Сб. Ноя 27th, 2021
  Сходи на другий поверх 120 фото варіанти оформлення 2019

  Сходи для другого поверху (120 фото): сучасні варіанти оформлення в приватному будинку

  Двоповерхові приватні будинки ніколи не втратять власної популярності, тому що вони мають більшу площу для житла, ніж одноповерхові, це при тому, що займають однакову площу на земельному наділі . Під час будівництва постає багато питань про те, як оснащувати, з яких матеріалів їх зробити, як зробити безпечними для всіх членів сімейства та інші. Підйоми для дачного будиночка та приватних заміських будинків вважаються не лише важливою практичною складовою, а й одним із основних компонентів інтер’єру. Хороший підйом має бути не тільки надійним та якісним, але й красивим, ідеально вписаним у єдиний стиль житла.

  • Види
  • Гвинтова
  • Розрахунки власними руками
  • Більця та сходові огорожі
  • Огородження
  • Матеріали для виробництва самостійно та промислово
  • З деревини
  • Металеві
  • Бетонні
  • Кам’яні
  • Скляні

  Легкість, світлопрозорість та одночасно безпека конструкції у склі

  Незвичайна гвинтова стилізація у неокласиці

  Шикарна реалізація з куванням в ар-деко

  Кування завжди вражає власною красою та невеликими розмірами

  Легкі огорожі з металу – чудовий вибір для виконання на косоурах

  Виділяють дані типи сходів за конструкцією:

  • одномаршеві;
  • двомаршеві;
  • тримаршеві та багатомаршеві.

  За формою їх можна поділити на:

  • гвинтоподібні;
  • прямі;
  • з прямими кутами;
  • з поворотом;
  • на лікарях;
  • складаються.

  Прекрасне поєднання у двомаршевому підйомі

  Додаткову надійність тут надає форма. У сьогоднішньому оформленні чудово виглядають оригінальні форми – трикутні, ромбоподібні

  Перехідний дизайн легкої металевої гвинтової драбинки, що ідеально вписується в двоярусний модерн

  Форма та будова залежать від облицювання, стельової висоти, площі приміщення. Маршем називають один проліт, за їх чисельністю і прийнято позначати всі сходи. Для приватного будинку в два поверхи найпопулярнішими вважаються одно-або двомаршеві підйоми.

  Двомаршевий тип зі скла та металу

  Двомаршева консоль із темних порід

  Spinal — відважний вибір для сучасного будинку. Принцип створення, що нагадує анатомію хребців, популярний у плануванні гвинтових та прямих одномаршевих рішень

  Сходи гвинтового типу

  Гвинтова модель, або спіраль має особливу чарівність, вона особливо чудово виглядає в будинках, зроблених в ампірі, рококо, модерн . Її мереживі сходові огорожі навіює асоціації із чарівним замком. Однак насправді це не особливо зручно. Спіралі були створені для невеликих приміщень, де не було можливості встановити великий прохід. Сходи гвинтового типу можуть бути небезпечними для неповнолітніх дітей та людей у ​​віці. У самому центрі її знаходиться опора – дерев’яна чи металева труба, до якої фіксується неширокий край.

  Сходинки для підйому спірального типу

  Щоб сходження було безпечним, ширина центральної частини повинна становити не менше 25 см, а основна широка частина повинна бути не більше 40 см. Чим менший розмір отвору, в якому вона ставиться, тим крутішими будуть сходи для неї. У сьогоднішніх будинках гвинтоподібні моделі використовуються рідко, вони можуть нести допоміжну роль для підйому на дах або спуску в підвал. Також ви можете застосувати спіральну конструкцію, якщо вам потрібний оригінальний вихід на мансарду . Можуть вони застосовуватись і у вигляді ключових у будинках для створення особливої ​​атмосфери.

