Пластикові вікна на дачу як правильно вибрати і встановити

Пластикові вікна на дачу як правильно вибрати і встановити

Інструкція по вибору і віконної установки ПВХ на дачній ділянці

Які вибрати вікна ПВХ на дачу залежить від призначення приміщення. Для літнього варіанта можна підібрати і однокамерні систему, а для круглий рік функціонує приміщення знадобляться більш теплозберігаючі склопакети. Так на чому власний вибір зупинити і як реалізувати монтаж вікон для приватного будинку?

Особливості дачних вікон

Приватне будівництво житла завжди пов’язане з нетрадиційними розмірами і параметрами. Для квартир більшість матеріалів стандартизовано, а от з будівлями і дачами з’являються проблеми, так як вони в своїй більшості будуються за власними проектами. Завдяки цьому, підбираючи вікна ПВХ в будинок для відпочинку, слід врахувати певні властивості.

  По-перше, готові вікна, які надходять у продаж, у багатьох випадках тут не підійдуть. Напевно знадобиться виклик замірника, який прийме замовлення на виготовлення пластикових систем власне для вашого будинку на дачі.

Часто в будинках за містом необхідна установка оригінальних вікон
Друге, будинки за містом в своїй більшості будуються для відпочинку в літній період часу, а це означає, в основному, присутні широкі панорамні скління закритих терас. До того ж потрібно примусове провітрювання, а для цього необхідно ставити стулки. Глухі системи тут не підійдуть.

Для скління закритих терас глухі системи вікон не підійдуть

 • По-третє, для дачі отличительно облаштування житлового поверху на горищі (горищного), де необхідно організувати доступ світла і чистого повітря. Часто дані приміщення мають оригінальні за формою вікна: круглі або трикутні.
 • І нарешті, важливо те, в які сезони року застосовується дача. Якщо виключно в тепле літо, то можна заощадити і поставити з однією камерою системи, а для відпочинку взимку потрібно вибір і установка вікон ПВХ з подвійними склопакетами та технологіями енергозбереження.

  Перевага вікон ПВХ для дачної ділянки

  Якщо викинути шумо- і теплоізоляційні властивості вікон ПВХ, то важливою перевагою стає менш уважний догляд за подібними системами.
  дача — все ж менш відвідуване місце, і часу на те, щоб фарбувати і відтворювати рами вікон може не вистачати. Пластикові системи, хоча і вимагають періодичної чистки й змащення, менш вибагливі до догляду.
  Також хорошим моментом стане забезпечення більш великого рівня безпеки, тим більше якщо вибрати противандальні скло для вікна з ПВХ на дачу. Його складно розбити, а саму стулку досить важко відкрити з вулиці якщо порівнювати зі старими дерев’яними аналогами.

  антивандальне вікно не вимагає установки грат або віконниць
  Дуже важливим стане і великий вибір по стильовому рішенню оформлення. Для конкретного фасаду чудовим варіантом буде стилізація профілю під деревині або на будь гаму кольорів. При цьому повторимося, що їх не знадобиться регулярно фарбувати і відроджувати захисний шар.
  Підбираючи між дерев’яними звичайними і вікнами ПВХ, беручи до уваги дані факти, перевага безумовно на боці завершальній варіанти.

  Види дачного скління

  Літній будиночок — це індивідуальна споруда і кожен з проектів відрізняється, але все ж є кілька типів конструкцій.

  1. Стандартне скління. Це традиційні вікна, застосовані для заміни старих або установки в приватний будинок.
  2. розсуваються системи. Найбільше підійдуть для установки їх на критих терасах і терасах, які влітку можна відкрити, а в погану погоду залишити закритими.

  Відкатна система ставиться на критих терасах або терасах

 • Вікна глухого типу. Підійдуть для монтажу в будинку, де провітрювання не потрібно або, припустимо, в отвори невеликого розміру на мансардному поверсі.
 • Скління зимового саду. У подібних вікнах комбінується кілька вимог: вертикальне або похиле скло, а ще відкатна система. При нахилі скло обов’язково має бути з великим міцності запасом (протиударне).
 • Як можна помітити, які вибрати вікна для будинку за містом, залежить від приміщення і власних бажань. Але необхідно врахувати, що широкі панорамні склопакети, та ще й з системою розсувного типу, коштувати будуть дорого інших. До того ж подібні вікна зажадають додаткового гарантії безпеки: решіток, віконниць або ролетів. В іншому випадку вони стають уразливими перед проникненням злочинців.

  Вибір і монтаж вікон

  Придбання сучасних вікон не важко. Вибір виробників просто дуже великий. Але, як і у варіанті з житловою площею, є загальні вимоги до виробу. Як підібрати вікна ПВХ для заміські дачні будиночки і на що звернути власну увагу при придбанні?
  Купуючи вікно з пластика в будинок за межами міста, обов’язково фокусують увагу на профіль рами. Він зобов’язаний бути на каркасі з металу, а його структура багатокамерною (не плутати з кількістю камер в склопакеті).

