Алмазний диск для обробки граніту

Алмазний диск для обробки граніту

Здається, проблеми з вибором алмазних відрізних дисків для нарізування каменю не існує. Тим більше, що точки продажу будінструменту кишать моделями універсальних дисків, виробники яких говорять про їх здатність розрізати будь-який камінь. Втім бувають ситуації, коли такий диск ріже як масло твердий граніт, однак при цьому абсолютно «відмовляється» пиляти більш м’який мармур, або навпаки.

Причина таких «відмов «в тому, що каменеобробникам часто необхідно працювати з різними сортами каменю, фізичні властивості якого (щільність, в’язкість і абразивність) сильно відрізняються від»стандартних».  Не мають великого досвіду майстра в даних випадках користуються досить примітивною методикою вибору дисків. Вони набувають одночасно кілька штук, визначаючись більше на репутацію торгових марок, і потім вибирають з них той, що краще за інших показав себе в роботі. Після його повного зносу набувають новий такий же, і так далі-до наступного оригінального випадку, коли знову проводиться «вибір» за аналогічною схемою. Цей підхід, безумовно, може відчутно вдарити по кишені. А якщо бажаете придбати диск, ось посилання на сайт https://distar.ua/ru/catalog/diski-almaznye-dlya-plitkorezov/distar_1a1r_granite/

Бувалі ж майстри прекрасно знають про головні відмінності в обробці мармуру і граніту. Спираючись на ці відмінні риси, вони і набувають відрізний алмазний відрізний диск з відповідними якостями, що є найбільш правильно.

Експлуатаційні умови

Всі важливі відмінності алмазних дисків по мармуру і граніту обумовлюються різними умовами застосування. Так, мармур-відносно м’яка порода, що володіє істотною в’язкістю і невисокою абразивністю. При його розпилі подача диска відбувається дуже швидко, проте є ризик дуже високого нагріву і затискання диска в прорізи.

Граніт ж-дуже твердий і абразив, однак при цьому досить слизький. Він менше нагріває диск при розпилі, але не дуже то і легко ріжеться. Тому основна якість для відрізного кола по граніту — його високі властивості різання.

Маркування та особливості конструкції

Кожен вироблений диск обладнується наклейкою, з нанесеними на неї декількома буквено–цифровими позначеннями. Вони в собі містять: інформацію про матеріали, з яких зроблений диск, його відповідність нормам, розмірах алмазних сегментів, відповідної робочої частоти обертання. Призначення диска відзначається кольором наклейки: для граніту — зелений, для мармуру — синій. Не всі виробники дотримуються даного правила, але більшість все ж застосовує такі визначення.

У конструкції відрізних кіл також спостерігаються певні властивості, які надають важливий вплив на умови їх застосування. Вони полягають в наступному:

Диски із суцільною ріжучою кромкою-дають досить рівний і» чистий » різ без відколів, але тверді породи (граніт, діабаз, габро, лабрадорит) вони ріжуть з величезними труднощами і швидко зношуються. Тому їх прийнято застосовувати тільки для різання мармуру.

Сегментні відрізні Кола-мають ріжучої кромкою, розділеної на рівні проміжки (ділянки) пазами. Наявність таких пазів не тільки прискорює охолодження диска, але і збільшує його ріжучі якості. Такі диски цілком вважати можна універсальними. Вони особливо добре ріжуть як мармур, так і граніт.

Відрізні Кола типу «турбо» — мають ріжучу кромку, посилену напаяними по обох боках алмазними сегментами. Такі диски надають ріжучо-рубає вплив на матеріал і призначаються для розпилу самих твердих порід. Однак для розпилу мармуру використання таких дисків неактуально, а також дає багато дрібних відколів в місцях різу, а тому резонно виключно для різання граніту.

Перфоровані відрізні круги-мають в полотні багато отворів, які призначені для поліпшення процесу охолодження диска при сухому різанні. Повторювані отвори полотен однаково практично завжди використовується у виробництві дисків як для мармуру, так само і для граніту.

