Сб. Ноя 27th, 2021
  Сходи на другий поверх ( 70 фото) ідеї та дизайн

  Сходи для другого поверху: 70 фото та ідей

  Нові напрямки до правильного застосування території більше, ніж раніше, спонукають будувати будинки не в «ширину», а у «висоти». Це стосується приватних споруд, проте навіть мешканці квартир намагаються організувати багатоярусне планування, розширюючи таким чином корисну площу. Для об’єднання нижнього та верхнього просторів з’являється потреба у зведенні сходів на другий поверх, на особливостях вибору яких ми зупинимося докладніше.

  Різновиди сходів по конструкції

  Під час проектування сходів насамперед доведеться орієнтуватися не на дизайн, а на площу приміщення, щоб вибрати ідеальний виріб за конструкцією та розмірами. Виділяють два основні види:

  Сходи маршового типу

  Популярний варіант сходів, спроектованих з урахуванням біомеханіки рухів та які забезпечують зручне, безпечне пересування. Вони складаються з маршів, що налічують від 3 до 15 сходинок. Якщо граничного числа недостатньо, висоту поділяють на 2 отвори, між якими ставиться маленький майданчик або західні сходи. Такі споруди називають уже двомаршовими.

  Сходи маршового типу відрізняються формою і бувають прямими, поворотними (Г-подібної або П-подібної форми) або вигнутими. При підрахунку цього параметра слід спиратися на площу кімнати, стельову висоту, розташування другого поверху.

  За типом несучої конструкції виділяють два варіанти маршових виробів: на косоурах та тятивах. У першому варіанті сходи укладаються зверху балки, а в другому — зсередини опорного елемента робляться спеціалізовані пази.

  Підбирати доведеться також вид сходів. Деталі з підступниками виглядають масивніше і чудово впишуться в інтер’єр в класичному стилі, а ті, що без них, підійдуть для сучасного будинку через легку конструкцію.

  Загалом сходи маршового типу представлені у великому асортименті і навіть для маленького розміру можна вибрати оптимальний екземпляр або поєднувати його з іншими предметами.

  Спіральні сходи

  Принцип подібних конструкцій найпростіший: на встановлений стрижень кріпляться сходи, які по спіралі піднімаються нагору. Вони не займають зайвий простір і дуже компактні.

  Основна причина, через яку спіральні сходи поступаються маршовим — складності при русі через відсутність міцної опори. Не рекомендується встановлювати такий екземпляр у будинку, де мешкають діти чи люди у віці. Оптимальними є такі параметри: центральна ширина сходів має бути не менше 20 см, а дуже широка частина – менше 40 см.

  В інших варіантах спіральні сходи вважати можна чудовим варіантом як для сучасного, так і для традиційного стилів. Завдяки своїй спіралеподібній формі, вони стають ключовим інтер’єрним елементом, а змінити дизайн допоможуть вироби різних форм — від квадратних до восьмикутних.

  Сходи на лікарнях

  Встановити посередині кімнати сходи даного типу не вдасться — опорою для неї служить стіна несучого типу, до якої сходинки кріпляться за допомогою больців (болтів). Зібрані в одну систему вони утворюють єдиний несучий елемент, що надає конструкції легкого, фактично повітряного вигляду, завдяки якому її часто застосовують у сучасних інтер’єрах.

  Незважаючи на зорову крихкість, вироби можуть витримати від 500 до 1100 кг, залежно від матеріалу та виробника. Плюс до всього, болти дають можливість регулювати висоту сходів після того, як провели монтажні роботи.

  Дуже популярні сходи на лікарнях із поручнями, які забирають частину навантаження на себе. Можна провести експеримент із основою, формою та освітленням для створення унікального варіанту для вашого будинку.

  Вибираємо матеріал для сходів

  Сходи робляться з різних матеріалів, які наділяють їх певними художніми та практичними якостями.

  Сходи з дерева

  Представляючи домашні сходи, відразу з’являється образ міцної дерев’яної конструкції з фігурними поручнями і красивою глибокою текстурою. Це може бути помпезне венге, дуб або мінімалістична деревина звичайних порід. Відповідними варіантами вважаються ясен, горіх, бук, а ось сосна недостатньо міцна, щоб тримати необхідне навантаження. Покриття з лаку вбереже від негативного впливу навколишнього середовища, але його потрібно постійно оновлювати.

