Чому варто встановлювати сонячні електростанції

Чому варто встановлювати сонячні електростанції

Кількість СЕС у всьому світі збільшується приблизно на 20% протягом року. Ще швидше зростає їхня загальна продуктивність і популярність серед підприємців та населення. Щоб зрозуміти, чому електростанція, що працює від сонця, стає серйозним конкурентом іньшим видам палива, потрібно почати з того, що це за комплекс, як він функціонує і наскільки вигідний в експлуатації. Наша публікація присвячена детальному розбору даних питань.

Для чого (і кому) взагалі потрібна домашня електростанція?

Тарифи на електричну енергію зростатимуть, а обладнання для сонячної електростанції з року в рік коштує дешевше.

Ринок електричної енергії змінюється та стає більш цивілізованим. Сьогоднішні тарифи дісталися нам у спадок від СРСР і, з одного боку, не відповідають собівартості виробництва та доставки електричної енергії. З другого — поява конкурентного середовища замість монополій Обленерго має змінити ситуацію на краще, коли споживач матиме вибір фірми постачальника електричної енергії. Водночас вартість обладнання для сонячної електростанції регулярно зменшується, що робить розумним встановлення фотоелектричної станції у підсобному господарстві. А з урахуванням «зелених» тарифів на електричну енергію, що перевищують вартість електроспоживання для підсобних господарств, на цьому сьогодні ще можна й заробляти. Звичайно, мова в цьому випадку йдеться не про багатоквартирні будинки в місті (хоча і тут можуть бути варіанти, проте вони залежать від великої кількості різних факторів, на які не можна допомогти жителеві індивідуальної квартири), а про приватні домогосподарства.

Мінуси та плюси

 • Перший плюс — у вас буде безкоштовна електрика, детальіше дивіться на https://solartech.if.ua/, яка працює без загальної електричної мережі, де часто відбуваються перебої.
 • Ще одна перевага — влітку достатньо сонця, щоб забезпечити будиночок на дачі. Енергії вистачить на трохи приладів, які використовуються в домашніх умовах.
 • Третя причина – ви зможете покращити вид дачі. Четверта причина – окупність. Господарі говорять про те, що приблизний термін окупності становитиме 5-7 років залежно від регіону та типу вашої міні-станції. І остання п’ята проблема полягає в тому, що вартість за 5 років впала в кілька разів і продовжує знижуватися.
 • Мінуси — вартість повного комплекту альтернативної електростанції та порівняно невисокий показник доступніших видів. Однак, ви можете зважитися на монтаж самі та заощадите до 10% коштів, які підуть на потрібні для цього комплектуючі.

Постійні вимикання електричної енергії

Всі ми пам’ятаємо про «крижані» дощі, які трапляються тепер фактично кожної зими, і викликають певний колапс у роботі електрозбутових компаній. На випадок захисту від частих вимкнень електричної енергії, наша фірма може запропонувати вам — системи безперервного постачання електрики, які складаються з джерела безперебійного живлення та батарей акумулятора, якщо вимкнення досить довготривалі (більше доби), радимо доповнювати систему будь-яким екологічно чистим джерелом енергії або рідкопаливним генератором, або фотоелектричними панелями. Це набагато збільшить діапазон Вашої незалежності від електрозбутових компаній. Також установка гібридного перетворювача напруги, у яких є функція «підмішування» енергії сонця та фотоелектричних панелей, дасть можливість вам економити на оплаті електричної енергії, т.до. завжди пріоритетно застосовуватиметься енергія, що виробляється сонячними модулями.

5 переваг приватної сонячної електростанції

 • По-перше, споживання електрики, що виробляється своїми фотопанелями, дасть можливість менше споживати електричну енергію з усієї мережі, і завдяки цьому зменшити розмір платежів з комунальних послуг. А за достатньої потужності квартирної системи електрику, вироблену за рахунок сонячної енергії, можна також і продавати.
 • Друге, фотоелектричні батареї забезпечують енергонезалежність. Електрика в будинку або на підприємстві буде завжди, коли на небі світить сонце (якщо застосовувати додаткові акумулятори – то й уночі).
 • Третє, господарі сонячних електростанцій можуть розраховувати на підтримку з боку (дуже різні безповоротні цільові виплати, пільги, наприклад, в Україні застосовується так званий «зелений тариф»).
 • Четверте, використання для виготовлення електрики екологічно чистої відновлюваної енергії сонця дає змогу зменшити лише в рамках одного домоволодіння річні викиди тепличних газів більш ніж на 1350 кг.
 • По-п’яте, більшість фотопанелей розраховані на більш ніж 20-річний експлуатаційний період, за який системі потрібне невелике обслуговування. Це означає, що домашня електростанція, що працює від сонця, не потребує високих експлуатаційних витрат.
Чому варто встановлювати сонячні електростанції

Що необхідно знати про фотоелектричні батареї і чому варто їх застосовувати

 1. Системи сонячних батарей – чудовий спосіб заощадити на комунальних платежах. Хоча окупність панелей від 10 років, ви отримуєте не лише незалежність від центрального енергопостачання, а й можливість продавати державі залишки електричної енергії.
 2. Встановлення фотоелектричних батарей – гарне вкладення. Аналогічна інвестиція може принести вищий прибуток, ніж банківські вклади, акції та борговий цінний папір.
 3. Фотоелектричні системи існують дуже давно. Це технологія, що добре себе зарекомендувала, що з’явилася в першій половині 50-х років двадцятого століття. Тепер це відкриття широко застосовується у всьому світі і в більшості галузей: від домашніх потреб до космічних місій.
 4. Системи фотоелектричних панелей відрізняються дуже гарною міцністю. Панелі захищені загартованим склом і можуть витримати град, сніг, дощ та шквальний вітер. Крім того, встановлені на даху фотоелектричні панелі можуть зменшити знос покрівлі та надають гарного вигляду.
 5. Панелі можуть створювати електричну енергію протягом 25 і більше років. Багато виробників надають гарантію на не один десяток років. Це означає, що протягом даного періоду сонячна система матиме ефективність не нижче за заявлену.
 6. Сонячні панелі практично не вимагають обслуговування і виділяються довголіттям. Іноді їх потрібно лише чистити від бруду.
 7. У багатьох містах фотоелектричні батареї генеруватимуть велику кількість енергії. Необхідно перевірити освітлення у вас у регіоні та переконайтеся в цьому.
Чому варто встановлювати сонячні електростанції

При оцінці різних варіантів енергопостачання (мережа, фотоелектрична система, генератор або вітроустановка) стає зрозумілим, що сонячна фотоелектрична система виробляє дешеву електричну енергію. Сонце світить усюди і всім доступно безкоштовно. Крім того, порівняно з наведеними вище прикладами, робочі витрати на сонячну енергосистему будуть набагато нижчими через відсутність рухомих частин, екстремально великої надійності фотоелектричних панелей та мінімального обслуговування.

Чому варто встановлювати сонячні електростанції

Чекати, коли фотоелектричні панелі ще подешевшають, або встановити сонячну енергосистему вдома саме зараз? На нашу думку, питання риторичне — зрозуміло, саме зараз саме час придбати і встановити фотоелектричні панелі у себе на даху будинку або на дачі.

Чому варто встановлювати сонячні електростанції

barus76rusvol