На що звертати увагу в першу чергу, і як максимально економно провести ремонт старого будинку з

На що звертати увагу в першу чергу, і як максимально економно провести ремонт старого будинку з

На що дивитися насамперед, і як максимально економно зробити ремонт будинки старої споруди власними руками?

Про будинок за містом мріє більшість жителів міст, проте для придбання хорошої нової нерухомості потрібні великі кошти, а зводити будинок «з нуля» і того дорожче. Завдяки цьому більшість віддають перевагу «вторинному ринку» і набувають старі будинки. Нечасто який будинок старої споруди не вимагає ремонту, і дана стаття присвячена власне даної теми. На що дивитися насамперед, і як максимально економно зробити ремонт будинки старої споруди власними руками?

Купівля будинку старої споруди: мінуси і плюси

Німці кажуть: «Собі дозволити придбати будинок старої споруди може тільки або дуже дурний, або досить багата людина». Але характер нашого менталітету і особливості утворення ціни на ринку з продажу нерухомості такі, що іноді, дійсно, вигідніше придбати уживане житло.
Крім економії фінансів існує додаткове гарна якість будинків старої споруди — в більшості випадків вони збудовані в місцях з відмінною інфраструктурою, тоді як до нових будинків прогрес ще не добрався. Якщо ж купувати ділянку і будувати будинок самостійно, то потрібно буде прокладати до нього комунікації, що відніме додаткові кошти і час. І все б добре, але природний знос конструкцій не відміняв ніхто, і все частіше старі будинки потребують капремонту. З чого починати роботу, і на що потрібно дивитися насамперед?

Мінуси вживаних будинків, перш за все, пов’язані з особливістю будівництва в нашій країні, точніше, за часів СРСР, оскільки старі будинки були збудовані саме В той час. У минулому більшість приватних будинків у селі будували з деревини, і потрібно думати, що через 50 або більше років подібного роду конструкції потребують відновлення та зміцнення. Усередині підлоги і стін напевно проживають колонії жуків-древоточцев, подекуди видно грибок і гниль. Якщо вам «пощастило» стати власником такого житла споруди радянського типу, для ремонту старого будинку з дерева знадобляться великі витрати фінансового плану, а часом навіть легше знести коробку, закріпити фундамент і побудувати все по-новому.
У 90-і роки спостерігався раптовий БУМ приватного житлового будівництва, і на зміну дереву прийшов цегла. Здається, більш надійний матеріал повинен зберігати власні робочі якості набагато довше, втім нестача кваліфікованих архітекторів, застосування нетривких сумішей для будівництва, а часом — прямолінійна неохайність при будівництві стали причиною того, що на даний момент більшість з подібних будинків вимагають великих інвестицій.

Дуже часто в таких будинках зустрічається невідповідність фундаментної конструкції і характеру грунтів — будівлі з цегли важать досить багато, завдяки цьому під ними має бути потужне підставу і стійка грунт.
Якщо вам знадобилося працювати з «незавершеним будівництвом» — коробкою будинку без внутрішньої обробки, то, швидше за все, незахищені стіни з цегли вже потріскалися і почали обсипатися, завдяки цьому доведеться зміцнювати їх або навіть замінювати сильно зруйновані ділянки.

Звичайні пошкодження в будинках старої споруди

Перед тим як починати ремонт і купувати будівельні матеріали, слід створити робочий план. Щоб це зробити потрібно уважно переглянути житло і дати оцінку його стану. Отже, на що ж необхідно дивитися насамперед при проведенні ремонту будинку старої споруди?
Найбільш «слабкі» місця в будинках старої споруди:
1.Внешняя стіни — дуже часто в них виявляються тріщини, слабкі шви, які пропускають воду, іржаві балки зі сталі, що стали гнилими деталі (каркасна рама, балки), відшарувалися бетон. Вологі стіни в підвальному приміщенні, наприклад, говорять про відсутність або руйнуванні фундаменттной гідроізоляції або неправильному плануванні. Велику увагу потрібно виділити теплової ізоляції і внутрішньому вентилюванню в стінках.

