Вибираємо недорогі вікна для дачі — пластикові або дерев’яні

Вибираємо недорогі вікна для дачі — пластикові або дерев’яні

Вибираємо дешеві вікна для дачної ділянки і встановлюємо їх власними руками

Всі знають, що запорука тепла і комфорту — це не тільки гарна система теплопостачання, але і якісні і правильно встановлені вікна.
Якщо все тепло вислизає в щілини в рамі, то можна викинути в нікуди досить багато грошей на опалення. Це не має сенсу і дуже витратно.
Як же вибрати якісні і в той же час дешеві вікна для дачної ділянки, а ще правильно встановити їх? На дане питання ми спробуємо дати відповідь в повному обсязі, розповімо про різні варіанти і зразкових цінах, серед них ви зможете підібрати для себе більш прийнятний. Скориставшись цією інформацією, ви без проблем підберете і встановіть вікна на дачній ділянці.

Які вікна можна поставити на дачній ділянці? Мінуси і плюси, ціна питання

Думаючи над придбанням, ми в більшості випадків розглядаємо два найпопулярніших види вікон в залежності від матеріалу рами:

 • дерев’яні;
 • пластикові.

Закономірні питання, які з’являються при цьому: який варіант краще підібрати, що обійдеться не дорого і буде служити довше і т.д.
Що ми отримаємо, підібравши дерев’яні вікна для дачі? Якщо пару десятиліть назад це був один з найбільш дешевих варіантів, то тепер це досить великий діапазон цін. Ціна залежить від того, купуєте ви готові вікна або робите під замовлення, від конструкційної складності, виду деревини і інших моментів.
Якщо ви не будете жити на дачній ділянці під час зими, то відсутня необхідність в тому в покупці багатокамерного профілю з встановленими незліченними стеклами. Оптимальний варіант — Однорамна вікно з бруса сосни, тобто звичайна коробка з дерева і скло.
Це досить легка і невисока по товщині конструкція, яку можливо встановити навіть в тонких стінах критої тераси. Також це не дорого, в порівнянні з склопакетами з дерева, що мають складний механізм відкриття стулок.
Завершальний варіант підійде, якщо дача буде регулярно застосовуватися під час зими, коли зберегти тепло дуже важливо. Тонкі ж звичайні рами мають мінус — суттєві втрати тепла.

На користь вікон з дерева можна теж привести їх прекрасне поєднання з деревним будинком за містом, екологічність, здатність «дихати».
Хтось може сказати, що дерево — недовговічний і пожежонебезпечний матеріал. Ця заява можливо і було вірним колись, але на даний момент сучасні технології дають можливість зробити подібні вікна довговічними і безпечними. Є багато не шкідливих для людського здоров’я лаків і спеціалізованих складів, за допомогою яких вікна будуть служити приблизно п’ятдесят років, а ще вони стають стійкими до займання.
Як ми говорили, найдешевший варіант — з європейської сосни — можна придбати в межах 1350-6500 руб. в залежності від розміру, чисельності стулок і т.д. Наприклад, ціна блоку з 2-ух стулок заввишки 1160 мм, шириною 870 мм обійдеться дешево, близько 3000 руб. (Без скління), блок ж зі склопакетом тих же розмірів коштуватиме приблизно 5600 руб.
Втім необхідно врахувати, що ця порода не найжорсткіша, завдяки цьому з’являються подряпини, що відшкодовується легкістю ремонту. Дуже міцне дерево у оцилиндрованного колоди, модрини. Дуже дорогі вікна — з дуба, червоного дерева, ясеня.
Інший спосіб — це пластикові вікна для дачної ділянки. Якщо у Вас є сумніви, чи можна ставити їх в будинку з дерева, то ми з рішучістю скажімо так. Єдиний момент — якщо наприклад будинок новий, необхідно почекати поки він дасть усадку, завдяки цьому вікна вставляють в спеціалізовані «обсад» (окосячкі).