  Армуючий металопрофіль надає жорсткість пластику
  Обов’язково необхідно дивитися на якість фурнітури (рукояток, ущільнювачів, петель). Такі елементи забезпечують хорошу і дуже довгу експлуатацію.
  Склопакет робиться в більшості випадків з кварцового скла. Найкраще власний вибір зупинити на протиударних зразках. Чудовим варіантом стане двухкамерная система, яка має прекрасні властивості теплоізоляції.
  Кількість камер в склопакеті можна перевірити підпалом сірники або запальнички поруч з ним. Кількість відображень вогника в стеклах вкаже на те, скільки камер має система. У подвійному склопакеті їх повинно бути три, далі — по наростаючій.

  Подвійний склопакет складається з трьох стекол

  вибираючи вікно із пластику в будинок за межами міста, необхідно оцінити необхідний ступінь теплової ізоляції. Якщо приміщення застосовується тільки в жаркий період часу, то по даному пункту можна зменшити вимоги. Також в підсобних і рідко використовуються приміщеннях не потрібні стулки і можна поставити глухі пакети.
  Підібравши ідеальний варіант, необхідно звернутися до компанії-виробнику. Потрібно буде зняти параметри отворів. Фірма, яка займається установкою, в більшості випадків безкоштовно робить обміри та потім надає кошторис на виготовлення і установку.

  монтаж

  встановити вікна ПВХ в будинку за містом можна за допомогою послуг фірми-виробника. Але сам монтажний процес дуже простий, а при самостійних роботах економиться 10-20% вартості. Як зробити це будиночку на дачі?
  Старі вікна розбирають. При цьому скла найкраще зняти насамперед. Якщо рами не прибираються, їх распілюют і прибирають по частинах. У разі коли встановлюють систему в будинок старої споруди, можливо, доведеться залишити дерев’яний короб для того, щоб уникнути зрушень стін.

  Якщо не виходить зняти раму повністю, її распілюют на частини
  Прорізи необхідно з великою увагою оглянути, все неміцні ділянки зачищають і відроджують. Встановлюючи вікна ПВХ в будинку з панелей або монолітнобетонном, в основному, застосовують розчин з цементу. Поверхні покривають грунтувальною сумішшю хорошого проникнення і дають просохнути (до 30 хвилин).
  Монтаж вікна для будинку за містом проводять двома варіантами. Перший — на пластини з металу, а другий — з використанням саморізів.
  На пластини установку проводять так:

  • З вікна знімають стулку, а раму виставляють в отвір на підставки, щоб з’явився нижній зазор мінімум в 20 мм.
  • Пластини заздалегідь кріплять на торцях вікна із застосуванням прес шайб або саморізів. Кількість пластин залежить від розміру (заввишки до одного метра досить по дві справа і зліва).
  • Коли рама виставлена, а рівень звірений, пластини жорстко закріплюють до стін прорізу. Кріплення повинно бути міцним. Вибір кріплення залежить від матеріалу стін: для цегли або бетону можна застосовувати дюбелі, для газо- і пінобетонного блоку необхідно використовувати спеціалізовані «крокодили», інакше кріплення буде неміцним.
  • вікно в нестійкому положенні, всі зазори наповнюють піною для монтажу і дають їй просохнути. Після вішають стулку.

  Час на звичайне застигання піни буде приблизно 24-х годин, лише по завершенні цього періоду можна починати роботи по обробці укосів.
  Монтаж вікон конкретно на саморізи виконується за схожим алгоритмом. Але кріплення проводять конкретно через профіль. Цей метод дозволяє встановити вікно із пластику на дачній ділянці при тонких стінах.
  Обов’язково після закінчення установки і висихання піни необхідно зробити обробку укосів на вікнах для повноцінної герметизації і хорошого функціонування вікна.
  Грамотно вибрані і встановлені з виконанням технології вікна будуть служити довгий час без якихось неприємностей.

  Коровін Сергій Дмитрович
  Магістр архітектури, закінчив Самарський Національний Архітектурно-будівельний університет. 11 років досвіду в галузі проектування та будівництва.

  • Як правильно зробити міжкімнатні перегородки в будинку з дерева
  • Керівництво по установці своїми силами внутрішніх дверей

  —>
  Все про будівництво та ремонт
  2013-2021 © Будівництво своїми руками — сайт для тих, хто зводить!

  Як підібрати вікна на дачу ?

  Віконна установка в будинку з дерева | Вікна ПВХ в Кожен Дім | Рекомендації від Кирила Мандрика

  Установка пластикових вікон в дерев’яному будинку

  Установка Вікон в Дерев’яному Будинку | Пластикові Вікна в Кожен Дім | Поради від Кирила Мандрика