Як правильно вибрати міжкімнатні двері для квартири

Як правильно вибрати міжкімнатні двері для квартири

Переважна більшість покупців під час вибору міжкімнатних дверей орієнтуються на її естетику. В результаті модель, що сподобалася, може бути непридатною для приміщення, в якому її передбачається встановити. Щоб уникнути подібної помилки, потрібно на певний період часу приборкати в собі почуття прекрасного і спочатку приділяти увагу робочим характеристикам конструкції дверей. Після чого з чистою совістю можна поринути з головою у вибір декорів. А вибрати надійні двері можна на сайті магазину Сучасний дім в Івано-Франківську.

Від чого залежать основні характеристики міжкімнатних дверей

Довговічність, привабливість в естетичному плані, рівень поглинання звуків, гігієнічність та безпечна робота внутрішніх дверей одночасно залежать від певних факторів. На ці характеристики впливають:

 • конструкція полотна дверей;
 • облицювальне покриття;
 • вид скління.

Під час вибору відповідної моделі слід розглядати всі ці складові, та подивитись каталог компанії «Сучасний дім». Також мають значення спосіб відкриття полотна, розміри та конструкція рами для дверей. Від таких параметрів залежать безпомилкова установка міжкімнатних дверей та її зручна робота.

Для початку потрібно визначити, які параметри внутрішніх дверей важливі

1. Дизайн та стиль

Міжкімнатні двері — інтер’єрна частина, тому на перше місце ми ставимо зовнішній вигляд. Дизайн дверей складається з кількох пунктів:

 • фактура обробки гладка, шорстка, матова, глянсова, «під дерево», «під бетон»
 • колір покриття дуже популярні світлі двері, потім темні, меншим дуже популярні різнокольорові варіанти (червоні, сині, зелені)
 • геометричні лінії, традиційні візерунки, відсутність малюнка, мотиви з рослинністю, різні конфігурації вставок зі скла
 • невидимі двері двері, які повністю зливаються з поверхнею стіни та не відразу помітні в інтер’єрі
 • двері під стелю варіант в класичному стилі вхідних дверей приблизно 2000 мм, тобто до стелі залишається відстань, цікавий сучасний варіант двері висотою на всю стінку.

2. Вартість

Такий критерій завжди важливий. Більшість виробників мають знижки на придбання кількох дверей, так що можна придбати якісні гарні двері за гарною ціною. Завжди дізнавайтесь про чинні акції.

3. Якість та надійність

Кожен хоче, щоб двері служили довго і без проблем: справно працювали замки, фурнітура не тьмяніла і не дряпалася, двері не втрачали первинного вигляду.

4. Звукоізоляція, світлопроникність та запаху

Для більшості важливо, щоб двері не пропускали шуму в кімнату і не випускали його звідти. Тим більше це важливо у спальній кімнаті та кімнатах для дітей.

Велика світлопропускність підійде для кухонь та гостьових. Невисока потрібна у спальних кімнатах.

Не пропускати запахи необхідну якість для міжкімнатних кухонні двері та туалету.

5. Вологостійкість

Внутрішні двері для ванної кімнати повинні тримати систематичний вплив вологи: не розбухати, не втрачати первинного вигляду та геометрії.

Види внутрішніх дверей та їх пристрій

Двері поділяють на дві великі категорії — глухі та засклені.

По конструкції міжкімнатні двері бувають:

 • Щитові чи каркасні. Складаються з жорсткого каркасу, накладок та наповнювача.
 • Царгові. Дверьконструктор, що збирається зі стійок встановлених вертикально та горизонтальних брусків — царг.
 • Фільончасті, або фрезеровані. Прикрашені тонкими декоративними рейками — фільонками.
 • Погонажні. Двері з великою вставкою зі скла, яка займає більшу половину площі.

Відрізняються і оздоблювальні матеріали: це може бути масив, шпон, МДФ або скло.

Зрештою, є різноманітні способи відчинення дверей: розстібний, що розсувається і складається. Останні два види підійдуть для приміщень, де необхідно заощадити простір.

Як вибрати двері по дизайну?

Виробники внутрішніх дверей дуже швидко реагують на зміну дизайнерських бажань клієнтів випуском нових колекцій з новими стилістичними рішеннями. І загалом, у Російських та Білоруських виробників виходить це добре. Вибору вітчизняних фабрик вистачає, щоб повністю закрити потреби ринку, і лише небагато, кому дозволяють гроші, купують двері майстрів з Італії.

При найближчому знайомстві з асортиментом внутрішніх дверей, дивуєшся великій кількості варіантів виконання. У будь-якого виробника десятки моделей, кожна з яких може бути різних кольорів, з великої палітри. Ще один порядок до кількості варіантів додає великий вибір скла та декоративного оформлення отворів. Вибрати те, що необхідно, не припустившись стилістичних помилок, завдання для звичної людини непросте.

Щоб спростити завдання вибору, спробуємо позначати основні дизайнерські напрямки дверей. Можливо, це допоможе Вам обрати чудовий варіант.

Матеріали для виробництва внутрішніх дверей

Міжкімнатні двері зараз робляться як з натурального матеріалу, так і зі штучних. Ті та інші мають власні сильні сторони та мінуси. Тому під час прийняття рішення про вибір дверей слід врахувати умови її експлуатації та ваші матеріальні можливості. Тобто намагатимемось знайти відповідний варіант.

Двері міжкімнатні із масиву деревини

При дуже великій різноманітності штучних матеріалів масивні двері з дерева все одно займають більш перші позиції з точки зору якості та сприйняття естетики.

Як правильно вибрати міжкімнатні двері для квартири

Вже не кажучи про те, що вони екологічно нешкідливі.

Але є при цьому подібні двері і погані сторони:

 • Двері з деревного масиву сприйнятливі до температурних перепадів та вологи. Це обов’язково слід врахувати, якщо йдеться про ванну кімнату. В даному випадку масивні двері застосовувати можна, але краще в фарбованому вигляді.
 • Такі двері з вищевказаної причини схильні до розсихання, тим більше якщо вони виготовлені з недостатньо просушеної деревини. Цю обставину слід врахувати і не купувати цього типу дверей у «гаражних» майстернях.
 • Дверей із справжнього дерева немає в торговій мережі або, як мінімум, немає відмінного підбору. Тому такі двері частіше робляться на замовлення.
 • Такі двері мають досить високу ціну. Це очевидно якщо використовуються дорогі породи дерева, наприклад дуб, горіх, бук.

Але є компромісне рішення. Воно полягає в тому, що міжкімнатні двері виготовляються, також, і з менш цінних порід дерева. Насамперед, це сосна, яка за невисокої ціни має дуже непогані властивості. Вона досить міцна, її не крутить при висиханні, вага її набагато менша, ніж у дуба та бука.

Соснові двері можна залишати з природною текстурою, покривши тільки лаком для захисту, а можна обробляти якісними морилками, щоб надати більш благородного вигляду.

Як правильно вибрати міжкімнатні двері для квартири

Справжнє дерево може використовуватися як повністю для дверей, так і для її каркаса, а також у вигляді внутрішнього наповнювача. Це дуже часто і відбувається насправді.

dverisd.if.ua

barus76rusvol