Стилі інтер’єру в дизайні

Стилі інтер’єру в дизайні

Уявіть: бажаний момент ви переїжджаєте або вирішуєте «оновити» старий інтер’єр, але замість радості раптом відчуваєте сумніви: «Ось наважуся на зміни, витрачу купу часу та фінансів, а врешті-решт розчаруюся, все навколо тільки заважатиметься і нервуватиме», «Ніяк не зрозумію: мені правда подобається такий стиль, або він просто чудово виглядає у популярному журналі/квартирі друзів?». Такі ж думки часто підштовхують нас діяти за старою схемою, підбирати знайоме та звичайне. Або до останнього розраховувати, що питання вирішаться якось самі собою, по ходу справи. Зрештою штори не підійдуть до дивана, а диван до кота.

Щоб такого не трапилося, підготували маленьку інструкцію. Вона допоможе відповісти на питання, що цікавлять, і знайти той самий інтер’єрний стиль, в якому вам буде максимально добре і комфортно.

Як кажуть — краще 1 раз побачити, ніж сто разів почути.Затишок у власній оселі можуть створити тільки ви, а не маститі дизайнери інтер’єру. Останні здатні наштовхнути вас на думки, надихнути.

Як же здійснити інтер’єр власного будинку, зберігши затишок та оригінальність? Скористайтеся кількома порадами:

Стилі інтер'єру в дизайні
 • збирайте фото, що сподобалися, в папку на комп’ютері, вирізайте їх з журналів. Прийде момент початку ремонту і всі заготовки вам доведеться переглянути, визначитися з нюансами та акцентами
 • якщо є можливість частіше, будьте в гостях. Зрозуміло, копіювати чиє рішення вам навряд чи захочеться, але перенести ідею, що запам’ятався момент в інтер’єрі — цілком
 • фантазуйте та змішуйте стилі та напрямки без прив’язки до ціни. Дуже неймовірні столи, дивани, кухні, стільці можна здійснити під будь-який бюджет
 • закрийте очі і подумайте — з чим саме для вас асоціюється затишок. Спробуйте згадати дитинство, юнацькі та студентські роки, історії з власного минулого, подорожі та прогулянки під місяцем. Відчуйте настрій, яким ви хотіли б заповнити власний будинок. Можливо, в пам’яті спливуть предмети, що навіюють радість та спокій. Наприклад, гітара з підписом дідуся на згадку, картина із зображенням вулиць Парижа, де ви в ранньому віці мріяли побувати
 • зробіть акцент на власному хобі. Це стане родзинкою та найбільш відвідуваним місцем вашого будинку. Наприклад, стіна зі спортивними нагородами, колекцією міні картин на тарілочках з найрізноманітніших країн, диван з подушками, виготовленими власноруч нададуть вашому будинку особливий шарм
 • прорахуйте домашній простір, погуляйтеся в ньому, придумайте історію людини, яка мешкає тут
 • подивіться дуже уважно на власний гардероб. Якщо ви яскрава творча особистість, то навіщо вам інтер’єр у відтінках бігу. Адже ви через домашній простір демонструєте себе, власну сутність
 • подумайте про меблі, її кількість в будинку, функціональність

Сучасний інтер’єр у квартирі

Для початку давайте визначатимемося, чи є різниця між тезами «сучасний інтер’єр» та «модерністський стиль». Є. Сучасний інтер’єр це сукупність сучасних сьогодні уявлень про стиль. Модерністський стиль один із напрямків сучасного інтер’єру. Отже, які вимоги висуває до житла наш неспокійний час?

 • Комфорт. Це означає, що всі проживаючі повинні мати робочі умови та відпочинку.
 • Функціональність всі предмети, що знаходяться в будинку, чи це меблі або техніка повинні бути підходять під потреби людини. Він не повинен витрачати багато зусиль, щоб готувати їжу, навести чистоту, випрати білизну.
 • Єдність і гармонія простору якщо це приватний будинок, його інтер’єр повинен підходити екстер’єру і навколишньому простору. Якщо це житлова площа, всі житлові приміщення повинні звучати як єдиний ансамбль.
 • Грамотне оздоблення та вирішення кольорів матеріали для оздоблення повинні допомагати створенню комфортабельного мікроклімату та підходити вашому характеру.
 • Простота і практичність правильно організований інтер’єр не застаріє через пару років і не попросить капітальної ситуації. Це означає, що базова основа повинна залишатися актуальною на тривалі роки, наймодніші напрямки допустимі лише в деталях, які легко поміняти.

Сучасний інтер’єр це практичність, функціональність, комфорт та здорове середовище. А тепер подивимося, як виглядають стилі інтер’єру в сьогоднішньому прочитанні.

