Як вибрати хороший унітаз?

Як правильно вибрати горщик або саджалку для рослини

Вибір правильного горщика для правильного рослини дуже важливий! Від обраного горщика залежить, наскільки швидко висихає грунт, як добре росте рослина і наскільки здорові його коріння.

Існує три основні категорії горщиків: керамічні / глазуровані, Теракотові/глиняні та пластикові. Я розповім вам про плюси і мінуси кожної категорії. Я також розповім про використання контейнерів без отворів для рослин, а також про те, який розмір горщика слід вибирати при пересадці.

Вода і світло можуть бути найважливішими складовими для підтримки здоров’я рослин, але правильний горщик-це вишенька на вершині!

Крок 1: Плюси і мінуси горщиків з теракоти (глини)

Я особисто люблю горщики з теракоти! Я б сказав, що близько половини моїх рослин ростуть у них. Їх легко знайти там, де я живу, і вони досить стандартні за формою і розміром, так що ви легко знайдете відповідні горщики. А горщики для квітів купити можна в магазинi klioma-servise.in.ua.

 • Теракота швидко висихає, що робить його ідеальним для сукулентів та інших рослин, які ненавидять сидіти у воді.
 • Дешевше керамічних горщиків.
 • Нейтральний колір, відмінно поєднується з рослинами.
 • Можливість бачити поточний рівень вологості за кольором горщика. (Теракота вбирає воду і набуває більш темний колір).
 • Якщо ви впустите один з них, є ймовірність, що він розіб’ється. Вони досить тендітні!
 • Можуть швидко пересихати в місцях з високою температурою і низькою вологістю, тому стежте за новими рослинами.
 • Можуть тріснути через низькі температури взимку.

Крок 2: плюси і мінуси пластикових горщиків

Пластикові горщики-найдешевші і легкодоступні, де б ви не знаходилися! Більшість рослин продається в пластикових горщиках, тому їх можна швидко зібрати у великій кількості. Я зберігаю всі пластикові горщики, в яких купую рослини, мою їх і використовую повторно. Вони відмінно підходять для посіву насіння або розмноження рослин!

Пластикові горщики утримують воду в грунті набагато довше, ніж горщики з теракоти, тому дуже важливо мати дренажні отвори на дні горщика, щоб запобігти гниттю коренів.

 • Найдешевший горщик для рослин!
 • Велика різноманітність форм, кольорів і розмірів.
 • Легше, ніж керамічні або теракотові.
 • Легко мити і використовувати повторно.
 • Можуть потьмяніти і стати крихкими на сонці.

Крок 3: плюси і мінуси керамічних або глазурованих горщиків

Я обожнюю керамічні горщики, але не використовую їх для багатьох своїх рослин. Вони виглядають чудово і мають так багато цікавих форм! Оскільки вони можуть бути дуже важкими, я використовую їх тільки для невеликих рослин і сукулентів. Я люблю підносити свої рослини до раковини, щоб полити їх, а величезний керамічний горщик зробить це скрутним!

 • Відмінно підходить для тропічних рослин і рослин, які люблять вологий грунт.
 • Міцний і привабливий.
 • Досить важкий, щоб важкі рослини не впали.
 • Неймовірно важкий при великих розмірах. Не рекомендую для великих рослин, які ви плануєте часто переміщати.
 • Найдорожчий тип горщика (якщо тільки вам не пощастить і ви не знайдете його в продажу!).

Крок 4: використання контейнерів без отворів для горщиків

Це те, що я дійсно рекомендую робити тільки в одному з трьох випадків:

 • Ви знайомі з потребами в світлі і воді рослини, яку ви вирощуєте, і успішно вирощували його в звичайному горщику. АБО
 • Ви можете просвердлити отвори в дні контейнера. АБО
 • Ви можете помістити горщик з дренажними отворами всередині горщика без отворів.
 • Дренаж дуже важливий для підтримки здоров’я рослин. Контейнери без дренажних отворів можуть привести до того, що вода буде накопичуватися на дні і викликати кореневу гниль. (Коренева гниль часто смертельна для рослин і практично не піддається лікуванню).

Керамічні та Теракотові контейнери можна просвердлити за допомогою свердла для кладки, а пластикові контейнери можна просвердлити практично будь-яким гострим свердлом. В Інтернеті можна знайти безліч посібників, як це зробити, тому я настійно рекомендую подивитися, як просвердлити отвір в матеріалі, з якого виготовлений ваш контейнер.

Використання дешевого пластикового горщика всередині декоративного контейнера-ще один розумний спосіб отримати дренаж без свердління контейнера. Це також хороший спосіб захистити такі контейнери, як плетені кошики з трави або тканини.

Крок 5: Вибір відповідного розміру горщика для вашої рослини

Це одна з тих речей в садівництві, яка може бути дійсно заплутаною для новачків: як дізнатися, який розмір горщика підходить для вашого рослини?

Ось кілька основних рекомендацій!

Вибирайте горщик, порівнянний за розміром з рослиною

Багато рослин люблять простір, але занадто багато або занадто мало місця може призвести до проблем! Занадто великі горщики можуть призвести до того, що рослина буде занадто довго сидіти у воді, або до опіку поживними речовинами через велику кількість поживних речовин в грунті. Занадто маленький горщик може привести до того, що рослина буде вкорінюватися, залишаючи мало грунту для утримання води.

Не робіть різких стрибків в розмірах

Якщо у вас є рослина в чотиридюймовому горщику, краще пересадити його в горщик наступного розміру-шестидюймовий! Не йдіть з розуму і не подвоюйте розмір горщика, так як рослині потрібно багато часу, щоб заповнити горщик, і ви збільшите ймовірність надмірного поливу.

Вибирайте більш глибокі горщики для рослин з великими корінням і більш дрібні для рослин з маленькими корінням.

Як правильно вирощувати розсаду томатів | Как правильно выращивать рассаду помидоров?

Великі Кімнатні рослини з великою кількістю листя, як правило, розвивають більш глибоку і велику кореневу систему і можуть витримати посадку в горщик висотою і шириною. Сукуленти і кактуси добре себе почувають в більш дрібних горщиках.

Якщо все інше не допомагає, перевірте коріння

Якщо ви дійсно не впевнені, в якому напрямку рухатися, акуратно вийміть рослину з горщика і перевірте коріння. Чи заповнюють вони горщик? Якщо так, підніміть горщик на розмір більше. Якщо ви бачите рівну кількість грунту і коренів, швидше за все, рослина прекрасно себе почуває в горщику поточного розміру. Якщо ви бачите багато грунту і дуже мало коренів, можливо, Вам варто зменшити розмір горщика, якщо рослина або його коріння виглядають нездоровими.

Як правильно обробляти цибулю-сівку для гарного врожаю