Ліфт з гідравлічним приводом

Ліфт з гідравлічним приводом

Гідравлічний ліфт рухається за допомогою гідравлічного домкрата і рухомого поршня всередині циліндра під кабіною. Зі свого боку циліндр пов’язаний з водяною системою, що нагнітає спеціалізоване гідравлічне масло. Вона складається з трьох частин: об’ємного резервуара з гідравлікою маслом, насоса, що живиться від електричного мотора, і клапанного розподільного пристрою між циліндром і резервуаром.

Інтерес до на гідравліці ліфтів відродився після завершення другої світової завдяки досвіду успішного використання гідравлічного приводу у військовій техніці, станкобудуванні та інших промислових сферах. Вода в цих системах гідравлічного приводу була замінена робочою рідиною, виготовленою на основі мінеральної олії. Заміна води мінеральною олією дозволила використовувати гідроліфти в різних умовах температур. Дуже висока в’язкість масла дозволила створити більш надійні ущільнювальні пристрої та гідравлічне керуюче клапанне обладнання. На цій основі гідравлічний ліфт отримав друге дихання.

Плюси та мінуси ліфтів із приводом на гідравліці

Як і будь-який інший механізм, гідравлічний ліфт має набір переваг та недоліків, обумовлених особливостями його конструкції.

До важливих переваг ліфтів на гідравлічному приводі можна віднести:

  • економія енергоносіїв — електрична енергія, яка потрібна для приведення в дію механізмів такого ліфта, витрачається виключно для переміщення кабіни вгору. Вниз кабіна опускається під впливом своєї ваги. У разі несподіваного знеструмлення будівлі кабіна гідравлічного ліфта автоматично повертається до нижнього положення. Все разом із вбудованим блоком акумуляторів аварійного відкриття дверей це дає можливість пасажирам у короткий термін залишити кабіну ліфта;
  • гідроліфти за інших рівних умов мають у 1,5 рази високу потужність, ніж їх оснащені електроприводом «родичі»;
  • на відміну від електричних ліфтів, ліфтова шахта з приводом на гідравліці може мати тільки одну стіну несучого типу. Крім того, монтаж електричного ліфта у багатьох випадках потребує обладнання над шахтою машинного приміщення. Для гідравлічного ліфта є можливість розміщення машинного приміщення на великій відстані від шахти та на будь-якому з поверхів будівлі;
  • велика надійність механізмів та вузлів при відносній простоті конструкції;
  • плавний та тихий хід кабіни;
  • висока підйомність вантажу.

Мінусами конструкції ліфтів з гідроприводами вважаються:

  • несуттєва швидкість ходу кабіни — близько 0,6 метра в секунду, що у півтора — два різи дуже повільно швидкості руху ліфтової кабіни з електроприводом;
  • несуттєва підйомна висота кабіни – до 20 – 25 метрів. При цьому підйомна висота електричного ліфта досягає кількох сотень метрів. Цим обумовлюється область використання ліфтів із приводом на гідравліці – малоповерхове житлове будівництво;
  • необхідність застосування значної кількості масла (використовується у вигляді рідини для роботи в циліндрі) — до двохсот літрів. Крім необхідності обладнання приміщення для резервуара, це накладає на експлуатантів гідравлічних ліфтів додаткові обмеження, пов’язані з дуже високими вимогами пожежної безпеки;
  • що з’являється в більшості випадків необхідність встановлення додаткового обладнання (охолоджувачів і т.п.д.).

Перевага тому чи іншому типу приводу — гідравлічному або електричному — зазвичай віддається замовником будівництва. Але все ж таки, під час проектування та спорудження споруд і будівель можуть виникати ситуації, коли можливим вважається тільки установка ліфта з приводом на гідравліці — відсутність повноцінної ліфтової шахти, пристрій автомобільних ліфтів або особлива форма ліфтової кабіни.

Ліфт на гідравлічному приводі в індивідуальному будинку

Дуже часто підйомний механізм даного типу для приватного будинку вибирають через гнучке розташування машинного відділення. Немає обов’язкової вимоги, що воно має прилягати дуже щільно до шахти.

Найбільш простою конструкцією ліфта з приводом на гідравліці вважається центральне розташування гідроциліндра, при цьому зусилля з його штока передається на каркас кабіни в нижній її частині. Розташування гідроциліндра визначено ямою, що розмістилася нижче рівня підлоги шахтного приямка. Працюючий на стиснення шток, приймає будь-яке навантаження, яке потім передає на опори гідроциліндра. Це дає можливість унеможливити навантаження на силовий конструкційний каркас будівлі. Одним мінусом є неможливість влаштування отвору потрібної глибини під шахтою.

Також конструкція будівлі не відчуватиме навантаження під час встановлення підйомного механізму, обладнаного канатним мультиплікатором. Подібні моделі стають популярними на ринку через потребу зробити більше подібні характеристики роботи ліфта, як швидкість та підйомна висота. У них немає необхідності збільшення продуктивності насосів, разом з цим допускається використання гідроциліндрів, які мають невеликий хід штока.

Гідравлічний ліфт для котеджу

Власне велике застосування гідроліфти знайшли в малоповерховому будинку, це в першу чергу котеджі, центри торгівлі та малоповерхові житлові комплекси. Це пов’язують насамперед з обмеженнями за швидкістю підйому та підйомною висотою. При таких нехай навіть і суттєвих недоліках, гідравлічний ліфт має власні позитивні якості.

Важливим плюсом гідравлічного ліфта вважається м’який хід, простота компонування та монтажу, а також дуже висока енергетична ефективність та стійкість до відмов. Додатковим плюсом гідравлічного ліфта для котеджу є його вартість щодо ліфтів інших технологій.

Гідроприводом обладнуються як правило ліфти для тунхаусів, оскільки їхня швидкість і висота підйому обмежена. В основному, гідроліфти не застосовують у будинках вище 8 поверхів. Але подібні підйомні машини мають ряд істотних переваг, а власне: м’який хід, висока підйомність вантажу, безшумність, простота компонування та довговічність, детальніше дивіться за посиланням https://www.eurolift.com.ua/lfti/.

Монтаж гідравлічного ліфта

Під час встановлення гідравлічного ліфта необхідно брати до уваги кілька фактів. Ще на етапі проектування потрібно закласти місце під резервуар з маслом, яке знадобиться для роботи ліфта. Чим вище підйом, тим більший резервуар під масло.

Ліфт з гідравлічним приводом

Для роботи ліфта потрібен дуже потужний насос, а при регулярному (частому) застосуванні такого ліфта знадобиться додаткове охолодження для насоса, часто насоси для гідравлічних ліфтів комплектуються кондиціонером або іншою системою охолодження. Для будівель суспільного значення, наприклад, центрів торгівлі, потрібно враховувати вимоги до техніки пожежної безпеки та екології.

barus76rusvol