Матраци ортопедичні — які бувають, що врахувати при виборі

Матраци ортопедичні — які бувають, що врахувати при виборі

Щоб забезпечити глибокий здоровий сон та знизити навантаження на хребет у нічний час доби багато людей використовують ортопедичні матраци. Вони підтримують природне положення тіла під час відпочинку, що досягається за рахунок використання як набивний матеріал спеціального ущільнювача. Такі матраци відрізняються більшою пружністю, не деформуються навіть у тих випадках, коли зазнають впливу людей з великою вагою.

Яким людям потрібен ортопедичний матрац

Спати на ортопедичному матраці корисно всім, але деяким категоріям людей робити це рекомендують лікарі. Вивчивши інформацію з теми питання, будь-яка людина може самостійно зрозуміти, чи варто їй використовувати це рішення чи ні.

Ортопедичні матраци з каталогу https://magdek.com.ua/ua/matrasi/ortopedicheskiye-matrasy-kiyev рекомендовані до покупки в таких випадках:

 • виражена сутулість, проблеми з поставою, сколіоз;
 • робота, що передбачає тривале перебування людини в одній позі (наприклад, будь-яка сидяча робота);
 • болі у верхній частині спини, у попереку;
 • викривлення хребта;
 • зайва вага.

Часто чоловіки та жінки, яким вже виповнилося 40 років (а іноді й молодше), починають відчувати біль у районі хребта та шиї. Перехід на ортопедичну модель дозволяє повністю або частково вирішити цю проблему.

Види та характеристики ортопедичних матраців

Матраци ортопедичні - які бувають, що врахувати при виборі

 

З урахуванням особливостей конструкції ортопедичні матраци діляться на дві великі категорії:

 • пружинні;
 • моделі, що не мають пружин.

У виробах застосовуються різні типи ущільнювальних матеріалів. До популярних варіантів відносяться спеціальна піна, латекс, кокосове волокно (койра), струттофайбер. Щоб грамотно купити ортопедичний матрац, необхідно визначити також ступінь жорсткості, яка повинна бути у виробу. Зустрічаються м’які, середні (напівжорсткі) та жорсткі моделі. Перші рекомендовані людям у віці, оскільки вони менше тиснуть на тканини та не створюють перешкод для нормального кровообігу.

У матрацах середньої жорсткості найчастіше використовуються пружинний блок та латексний наповнювач. Це рішення вважатимуться універсальним. Воно підходить практично всім категоріям користувачів. Найбільшу ж користь воно приносить людям, які мають порушення у грудному відділі хребта. Варіант добрий і для підлітків. Ортопедичний матрац середньої жорсткості все ще залишається досить комфортним для відпочинку, при цьому сприяє зміцненню хребта.

Жорсткі моделі рекомендовані людям, які страждають на ожиріння. Щоправда, у разі причина криється над особливих цілющих властивостях, а здатності виробів тривалий час витримувати великі статичні навантаження , повністю зберігаючи форму і деформуючись. Такі матраци ідеальні для сну на спині, а в інших позах відпочивати на них не так зручно.

Що варто врахувати при виборі

Перш ніж ортопедичний матрац купити Київ радить врахувати важливі параметри:

Матраци ортопедичні - які бувають, що врахувати при виборі
 • наявність пружинного блоку;
 • максимальна вага, яка може витримати виріб;
 • тип наповнювача;
 • довжина та ширина матраца;
 • зовнішнє виконання;
 • вартість.

Перед покупкою виробу необхідно виміряти свій зріст та додати 15 см до цього значення. Ці прості розрахунки дають змогу визначити мінімально необхідну довжину матраца. Якщо людина дбає про свій комфорт, то вона може сміливо накинути зверху ще 5 см.

barus76rusvol