Краще придбати готові вікна, але цілком можна і зробити під замовлення. Вони дуже добре бережуть тепло в будинку, довговічні, не вимагають спеціального догляду, мають чудову звукоізоляцію. Діапазон цін також дуже широкий, проте для дачної ділянки елітний варіант напевно влаштує не кожного, та й нема чого ставити багатокамерні вікна там, де не запланували проживати коли на вулиці холодно.
Дешево обійдеться одна з найпростіших моделей — одинарний склопакет (товщина 24 мм). Він складається з 2-ух стекол. Цього цілком достатньо, щоб вдвічі зменшити шум з вулиці, а ще зберегти тепло в будинку. Вартість подібного вікна розмірі 1400? 1500 мм скласти приблизно від 5400 руб. в залежності від варіанту відкриття стулок (не відкривається, звичайне распашное, фрамужноє відкриття, поворотно-відкидне).
Ще 1 момент на користь пластикових вікон — різноманіття поєднань кольорів. Досить затребувані зрозуміло білі, проте при бажанні можна замовити інших квітів, а ще з імітацією під деревину дуже різних відтінків. Завершальний варіант підійде, якщо Ви хочете зберегти натуральний вигляд будинку з дерева на тлі первозданної матінки природи.
Тепер ви повинні самостійно вирішити для себе, які вікна вибрати для дачної ділянки — дерев’яні або пластикові. У всякому разі основний фактор, на який ви повинні звернути увагу перш за все — період року, в який ви будете проживати на дачній ділянці. Від цього залежить вартість і складність віконні конструкції.

Віконна установка на дачній ділянці власними руками

для того щоб правильно провести монтаж вікна слід дотримуватися конкретну інструкцію. Увага своє зверніть на такі моменти:

 • вікно має відповідати отвору, а конкретно за нормативами коробка повинна бути на 2 см менше отвору на всі боки і на 6 см менше знизу.
 • Отвір слід уважно почистити, прибрати всі нерівності, виїмки, інакше вікно може перекоситися.
 • Вагома ознака — Глибина вбудовування, який потрібно грунтовно контролювати.

При установці вікон з дерева глибину можна налаштовувати за допомогою монтажної колодки. Її кріплять в отворі, потім вставляють віконну коробку і рівняють її застосовуючи рівень. Потім застосовуючи клини, прикріплюємо вікно в отворі.
У комплекті з готовими вікнами в більшості випадків поставляються пластини для монтажу. Однак якщо вони відсутні, їх можна створити своїми руками. Закріплюємо пластини до коробки саморізами (оцинкованими).
Інший етап, найважливіший під час установки вікон з дерева — це ізоляція. Її роль робить піна для монтажних робіт або інший матеріал. Головне грунтовно закладати всі щілини, які можуть виявитися причиною протягу. Також під час використання піни потрібно контролювати її кількість. Надлишок може привести до деформації вікна.
Радимо також застосовувати монтаж наскрізного типу, коли вікно закріплюють на дюбеля. Етапи установки такі:

 • після очищення отвору, розмічаємо майбутнє розташування вікна, на низ прорізу наносимо герметик і приклеюємо на нього ущільнювач;
 • коробку (непогано б без стулок) ставимо в отвір і прикріплюємо за допомогою монтажної колодки або пластин;
 • свердлимо профіль і раму до отвору і поміщаємо дюбель;
 • садовить за допомогою саморізів і пригвинчуємо вікно, після цього надягаємо стулки;
 • робимо ізоляцію;
 • перевіряємо весь механізм і встановлюємо підвіконня, виконуємо обробку — відрізаємо додаткову піну, покриваємо ізоляцію розчином цементу.

Вікна ПВХ для приватного будинку ставляться таким чином. Можна тільки відзначити такі моменти:

 • Під час установки в будинку з дерева вікно дозволяється кріпити виключно за допомогою будівельних шурупів.
 • Раму обов’язково вирівнюйте лише за рівнем і тільки не по отвору. Завершальний варіант істотно знизить результативність вікна.

 

Пластикові vs дерев’яні: вибираємо вікна і тестуємо енергетична ефективність // АПС ДСК

Які вікна краще? Пластикові. Дерев’яні. Алюмінієві. як підібрати вікно?

Які вікна краще? Пластикові. Дерев’яні. Алюмінієві. Як вибрати вікно?

Що краще — дерев’яне або пластикове вікно?

barus76rusvol