  Спіральний підйом у модерністському дусі буде незвичайним об’єктом у арт-стилі

  Спіральна реалізація у світлому ековиконанні

  Гвинтове виконання в готичних будинках виглядає витончено

  Спіраль можна красиво оформити за допомогою інсталяції у вигляді декоративних ниток з намистинами, що звисають по всій висоті

  Розрахунки власними руками

  Традиційні сходи маршового типу з різними особливостями (прямі, з прямими кутами, поворотні) використовуються в будинках дуже часто. Вони мають багато ідей виконання, набагато набагато безпечніше та підійдуть до будь-якого дизайну. Маршова структура створена для приміщень великих розмірів, і щоб реалізувати її розрахунок та порахувати розміри та розміри, потрібно знати стельову висоту та довжину підлогової ділянки. Ідеальний кут – це 45 градусів.

  Грамотна конструкція повинна враховувати біомеханіку руху, досконало в ній має бути не менше 3-х і не більше 15 сходинок (в середньому 10-11, якщо розміри дозволяють це). Якщо їх кількість більша, між ними роблять майданчики, за величиною рівні розміру маршу. Висота може змінюватись в залежності від типу приміщення, в якому вона ставиться.

  Сучасні рішення не обтяжують картинку, а навпаки — здатні збільшити візуально його простір

  Кріплення сходів до несучої стінки – чудовий вибір

  Світлі породи найкраще в мінімалістичних рішеннях

  Дизайн у мінімалістичному стилі з деревини та скла

  Маршевий тип може бути з підступниками або без (відкритий і закритий види). З ними вони всі виглядають більш масивно та ретельно, вони підійдуть для приміщень великих розмірів, інтер’єрів у класиці . Моделі без підступників виглядають дуже сучасно, їхня важлива перевага в тому, що вони зорово не обтяжують простір і можуть застосовуватися навіть у маленьких приміщеннях . Відкриті — ідеально увійдуть до найрізноманітнішого абсолютно нового дизайну .

  Контемпорарі здійснення підйому на лікарнях

  Маршові моделі можуть бути:

  • прямими;
  • вигнутими;
  • поворотними.

  Тип з поворотом займає невелику площу, ніж пряма, переважно вона ставиться біля стін. Під нею зручно розташовувати комору або комору .

  Варіанти на лікарнях та сходові огорожі

  Індивідуальною категорією можна відзначити лікаря – особливі кріплення, встановлені поруч зі стіною. Сходинки у подібної моделі тримаються на болтах, зафіксованих до самої стіни. Це чудове рішення для житла створеного у стилі нашого часу. Плюси подібних рішень у тому, що вони виглядають досить легко та невагомо, дозволяють проникати освітленню у всі куточки кімнати. Найкраще такі сходи підійдуть для сьогоднішніх інтер’єрів у мінімалізмі, лофті, конструктивізмі. Також вона буде чудовою знахідкою для маленьких приміщень, адже ширина може бути дуже маленькою.

  Порада! Якщо підйом із лікарями має вузькі сходи, потрібно обладнати її огорожами. При широких і безпечних проходах можна обійтися і зовсім без огорож, що зробить оточення ще більш повітряним.

  Багатомаршева реалізація на косоурах зі швелерів та домашній скеледром у холі з індастріальними мотивами

  Реалізація з футуристичними акцентами

  Огородження та їх особливості

  Поруччями ми звикли називати статичні огородження сходів маршового типу, які призначаються оберігати від падінь людини, яка спускається або піднімається. Ще ці огородження дуже корисні для людей у ​​віці, тому що ті можуть на них спертися. Дуже часто вони включають:

  Балясини

  Це ті деталі, до яких прикріплені поручні. Будучи несучим елементом, ці стійки виконують одразу і художню функцію, і практичну.

  Поручні

  Конструкція, яка ставиться по одній або по двох сторонах від маршу. Є кілька типів кріплення поручнів — до балясин або безпосередньо до поверхні стіни. Поручні є опорою для людини.

  Заповнювачі огорож

  Вони покликані, що дуже легко зрозуміти з назви, заповнити місце між балясини. Застосовуються в дизайні сходів переважно для декору, проте наприклад, якщо їх використовують діти, установка заповнювачів обов’язкова. Згідно з наявними нормативами, найменша висота огорож дорівнює 0,9 м.

  Сходові огорожі являють собою гарний витвір мистецтва

  Відсутність огорож — вибір дорослих. Проте вона не рекомендується до застосування дітям

  Гвинтова конструкція закритого типу — це максимально безпечно

  Матеріали для виробництва власними руками та промислово

  Виділяють кілька ключових матеріалів, які часто застосовуються під час виготовлення:

  • дерево;
  • метал;
  • бетон;
  • Скло;
  • комбіновані матеріали.