2.Стени всередині — слабка звукова ізоляція, порушена протипожежна безпека (матеріали для обробки легко спалахують або не оброблені антипіренами), сиплеться штукатурка завдяки вогкості або неякісного нанесення.
3.Двері і вікна — в 99% випадків вікна в будинках старої споруди потрібно міняти. Увага своє зверніть на підвіконня (надійність, цілісність покриття), ізоляцію металевих рам для вікон (на них може з’являтися конденсат). На дверях, в основному, страждає фурнітура та замки, іноді під час усадки фундаменту вони можуть перекошуватися, відшаровується ущільнювач. Якщо в будинку із вхідними металевими дверима немає холодного тамбура, на внутрішній її стороні буде з’являтися конденсат.
4.Криша — в 90-х роках була надзвичайно затребуваність черепиця, яку укладали, прямо скажемо, як попало. Потрібно приділити увагу конструкції крокв — НЕ перекошена вона, чи не підгнили чи балки. Пиріг покрівлі повинен бути цілим і включати гідро-, паро- і теплоізоляцію. Якщо є димові труби і надбудови на даху, вони зобов’язані бути не пошкоджені. Перегляньте жолоби для водостоку і необхідно перевірити надійність їх кріплень.

5.Перекритія між поверхами — в результаті неправильних розрахунків балки перекриттів прогинаються або тріскаються. Якщо між стіною з цегли та дерев’яної балкою немає гідроізоляції, її знадобиться міняти. У приміщеннях підвалів все частіше виявляються занадто короткі балки зі сталі або перекриття з бетону
6.Поли — настил з дерева стерся, між дошками широкі зазори, мостини паркету скриплять, дірки і тріщини в перекриттях з моноліту, стертий або пропалений лінолеум, нетривке покриття з деревинно-стружкової плити.
7.Лестніци — фактично всі сходи з натурального дерева в будинках старої споруди потребують капремонту або заміни зіпсувалися елементів. Все частіше порушуються вимоги пожежної безпеки — між балясинами занадто малу відстань.
8.Сантехніка — пошкоджені або засмічені труби, невірне комунікаційне розташування, через що відбуваються часті засмічення, неможливість установки накопичувального електричного водонагрівача або газової колонки для підігріву води. Практично в будь-яких ситуаціях сантехнічну меблі в будинках старої споруди рекомендується міняти.

9.Отопленіе — стара розсипається піч (в будинках з дерева), розмір перехідника не підійде для підключення до централізованої системи газопостачання, занадто широкі димові труби (швидко збирають сажа), відсутність регуляторів опалення, непридатні радіатори (дуже часто чавунні).
10.Електрічество — непридатна електрична проводка, мала напруга (вистачить лише щоб увімкнути освітлення в кімнаті і телевізор, проте недостатньо для роботи сучасних приладів для домашнього застосування), старі запобіжники.
Більшість з перерахованих вище проблем прибираються самі собою при проведенні ремонту, наприклад, непридатне стінні покриття буде демонтовано, якщо ви соберіраетесь посилювати теплову ізоляцію. Замінити вимикачі і розетки теж не буде важко, замінити застарілу сантехнічну меблі можна в досить короткі терміни. А ось якщо мова йде про поламаною покрівлі або розколених фундаменті, вирішити дані питання буде проблематично і дорого.

планування ремонту

Починати капремонт будинку старої споруди потрібно з детального планування. Коли ви оглянули житло і записали всі серйозні вади, приступаємо до реалізації проекту, поки що — на паперовому аркуші.

