Цибулини весняних квітів

Цибулини весняних квітів

Популярність цибулинних квітів у дачників цілком виправдана: невибагливість, раннє цвітіння, різноманіття видів і сортів, компактність посадок. З цієї статті ви дізнаєтеся про кращих цибулинних квітах багаторічників для саду: Як правильно їх вибрати, де розташувати, їх назви та опис.

Види цибулинних багаторічників

Ботаніка до групи цибулинних відносить рослини, що мають справжню цибулину для посадки, бульбоцибулину, бульби і деякі кореневища. Їх теж можна об’єднати по групах: весняного цвітіння; літнього та осіннього. У Справжньої цибулини Ростова і квіткова бруньки знаходяться всередині цибулини і саме це відрізняє її від бульбоцибулини, яка являє собою потовщене і ущільнене підставу стебла, і, у міру виснаження в процесі росту, над нею утворюється нова бульбоцибулина.

Тюльпан

Цибулинні багаторічники садові, до яких відносяться тюльпани, рябчики, гіацинти, мускарі, нарциси, проліски, бувають мелколуковічние і з великими цибулинами.

А найпривабливішими бульбоцибулинними є крокуси і гладіолуси. Не всі цибулинні квіти для саду багаторічники, наприклад, фрезію після цвітіння бульбоцибулини доводиться викидати.

Цибулини весняних квітів

Бульбові квіти для саду відрізняються від цибулин відсутністю лусочок, а від бульбоцибулин відсутністю зовнішньої сухої оболонки. До таких рослин відносяться:

Цибулини весняних квітів
  • жоржина;
  • эремурусы;
  • бульбові бегонії;
  • осінні цикламени.

Жоржина

Кореневищні рослини, запасають поживні речовини в стеблах, розповзаються під землею. Типові представники цієї групи конвалія травнева, бадан, купена.

Цибулини весняних квітів

Увага: вибираючи для посадки цибулини, звертайте увагу на пошкодження, цвілеві плями. Цибулина повинна бути великою, чистою, з твердим донцем.

Як вибрати цибулинні квіти для саду

Цибулини тюльпанів

Бажано підібрати колекцію цибулинних багаторічників, квітучих з ранньої весни до пізньої осені. Для кожного місяця є рекомендований список квітів цибулинних для саду та городу.

За часом і тривалості цвітіння

Підсніжник

У березні, як тільки з’являються перші проталини, з’являються паростки, а потім квітки ніжних пролісків, дрібних крокусів, карликових ірисів.

Ближче до квітня зацвітають великі крокуси, хіонодокси, проліски, пушкінія.
Кінець квітня–Травень починається буйне цвітіння і сад покривається смарагдовою ковдрою, цибулинні продовжують розпускатися в тіні дерев і на галявинах на сонячних місцях. Цвітуть цибулинні іриси, нарциси, мускарі, гіацинти, розпускаються Жовті килимки весенника.

Читайте також: весняні квіти садові — різновиди, назви і характеристики

Весь травень будуть радувати квітучі в різний час тюльпани від простих червоних, до сортових півоновидних махрових, папужних, ліліевідних. А розрослися галявини конвалій додадуть чарівності, наповнивши сад незабутнім ароматом.

Крокус

Настало літо пробуджує до цвітіння різного сорту луки, гладіолуси, бульбові бегонії, ранункулюси, анемони. Луки можуть бути декоративними і одночасно їстівними, наприклад, цибуля шалот, шніт цибуля.

У вересні-жовтні продовжують цвісти бегонії, цикламени, жоржини.

Увага: при правильному підборі колекція цибулинних рослин буде радувати вас цвітінням з ранньої весни до пізньої осені– відтіняючи і підкреслюючи красу саду.

По складності догляду

Анемона

Особливої складності в догляді за цибулинними немає. Запам’ятати кілька правил нескладно:

  • Місце для посадки має бути з добре дренируемой, багатою гумусом грунтом. Краще добриво-кісткове борошно, свіжий гній не рекомендується.
  • Садити цибулини на зазначену глибину або за правилом –2-3 діаметра цибулини. Купувати краще великі цибулини.
  • Також рекомендується купувати зимостійкі сорти цибулин.

Порада: при посадці мелколуковічних просто розкидайте їх там, де збираєтеся їх садити. У цих місцях застроміть в лунку і не турбуйте кілька років. Отримайте красиві квітучі острівці первоцвітів або будь-яких інших, наприклад, птіцемлечніка, пушкінії, мускарі, Сцилли.

Правило для тюльпанів: коли листя тюльпанів пожухнут, їх можна викопувати і зберігати до вересня в прохолодному місці. Але це не критично. Можна залишити в землі, але на наступний рік постаратися обов’язково викопати. Головне, щоб цибулини не росли на сирих ділянках.

 

Хіонодокси

Лілії з ефектними великими квітками завжди привертають увагу. Вони завжди готові бути солітером в посадці. Різні сорти зимують по–різний. Деякі треба викопувати на зиму. При покупці звертайте на це увагу. Лілії завжди цінувалися як символ чистоти– згадаймо всіх «Мадонна» епохи Відродження.

Читайте також: як розмножити садову троянду — способи розведення рослини

Нарциси починають цвітіння раніше тюльпанів. Невибагливість до грунтів, різноманітність сортів робить їх популярними на дачних ділянках. Як і всі весняні садові цибулинні квіти, вони люблять ніжитися на сонці, але прекрасно ростуть і в півтіні. Нарциси швидко розростаються, якщо їх не турбувати 2–4 роки. Потім можна приступати до поділу.