  Дерев’яна гвинтова модель – чудове рішення для маленьких кімнат

  Металевий підйом у лофтовому оточенні

  Наголоси з бетону в наш час на вершині популярності

  Метал і горіх в індастріал-вітальні

  Сходи з дерева з різних порід

  Для затишного котеджу за містом у стилі кантрі, російської хати чи провансу найкраще підійдуть конструкції з дерева. Це може бути як лакова елітна венге або дуб з ручним різьбленням і візерунками, так і гладко зашліфована деревина звичайних порід. Найбільш оптимально для будівництва підходить ясен, горіх, тік, клен і бук. Сосна хоч і є відносно дешевим матеріалом, але не підходить – її деревина м’яка і схильна до зовнішнього впливу.

  Також необхідно виділити, що її оздоблення має чудово гармонувати з рештою оформлення стилю.

  Порада! Замінити цінні породи дерев можна модриною, вишнею або грушею. В даному випадку ви отримаєте стійкість до вологості у будинку.

  Рішення для заміського будинку в стилі кантрі

  Моделі з натурального матеріалу максимально комфортують оточення і досить прості у догляді

  Бук у парі з панорамним склінням візуально роблять ширше межі цієї спальні, змінюючи її максимально світле і простір з повітрям

  Метал

  Сходи на металевому каркасі мають великий службовий термін – до п’ятдесяти років. Має сенс застосовувати нержавіючу сталь, вона стійка до іржі. Хромована або фарбована сталь слугуватимуть значно коротше – близько 5 років. Алюміній та латунь доцільніше не застосовувати у будівництві – вони м’які і можуть протягом певного часу потемніти.

  Така модель чудово впишеться в hi-tech . У комбінуванні з хромованими покриттями та нейтральним декоруванням приміщення можна отримати чудовий сучасний інтер’єр. Найкраще вони виглядають із лікарями, так вони не обтяжують простір.

  Комбінація з деревини та металу у скандинавському стилі

  Це рішення дає можливість звільнити корисний та вільний простір і робить перехід на другий поверх повітряним та легким

  Хід дизайнера для розділення відкритого домашнього простору

  Різання лазером по металу в матеріалі огорож

  Білий колір – чудовий вибір для приватного володіння

  Сучасна інтерпретація скандинавського напряму у двомаршевому підйомі

  Бетон як матеріал доречний у багатьох рішеннях, також і середземноморському дизайні, що дуже швидко завойовує у нас популярність

  Сходи з бетону

  Вони надійні та довговічні. З них робляться звичайні види прямих маршових прольотів. Для більш цікавого оздоблення можна застосовувати комбінований вигляд із сходами з оздобленням із справжнього дерева . Переважно підбирати граніт або кварцит. На відміну від металевих та натуральних конструкцій, таке рішення навряд чи додасть у простір легкість, легкість, прагнення вгору, проте вона може дати оточенню відчуття закінченості та ґрунтовності.

  З переваг їх слід зазначити:

  • довговічність;
  • простоту у догляді;
  • порівняльну дешевизну.

  Мармур у традиційній інтерпретації

  Замінники на синтетичній основі природного каменю – чудовий вибір для класики. Він легший у обробці, а первісність глянцю даного матеріалу можна зберегти надовго

  Граніт у комбінуванні з кованими елементами – найбезпечніший та найнадійніший симбіоз

  Камінь

  Кам’яні сходи або ж зроблені з інших матеріалів зі сходами з граніту оптимально впишуться в заміські будинки в натуральному і екорішанія, і ще в будь-який традиційний напрямок . Також подібне рішення в оформленні чудово підкреслить неокласику, готику, бароко та стиль в англійській тематиці . Крім того, така модель Вам служитиме не одне десятиліття, і, цілком можливо, нею ходитимуть не тільки ваші діти, а й онуки. А тому подумати про таке фінансове вкладення навіть варто.

  Порада! Не потрібно підбирати для будівництва мармур, який є більш м’яким видом каменю і може почати стиратися через кілька років. Як економію можна застосовувати стійкі до впливу штучні замінники каменю .

