Відкрита проводка: варіанти виконання

Відкрита проводка: варіанти виконання

Коли приймається рішення прокладати дроти поза товщиною стін, потрібно вирішити і друге важливе питання: як робити таку відкриту проводку? Тут є кілька варіантів, і вибір їх залежить від того, чи можна в конкретному випадку допускати контакт дроту та стіни, наскільки декоративним є сам провід і чи бажано чимось маскувати проводку зверху.

Замовити електромонтажні роботи можна на сайті https://220lviv.top

Кріплення на ізолятори

Це варіант, який вибирають за двох умов:

  1. Провід необхідно підняти над стіною, не допускаючи дотику
  2. Сам провід досить естетичний (скажімо, у текстильній ретрооплетці)

Щоб вийшло таке відкрита проводка, треба купити ізолятори. Ізоляторами називають невеликі деталі з негорючих матеріалів. Кожна така деталь має вузьке «шийка», навколо якого накручується провід, і внутрішній отвір — для цвяха або шурупа, щоб закріпити ізолятор на стінці. Розміщувати ізолятори слід по всій довжині кожного дроту.

Фіксація скобами

Скоби більш бюджетний варіант, але тут є ряд уточнень:

  • Оскільки тут провід лежатиме впритул до стіни, стіна має бути абсолютно негорючою (тобто кам’яною).
  • Так зазвичай кріплять дроти в поліуретановому, а не в текстильному, захисному обплетенні.

Щоб зробити цей варіант відкритої проводки безпечнішим, під кожний провід за його маршрутом можна закріпити смуги захисного негорючого матеріалу, що є непровідником. Хоча все одно так частіше кріплять дроти не в житлі, а в гаражах, підвалах, підсобних приміщеннях, де вимоги до естетики нижчі.

Укладання в гофротруби

Варіант, який не можна назвати особливо естетичним, але цілком гідним із практичної точки зору. Полягає в наступному: один або кілька кабелів можуть бути укладені в гнучкі гофровані труби, які легко закріплюються на стінах та стелях. Для виробничих та підсобних приміщень це нескладний і не найвитратніший спосіб зробити відкриту проводку.

Відкрита проводка: варіанти виконання

«Умовно відкрите» проведення в кабель-каналах

Якщо провід лежить поза стіною, але закритий від поглядів декоративним плінтусом-жолобом – це також відкрита проводка. Купити кабель-канал, який маскуватиме провід, можна під будь-який відтінок дерева, однотонний (будь-якого кольору) або з будь-яким фотопринтом — залежно від того, як оформлена стіна і де буде прокладена проводка. Усередині кабель-каналів є жолоби під один або кілька дротів певного перерізу. Закріплюють їх за допомогою маленьких гвинтиків або дюбелів.

А щоб будь-який з варіантів виглядав максимально естетично, просто вибирайте потрібні ретропроводи в каталозі

barus76rusvol