  Матеріал такого роду підійде для конструкцій різного типу, але дуже органічно виглядає як маршові вироби. Для кантрі чи американського стилю таке рішення незамінне.

  Сходи на металевому каркасі

  Споруди з металу вам служитимуть півстоліття, зберігши первозданний, гарний зовнішній вигляд. Для цього вибирайте екземпляри з нержавіючої сталі, яка не піддається іржі, тому що хромовані або пофарбовані варіанти мають обмежений експлуатаційний період — менше 6-7 років.

  Еластичність основи дає можливість надати сходам та її деталям різної форми. Метал часто поєднуються з іншими матеріалами, наприклад, деревом, склом, бетоном. З нього виходять гарні ковані поручні.

  Сходи з бетону

  На відміну від більш природних матеріалів, бетон не має легкості або тонкості, в чистому вигляді точно не увійде в інтер’єр у класичному стилі, але натомість додасть почуття ґрунтовності та цілісності.

  Такі споруди дуже надійні, можуть витримувати великі навантаження і не стають гіршими протягом певного часу. На превеликий жаль, їх важко встановити самостійно, але дешевизна сировини покриває цей недолік.

  Важливим плюсом сходів із бетону вважається можливість їх прикраси: каменем, деревиною або навіть керамічною плиткою. Унікальна груба текстура буде непомітною, зате ви отримаєте естетичну конструкцію за гарною ціною.

  Кам’яні сходи

  Мармур має чудову глибоку текстуру, проте в якості сходового покриття він зношується дуже швидко, буквально через пару років. Протилежні властивості мають граніт чи кварцит. Також чудово справляються зі своєю роллю і набагато дешевші штучні аналоги.

  Кам’яні сходи часто поєднуються з металевими поручнями, а виправляючи декор можна вписати їх у багато стилів.

  Сходи, виготовлені зі скла

  Якщо на перше місце виходить дизайн, від якого не потрібно десять років справної «служби», конструкціям зі скла немає конкурентів. З цього матеріалу робляться сходи, які кріплять на лікарі або застосовуються на гвинтових сходах. Ідеально виступає в парі з металом, що підсилює глянсовий ефект і надає надійності настільки крихкому виробу.

  Справді, сходи зі скла можуть пошкодитися при сильному ударі, проте навіть за його відсутності на поверхні протягом певного часу з’являються помітні подряпини. Для хорошої надійності найкраще взяти загартовані або ламіновані різновиди. Оргскло є найбільш надійним, але має особливість темніти протягом певного часу.

  Стилі та дизайн

  Через власну форму сходи часто виділяються серед інтер’єрного ансамблю, при цьому залишаючись його органічною частиною. Для цього при дизайнерській розробці потрібно орієнтуватися на головну стилістику приміщень.

  Сходи у модерністському стилі

  Сучасна краса любить стислість, застосування практичних матеріалів, їх комбінацію для створення набагато складного вигляду. Перевагу віддають чистим геометричним формам, лініям, гладким поверхням.

  Стиль працює з особливостями простору, тому тип сходової конструкції буває різноманітною, основне, щоб вона вигідно виглядала в інтер’єрі.

  Сходи у стилі класицизму

  Як говорилося вище, для класики характерне використання трьох матеріалів: деревини, металу та штучного каменю, серед них перший відверто перебуває в лідерах. З самого початку необхідно підбирати приміщення з площею великих розмірів, тому що тут навіть сходи відрізняються важким зовнішнім виглядом.

  Дуже часто це маршові вироби на косоурах або тятивах із закритими підступниками, розділені на кілька прольотів і захищені міцними поруччями, часто — з характерним різьбленням.

  Сходи в індустріальному стилі

  Сходи з бетону на другий поверх ідеально діють зі стилістикою лофта, наголошуючи на його індустріальному характері. Тим не менш, доречно виглядатимуть й інші засади.

  Сходи повинні мати звичайну конструкцію, забезпечуючи зручне пересування. Так як інтер’єр у стилі лофт за правилами розміщується на площах великого розміру, то про розміри споруди можна не боятися.

  Сходи в мінімалістичному стилі

  Бажано, щоб сходи в мінімалістичному стилі якнайменше привертали велику увагу до себе. Досконало вони повинні вписуватися в об’єм кімнати, утворюючи з нею єдине практичне ціле.