Для чого необхідний план:
1.Ви будете знати, що і в якій черговості робити.
2. Ви зможете заздалегідь побачити, як буде виглядати будинок, і зіставляти справжній результат з віртуальним.
3. Ви зможете проссчітать точна кількість важливих будівельних матеріалів.
Якщо ви задумали знесення або перенесення стін (перегородок), санітарно-технічного обладнання, газових або радіаторів опалення, заміну електричні плити на газову, аналогічні дії вимагають документального дозволу. Для цього необхідно звернутися в відповідні організації по району. Щоб підкоригувати техпаспорт будинку, необхідно пред’явити письмову заяву та набір документів, також детальний опис робіт які належить виконати. Щоб дізнатися, чи потрібно отримувати дозвіл на ремонт чогось в будинку, загляньте в паспорт технічного засобу — всі наявні в плані конструкції можна ремонтувати. Однак для прилаштовування додаткової площі, наприклад, кухні на літо, необхідний дозвіл. В іншому випадку прибудову можуть порахувати незаконної і знести.

ремонт всередині

Сучасний життєвий ритм людей змушує регулярно працювати або час проводити в дорозі, але навіть дуже зайнята на світі людина проводить вдома третину власного життя, що і говорити про домогосподарок, дітей або пенсіонерів. Завдяки цьому дуже і дуже важливо створити відповідну атмосферу всередині, причому ми говоримо не тільки про красиве оздоблення, але про тепло, освітленні вентиляції та інших дуже важливих моментах. Від цього може залежати фізичне і психологічне здоров’я мешканців.

природне освітлення

Природне освітлення має бути присутнім обов’язково, і чим більше — тим краще. За нормативами вікна повинні займати 10% площі будинку. Уявіть, скільки незручності буде відчувати людина, Перебуваючи в регулярно затіненій кімнаті — він буде псувати зір, в цьому приміщенні неможливо ростити домашні рослини, провітрювати і повністю прибиратися. Більш того, відсутність або мінус вікон призводить до зайвих витрат електричної енергії, а сьогодні на електриці економлять навіть найзаможніші власники будинку.
Цікаво: раніше в будинках з дерева робили невеликі вікна і маленькі вхідні отвори, щоб максимально зменшити втрати тепла. Тоді застосовували традиційні скла, які досить погано захищали від холоду.

Але просто так прорубати в стіні пляжне вікно, на превеликий жаль, ніхто не дозволить. Для перенесення, збільшення або заміни вікон враховані відповідні нормативи, з якими можна ознайомитися в документі «Природне освітлення житлових і будівель громадського значення». Потрібно звернути увагу, що для будь-якого регіону Росії враховані власні норми, оскільки показник природної освітленості всюди різний.
Ступінь освітленості житла залежить не лише від розмірів вікна, але і від того, яке скло туди вставлено. Відомо, що силікатне скло або склопакет не пропускає УФ-випромінювання, завдяки цьому зробити солярій або шикарну оранжерею не вдасться. Щоб це зробити застосовують кварцові скла, проте вони стоять зовсім не дешево, завдяки цьому їх набувають для конкретних потреб.

Як правильно розташовувати вікна в будинку:
1.Окна в кухні і спальні повинні виходити на південний схід, щоб вранці там було натуральне яскраве освітлення, а ввечері захід не засліплювати.
2.Окна вітальні краще розмістити на захід, щоб можна було захоплюватися заходом і не включати світло під час вечірнього відпочинку довше.
3.Окна нежитлових приміщень повинні бути спрямовані на північ, оскільки в більшості випадків там знаходяться інструменти, техніка, продукти і матеріали, які не потребують надмірному природному освітленні.
4. Якщо в кімнаті знаходиться кілька вікон з найрізноманітніших сторонам, то великі повинні бути спрямовані на південь, а малі — на північ.
5.Окна, що виходять на захід і південь, слід затінювати по справжньому за допомогою конструктивних елементів будівлі (балконів або виступає покрівлі), що ростуть неподалік дерев, за допомогою віконниць або маркізів.

Утеплювальні роботи вдома

Зручний мікроклімат в приміщенні залежить від температури і повітряної вологості. Такі фактори, зі свого боку, забезпечуються правильної тепло- і пароізоляцією, а ще вентилюванням простору.