  Литєвий камінь — доступна ідея для найсучаснішої квартири з двома рівнями

  При достатній ширині і невеликій висоті можна обійтися і без огорож – це зробить весь ансамбль легше

  Ідея з глухими поручнями, що запозичують вид корабельного трапу. Хороша для житла де є діти, або в квартирі молодших людей, які люблять гумор і свободу в дизайні

  Скло

  Сходи, виготовлені зі скла, необхідно підбирати вкрай обережно. У вигляді матеріалу краще застосовувати загартоване або товсте скло, що ламінує. Однак навіть вона може бути схильна до появи сколів і подряпин. Не рекомендується встановлювати їх там, де є маленькі дітки.

  Порада! Оргскло вважається більш міцним і легким матеріалом, але протягом певного часу воно може потемніти. Принаймні конструкція зі скла не дуже довговічна.

  Комбінування скла та моделі на больцях. Безпечна, але не найміцніша

  Джерело: happymodern.ru

  Домашні сходи: матеріали, стилі та рішення дизайнерів

  Інтерес до будинків на два поверхи стабільно тримається на якісному рівні. Це можна пояснити можливістю економити площу на ділянці, але водночас не лімітувати себе у просторі. Невід’ємною частиною будови такого типу вважаються сходи. Домашні сходи на другий поверх відіграють насамперед суто практичну роль: по них спускаються і піднімаються.

  І завдяки цьому ця конструкція має бути безпечною та зручною. Але ще сходи на другий поверх у приватному будинку — це декоративний елемент, здатний виділити основний концепт або навіть стати основною родзинкою.

  З чого складаються сходи

  Не звертаючи уваги на легкість, сходи це дуже не проста конструкція. Якщо опустити складні технічні терміни, то загалом виділяються три складові, з чого складаються сходи:

  • Подіумний ступінь, з якого і починається сходи. Іноді вона закруглюється, а ще часто буває ширше за інших. Подібне рішення покликане полегшувати крок.
  • Саме самі сходинки, плюс простір між ними, воно називається подступенком і майданчик між маршами.
  • Огородження складаються зі стовпів, балясини, власне, самих огорож.

  Норми та розрахунки

  Сходи бувають дуже різними за матеріалом, характеристиками конструкції, по дизайну. Однак до всіх пред’являють стандарти, викладені в СНІП. Зокрема, маршева ширина має бути не менше 80 см, а майданчики – не менше 100. Висота сходів – від 12 до 20 см. Це означає, що під час проектування потрібно вибрати один параметр, наприклад, 15 см і не ухилятися від нього більше ніж на 0,5 см. І, нарешті, ширина сходинки має бути не менше 20 см.

  Створюючи проект сходів на другий поверх, досвідчені експерти рекомендують підставляти на місце сходів прямокутний трикутник. Якщо ширина сходинки у вас буде 20 см, наприклад, то катет підлоги дуже просто розділити на цю цифру, щоб отримати кількість сходів. А ще необхідно дізнатися висоту між першим та другим поверхом. Далі відповідну цифру поділіть на висоту сходів.

  Відео опис

  На власні очі про розрахунок сходів на відео:

  Як підібрати схему сходів

  Сходи прямого типу – це спрощений варіант. В основному, на ньому зупиняються, якщо відстань між першим та другим поверхом маленька, а місця для самої конструкції – достатньо.

  Маршева має на увазі наявність хоча б одного майданчика. Вона може бути Г-подібною, П-подібною, варіантів тут вистачає.

  Однією з дуже складних у плані установки вважаються сходи гвинтового типу. Вона робить оберт навколо своєї осі, тобто на 180 градусів. Щоб такий виріб був по-справжньому міцним, розрахунки проводити необхідно ретельно. Зазвичай сходи до будинку, проекти яких влаштовані таким чином, будівельники пропонують тоді, коли простору дуже мало. Іншими словами йдеться, швидше, про необхідну міру.

  Однак дуже складними вважаються комбіновані сходи. Це комбінування гвинтової та маршової з найрізноманітнішим відсотковим співвідношенням того та іншого.

