Що таке арбористика і яке обладнання потрібно придбати?

Що таке арбористика і яке обладнання потрібно придбати?

Арбористика-це пристрасть до догляду за деревами з моменту їх посадки і до кінця. Це також наукова дисципліна, яка швидко розвивається в США і полягає у вирощуванні та вивченні альпінаріїв, чагарників, дерев та інших деревних рослин. Він поступово стає популярним і в нашій країні.

ХТО ТАКИЙ АРБОРИСТ?

Арборист-це людина, яка доглядає за деревами. Робота арбориста полягає в догляді за деревними рослинами, обрізку гілок, їх зміцненні. Всю цю роботу арборист виконує без важкої техніки. Він пересувається по деревах, прикріплюючись до них.

Помилково вважається, що він пересувається за допомогою альпіністських технік. У арбористів є свої спеціальні методи переміщення на висоті, вони називаються арбористическими методами, і для цього вони використовують спеціальне обладнання.

Арбористичне обладнання можна придбати вже зараз в наших польських спеціалізованих арбористичних магазинах. А якщо ви хочете найняти промислового альпініста для зрізання дерев, переходите на сайт http://vysotnik.lviv.ua/arborystika.htm.

ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ АРБОРИСТА

Арбористичне обладнання-це відповідне обладнання для роботи на висоті. Вона включає в себе мотузки, джгути, також є дротик арбориста. Арбористи повинні бути оснащені спеціальними пристосуваннями для спуску мотузок, для кріплення мотузок до дерев або для фіксації себе на різних висотах. Всі ці предмети можна легко придбати в спеціалізованих магазинах.

Арбористика-це область, в якій люди піклуються про окремі дерева, на відміну від лісників, які піклуються про цілі лісові комплекси. Арбористи піклуються про наших зелених легких, вони є лікарями дерев і своїми діями намагаються зробити так, щоб якомога менше дерев було вирубано.

ПРОФЕСІЯ

Арборист також може бути професією, це специфічна професія, призначена для людей, які люблять природу і, перш за все, сильних і в хорошому стані. Займаючись цією роботою, ви зможете поєднати дві пристрасті — Альпінізм і любов до рослин. Крім того, арборист — дуже корисна професія, він рятує дерева і піклується про природу. Це ідеальна професія для людей, які хочуть відчувати себе вільними і нічим не обмеженими.

Початківець арборист

Я не буду пояснювати, хто такий "арборист", оскільки ви і так це знаєте напевно. Я постараюся розповісти про те, з чого почати, коли Вам прийде в голову думка зайнятися цим професійно

Це все? Чи можна цим заробляти на життя і підходжу я для цього?

Звичайно, більшість людей задають собі такі питання, перш ніж почати свою пригоду з садівництвом — адже кожна людина хотіла б займатися в житті тим, що йому подобається, і мати можливість гідно жити від цього. Давайте спробуємо об'єктивно оцінити, чи підходимо ми для цього. Слід підкреслити, що попереднього досвіду в скелелазінні або відсутності страху висоти недостатньо.

Перший крок

На початковому етапі найбільш важливо отримати необхідні теоретичні знання в цій галузі, особливо якщо у кого-то немає відповідної освіти в цьому напрямку. Наступний крок-курс зі скелелазіння на деревах, де ми отримуємо необхідні знання і практику. Такі тренінги проводять різні школи на території нашої країни (зрозуміло, і за кордоном), і ми повинні вирішити, яка з них нам підійде. Більшість, звичайно, переконають навчальні центри, розташовані найближче до будинку, але варто добре подумати і, розібравшись в темі, вибрати найнадійніше місце.

В ході курсу ми повинні отримати знання про те, як безпечно пересуватися по дереву, використовуючи мотузкові техніки, а також вивчити основи правильного догляду за деревами. Після такої практики ми будемо більш-менш знати, чи підходимо ми для цієї професії і чи хочемо ми нею займатися. Компетентні викладачі повинні направляти нас в цьому питанні і оцінювати наші можливості.