Тип зв’язки

Призначення алмазного відрізного диска визначається також виходячи з типу зв’язки в його алмазних сегментах / кромці різання. В даному варіанті діє єдине правило: для нарізування гнучкого каменю застосовують диски з твердою зв’язкою, а для нарізування твердого каменю — з м’якою зв’язкою. Так надходять для того, щоб домогтися рівномірної вироблення алмазної фракції і речовини для зв’язки. Тоді відрізний круг не буде швидко зношуватися, але і не буде при цьому «засолюватися».

Втім, застосовуючись до граніту і мармуру, це правило потребує певної коригування. І причина тому-абразивність, яка у великій мірі є у граніту і практично відсутня у мармуру. В даному варіанті правило буде таким: м’яка зв’язка (бронза) сегментів/суцільний кромки різання — для мармуру, зв’язка середньої твердості (залізо або кобальт) — для граніту. Диски з твердою зв’язкою (карбід вольфраму) ні для граніту, ні для мармуру не підійдуть і призначаються виключно для різання високоабразивних матеріалів — асфальту, шамотного (жароміцного) цегли і т. п.

Алмазні диски з гальванічним напиленням мають власний особливий тип зв’язки-тонке покриття з нікелю, нанесеного гальванічним методом і скріплює алмазну крихту з корпусом диска. Такі диски годяться виключно для різання мармуру, тому що по граніту вони зношуються досить швидко.

«Гальванічні» відрізні круги можуть мати безперервне Алмазне покриття по всій території корпусу або тільки алмазну ріжучу кромку конкретної ширини з рівномірними «заходами» алмазного шару у напрямку центру полотна. Це зроблено для» підшліфування » каменю під час різання і допомагає уникнути затискання диска в прорізи. А також, такий диск в місцях різу не залишає відмітних слідів (борозен) на камені. А це означає, Місце розпилу можна буде відразу шліфувати, не вдаючись до грубої обдирання.

Відновлення ріжучих властивостей дисків по мармуру і граніту

Всі різновиди алмазних дисків з металевою зв’язкою, крім «гальваніки», втрачають власні властивості різання з однієї причини — «засолювання» сегментів. Це відбувається тоді, коли диск обраний невірно і крупиці алмазу в ньому затупляются швидше, ніж зношується сполучна речовина. У даних випадках застосовується всім відомий спосіб «розкривання» диска, тобто — стирання засалившегося шару зв’язки про високоабразивний матеріал.

Гальванічні диски також втрачають властивості різання завдяки зносу алмазів. Втім гальванічні алмазні диски не розкриваються, тому що не мають звичайної речовини для зв’язки в звичному всім розумінні. Але спосіб продовження їх службового терміну все таки є. Для цього необхідно перевернути диск і встановити його в машину іншою стороною. Робити це можна лише за умови, що диск прямий (без фланця), і також не має на зовнішній стороні пазів або ці пази прямі (не скошені).

Хитрість в тому, що з боку, протилежного резу, у кожного алмазу ще залишаються гострі грані. Вони то і застосовуються під час роботи перевернутим диском, даючи можливість застосовувати його ще якийсь час. Ще один нюанс-частинки алмазу завжди трохи відрізняються за розмірами. Тому їх вершини в робочому шарі виявляються на різній висоті. Під час роботи перевернутим диском, дуже великі і сильно зносилися частинки швидше відпадають, відкриваючи доступ до дрібних і ще досить гострим алмазів. Зрозуміло, з новим такий диск не йде в порівняння, але конкретної працездатністю він ще володіє.

Три основных типа алмазных дисков Что Где Когда

Линейка алмазных дисков по граниту и мрамору GREEN LINE: описание и преимущества.

Алмазные диски Инструмент для гранита Резка камня обзор Камнеобработка