствола гілки. Має м’яку хвою, забарвлення якої не змінюється протягом року. Властивий сильний аромат.

  Може досягати 6-ти метрів заввишки, а приріст протягом року становить 30 см. Потрібні постійні зачіски, потребує вологого суглинного субстрату.

  Санкіст

  Дерево близько 3-5 метрів у висоту, крона конусоподібна. Морозостійке, має хвою лимонно-жовтого кольору. Коли на вулиці холодно набуває бронзового відтінку. Зростання повільне, протягом 10 років може досягати 2-х метрів.

  Не любить сухість ґрунту, від дефіциту світла його забарвлення блисне. Можлива як поодинока посадка, так і поєднання з іншими деревами чи чагарниками.

  Вагнери

  Зимостійка рослина, що має яйцеподібну крону, може досягати висоти 3,5 метрів, ширини – півтора метри. Власне сіро-зелене забарвлення на зиму змінює на мідне. Крона чудово тримає форму, постійні обрізки їй не потрібні. Любить залиті сонцем просторі території.

  Клод оф голд

  Собою є чагарник двометрової висоти, конічна крона має діаметр 1,2 метра. Хвоя дуже часто лимонного кольору, можуть бути ще жовтувато-жовтогарячі види. Під час зими змінює відтінок на мідний.

  Догляд за ним нескладний, потрібне світле місце з вітровим захистом. При поганому освітленні колір може зблікнути. Добре переносить посуху, погано – надто багатий полив. Ефектно виглядає у композиціях з іншими рослинами.

  Догляд та посадка

  Туя невимоглива і не дуже вимоглива у догляді. Може рости в різних грунтах і умовах. Проте вона має й власні особливості. Найбільше любить добре освітлену околицю. Однак, посадка в тіні допоможе на більший термін зберегти декоративні якості.

  Дуже добре росте в сухому ґрунті. Дуже світлолюбно – для якісного формування крони потрібно 6-7 годин сонця на день, інакше рослина витягнеться.

  Розмноження проводиться як насінням, так і саджанцями, живцями. Якщо врахувати, що зростання у неї дуже повільне, хороший варіант – купівля готових саджанців. Однак вони досить дорогі, а насіння нечасто береже ознаки сорту. Завдяки цьому рослину краще розмножувати живцями.

  Насіння для подальшої посадки потрібно зібрати восени. Шишки зрізаються, просушуються у прохолодному приміщенні (температура не повинна перевищувати 7 градусів). Після висихання лусочок насіння виймається і зберігається до весни в тканинних мішечках.

  Після виникнення першого снігу насіння прямо в мішечку укладається на ґрунт, присипається шаром снігу завтовшки приблизно тридцять сантиметрів – у них є потреба стратифікації.

  Посадку туї західної за допомогою такого насіння виконують навесні. Їх укладають у борозенки, заздалегідь залиті водою, з відстанню між ними 10-15 см. Висаджування виготовляється на маленьку глибину, всього 0,5 см. Після посадки їх потрібно присипати сухою землею, мульчувати хвоєю (підійдуть і тирса).

  Полив сходів проходить постійно, але не дуже рясно, спочатку забезпечується захист від надто інтенсивних сонячних променів. Росте дерево досить повільно – протягом першого року додає лише 4-5 см.

  Грунт навколо саджанця мульчують тирсою, торфом. По закінченні трьох років з моменту посадки проводиться пікірування, а висаджування на постійне місце допускається лише через 4-5 років.

  Для розмноження живцями їх зрізають навесні, краще – у похмурий годинник. Живець береться з молодої річної втечі, він повинен бути не менше 10 см завдовжки, а саме дерево мати вік 4-8 років. Зрізані живці опускають у слабкий марганцевий розчин на день. Потім висаджують у ґрунт на глибину 5-6 см під кут у 20-30 градусів. #13;

  Допускається посадка в контейнери або горщики. Також можна посадити і у відкритий ґрунт, обов’язково накривши плівкою, з відстанню між ними 10-15 см.

  Проведене навесні живцювання допомагає рослинам максимально добре укоренитися і швидко піти в ріст. Живцювання влітку не дає подібних результатів, чекати вкорінення доводиться до наступного року.