  У такого варіанта часто бувають забіжні сходи. Практично вони дозволяють здійснити поворот, зберігають вільний простір, проте в силу оригінальної форми вважаються більш небезпечними для людини.

  Крім того, сходи всередині будинку бувають закритими та відкритими. Перші встановлюються всередині сходових кліток. Другі – у вестибюлях або ж у фойє. Це все стосується внутрішніх сходів. Зовнішні за правилами будуть відкритими.

  Класифікація сходів на підставах

  Надійність сходів і те, скільки вони прослужать, залежить від основи. Конструкція спирається на балки. Якщо останні – зубчасті, а торці чітко проглядаються, то йдеться про косоури. Це найпоширеніший варіант. Стійки просто встановлюються прямо на сходові огорожі. Вся конструкція може кріпитися на одному косоурі (центральному) або ж на двох, розташованих по обидва боки.

  Інший тип балок, який теж широко застосовується для сходів, називається тятивою. Тут сходи ставляться в пази, тобто в середину несучої конструкції. Замість другої тятиви можуть застосувати просто стінку. Торці закриті, стінка з обох боків повністю вільна.

  І ще один поширений варіант – лікарі. Його застосовують тоді, коли хочуть з яких або причин обійтися без балок як правило.

  Під лікарями припускають металеві штирі, які поєднують сходи. Зрештою створюється самонесуча конструкція, де кожна нова сходинка спирається на попередні. Подступеньков у разі немає зазвичай. Візуально вся споруда виглядає дуже легкою, повітряною.

  Під час проектування спіральних сходів вибирають один із зазначених варіантів. Але тут є власна специфіка, яка пов’язана із кріпленням. І ще один раз нагадаємо: робити розрахунки спіральних сходів мають спеціалісти. Найменша помилка – і все ризикує звалитися.

  Відео опис

  На власні очі про різні типи сходів на відео:

  З чого виготовляють сходи

  Але схема та несуча частина – це абсолютно не все, чим сходи можуть відрізнятися одна від одної. Конструкторами зібраний великий досвід роботи з різними матеріалами, серед них часто застосовують такі:

  • дерево;
  • камінь;
  • Скло;
  • залізо;
  • композиційний матеріал з бетону та сталі.

  І, звичайно, необхідно пам’ятати про комбіновані варіанти, коли частина роблять металевою, а частина – скляною чи дерев’яною. Деякі дизайнери пускаються навіть у сміливі експерименти, поєднуючи дерево, метал та камінь. В основному, подібні конструкції встановлюються в багатих будинках.

  З деревини

  Деревина як будівельний та матеріал для облицювання завжди буде модним, це класика. А в міру збільшення кількості різних складів, які оберігають від гниття, паразитів та вогню, її популярність лише зростає. Дуже чудово виглядатимуть такі сходи в будинку з дерева на другий поверх: якщо поєднувати кілька різних порід в обробці і доповнити їх, наприклад, тканиною, то вдасться дуже незвичайно.

  Сам по собі матеріал приваблює екологічністю та відчуттям тепла, яке він вносить у будь-яке приміщення. Причому це правильно навіть щодо конструкцій без особливих прикрас. Але сучасні дизайнери сміливо проводять експерименти: вони виконують сходи з найрізноманітніших порід дерева, вибирають матеріал із оригінальною текстурою, старіють його. Зрештою, виріб виглядає найбільш стильно.

  Дуже часто можна зустріти сходи із сосни. Далі йде бук, дуб та ясен, за ним – усі інші породи.

  Online калькулятор сходів

  Щоб дізнатися про приблизну ціну сходів різних типів, скористайтеся наступним калькулятором:

  Бетонні

  Найпростіший варіант монолітно-бетонних сходів ми всі звикли бачити в під’їздах. Вони зручні, коштують недорого, невибагливі в обслуговуванні. Так само, ці вироби не піддаються займанню, як дерево, і не розжарюються, як метал. Але в приватних будинках такі прямі сходи на другий поверх зазвичай не встановлюють, а роблять фігурні з гарним оздобленням.

  З кам’яною обробкою

  У дорогих будинках можна зустріти кам’яні сходи. Мармурова конструкція виглядає особливо шикарно. І, до речі, ставиться лише усередині будинку. А справа все в тому, що мармур – дуже примхливий матеріал, який не здатний довго перебувати просто неба.