  Засоби виразності зведені до мінімуму: фактура матеріалу, плавність ліній, натуральна палітра кольорів. Прекрасне рішення — сходи на лікарнях.

  Сходи на кшталт ар-деко

  Витончений та багатоликий ар-деко прагне виділити власну «статусність» у всіх деталях – від основи сходів до огорож. Останні можуть повторити складні візерунки, що переплітаються, натхненні флористичними образами.

  Сходи маршового типу виглядатимуть монументально і знатно, гвинтоподібні, завдяки власній спіралеподібній формі, вже самі по собі відповідають стилістці ар-деко, а ось лікарняні кріплення здадуться надто звичайними.

  Де розмістити: важливі правила

  Монтаж сходів на другий поверх — надто персональний процес, який залежить від розміру, планування та стельової висоти у вашому просторі.

  Найбільш поширеним місцем для сходів залишається передпокій, тим більше у великих будинках. Таким чином, увійшовши до будинку, ви відразу отримуєте доступ до всіх кімнат, не блукаючи коридорами.

  Другим за популярністю місцем для розміщення підйому вважається гостьова. Це зручно для будинків із середньою площею, якщо другий поверх веде до приватного приміщення, наприклад, спальну кімнату. У залі, об’єднаній із зоною кухні, сходи можна застосовувати для поділу.

  Як оформити простір під сходами?

  Щоб якось відшкодувати значні сходові розміри, її можна поєднати з іншим практичним предметом, застосовуючи простір який пустує. Це можна віднести до маршових конструкцій, розміщених поруч із поверхнею стіни. Спорудження подібних виробів важче, потребує детальних вимірів та педантичного планування, але фінальний результат дасть можливість максимально застосовувати кожен квадратний метр приміщення.

  Підліснична область послужить як каркас для шаф. Рішення важливе у холі (зберігання одягу та взуття) або вітальні (для домашньої бібліотеки та предметів побуту).

  Сходи можна влаштувати у вигляді стінки в гостьовій, по виступаючих частинах якої виконується пересування поверхами.

  Цінителі якісних напоїв можуть обладнати собі цілу колекцію вин, обгородивши її скляними дверцятами та встановивши освітлення.

  У ніші, що з’явилася, можна поставити невеликий диван, оформити затишне місце де можна відпочити і усамітнення, а на стінки з боків встановити полиці.

  Простір під сходами підійде для створення окремого приміщення — комори, кабінету для роботи або міні-майстерні. Будь-яка дитина захопиться подібною затишною дитячою кімнатою для ігор.

  Застосування таких ідей дасть можливість по-іншому поглянути на сходи в будинку, які з громіздкого предмета перетворяться на гарне рішення.

  Сходовий дизайн на другий поверх

  Важко не помітити сходи навіть у дуже просторому інтер’єрі, завдяки цьому її дизайну приділяють достатньо уваги. Набагато більше тієї чи іншої форми, декоративних варіантів та планувань – у нашій фотопідбірці. Гарного перегляду!

  Джерело: trizio.ru

  Сходи на другий поверх

  Сходи дерев’яні — це найкращий варіант для будинку за містом, заміського будинку або різнорівневої квартири. Спорудження даного типу завжди виглядає особливо красиво та стильно. Перевага тут зрозуміла — це екологічність. Дерево має міцність і стійке до регулярних навантажень. З нього легко створювати будь-які види сходів.

  Дерев’яні сходи на замовлення від Пан Майстер

  Компанія Пан Майстер — це виробництво, продаж та монтаж сходів з дерева на другий поверх. За роки роботи, ми навчилися робити все якісно та швидко. Готові повному обсязі задовольнити побажання від будь-якого замовника!

  Дерево — це функціональний і один із дуже старих будматеріалів. З нього можна зробити будь-яку конструкцію, а також сходи. Працювати з ним зручно легко. Майстер у дизайні при розробці не вичерпується матеріалом чи можливостями, адже з деревини зробити можна все, що завгодно.

  Виготовлення сходів з дерева на замовлення в компанії Пан Майстер починається з оформлення замовлення. Це низка обов’язкових етапів:

  • збір інформації на замовлення (оформлення, спілкування з клієнтом, виїзд);
  • збирання вимірів на точці установки, розгляд деталей;
  • виготовлення дизайн-проекту;
  • уточнення деталей із замовником;
  • виготовлення сходів;
  • монтаж.

