Деформація в конструкціях будівель

Деформація в конструкціях будівель

Дефекти будівель в нормальних умовах є наслідком або недостатньої кваліфікації дослідників, проектувальників, будівельників і працівників, які приймають будівлі в експлуатацію.
Приховані і явні дефекти зустрічаються в підставах, фундаментах, стінах, покриттях, обробці. Вони бувають небезпечними і можуть привести до руйнування окремого елемента або всієї споруди; деякі з них можна усунути під час ремонту.

Причини дефектів будівельних конструкцій

Причини розвитку дефектів будівельних конструкцій можна розділити на кілька груп: штучні і природні, технологічні та конструкційні. Велика частина пошкоджень-наслідок порушення технології зведення споруди, використання неякісного будівельного матеріалу, відсутність технічного обслуговування. Поява дефектів через природних факторів характерно для будівель, які експлуатуються тривалий час і вже виробили свій ресурс.

Типи фасадів і які дефекти бувають

Залежно від матеріалу виготовлення розрізняють кілька видів фасадів. Кожен варіант володіє певними характеристиками, які в процесі експлуатації об’єктів складають як позитивні, так і негативні моменти.

Дефекти кам’яних фасадів

Протипожежне секціонування висотних будівель

До кам’яних відносять стіни, виконані з цегляної, бутової або блокової кладки. Характерні дефекти цегляного фасаду наступні:
  • похилі, горизонтальні і вертикальні тріщини різного походження, тріщини у фундаменті;
  • розшарування і осипання кладок швів, що супроводжується випаданням облицювальних плиток;
  • зовнішнє вивітрювання окремих ділянок, що приводить до зайвого вологопоглинання і промерзання;
  • підвищена вологість стін через недостатньо винесеного карниза;
  • випадання цегли внаслідок ерозійних процесів;
  • випучування стін;
  • наявність висолів на поверхні;
  • відхилення від вертикалі всієї стіни або її окремих конструктивних елементів;
  • відколи кутів, вибоїни, борозни та інші механічні пошкодження, тріщини в стінах.

Незалежно від типу і масштабності пошкоджень слід якомога швидше провести ремонтні роботи, спрямовані на усунення дефектів фасадів. В іншому випадку руйнування будуть розширюватися, а чим складніше дефекти, тим більш витратним буде ремонт, а також зростає ризик руйнування всієї конструкції.