Весняні цибулинні багаторічники

Мускарі

Коли ще мало зелені, перші цибулинні садові квіти багаторічники радують око і душу. Першими починають парад крокуси, вони відкривають і закривають сезон. Квіти з’являються ще на голій землі як тільки зійде сніг. Групами висаджуючи поруч крокуси і іриси цибулинні, отримаємо красиву галявину.

Важливо! Іриси часто можуть вимерзати від несприятливих умов (вимокають і підмерзають).

Трохи зігрівшись, земля починає випускати на волю яскраво-сині проліски, ніжно-лілові хіонодокси, темно-сині мускарі. Висаджені невеликими групами і розросшись вони створять картину, гідну пензля художника.

Мелколуковічние багаторічники-первоцвіти

Гіацинт

Мелколуковічние багаторічники-первоцвіти це скромні білі, жовті, бузкові крокуси (шафран); цибулинні іриси (касатік); проліска (сцилла); ПРОЛІСОК (галантус)– вони всі низькорослі 10–15 см, люблять дренований грунт, сонячне місце, час цвітіння березень–початок квітня, термін посадки– серпень –вересень.

Квітень–початок травня зацвітають бузкові, рожеві хіонодокси, дійсно пухнаста пушкінія– її квіти ніби зібрані в букет; гіацинти білий, рожевий, ліловий. Зацвітають гіацинти, поширюючи приємний аромат. Одночасно з’являються високі квітконоси рябчиків( фритифлярии), квітки у нього повисли, але зверху одягнена корона з листя.

Весенник (ерантус): одного ранку відкривається жовта галявина, як-ніби змащених маслом пелюсток. Весенник цвіте до кінця квітня.

Кінець квітня-травень– у свої права вступає король цибулинних –тюльпан.

У перший тиждень травня розквітають конвалії, поширюючи свій аромат по всьому саду.

Цибулини весняних квітів

Увага: посадивши коневище конвалій, будьте готові потім обмежувати їх розповзання.

Конвалія дуже агресивна і швидко заповнює всю виділену галявину. Якщо поруч посаджені інші рослини, конвалія їх швидко витіснить і вони можуть зникнути. Але поєднання білих конвалій і білих анемонів на клумбі або уздовж доріжок дуже вражає. Головне не упустити момент і розділити їх.

Цибулини весняних квітів

Цибулинні багаторічники, квітучі влітку

Гладіолус

В кінці травня цвіте Еремурус, викинувши свої потужні стріли спрямовуючись в небо, поступово розпускаючи дрібні зірочки квітів. Кореневище у нього схоже на восьминога з довгими щупальцями, що вилазять з серцевини з квітковою ниркою. Дуже примхливий і до місця посадки і до поширення.

Початок червня випускають свої високі стрілки Декоративні луки. Особливого догляду не вимагають.

Цибулини весняних квітів

Кінець червня– липня набирають силу розкішні гладіолуси, бегонії розпушилися веселими кущиками, лілії, розквітаючи, готуються красуватися у вазі.

20.03.2019. Новий день. Весняні цибулинні квіти

Бульбоцибулини гладіолусів висаджують в прогріту землю в квітні– травень. Красиві в букеті, але примхливі в догляді. Їх і вирощують для букетів. Гібридні сорти різноманітні і за кольором, і за формою стрілки. Розмножується бульбоцибулинами, які зацвітають через два роки.

Липень–серпень: продовжують цвісти бегонії, набрали зростання і силу жоржини.

Бегонії бульбові садові багаторічники. Росте на сонці і в півтіні, віддає перевагу багату органікою грунт, цвіте до заморозків.

Цибулини весняних квітів

Цибулинні рослини, які цвітуть восени

Цикламен

Кінець серпня, вересень, початок жовтня розкішно цвітуть жоржини, продовжують цвісти бегонії, зацвітають осінні цикламени. Кінець вересня– жовтень вискакує з землі крокус, без листя поки, але з келихом бузкового квітки. Це колхикум– осінній крокус (пізньоцвіт)– завершальний акорд нашого квітучого літа!

Особливості розташування цибулинних квітів на ділянці

Прагнучи довести дизайн саду до досконалості, продумується розташування кожної рослини. Квіти низькорослі розташовують в передньому ряду уздовж доріжок, за ними можна посадити нарциси. Якщо це рабатка або клумба, то також потрібно дотримуватися цього правила.

Цибулини весняних квітів

Важливо! Цибулинні квіти для саду не люблять надмірного зволоження. Сонячне місце і добре дренируемая грунт, багата гумусом, краще.

Цибулини квітів

Красиво виглядають крокуси в колах під плодовими деревами. Эрантисы утворюють яскравий жовтий килим навколо хвойників. Мелколуковічние квіти для саду добре розташувати на альпійській гірці, розташувавши між ними почвопокривні однорічники.

Цибулини весняних квітів

Між тюльпанами також прийнято висівати килимок з однорічників, наприклад, незабудки або Іберіс. Цибулинні садові квіти потребують супроводі. Варіантів безліч. Можна створювати різні архітектурні інсталяції експериментую з кольором, створюючи однотонні або різнокольорові картини.

barus76rusvol