  А ось граніт невимогливий у догляді, довговічний та міцний. Тому з нього роблять зовнішні сходи. А часом – і внутрішні, щоб вся будівля виглядала спільним цілим. Щоправда, існує багато міфів про те, що у багатьох видів граніту дуже високе натуральне радіаційне тло. Якщо це питання хвилює покупця, то підбирати матеріал потрібно дуже обережно.

  Крім того, кам’яні сходи слизькі. Отже, якщо прийнято рішення зупинитися власне на них, то подібні вироби було б добре обладнати спеціальним профілем.

  Конструкції з металу

  Сходи на металевому каркасі для приватного будинку протягом тривалого часу не встановлювали. Вважали, що цей матеріал – занадто холодний, що він найкраще підходить для офісних приміщень. Але зараз виробники пропонують велику кількість різних конструкцій, також з м’якими лініями, гарними візерунками. А назвати сходи з бронзи або з відповідним напиленням «холодною» непросто. Простіше кажучи, і подібні варіанти мають право на життя.

  Зі скла

  Сходи, виготовлені зі скла, дуже часто можна помітити не тільки в офісних приміщеннях або в центрах торгівлі, але також і в будинках і навіть у квартирах з двома рівнями. Вони приваблюють «легкістю» конструкції, відчуттям легкості. Однак при цьому самі вироби зможуть витримати значне навантаження – до 350 кг на одну сходинку, що насправді цілком достатньо для дому.

  Сходи, виготовлені зі скла в приватному будинку, дуже часто виробляють з триплексу. Його зазвичай неможливо ненароком розбити або якось пошкодити. Навіть після сильного удару на конструкції з’явиться максимум тріщина, що вказує на необхідність ремонту. Але виріб при цьому все одно не звалиться.

  Сходи в різних дизайнерських стилях

  Як уже говорилося, сходи сьогодні перестали бути просто практичним предметом. Вони почали ідеально доповнювати простір навколо, а часом повністю перетворювати його. Тому замовники дуже часто під час вибору того чи іншого варіанта керуються питанням стилю.

  Класика

  Стиль у тематиці класицизму передбачає застосування природних матеріалів. Так що насамперед це різні види дерев’яних сходів з пишним або не дуже декоруванням залежно від решти обстановки, рівня будинку та інших тонкощів. Сходинки можуть бути оброблені мармуром.

  Але оскільки це холодний та слизький матеріал, то зверху його прикривають гарною килимовою доріжкою, яку необхідно закріпити, щоб не сповзала. Виходить дуже святково.

  Щоправда, підтримання описаного варіанта у чистоті вимагає допомоги професіонала. Тому якщо на компанію зі збирання приміщень немає коштів, можна зупинитися на більш простому рішенні з деревини без покриття.

  Вінтаж

  Стиль вінтаж завоював власну нішу і, напевно, не збирається її поступатися нікому. Тут можливі найрізноманітніші моделі. Головне — відмовитися від відверто інноваційних матеріалів (скло як саме по собі, так і в комбінуванні з металом не підходить), і ще визначитися з тим, який історичний проміжок та яка країна вам цікаві. Якщо з конкретикою все тяжко, можна просто зупинитися на варіанті зі штучного дерева, що має намір зістареного.

  Hi-tech

  А ось для такого стилю скло та метал будуть просто відмінними комбінуванням. Тим не менш, можна і щось одне. Якщо сходові огорожі нагадуватимуть складний прилад божевільного вченого – тим краще! Дизайнери зараз також активно проводять експерименти з непростими квітами, змушують їх «вібрувати» і перетікати один в одного. Зрештою, створюється почуття, що на сходи виплеснувся зміст пробірки з якоїсь лабораторії. Тим не менш, за бажання вам ніхто не заважає обійтися звичайними хромованими рішеннями.

  Сходові огорожі в рамках такого стилю виглядають так, ніби їх недавно переробили з труб. А марш частково нагадує пожежну драбину. Довершують картину цегляні стовпчики.