  Фото туї західної

  #13; Збережіть статтю собі на сторінку: # 13;

  Пост опублікований: 14.10

  Приєднуйтесь до обговорення: #13; #13; #13; #13; #13; #13; #13; #13; #13; #13; #13; #13; Copyright © 2020 LandshaftDizajn.Ru — портал про дизайн ландшафту №1 # 13; minecraft-files.ru#13; #13; #13; #13; #13; #13;

  Туя: посадка та догляд — зелені піраміди огорож рослинних і тінистих алей у нашому саду

  Зміст

  Вічнозелене дерево з м’якою хвоєю та пряним ароматом — туя займає одну з провідних позицій у дизайні ландшафту. Мальовничі ряди смарагдових пірамід перетворюють і англійські парки, і середньоросійські сади. Уродженка Північної Америки та Східних регіонів Азії, туя прижилася і на європейській землі. Однак не всі її види навчилися до клімату північних широт.

  Вічнозелена туя в дизайні ландшафту

  «Стінка» із туй на задньому дворі

  Пухнаста невелика туя

  Дизайнерська обрізка деревця туї

  Деякі сорти туї можуть злегка жовтіти в осінній період

  Види

  У сімействі Кіпарисових туя представлена ​​5 видами, три з яких виростають на територіях Північної Америки, і два в країнах Східної Азії. З них лише одна, туя західна (Thuja occidentalis), змогла стати повноправним представником флори північних широт. Всі різновиди туї, що застосовуються в озелененні російських міст, належать до цього виду, відрізняючись лише формою крони, відтінками хвої та висотою. Враховуючи це, ми приготували для вас опис видів і сортів туї західної, що частіше трапляються в декоративних посадках.

  До найбільш затребуваних сортів входять: Брабант (Brabant), Смарагд (Smaragd), Колумна (Columna), Санкіст (Sunkist), Вагнери (Wagneri) і Даніка (Danica).

  Туя Брабант може досягати заввишки 5 метрів, крона дерева дає завширшки 1,5 метра. Хвоя виражена зелена, в зимовий час трохи буріє. Любить родючий вологий, стійкий до морозів до 35 градусів і відрізняється високим збільшенням у зрості (за рік може стати більше на 30-35 см).

  Туя Брабант зростає до п’яти метрів заввишки

  Підтягнута туя західна Смарагд улюблена багатьма садівниками та дизайнерами. Вона зберігає яскраво-зелений колір хвої та під час зими. Висота дерева може змінюватися від 3 до 5 метрів, крона формується в щільну піраміду. Росте плавно, живе довго (до 150 років), тому її часто можна зустріти у рельєфі старовинних парків. Представлена ​​декількома різновидами: Варієгата, що застосовується в солітерах, і Голден, що віддає перевагу заміським територіям і насилу приживається в задимлених містах.

  Туя Смарагд має форму піраміди

  Туя Колумна має колоноподібну крону і чудово підійде для утворення огорожі рослинної. Виростає до 7 метрів і тішить погляд темно-зеленою хвоєю у всі сезони.

  Туя Колумна ідеальна для створення огорожі рослинної

  Санкіст – чагарник туї, з насиченою кроною, конусоподібна форма якої художньо порушується легкою скуйовдженістю гілок. Зростання йде плавно, а доросле дерево не зростає більше 5 метрів. Погано реагує на посуху і швидко втрачає зовнішню привабливість.

  Туя Санкіст — невеликий пухнастий кущ

  Туя Вагнери утворює яйцеподібну крону і радо застосовується дизайнерами для солітерних посадок. Не проста форма та приємний, матово-зелений колір хвої привертають до дерева увагу багатьох садівників-аматорів.

  Крона туї Вагнери має яйцеподібну форму

  Даніка — це карликова форма рослини, що представляє кулястий кущ заввишки менше 80 см і з діаметром крони в 1 м. Чудово виглядає в бордюрах і часто використовується як центральний об’єкт на клумбах.