Температура в будинку складається з 2-ух складових — температури навколишнього середовища і поверхонь (підлоги, стелі і стін). Комфортна температура повітря становить + 20С, поверхонь — близько 17С. При цьому потрібно брати до уваги індивідуальні особливості мешканців. Так, для людей у ​​віці житло необхідно робити більш теплим, завдяки цьому досконало рекомендується встановити регулятор опалення для всіх приміщень, щоб кожен зміг налаштувати ідеальну для себе температуру.
У будинках старого типу, в основному, незадовільна теплова ізоляція стін, або ж вона відсутня зовсім, завдяки цьому може з’являтися різниця між температурою всередині і зовні будівлі. В результаті з’являється конденсат, збільшується вологість, і мешканці відчувають себе не комфортно завдяки постійній задухи. Якщо розібрати стінку неможливо, рекомендується зробити стінну теплоізоляцію зсередини або зовні.

Система вентиляції в будинку

Порушення природного обміну повітря в середині приміщення призводить не тільки до псування конструкції стін, стелі та підлоги, але також викликає хвороби шляхів дихання. Раніше нечасто коли дбали про створення вентиляції в стінках і покрівлі, і причиною тому дуже часто була не стільки недбалість робітників, скільки відсутність правильно розроблених проектів. Тоді ще не були винайдені ті способи вентилювання фасадів, фундаментів і покрівлі, які застосовуються в нинішньому будівництві.
Велику увагу потрібно виділити вентилюванню приміщень з великою повітряної вологістю — підвальних приміщень, кухні, туалету. Якщо в висотних будинках застосовується витяжна система вентиляції, що працює за рахунок зміни тиску теплого і холодного повітря, однак для приватних будинків даний спосіб неприйнятний. У будинку на 2-3 поверхи тиск повітря занадто слабке, завдяки цьому обмін повітря повинен виконуватися через стіни. Для цього їх необхідно утеплити «дихаючими» матеріалами і укласти пароізоляцію. До них відносять спінений пластик (звичайний і екструзійний), мінеральні плити, пінофлекс і т.д.
Додаткове вентилювання має виконуватися через кватирки і вікна, проте в зимовий час даний спосіб буде доставляти незручності. Завдяки цьому в котеджному будівництві припускають витяжну систему вентиляції, що працює на вентиляторах — вони забирають «відпрацьований» повітря і виводять його назовні, поставляючи взамін свіжий вуличне повітря. На ілюстрації нижче показаний робочий принцип традиційної вентиляції витяжної:

З метою поліпшення мікроклімату в приміщенні найкраще застосовувати справжні будматеріали — глину, дерево, цеглу, знамениті, штукатурну суміш на основі гіпсу і т.д. Вони які здатні поглинати вологу і смердючі запахи.

Електрика в будинку

Електричне постачання будинків старої споруди майже завжди не радує. Якщо колишні мешканці не потурбувалися про вдосконалення системи, то дана робота ляже на ваші плечі. Основні труднощі в подібних варіантах полягає не в старих розетках і згнилі проводці, а в недостатній потужності. Раніше люди споживали менше електричної енергії, оскільки не було такого розмаїття електричних приладів. З розважальних заходів був хіба що телевізор, та радіо, тепер же є комп’ютери, ігрові приставки, музичні центри тощо.
Якщо Ви запланували укладання підлоги з підігрівом, потрібно, щоб функція телевізор, щоб включити пральну, або хизуватися працездатністю дорогої техніки, доведеться звертатися в енергопостачальну організацію по району і просити зробити більше квоту вашого будинку. На превеликий жаль, для багатьох будинків старої споруди це просто неможливо зробити, завдяки цьому єдиним правильним рішенням стане установка своєї підстанції. Захід це дуже витратна, але виправдається в перші ж багато років і потім дасть можливість економити кошти і повністю контролювати енергозабезпечення.