Що далі, коли ми вирішимо стати арбористом? Маючи відповідну підготовку, ми повинні спочатку вивчити ринок праці з точки зору нашої майбутньої роботи, а потім придбати професійне обладнання, необхідне для старту. Тут можуть допомогти гранти від різних відомств, адже це недешеві пристрої, особливо якщо ми ставимося до справи серйозно і маємо намір надавати послуги на найвищому рівні. Тип і кількість необхідного обладнання буде визначатися наданими послугами, а у виборі допоможуть інструктори, навчальні нас або відповідні галузеві магазини. У наступних статтях я постараюся ближче розкрити цю тему. 

Безпека

Обов'язковим елементом працівника є каска, яку, на жаль, в нашій дійсності багато хто недооцінює. Більш дешеві шоломи, звичайно, виконають свою захисну функцію, але вони не будуть такими зручними, як шоломи середнього або вищого цінового діапазону, особливо при використанні протягом усього дня. Тому ми повинні звернути увагу на зручність шолома і спосіб його регулювання. Особисто я віддаю перевагу ті, у яких ручка знаходиться ззаду; це швидко і дуже зручно, дозволяє регулювати шолом однією рукою в будь-який час. Я рекомендую продукцію італійської компанії KASK. Їх продукція дуже зручна і дозволяє встановити захисні навушники або лицьовий щиток, а ціна відносно прийнятна. Коли мова йде про одяг, перш за все, вона не повинна обмежувати ваші рухи. Спочатку це не обов'язково повинна бути одяг високого класу. Однак важливо пам'ятати, що при роботі з бензопилою необхідно використовувати одяг з протиковзкою накладкою.

Джгут

Це ключовий елемент роботи на деревах з канатним доступом, без якого ми не можемо обійтися і який має величезний вплив на комфорт і безпеку нашої роботи. Перед покупкою варто приміряти хоча б кілька моделей і по можливості протестувати їх (зазвичай це можливо під час тренування). Говорячи про джгути, я маю на увазі арбористичні джгути, призначені для роботи на деревах, які значно відрізняються від спортивних або промислових. Вони зазвичай дорожчі, але більш ергономічні і в багатьох відношеннях краще, ніж вищезгадані.

Канати і вибір системи

Ми розрізняємо дві основні системи: SRS (SRT) і MRS (DRT). Перш ніж вибрати мотузку, яку ми будемо використовувати для підйому і пересування по дереву, необхідно вирішити, яку систему ми вважаємо за краще. SRS-Stationary Rope System (раніше SRT — Single Rope Technique) — це техніка роботи на одній мотузці, точніше, в новій номенклатурі, робота на одній мотузці, постійно розташованої в одній точці. MRS-Moving Rope System (раніше DRT — Double Rope System) означає роботу на системі рухомої мотузки, ділянка якої проходить через точку кріплення на дереві, наприклад, через камбійний протектор. Один кінець мотузки прикріплений до альпініста, а на іншому кінці встановлений регулятор довжини мотузки, наприклад, SpiderJack, ZigZag або інша система. При підйомі або спуску по канату альпініст запускає рух каната в протекторі, тобто підтягується в співвідношенні 2:1, тим самим витрачаючи менше зусиль. Зазвичай для самого підйому використовується техніка SRS, так як цей метод більш швидкий в установці і більш ефективний, а після досягнення вершини встановлюється камбійний протектор MRS. Проте останнім часом багато альпіністів відмовилися від системи MRS на користь SRS, яку вони використовують як для підйому, так і для пересування в кроні дерева. При виборі техніки роботи з однією фіксованою мотузкою важливо завжди захищати камбій, або використовуючи відповідні протектори, або правильно закріплюючи мотузку для цього методу, щоб вона не забила дерево.

Існує безліч обладнання, яке необхідно арбористу, і його вибір залежить від конкретної роботи, яку він/вона повинен/повинна виконувати. У наступних статтях я постараюся детально розповісти про різні елементи обладнання. Пам'ятайте, що професія арбориста не є безпечною, і ви завжди повинні бути напоготові.

Профессиональный комплект для арбористики с гаффами Buckingham

Оборудование и снаряжение арбориста