  Карликова туя Даніка має кулясту форму

  Тонкості догляду

  Ту можна віднести до невибагливих рослин, але це не означає, що встроми гілку в пісок, вона і зацвіте. Посадка та догляд за туєю включають кілька основних моментів, без дотримання яких неможливо досягти позитивної відповіді від дерева у вигляді насиченої крони та яскравої хвойної зелені.

  Туя — досить невибагливе дерево

  Посадка

  Любителька сонячного світла, туя страждає від постійного затемнення, але добре переносить слабку півтінь. Для посадки туї в огорожу рослинну потрібно дотримуватися відстані між саджанцями в два метри. Якщо Ви запланували створити алею, то розподіляйте деревця за 4 метри один від одного.

  Туя любить розташована під прямим сонячним промінням

  Ямка під ту викопується на глибину 60-70 см і з діаметром близько 1 метра. На її дно лягає поживна суміш із дернової землі, перегною, торфу та піску. Потім ставиться кореневий грудок, шийка кореня повинна бути в одному рівні із землею.

  Порада! Корисно підгодувати саджанець після посадки регулятором зростання «Епін» у розрахунку 1 ампула на п’ять літрів води.

  Дерево туї потрібно іноді годувати

  Полив

  Після висадки саджанця його необхідно поливати 1 раз протягом тижня, виливаючи під кожне деревце 10 літрів води. Якщо погода стоїть суха та тепла, дозу роблять більше до 20 літрів під будь-яку рослину. Дорослу тую поливають раз протягом місяця і вдаються до обприскування крони в спекотне літо. Це пов’язано з відмінністю хвої рослини випаровувати пристойну кількість вологи.

  Дорослу ту досить поливати 1 раз на протязі місяця

  Підживлення

  Будь-яка туя навесні вимагає підживлення комплексними добривами, з мінеральними та органічними складовими. Обов’язково мульчування грунту, оскільки у дерева система кореня, що знаходиться на поверхні.

  Навесні деревце туї треба удобрювати

  Розмноження

  Для розмноження туї застосовують насіння та живці. Якщо ви підбираєте насіння, підготуйтеся до довгого очікування. Деревце, придатне до висадки у відкритий ґрунт, сформується до п’яти років. Саме насіння беруть із шишок, зібраних восени. Шишки потрібно вкласти в тепле місце і почекати, поки вони розкриються. Приготовлений матеріал сіють у зволожений ґрунт, укривають хвойним лапником і закривають щитами від сонячних променів.

  Для розмноження туї застосовують насіння та живці

  При живцювання догляд за туєю починається з влаштування теплиці, куди і висаджують молоді пагони. Вологість у приміщенні має становити 70%. Крім того, необхідно гарантувати вільний доступ світла. Щоб посаджені живці не загнили, теплицю іноді провітрюють. Для розмноження вибирають 50-70 сантиметрові бічні пагони. До складу ґрунту вводять пісок річковий, торф та дернову землю в однакових пропорціях.

  Важливо! Майте на увазі, що з насіння ви отримаєте тільки вид туї, всі декоративні властивості, властиві великої особини, з якої насіння було взято, молоді рослини втратять. Але вони витриваліші, ніж рослини, що підросли з живців.

  Туї вирощені з насіння, більш витривалі, ніж вирощені з черешків

  Обрізка

  Туя a priori чудовий матеріал для обрізки та формування художніх образів. Вона чудово переносить будь-які дизайнерські фантазії та дуже легко приймає умови зростання. Спіраль, конус куля, колона — класичні для туї образи, але садівники-умільці надають дереву дуже різні, іноді навіть фантастичні риси. Не в усіх парках можна зустріти крокуючих слонів, зайців і жаб, що стрибають, забавних чоловічків і милих пуделів, вирізаних з крони туї.

  Туї, обрізані під огорожу рослинну та у формі куль

  Спіралеподібна креативна обрізка туї

  Хвороби туї

  Перевірку на хвороби туї починають із ранньої весни. Якщо нові пагони дерева побуріли, слід їх негайно видалити, оскільки це явна ознака інфекції грибка. Здорові рослини, що залишилися, обприскують 2-відсотковим розведеним «Фундазолом» протягом усього літа і до жовтня.