Якщо ж з потужністю все нормально, і вам необхідно тільки замінити проводку, слід скласти детальну схему вже наявної системи. Вона необхідна не тільки для скоординованої і швидкої заміни, а й для майбутнього ремонту в будинку. Так, якщо ви забажаєте перенести проріз для дверей або знести стінку, в якій будуть дроти, то можете вимкнути весь будинок. У будинках старої споруди здебільшого відкрита електрична проводка (дроти розміщені зовні стіни, проходять в кутах під поверхнею стелі або у статі), завдяки цьому скласти її схему дуже легко. Якщо ж проводка закритого типу, краще викликати фахівця.

Корисно: при створенні схеми майбутньої електричної проводки вказуйте не тільки розташування розеток, але також і потужність приладів, які ви запланували до них приєднувати. Буде не зайвим зробити невеликий запас розеток на випадок, якщо в перспективі ви соберіраетесь ставити додаткову техніку.

домашнє опалення

Найчастішою проблемою будинків старої споруди вважається високий енергетичний витрата на опалення приміщень. Перш за все, це пов’язано з недостатньою утепленням стін, стелі та підлоги, а ще застарілою системою обігріву. Для скорочення витрат крім теплової ізоляції необхідно потурбуватися про заміну старих радіаторів (в більшості випадків чавунних). Велику увагу потрібно приділити теплової ізоляції покрівлі, оскільки значна частина тепла йде власне через неї.
Хороший рада: якщо пофарбувати батареї в чорний колір, а між ними і стіною провести матеріал із застосуванням фольги відбиває стороною назовні, тоді в будинку буде набагато тепліше. Чорний колір допоможе швидкому процесу нагріву радіатора, а фольга буде відображати тепло в кімнату, в той час як до цього часу воно йшло через стінку.

Дуже і дуже важливо правильно підібрати обладнання для опалення для будинку. Так, сучасні твердопаливні котли можуть в автоматизованому режимі підтримувати необхідну температуру на виході з котла, до них можна приєднувати ємнісний акумулятор тепла, що накопичує надлишок тепла вдень і віддає його вночі. Це досить комфортно, якщо вдень практично всі мешканці відсутні, і грітися просто нікому.
Твердопаливні піролізні котли зараз набувають дуже велику популярність. Їх ККД досягає 90%, оскільки горить не тільки деревина, а й деревний газ. Вони надають невелику кількість золи, не роблять сажу і значно економлять пальне.
Газогенераторні котли на твердому паливі підійдуть для будинків з магістральним газопостачанням, електричні же краще застосовувати як підстрахуватися варіант на випадок, якщо ключовий котел зламається. Вони споживають досить багато електричної енергії і невигідні в плані фінансів. Але навіть дуже хороший котел не дасть можливість позбутися повністю від втрат тепла, особливо якщо мова йде про будинок старої споруди.

Є кілька варіантів, які зможуть допомогти звести втрати тепла до мінімуму:
-Не забувайте замінювати або ущільните вікна і двері;
-між дверима і підлогою встановіть прокладки для ущільнення і пороги (якщо їх немає);
-якщо у вікнах встановлено лише одне скло, поставте друге або робіть його другий рамою;
-повісьте важкі щільні гардини в спальній кімнаті, вітальні та дитячої, але так, щоб вони не закривали батареї;
-утеплите холодну підлогу в приміщенні над приміщенням підвалу за допомогою повстяного або підкладки на основі пробки, товстого килима, лінолеуму, утеплювальних плит. Для посилення ефекту утеплити можна і підвальний стелю;
-зовнішню поверхню котла опалення обкласти невоспламеняющейся ізоляцією. Визначити, що опалювальна установка втрачає масу корисної енергії можна по надмірно теплого повітря в котельні установки;
-в тих місцях, де магістраль теплопроводу йде через холодні приміщення, відокремлюйте її мінватою або пеноматеріалов;
-в теплу пору року берегти електричну енергію зможуть допомогти сонячні колектори для нагрівання води.

Як правильно підібрати будинок. На що дивитися при придбанні будинку

ремонт в старому дерев’яному колод будинку власними руками

Я будівельник зі стажем! Але такого РЕМОНТУ СТАРОГО БУДИНКУ своїми руками не бачив жодного разу!

ремонт в старому дерев’яному колод будинку своїми руками