Що таке тепловий насос

Що таке тепловий насос

Перед будівництвом свого житла господарям доводиться зважувати багато речей. Одним з досить значних питань, що постають перед ними, стає вибір системи обігріву приміщень і спосіб отримання гарячого водозабезпечення. Так як електрична енергія регулярно піднімається в ціні, господарям доводиться розглядати і вивчати потенційні Альтернативні джерела. Наприклад, сонячні колектори або теплові насоси (ТН). Не звертаючи уваги на те, що обладнання не назвеш, у нас воно порівняно недавно з’явилося, тому його пристрій незнайоме, незвично, незрозуміло. Тому з’ясувати те, що таке теплові насоси, оцінити серйозність недоліків і їх безперечні переваги, потрібно.

Надійність і безпека

Основний робочий елемент в тепловому насосі-компресор. Такий же, як у вашому холодильнику на кухні, тільки набагато більшої потужності. Тому завдяки простій і зручній конструкції теплового насоса він здатна працювати безперебійно більше 25 років і більше. Ні газові, ні твердопаливні, ні електробойлери не мають такого службового терміну.

Крім того всі процеси в холодильному контурі відбуваються в закритому просторі. В роботі теплового насоса виключений антропогенний або зовнішній фактор. Немає процесів горіння, нічому загорятися або диміти.Gorenje.

Теплові насоси повністю екологічні для мешканців будинку і для самого зовнішнього середовища. Робота опалювальної системи або охолодження із застосуванням теплового насоса виключає викид будь-яких небезпечних речовин, як це відбувається в ході роботи газових, або котлів на твердопаливних елементах.

Плюси теплового насоса

Зрозуміло, теплові насоси стають дуже і дуже популярними, і це пов’язують з великим рядом позитивних якостей застосування подібних агрегатів.

Велика енергетична ефективність

Напевно, важливою перевагою теплового насоса вважається його енергетична ефективність. З витрачених 1 кіловата електричної енергії виходить 5 кВт теплової енергії. Такими показниками не може похвалитися більше жодна система опалення. Якщо застосовувати тепловий насос, то щомісячні витрати на оплату послуг ЖКГ значно зменшуються. При цьому дуже важливо розуміти, що газ, електрика і навіть тверде паливо регулярно дорожчають, а застосовувана ТН теплова енергія залишається безкоштовною, так як вона береться із зовнішнього середовища.

В Україні термін окупності теплового насоса становить 8-10 років, проте багато що залежить від площі будинку, підібраного типу теплового насоса, правильності підключення обладнання та інших факторів. Тому, якщо ви бажаете придбати теплові насоси для опалення будинку ціна, рекомендуемо подивитись на асортимент магазину teplo-holod.co.ua.

Багатофункціональність і функціональність

Якщо розглядати всі плюси і мінуси теплових насосів, то їх важливою перевагою вважається те, що їх можна застосовувати не тільки для домашнього опалення. Влітку теплові насоси можуть застосовуватися для кондиціонування приміщень. Також за їх допомогою можна цілий рік підігрівати гарячу воду. Таким чином, установкою одного теплового насоса можна відразу вирішити три сучасних для будь-якого власного будинку питання: опалення, кондиціонування і гаряча вода.

Безпека, надійність і великий службовий термін

У ТН не застосовується ніяке паливо, тому обладнання такого роду володіє достатнім ступенем електро — і пожежної безпеки. Якщо робота теплового насоса з якихось причин зупиняється, то це не призводить до замерзання рідин або поломок. Плюс до всього агрегат не виділяє ніяких шкідливих елементів, тому такий варіант опалення вважається на 100% екологічним.

Якщо наприклад ми говоримо про надійність обладнання, то корпус теплового насоса абсолютно герметичний, а зроблений він з міцних і надійних матеріалів. Агрегат не піддається впливу невисоких або великих температур, не побоюється вологи. За рахунок цього ТН можуть поламатися вкрай нечасто, і в багатьох випадках це виконується через їх неправильного підключення або з вини самого користувача. При правильному догляді і обслуговуванні тепловий насос прослужить кілька десятків років.

Види теплових насосів

Справжнім енергетичним джерелом для теплового насоса може бути:

Що таке тепловий насос
 • Тепло землі (тепло грунту).
 • Грунтові води (грунтові, артезіанські, Термальні).
 • Зовнішнє повітря.

Штучні джерела низькопотенційного тепла:

 • Видаляється вентиляційне повітря.
 • Стоки каналізації (каналізаційні води).
 • Промислові скиди.
 • Тепло тех. процесів.
 • Побутові тепловиділення
Що таке тепловий насос

І в залежності від джерел енергії теплові насоси діляться на наступні типи:

Що таке тепловий насос
 • Вода-вода.
 • Вода-повітря.
 • Грунт-вода.
 • Грунт-повітря.
 • Повітря-вода.
 • Повітря-повітря.

barus76rusvol