  Однак, якщо вам потрібні сходи в індустріальному стилі, можна просто залишити підпори у всіх на увазі. А ось із декоруванням необхідно бути обережним, адже це дуже практичний стиль. Тим не менш, зараз багато художників його переосмислюють, так що конкретні вільності цілком допустимі.

  Прованс

  Французький кантрі має на увазі історію. Він багатозначний та погодний. Тому під час вибору сходів необхідно не тільки вибрати оптимальний відтінок (ідеально – темно-зелений, блакитний, коричневий), але й взяти до уваги, як він виглядатиме при природному та електричному світлі, наприклад. Чимале значення має фактура. Дозволяється зневажливість, але виключно у випадку, якщо її заздалегідь продумали.

  Мінімалізм

  Сходи в стилі мінімалізм мають бути звичайними, але не нудними. Вони можуть бути виконані нехитро, проте з висококласних матеріалів. Бажано, щоб вироб був свій концепт, але виключно він, нічого більше. Важливо, щоб ідея «краси у простоті» при погляді на подібні сходи здавалася очевидною. А ще конструкція не повинна втомлювати, навіть якщо на неї дивитися занадто довго.

  Оздоблення сходів

  Під час встановлення будь-якої споруди хочеться, щоб вона служила якомога довший термін і сходи тут не виняток. Тому обробка в тому чи іншому вигляді необхідна всім конструкціям, а саме дереву та металу. Крім того, повторна обробка покращує характеристики в експлуатації споруди. Наприклад, якщо покрити виріб з металу лінолеумом, кроки по ньому стануть помітно тихішими.

  Оздоблення служить і декоративним цілям. Скажімо, з деревом зверху монолітно бетонні сходи виглядатимуть теплішою. Вдасться незвичайний компроміс між технічними специфіками та питаннями дотримання стилю.

  Відео опис

  Більше різновидів сходів на відео:

  Під час вибору певного оздоблювального варіанту необхідно пам’ятати, що воно може зношуватися. Напилення з часом стирається, фарба — теж. Лінолеум продавлюється, покриття килимове теж не служитиме вічно. Тому, коли ви визначатиметеся з певним варіантом, подумайте разом з цим про заміну.

  Яким має бути освітлення

  Освітлення сходів, досить великих, навряд чи можна назвати забаганкою. Йдеться про елементарну обережність: якщо людина підніметься вночі і нічого не побачить, вона може впасти і отримати велику травму.

  Інша справа, де встановлювати освітлення, і ще яким воно буде. Деякі просто вибирають велику люстру прямо над сходами. Чудовий варіант для гвинтової споруди, а ось для маршової вже – не дуже. Тим більше, якщо сходи досить довгі. Крім того, світло від люстри такого типу сильно битиме в очі тому, хто піднімається.

  Тому зараз дизайнери відмовляються від такого рішення на користь багатьох світлодіодних спотів. Їх встановлюють під сходами, у цьому випадку зачепитися і впасти буде досить непросто. Ними можуть висвітлити сходові огорожі, щоб людина бачила, за що триматися. Нарешті, в стіну вбудовують маленькі бра: тоді світловий потік йде з боку. Що теж дуже зручно і не засліплює одразу ж людину.

  Під час вибору освітлення не забувайте взяти до уваги стельову висоту. Якщо вона дуже висока, то без заливаючого (верхнього) звичайного нам варіанта все-таки навряд чи можна обійтися. Інакше приміщення виглядатиме похмуро. Але його краще поєднувати з світильниками, що вбудовуються.

  Що вибрати – популярні проекти та ціни

  Сходи для другого поверху в сьогоднішньому будинку або квартирі з двома рівнями – це не просто універсальний предмет. Зрозуміло, вона повинна бути довговічною, безпечною та практичною. Але важливо ще й щоб сходи прикрашали собою інтер’єр, ідеально доповнювали обстановку, дозволяли тій розкритися з несподіваного боку.

  Дизайнери активно працюють над цим. Вони проводять експерименти з матеріалами та обробкою, з освітленням та з несподіваними технічними рішеннями. Зрештою, у кожного є можливість вибрати сходи собі до смаку. Щоб порівняти далі представлені популярні проекти сходів та їх ціни:

  Джерело: m-strana.ru