  Здорова доглянута туя зробить красивішим ваше подвір’я

  Ще один ворог туї — це несправжня щитівка, вражає стовбур невеликими жовтими виразками. Видалити її можна за допомогою Малатіона або Актелліка, які також допомагають і у боротьбі з попелицею.

  Важливо! Про некоректний догляд туя просигналізує вам пожовклою верхівкою і листям, що обпадає. Майте на увазі всі наші рекомендації, і тоді ваша пірамідальна красуня завжди буде здорова.

  Туя відмінно поєднується з іншими рослинами

  Кулясно обрізана туя

  Туя — відео:
  Туя — фото:

  докладна інструкція посадки та догляду за нею (25 фото)

  Туя — декоративна багаторічна рослина, яка з давніх-давен застосовується в облагородженні міст і ділянок на дачі. Завдяки унікальній формі листя, дуже часто туя застосовується у створенні зелених огорож та алей.

  Розмноження туї

  Розмноження проводиться кількома варіантами:

  Серед усіх спосіб розмноження найправильнішим вважається живцювання. Щоб дізнатися про всі плюси та мінуси, розглянемо кожен метод детально.

  Вирощування з насіння

  Вирощування з насіння – це довгий та важкий процес. До того моменту, поки саджанець, вирощений із насіння, стане готовим до посадки на постійне місце, має пройти як мінімум кілька років. У процесі розвитку така рослина втрачає власні сортові властивості.

  Незважаючи на недоліки, у даного варіанта вирощування є і позитивні сторони – з насіння виростає саджанець максимально підготовлений до тутешніх природних умов.

  Для посадки потрібно брати здорове насіння, яке перезимувало під снігом. Таким чином, вони гартуються та звикаються до умов погоди. Навесні насіння поміщається в ящик з поживним субстратом, присипається грунтом з добавкою хвойної тирси.

  Сходи вимагають уважного догляду:

  • часте змочування;
  • захист від сонячних променів;
  • актуальне підживлення.

  На п’ятому році рослини можна поміщати у відкритий ґрунт.

  Розмноження живцями

  Хвойні рослини добре піддаються черешку, при цьому зберігаючи власні сортові якості. В основному, пагони туї відокремлюють у квітні. Найкраще брати 2-3-річні живці з верхньої області крони. Рекомендується відокремлювати пагони довжиною 20 см вручну, за рахунок чого на кінці пагона зберігається частинка торішньої деревини, збагаченої корисними речовинами.

  Перед посадкою молоді пагони потрібно знезаразити. Для цього на якийсь час зануріть їх у марганцювальний розчин і потім на день замочіть їх у розчині зі стимулятором кореневого росту.

  Для висадки живців застосовують ящики з піском або садовим ґрунтом, що містить пісок. Ємності варто помістити у повішений стан, наприклад – на цеглу чи дошки. Дно повинно мати велику кількість отворів для того, щоб волога не накопичувалася, а до системи кореня вільно надходив кисень.

  На дно викладається водовідведення, для цього може застосовуватись дрібна річкова галька. Перед посадкою рекомендується кип’ятити пісок і пролити 3% розчином марганцю. Пагони слід поміщати у субстрат на 2 см. Ґрунт ущільнити та добре пролити водою. При поливі доводиться стежити, щоб земля не розмивалася водою, і живець не зміщувався.

  Ящики зі сходами повинні зимувати у теплому тінистому приміщенні. Комфортна температура для гарного укорінення 18-23 градуси.

  У ґрунт саджанці висаджуються восени. Грунт для туї потрібен підкислений з добавкою торфу. На дорощування саджанців йде в середньому 2-3 роки.

  Весняна висадка туї у ґрунт

  Туя вважається дуже невибагливою рослиною, здатною добре приживатися у різний період часу. І все ж таки досвідчені експерти рекомендують робити посадку туї навесні.

  Під час вибору постійного місця для туї необхідно врахувати, що вона любить тінисті місця. На сонячній ділянці рослина буде чахнути і складно переносити невисокі температури, в темному місці туя плавно розвивається і втрачає власні декоративні якості. Оптимальні умови для туї – легка тінь, захист від шквальних вітрів, довколишні верхівки.

  Як садити тую?

