На що звертати увагу при виборі квартири?

На що звертати увагу при виборі квартири?

Нестачі шахрайських схем на ринку нерухомості немає, тому, щоб не потрапити в руки аферистів, необхідно врахувати багато нюансів і уважно вивчити документи. Ріелтори і юристи розповіли, як самостійно перевірити вторинну квартиру перед покупкою.

На що звертати увагу при виборі квартири?

Квартири частіше купують, щоб поліпшити житлові умови або з’їхати зі знімного житла

Найчастіша причина покупки квартири, яку називали опитані, — бажання поліпшити житлові умови. Крім того, власне житло купують, щоб з’їхати зі знімного. Батьки купують квартиру, щоб дати можливість дітям жити окремо, а діти — щоб відселитися самим або, навпаки, перевезти батьків ближче. У нерухомість також популярно вкладати гроші-придбати, щоб здати в оренду або продати, коли подорожчає.

На що звертати увагу при виборі квартири?

Що повинно насторожити при покупці?

1. Занадто низька ціна. Так, бувають обставини, в яких власникам простіше зробити знижку і продати швидше, ніж чекати. Наприклад, необхідність придбати інше житло, переїзд за кордон, передбачувані великі витрати, і так далі. Але довіряти тільки словами не варто. Якщо ви бачите, що квартира без видимої причини занадто дешева, це повинно насторожити і спонукати уважніше вивчити обставини передбачуваної угоди.

2. Дивна поведінка продавця. Дуже широке поняття, але якщо говорити в загальному: якщо вас щось насторожує в тому, як продавець спілкується і поводиться, не відмахуйтеся від цих відчуттів. Справа в тому, що угоду з нерухомістю можна визнати недійсною постфактум, якщо власник або його родичі подадуть заяву про те, що він був недієздатним на момент підписання договору. «Недієздатність» — це і хвороба, і наркотична залежність, і навіть важкі життєві обставини, які завадили людині ясно мислити. Нерідко посилаються не вік (і отже, викликану їм неможливість приймати усвідомлені рішення), але тут, на щастя, ви можете і самі помітити можливі майбутні проблеми.

У яких ще випадках нерухомість не варто купувати

Осмотр квартиры перед покупкой

Виключити ризики повністю при покупці нерухомості не можна, але їх можна мінімізувати. На її думку, не варто купувати квартиру, якщо продавець володіє нею менше трьох років; погоджуйтеся на угоди за дорученням. Крім іншого, вона радить остерігатися занадто дешевих квартир, не купувати житло з прописаними в ньому дітьми, людьми похилого віку, інвалідами, а заяви продавця завіряти у нотаріуса і не економити на страховці.

Проблема може виникнути, якщо квартира продається за дорученням. Домовленість вважається дійсною тільки до кінця терміну дії або моменту її скасування. Найчастіше такі документи оформляються від імені недієздатних людей, одиноких пенсіонерів, дітей-сиріт або навіть померлих. Однак в останньому випадку довіреність буде недійсною, навіть якщо термін її дії ще не закінчився.

На що звертати увагу при виборі квартири?

Варто перевірити, чи не були порушені права неповнолітніх, а також осіб, які на момент приватизації відбували покарання, додала вона.

На що потрібно звертати увагу при купівлі квартири?

barus76rusvol