Стилі інтер'єру в дизайні

Інтер’єрні стилі для житлової площі

Мінімалізм

Мінімалізм прийшов на зміну модерну. Він спрямований на простоту, надійність та комфорт. Важливі ознаки інтер’єрного стилю:

 • застосування справжньої сировини;
 • геометричні форми;
 • закриті технології зберігання;
 • функціональність предметів;
 • мінімум декору;
 • достаток світла.

Мінімалізм має на увазі відмову від важких конструкцій. В інтер’єрі меблі займають близько 20% приміщення. Щоб не захаращувати простір, вибирають на користь меблів доладного типу і трансформерів. Переважно застосовують коричневий, бежевий, світло-сірий і білий відтінки.

Античний стиль: заздрість богів

Стародавня Еллада та Імперія Риму це культ краси, масштаб та могутність. Тому житло в античному стилі виглядає парадно і велично. Подібному інтер’єру потрібен простір, адже важливе завдання створити всередині атріум, а це означає, що навряд чи можна обійтися без колонад і склепіння. Доричні, іонічні, коринфські колони (а якщо бути точним, їхня імітація) можуть окантовувати двері, дзеркала, височіти поряд з ліжком. Стіни античного будинку прикрашають барельєфами, влаштовують ніші, у яких виставляють вази чи скульптури.

Поверхні штукатурять або фарбою насиченого відтінку синього, зеленого та золотого в комбінуванні з білим; у передпокої, ванній та на кухні застосовують плитку «під мармур». Ідеальна стеля у вигляді купола, розписної, оформлена ліпниною; підлога гладка, полірована. Також мі вам рекомендуемо подивитись дуже инфораційний сайт про интерьер.

Меблі в будинку стилю антик дерев’яні: трапецієподібні столи, стільці на відмітних вигнутих ніжках, лавки, лежанки, тумбочки, скриньки з мозаїчними вставками. Світло розсіяне (доцільні лампи у вигляді смолоскипів), вікна прикрашають римськими жалюзі, деталі різна антична символіка: амфори, статуетки грифонів та сфінксів, фігурки міфічних героїв.

Пейзажний стиль

Хто з нас не знає знамениту історію про Шерлока Холмса? Про цього видатного персонажа знято чимало серіалів і фільмів безліччю серій, у кожному з них є одна особливість. Створити точно аналогічну атмосферу у власному будинку може будь-хто. Підійде Пейзажний стиль як для інтер’єру малогабаритної квартири, так і для вільного будинку на два поверхи. Тільки одна вимога дотриматися всіх ключових принципів напрямку, а їх небагато:

 • Домогосподарність;
 • Консерватизм;
 • Розкіш.

Вагомою особливістю стилю вважається його багаторічне становлення. Походження цієї витонченої обстановки необхідно виділити старовинним килимами, злегка потертими меблями.

Якщо в аристократичному стилі оформляється будинок за містом, заміський будинок, то необхідно подумати про створення такого характерного англійського будинку приміщення, як хол. Обов’язково необхідно розрахувати виходи для каміна. Можна поставити справжній, або придбати штучний у спеціальному магазині. Ще одним важливим аксесуаром інтер’єру вважається бібліотека. Вона може бути маленька, проте не поскупіться на установці кількох полиць для книг, стильних плательних шаф.

Ця течія приваблює застосування справжніх матеріалів, через що віддавайте свою перевагу натуральному каменю, дереву. Властивий інтер’єру паркет можна замінити на плитку «під дерево». Можна вдатися до застосування шпалер на поверхні стін, фарби, панелей. До ідеальних кольорів відносяться молочний, палевий, шафрановий колір, досить витончено виглядає неяскрава смужка.

Скандинавський стиль

Моя суб’єктивна думка – найкращий, найбільш актуальний, безпроблемний, безризиковий та жирний за співвідношенням краса/функціональність інтер’єрний стиль.

Стилі інтер'єру в дизайні

Скандинавський стиль схожий на мінімалізм, однак має велику варіативність за кольорами та матеріалами. Основа стилю — білий колір, простота, світле дерево, ненасичені (брудні) акцентні кольори. Хоча він відноситься до сучасних напрямків, деякі предмети можуть бути в ретростилістиці.

На відміну від мінімалізму, допускає дуже багато дешевих аксесуарів з історією та багато текстилю. Багатьом людям здається найбільш затишним дизайнерським стилем.

Стилі інтер'єру в дизайні
 1. Скандинавський інтер’єрний стиль.
 2. Ванна кімната у скандинавському стилі.
 3. Кухня у скандинавському стилі.
 4. Кухня на кшталт неокласика — не обманюйтесь назвою, за ідеологією ближче до модерністських стилів. З класики тільки фрезерування фасадів та інші речі, що не збільшують бюджет і не погіршують функціональність.

barus76rusvol