  • Викопайте яму – 70-80 см у глибину та 90-100 см у діаметрі. У неї повинен легко входити ком землі.
  • На дно лягає трохи субстрату з добавкою добрив.
  • Акуратно розмістіть саджанець у яму, зберігаючи цілісність земляної грудки. Коренева шийка туї повинна розташовуватися паралельно поверхні грунту.
  • Змішайте садовий грунт, торф, пісок в однакових частинах, засипте і трохи затрамбуйте.

  Маленькі сорти повинні розміщуватись на відстані близько 1 метра. Великі види – до п’яти метрів. Після висадки в ґрунт потрібно полив і первинне підживлення. Частота поливу визначається температурними умовами та великою кількістю дощів. У спеку потрібно поливати як мінімум кілька разів протягом тижня, провесною вистачає і одного разу. У сезони дощів у поливі туї відсутня необхідність у тому.

  Режим поливу

  Для гарного зростання та розвитку туї потрібен достатній полив. Режим поливу враховує внесення 10 л води в прикореневу частину лише раз протягом тижня. У посушливу погоду – 2-3 рази протягом тижня.

  Також туя потребує достатнього дощування – зрошення крони. Зрошувати ту можна 1-2 рази на день.

  Підживлення

  Домогтися швидкого зростання та покращення декоративних якостей туї, можна за допомогою своєчасного добрива. Підгодовувати ту рекомендується 1-2 рази протягом сезону.

  Для достатнього збереження вологи, захисту від бур’янів і поліпшення родючості ствольне коло мульчують компостом або тирсою.

  Стрижка та обрізка

  В основному, протягом перших двох років тую не стрижуть. Це дає можливість їй розвинути надійну кореневу систему, а рослиннику – визначити стан та потреби рослини.

  При обрізанні туї слід дотримуватись правил:

  1. Першу обрізку роблять у квітні, далі – протягом усього теплого сезону створюють та поправляють форму крони.

  2. Підрізку роблять у суху погоду.

  3. Перед стрижкою видаляють сухі частини і при необхідності проріджують кущ.

  4. Для стабільної підтримки форми рекомендується обрізати всі однорічні пагони.

  5. Для зростання куща завширшки зрізається верхня частина рослини.

  Підготовка туї до зими

  Молоді саджанці у перші роки зростання вимагають додаткового укриття. Для теплоізоляції туї застосовується нетканий спанбонд чи товста парникова плівка. Коріння оберігають за допомогою впалого листя, яке прибирають навесні.

  Дорослі кущі захищають від снігу та вітрів, гілки стягуються до ствола. У міру накопичення забираються засніжені поклади, щоб не було виникнення цвілі.

  25 фото правильного догляду за туєю

  Можливі пропорції посадкового складу: 2 частки гумусу, 2 порції торфу, 1 частка піску, 2 порції верхнього шару ґрунту. У кожен саджанець при висадках переважно покласти 150 грам Фертики та 300 грам компосту.

  Глибина ямки залежить від обсягу коріння, в середньому її розміри 50*85 см. Садять саджанці безпосередньо після придбання, щоб не дозволити висихання коренів, акуратно уникаючи руйнування кома грунту. Після посадки ялівець поливають високою кількістю води і вкривають від сонячних променів. Інтервал між висадженими саджанцями залежить від садового дизайну, потрібна спільна або одиночна посадка, і може змінюватися від 0,5 до 2 метрів.

  Посів розсади

  Збираючи насіння для розсади, потрібно, пам’ятати про значення часу — перевагу віддають насіння зібраному в останніх числах серпня, що повністю визріло, взятому в осінній період. Оскільки відсоток проростання першої умови збору вищий.

  Зберігання насіння не підлягає, його відразу ж висаджують, але слід знати, що щільна оболонка насіння, зупиняє його сходи, аж до трьох років.

  Посадити насіння ялівцю можна в лісовій глушині, помітивши місцезнаходження, робиться це для граничного повторення умов справжнього зростання. При пересадці викопуються з досить об’ємним грудкою грунту, зберігаючи верхній шар гумусу.