  Виготовлення сходів на замовлення в компанії Пан Майстер виконуватиметься виключно із справжнього дерева. Переважно застосовують такі породи як дуб, сосна, ясен. Вибір від вас тільки залежить. Найбільш поширеним варіантом вважається дуб.

  Придбати сходи на другий поверх можна двома варіантами:

  • На особисте замовлення. В даному випадку ви зможете втілити у життя будь-які побажання. наше завдання тільки направити тих. процес і створити ту картинку, яка вже намальована у вас в голові.Проект такого типу дає повну свободу дій.
  • Зібрану конструкцію. Виконані проекти — це вже зроблені раніше за ескізами моделі, що підганяються під потрібні розміри. Сходовий дизайн залишається таким самим, як у готовому проекті.

  Домашні сходи, заміського будинку та квартири: види та характеристики конструкції

  Для будинків, квартир і заміських будинків різної квадратури є різні види сходів на другий поверх. Їх вибір залежить від різних факторів:

  • габарити приміщення;
  • розміри отвору для сходів;
  • розміри будинку;
  • бюджет замовника;
  • інтер’єрний стиль;
  • побажання клієнта.

  Не має значення якого стилю та конструкції ви замовляєте сходи, основне в їх спорудженні – це безпека та комфорт. Завдяки цьому перед виготовленням і монтажем сходів важливо правильно заміряти всі розміри, враховуючи стандарти.

  Найбільш поширені види домашніх сходів, заміського будинку або різнорівневої квартири з деревини:

  • Маршова. Ці сходи дають вам гарантію безпеки та комфорт. Сходи маршового типу — це звичайна конструкція, яка дуже часто складається з одного або двох маршів, рідше три марші. 2-ух-і тримаршеві діляться невеликими майданчиками або поворотними сходами. Останнє, для економії вільного та корисного простору. поворотна частина називається із забіжними сходами.
  • Гвинтова. Найкомпактніша з усіх варіантів сходів. Її конструкція займає максимально мало місця, при цьому виглядає дуже незвичайна за формою та дизайном. Прекрасний варіант для підйому на напівпідвальний або горищний поверх.
  • З поворотом. Даний тип сходів включає два варіанти — П-подібні та Г-подібні. Часто сходи такого типу поєднуються з гвинтовими або маршовими. Форми сходів із проміжним майданчиком може бути досить різна — криволінійна, напівоборотна, чвертьподібна, вигнута.
  • "Гусячий крок". Сходи "гусячий крок" — це конструкція з найбільшим похилим кутом і ступнями прямого маршу. Сходинки тут оригінальної форми. У них одна сторона менша за іншу, для зручного ходу.

  Можна розділити усі сходи з дерева за складання конструкції

  • на тятивах;
  • на косоурах;
  • на лікарях.

  Тетива — це один із елементів опори конструкції, який тягнеться по довжині сходів. Косоури – це балки з дерева, на які зверху кріпляться сходи. Більця — це спеціалізовані вставки, на які закріплюються сходи. Все разом це несуча конструкція.

  Які різновиди дерева застосовуються у виробництві сходів?

  Дерев’яні сходи — це конструкція, що регулярно застосовується. У неї мають бути максимально хороші характеристики. Будь-який вид дерева має власні специфіки, які потрібно брати до уваги під час виготовлення сходів. Компанія Пан Майстер у власному виробництві застосовує кілька варіантів деревини:

  • Сосна. Великим плюсом сосни вважається її податливість до обробки механічним шляхом. Така властивість характерна через “м’якість” матеріалу. Сосну легко Приклеювати, тонується та лакується. Приємно пахне. Хоч "м’якість" сосни і вважається її перевагою, але ця характеристика може бути і мінусом. Якщо при роботі сходів не дотримуватись правил, то службові терміни суттєво зменшуватимуться. Слід захищати від надто інтенсивних впливів механіки.
  • Бук. У сходів з бука існує два плюси — це естетичність та міцність. Ця деревина наділяє сходи довготривалими зносостійкими здібностями. Правильна обробка, лак та фарбування роблять зовнішній вигляд незвичайним та неповторним. Тільки одне, чого можуть боятися сходи з бука — це вологи, проте це виключно при поганій експлуатації. У нормальному кліматі та правильній обробці подібного роду конструкції вічні.
  • Ясень. Ясен спокійно можна віднести до найвитриваліших сортів деревини, що дуже сприятливо для виробництва сходів. Легко витримує багато впливів механіки, і ще чудово переносить температурні перепади і навіть допустиму вологість. Його можна мити засобами для збирання, і ще він витривалий і майже не вразливий. Мінусами можна назвати щільність та звичайний зовнішній вигляд. Його важко обробляти.
  • Дуб. Дубові сходи – це фішка різного інтер’єру. Деревина дуба — це надійність та стиль. Дуб витримує все, і ще практично не схильна до процесів гниття. Стійкий не тільки до постійної механічної дії, але й до точних ударів. Основний недостатньо дуба та виробів з нього — це ціна. Він набагато дорожчий за інші порід дерева.

  Мінуси та плюси дизайнерських сходів

  Дизайнерські сходи — це персональний проект, який буде зроблено на замовлення. Подібна споруда не може не подобатися. Дуже багато наших клієнтів вибирають саме таке замовлення, зовсім не розглядаючи готові варіанти.

  Придбати сходи на другий поверх — покупка на тривалий час. Дизайн, зручність та максимальний комфорт — основні елементи. Цей функціонал повинен не тільки бути функціональним, а й тішити очі. Завдяки цьому під час покупки краще підбирати дизайнерські сходи. Вони мають явні плюси:

  1. Незвичайність. Конкретний дизайн-проект буде виключно для вас, і його вже ніхто не повторить. Якщо вам це важливо, тоді вам сюди!
  2. Можливість вибору. Дизайнерські сходи робляться повністю на замовлення. Можна особисто підібрати матеріал, колір, стиль і кожен компонент зробити таким, як заманеться. Разом із експертами компанії Пан Майстер, ви можете створити оригінальний дизайн.

  Незважаючи на всі плюси, є в дизайні і незвичайності є кілька недоліків:

  • Час. Проектна розробка, його угода, промальовування займуть багато часу. Якщо сходи необхідні швидко, тоді це не ваш варіант.
  • Вартість. Готові сходи на другий поверх — це дешево. У фахівця випадає кілька пунктів у роботі, які ви не оплачуєте, тоді як у проекті дизайнера навпаки.

  Скільки коштує дерев’яні сходи зроблені за власним проектом?

  Сходи придбати можна за найрізноманітнішими цінами. Однозначної ціни не скаже ніхто. Все може залежати від вашого будинку, розмірів сходів, матеріалу виготовлення, виду сходів та самого проекту. У будь-якому будинку є власні особливості конструкції, які можуть змусити вас встановити сходи так чи так, і ще вибрати інший вид.

  Вплинути на вартість може вибір власного проекту або замовлення готових сходів. У першому варіанті можна все зробити за власним планом, зробити проект із візуальним малюнком. Ви можете додати все, що захочете, використовувати будь-які матеріали. Зрозуміло, під нашим керівництвом та дотриманням усіх технічних норм.

  Сходи замовити можна і вже за готовим проектом. Вибрати дизайн можна на ресурсі компанії Пан Майстер або у Шоурумі. Майстру необхідно буде лише зняти мірки та здійснити їх у готовому дизайні.

  Як замовити сходи до будинку?

  Замовити сходи на 2 поверх можна в компанії Пан Майстер. Для цього необхідно записатися на обміри, заповнивши поля наприкінці сторінки або перейти до розділу “Контакти” та зателефонувати до нашого менеджера.

  Для швидкого виклику ви можете скористатись інтерактивом “Кнопка зв’язку”. Просто введіть телефон, і ми вам передзвонимо!

  Підведемо підсумки

  Дерев’яні сходи — це добрий варіант для тих, хто стоїть власний будинок, бажає освіжити дачу або багатоярусну квартиру. Міф про те, що сходи з дерева дуже великі чи дорогі розвіяні! Собі дозволити гарні дизайнерські сходи з дерева може будь-хто. Головне, заручитися підтримкою професіоналів та команда Пан майстер готова у цьому допомогти!

  Джерело: panmayster.ua