Теплиці з полікарбонату

Теплиці з полікарбонату

Вирощування овочів та інших культур сільського господарства у захищеному ґрунті для власних потреб та для реалізації обіцяє значні вигоди. Найкращі експлуатаційні та технічні характеристики показують теплиці з каркасом з металу, покриті листами з полікарбонату. Є дуже багато оригінальних конструкцій різних форм та розмірів промислового та свого виготовлення.Якщо вам потрібна хороша теплиця, але ви не знаєте як підібрати полікарбонатну теплицю, то для вирішення цього складного завдання вам допоможе наш детальний матеріал.

Що таке полікарбонат

Полікарбонат штучний полімерний матеріал з вугільної кислоти та двоатомних спиртів, він відноситься до групи термопластів. Перше з’єднання полікарбонату винайшов Герман Шнелл у далекому 1953 році. Він працював спеціалістом у лабораторії однієї відомої фармацевтичної компанії. Власне завдяки цьому вченому світ отримав пластикові баночки для лікарських засобів і блістери для таблеток, що просвічуються.

У тому ж році перше з’єднання полімерного матеріалу отримало патент та назву «Макролон». Він був у 200 разів міцніший за скло, не пропускав вологу і майже не змінювався під впливом як невисоких, так і великих температур.

Пізніше полімерний матеріал знайшов використання у виробництві лінз для окулярів, деталей для комп’ютерів, компакт-дисків, LED-ламп та фар для автомобілів. Матеріал активно застосовується при створенні захисного екіпірування для хокеїстів, мотоциклістів, а також використовується для виробництва будівельних касок. Буває різноманітних кольорів.

Теплиці з полікарбонату

Обираємо структурний полікарбонат

Щоб впоратися з подібними навантаженнями снега, покриття має бути міцним. Продукція виробників з Китаю, що зустрічається у продажу, завтовшки 3,5 мм для теплиць не годиться, зиму вона не переживе. Збільшення товщини покриття також не завжди дає бажану міцність. Так, структурний полікарбонат товщиною 4 мм та щільністю 0,7 кг/кв. м вважається дуже легким застосовувати його в теплиці, що не опалюється, не варто. Для цієї мети підходить матеріал товщиною 4 мм та щільністю не менше 0,8 кг/кв. м. Саме покриття високої якості для теплиць, що не обігріваються, вийде з полікарбонату товщиною від 6 мм, але воно набагато зробить більше вартість конструкції. Будиночок, що обігрівається, попросить для обшивання ще дуже товстого листа від 10 мм. Незважаючи на достаток у продажу кольорових листів полікарбонату, не забувайте, що теплиці вкривають лише прозорими матеріалами.

У власників дачі полікарбонат асоціюється із щільними листами прозорого полікарбонату, який продається намотаним на великі бобіни.

Різноманітність версій теплиць дає можливість підібрати доступний та прийнятний варіант. Найпопулярніші види у собі поєднують хорошу ціну та високу якість. Яка форма теплиці краща?

Існують такі версії:

Теплиці з полікарбонату
 • Стрільчаста арка. Парник має дуже велику площу, але відносно низька стеля. Установкою такої оранжереї зазвичай займаються майстри.
 • З вертикальними поверхнями стін. Відома версія теплиць. Конструкція зручна і дає можливість використовувати додаткові полиці. Для цих парників характерні щипцеві дахи. Ширина та висота будови визначає зручність її використання. Нестача ймовірних тепловтрат з боку півночі.
 • Стіни похилі. Парник у собі поєднує характеристики двох попередніх оранжерів. Він дуже зручний, якщо простір не захаращувати додатковими стелажами та поличками.
 • Арковий тип. Надійна конструкція легко встановлюється та застосовується.
 • Дах мансардний. Зручний парник із високим дахом. У ньому зручно розміщувати додаткові пристрої для вирощування рослин.

Оскільки полікарбонатну теплицю вибрати? Рекомендації городники дають такі:

Теплиці з полікарбонату
 • Перед покупкою та встановленням теплиці складіть рейтинг серед тих варіантів, які вам сподобалися найбільше.
 • Беріть до уваги ціну парника та варіант його встановлення. Деякі споруди може змонтувати лише фахівець.

Довговічність

Довговічність цей час, який зможе простояти Ваша теплиця і бути в «робітником» стані. Цей час дуже залежить від захисту металу від корозійної руйнації.
Щоб захистити метал від корозійного руйнування його можна пофарбувати різними фарбами, ґрунтувальними сумішами, але найбільш надійний спосіб це покриття цинком. Немає сенсу розглядати теплиці фарбовані або покриті сумішшю, це не важливо і потрібно відразу перейти до оцинкованої сталі. Цинкування покриття металу цинковим шаром для захисту від іржі. А якщо вам потрібна готова теплиця, переходьте на сайт https://www.modernpl.com.ua/cat/teplytsi/

Труби для теплиць роблять з оцинкованих з обох боків листів. Тому будь-яка оцинкована труба має захисне покриття з цинку як на поверхні із зовнішнього боку, так і на внутрішній. Це не додаткова опція та не перевага, це стандарт. Відмінність буває лише у кількості цього цинку. У дачних теплицях застосовують труби із вмістом цинку від 80 до 180 грамів на квадратний метр. У промислових теплицях застосовують труби із вмістом цинку 275 грам на квадратний метр. Від чисельності цинку залежить ціна труб і ця різниця дуже відчутна.

Візуально відрізнити та визначити кількість цинку не можливо, слід просто дивитися на виробника та його історію. Дивитись рекомендації та відгуки.

Дуже часто, в гонитві за дешевою теплицею, більшість виробників економлять і роблять теплиці з труб із тонким цинковим шаром, адже подібні труби коштують набагато дешевше. Їм не має значення, що тонкий шар цинку може пошкодитися під час обробки заготовок. А через короткий час тепличний каркас у пошкоджених місцях почне іржавіти. Важливіше отримати вигоду, і зараз, а що буде наступного дня, їх не турбує. Тому остерігайтеся маловідомих виробників та менеджерів одноднівок.

Переваги теплиці з полікарбонату

Неважливо, якої форми і розміру зроблена теплиця з ніздрюватого полікарбонату, якщо порівнювати з іншими конструкціями і різними матеріалами покриття, вона має такі плюси:

 • Великий рівень міцності та можливість витримувати великі навантаження у вигляді опадів;
 • Майже не піддається впливу прямих сонячних променів, тому рослини, що вирощуються, не особливо піддаються опроміненню ультрафіолетовим випромінюванням;
 • Великий теплоізоляційний рівень, оскільки полікарбонат складається з двох шарів;
 • Чудово витримує температурні стрибки;
 • Легко піддається обробці;
 • Теплиця з полікарбонату розсіює сонце, тому рослини, що вирощуються, не згорять, при великій температурі;
 • Достатньо бюджетна вартість;
 • Довговічність у застосуванні;
 • Матеріал дуже легкий за вагою.

barus76rusvol