  види та сорти рослини, можливі хвороби та фото

  Туя — азіатська вічнозелена рослина, яка без проблем приживеться в будь-яких місцях вашого саду і стане шматочком екзотики у вас на ділянці. Виростити це диво сімейства кипарисових не важко. Туя, посадка і догляд за якою не вимагають «титанічних» зусиль, зробить гарніше ваше подвір’я краще за інші рослини. Про види та особливості догляду за туями, і ще про те, як туя використовується в дизайні ландшафту та поговоримо сьогодні. І не тільки поговоримо, а також покажемо багато фото.

  Туя – приручена екзотика

  Пухнаста зелена туя в усі часи вважалася чимось екзотичним в обстановці російських садівників. А росте вона насправді в нашому регіоні вже досить давно, і посадити її у дворі може будь-хто. Щоб стати володарем щасливим найздоровішої та найкрасивішої туї, необхідно її посадити правильно і її доглядати.

  Є дуже велика кількість сортів та видом туї. Подивіться на це фото, навіть із цих трьох сортів вам напевно, щось так сподобається

  В основному, туї вирощуються на спеціалізованих фермах, а потім, і, переважно, на замовлення, доставляються в магазини

  Вибираємо в магазині тую

  1. Туї продаються в магазинах у горщиках. Якщо є можливість побачити коріння рослини, обов’язково скористайтеся нею.

  Важливо: коріння саджанця туї має бути кольору білого. Якщо видно пожовклі ділянки, значить рослина томилася в горщику більше року і навряд чи буде рости здоровою, а може й абсолютно не прийняти.

  2. Транспортування – момент дуже значний. Обв’яжіть куплений саджанець мотузкою, щоб не зламати тендітні гілки. Не потрібно допустити перевертання та падіння туї під час перевезення.

  3. Вибирайте якісні туї у спеціалізованих магазинах із гарантіями.

  Як можна помітити, туя та інші хвойні широко застосовуються в дизайні ландшафту дорогих ділянок за містом

  Саджаємо ту правильно

  Подивіться невеликий навчальний ролик про посадку туї:

  Коріння туї любить вологу та кисень, тому земля має бути легкою, м’якою та максимально вологою. Розберемо посадку цього представника кипарисових поступово:

  1. Перед посадкою яму викопайте за пів тижня, щоб грунт встиг увібрати достатньо кисню.
  2. Саджанець маємо в ямі так, щоб шийка коренева в рівень була із землею.
  3. Засипати тую можна готовою з магазину землею. Однак якщо хочете приготувати ґрунт самостійно, змішайте надвоє торф та дернову землю.
  4. Сонця вашій молоденькій туї має вистачати. Краще посадити її на відкрите не тіньове місце.
  5. Поливаємо тую рясно після посадки та кожні 3 доби.

  Власники дачі широко застосовують ту як огорожу рослинну. Виглядає красиво, а головне просто

  Різноманітні сорти туї відмінно комбінуватимуться із парканом з дерева на вашій дачній ділянці: погляньте на це фото, правда красиво?

  Порада: Посаджену тую біля кореня краще присипати хвойним перегноєм або ялиновими голками, що висохли.

  Основи догляду за туєю

  Як ми вже сказали, особливого догляду туя не вимагає. Вкажемо основи цього процесу:

  • Сухі пагони туї, що знаходяться знизу, необхідно зчищати руками або секатором.
  • Навколо туї необхідно зробити окоп для поливу діаметром із сама рослина.
  • Якщо на дереві з’явилася пристойна кількість шишок, їх потрібно обрізати, щоб листя не тьмяніло і не дрібніло.
  • Регулярний полив потрібно проводити шляхом «зрошення», тобто зверху з лійки або зрошувальних газонних систем.
  • При загрозі ураження хворобами, обробляйте ту спеціалізованими розчинами для хвойних рослин.
  • І ще один важливий фактор – формування крони. Гілки туї виростають нерівномірно, і потребують надання форми, тобто — стрижці.

  Красиво і велично виглядають колони з туї, якщо садити їх уздовж доріжок у саду

  Як і інші рослини туя схильна до різних захворювань: досить часто рослина жовтіє і засихає. Щоб це не допустити, постарайтеся приділяти рослині більшої уваги

  Що зробити, коли туя вболіває?

  Хвороби туї зазвичай викликають кілька факторів:

  1. Пересихання коренів та крони (недостатній полив).
  2. Шкідники та грибки, якщо ви забули обробити саджанець засобами для захисту.
  3. Недолік поживного ґрунту.
  4. Вигоряння на сонці або вимерзання.

  Зрозуміти, що дерево захворіло, вам допоможе його зовнішній вигляд. Не здорова туя починає жовтіти, тьмяніти і висихати. Що ж робити, як реанімувати цього представника кипарисів? Все можна виправити такими методами:

  Імовірність порятунку такої туї вкрай мало, але спробувати провести «операцію по порятунку» можна: просто обробіть пошкоджені ділянки рослини фунгіцидами

  1. Туя стала тьмяною, крона пожовкла чи покоричневіла

  Отже, туя пожовкла, що зробити? Це ще не кінець і все можна виправити. Як тільки листя починає жовтіти, його необхідно обрізати. Іноді це буває після зимівлі. Пікірувати варто і маківку деревця, тоді вся сила піде в крону.

  Основою пожовтіння частіше можлива нестача поливу або живлення коренів. Ще раз перекопайте ґрунт, додаючи торф і перегній, і починайте часте систему краплинного поливу.

  2. Туя сохне

  «Туя засохла, що зробити?» — питають нас наші читачі. Шанси на порятунок рослини все ще є. Сухі гілки необхідно усунути повністю і проводити часте систему краплинного поливу крони. У воду для обприскування можна доповнити поживні суміші.

  Якщо туя обсохла після посадки, то були помилки при висадженні. А якщо ж туя обсохла вже після багатьох років зростання, то шукайте причину впливу змін кліматичних або шкідників.

  А це ще одна дорога ділянка, на якій господарі зробили височену огорожу рослинну, застосовуючи лише один сорт туї

  Чудовий куточок в саду можна створити, посадивши кілька сортів туї і кілька різних низькорослих рослин в одному місці

  Хвойні композиції в дизайні ландшафту ділянки за містом

  Різні сорти туї

  Необхідно розглянути різні види та сорти туї. Якщо ви вважали, що туя — це туя та інших варіантів не може бути, то це зовсім не так. Представляємо Вам різноманітні туйові сорти, з яких ви обов’язково оберете рослину вашої мрії.

  1. Вересообразна туя. Цей сорт нагадує деякі сорти ялівцю. Росте швидко. Має форму куща з кількома вершинами. Зелень у цієї туї пухнаста, що росте сумбурно.

  2. Корейська туя. Цей сорт — щось усереднене між деревом і кущем. Має темно-зелену пишну крону, одну верхівку. Корейська туя, хоч і не дуже популярна серед садівників, відмінно приживається і не примхлива.

  Такі туї вже готові до посадки і вони не вимагатимуть часу для того, щоб вирости і зробити ділянку вашу красивою, але вартість подібних рослин вища, порівняно з тими, що продаються в горщиках і вимагають подальшого зростання

  Сорти західних туй

  Тут все теж надзвичайно різноманітно. Ось деякі популярні західні туї:

  • Брабант. Пухнасте колонноподібне дерево з яскраво-зеленою хвоєю.
  • Колумна. Деревце, на різдвяну ялинку схоже, темно-зелене, пишне.
  • Клобоза. Красивий світло-зелений кущик у формі кола, з дрібною хвоєю.
  • Голден глоуб. Яскравий салатовий чагарник із плоскими пишними гілками, до метра.

  3. Східна китайська туя. Цей сорт має м’які пишні гілки, зростає метрів до двох. Його головна «фішка» — гарний запах, який наповнить свіжістю сходу весь двір.

  4. Складчаста туя. Дерево це широке, конусоподібне з темною кроною. Весною кінці її гілок ніжно-зелені, а в зимову пору року — темно-золоті.

  У рослину «ту» неможливо не закохатися! Підібравши один із сортів для власного двору, ви обов’язково захочете виростити ще якусь нову тую на майбутнє літо. Не треба відмовлятися від цього задоволення і вирощуйте туї і собі саду на радість і сусідам!

  Джерело: antemion.ru