Які вікна краще ставити в приватний будинок розміри, матеріали, профілі

Які вікна краще ставити в приватний будинок розміри, матеріали, профілі

Які вікна підібрати для будинку за містом: визначаємо по 5 основним параметрам

Від хорошого вибору конструкції вікна залежить мікроклімат в будинку.

Спробуємо розібратися, які вікна краще всього поставити для приватного будинку, щоб в ньому було зручно і можна було без перешкод насолоджуватися красою заміської природи, заради якої господарі заміських будинків залишають галасливі міста.

Все про вибір вікон для будинку за містом

1. матеріали

Більшість конструкцій вікна виготовляються з трьох матеріалів: дерева, ПВХ і металу. В останньому варіанті це дуже часто алюміній. Іноді зустрічаються моделі комбінованого типу, наприклад, дерево-алюміній, що поєднують характеристики різноманітних варіантів.

дерево

Для дешевих моделей застосовують сосну або модрину. Це водостійкі сорти, доступні, обробляються без труднощів. З листяних беруть тверді сорти: дуб, меранті, ясен. Правда, ціна їх набагато вище.

Переваги конструкцій з дерева

 • Хороші шумо- і теплоізоляційні властивості.
 • екологічність.
 • Гарний вид.
 • Достатня стійкість до ударів подряпин і так далі, найкраще їм чинять опір тверді породи.
 • Можливість ремонту. Якщо раптом станеться пошкодження поверхні її легко відремонтувати.

мінуси

 • З негативних властивостей потрібно згадати схильність до накопичення вологи, що призводить до появи і розвитку грибків.
 • У деревині живуть мікроорганізми, а ще різні жуки. Все це псує матеріал.

Для усунення даних проблем дерево проходить обробку спецречовинами. Воно стає менш уразливим для вологи і шкідників, але втрачає екологічність.

полівінілхлорид

Правильніше було б називати подібного роду конструкції металопластиковими. Їх роблять з ПВХ, він же ПВХ, зі сталевим посиленням. В результаті виходять гарні характеристики експлуатації, при цьому ціна невелика. «Чистий» пластик теж застосовувався, однак у нього дуже багато мінусів. Багато за звичкою називають металопластикові системи пластиковими.

Гарні якості

 • Хороші тепло- і шумоізоляційні властивості. У цьому вони набагато перевершують аналоги з дерева.
 • Стійки до всіх поганим факторів: явищам погоди, пошкоджень які створені механічним шляхом, агресивних речовин.
 • Звичайне обслуговування і догляд.
 • Широкий вибір кольорів і форм.
 • Сумісність з фурнітурою різного типу, що дає можливість збирати системи різних типів.

мінуси

 • До мінусів відносять схильність теплової деформації, коли деталь при нагріванні стає ширше, при охолодженні зменшується. В результаті геометрія каркасної конструкції може порушуватися.
 • Черговий недолік — абсолютна герметичність. Це добре, коли необхідно утримати тепло або звук, але перешкоджає обміну повітря. Завдяки цьому потрібна установка припливних клапанів, які будуть поставляти свіже повітря.
 • Ремонт металопластику можливий, проте це важко і не дешево.

алюміній

Рами з металу спочатку застосовувалися виключно для нежитлових будівель. Це пов’язують з їх теплопровідністю. Вони майже не тримають тепло, звідси і назва «холодні». Втім конструкції з алюмінію поліпшили. Вони отримали термовкладкою, які допомагають зберігати температуру в приміщенні. Подібним чином, виникло два види віконних алюмінієвих систем: теплі і холодні. Перші ставляться в житлових будинках і можуть витримати дуже великі морози.

Гарні якості

 • Хороші ізоляційні характеристики.
 • Маленька маса. Алюміній не дає істотного навантаження на отвір.
 • Дуже висока міцність. Силумін з магнієм і міддю або кремнієм витримує дуже великі навантаження без деформувань.
 • Стабільні геометричні параметри. Деталі не схильні тепловому розширенню, завдяки цьому стулки НЕ провисають і не змінюються.
 • Стійкість до несприятливих явищ погоди, температурних перепадів. Чи не втрачають гарний вигляд і не міняють характеристики експлуатації протягом 70 років мінімум.
 • Більша гнучкість, що дає можливість зробити конструкції самих криволінійних форм.
 • Можливість прикраси під різноманітні фактури, фарбування в будь-який колір.

мінуси

Мінусом є велика якщо порівнювати з аналогами ціна. Але вона абсолютно виправдана плюсами алюмінієвих моделей.

2. Профіль

Профіль — це розділена на кілька ізольованих секцій пустотіла система, в неї ставляться скла. Профілю виділяються товщиною стінок, кількістю камер, шириною самого профілю. Такі характеристики визначають властивості готового виробу.

Види профілів по ширині стінок

 • Клас А. Вироби володіють найбільшою ізоляцією, дуже високою міцністю, опором деформацій. Розмір зовнішніх стінок — не вужче 2,8 мм, внутрішніх -2,5 мм.
 • Клас Б. Ізоляційні та якості міцності гірше. Зовнішні перегородки шириною від 2,5 мм, від 2 мм внутрішні.
 • Клас С. Товщина елементів найменша з можливих. Самі низькі показники експлуатації.

Число камер в профілі теж важливо. Воно визначає властивості ізоляції системи. Так, дешеві трикамерні деталі не завжди можуть зберегти сприятливу температуру в кімнаті і убезпечити її від шуму. Оптимально підбирати п’ятикамерні варіанти. За рахунок більшої кількості і симетричною компонування внутрішніх секцій вони справляються з таким завданням краще, ніж трикамерні аналоги.

3. Які розміри вікон підібрати для приватного будинку

Розрахунок розмірів проходить з урахуванням 2-ух визначальних чинників: потрібного для хорошого життя рівня освітленості приміщень і зовнішнього вигляду фасаду будівлі.
Потрібно знати, що невеликий вважається Спілкувався площа прозорих елементів рівна одній восьмій від кімнатної площі. Менше не повинно бути, більше — тільки вітається. Великі вікна додають приміщенню світла і простору, роблять фасад набагато красивіше.
За існуючими нормами будівництва допустима висота блоків вікон становить 2 060 мм, найменша — 1 160 мм. Допустима ширина в діапазоні від 870 до 2 670 мм. Подібним чином, рішення, який віконний розмір зробити в приватному будинку, приймається для будь-якого випадку індивідуально. Підібране комбінування висоти і ширини встановлюється дизайном будови, розмірами кімнати, рівнем її висвітлення. Важливі також форма склопакета, конфігурація блоку, число елементів, що відкриваються.

4. Склопакети

Скління займає близько 80% конструкції, завдяки цьому в питанні, які вікна підібрати для будинку за містом, етап вибору склопакетів не оминути. Вони можуть бути одно-, трьох- і двокамерні. Це означає, що розміщені паралельно листи скла створюють герметичні порожнини, заповнені повітрям або благородним газом. З одного камерою моделі гарні для балконів і приміщень нежитлового фонду, оскільки дають невелику ізоляцію. Трикамерні пакети застосовуються нечасто. У них велика ціна, а характеристики не набагато краще, ніж у аналогів з двома камерами типу.
Оптимальний варіант для приватного будинку — з двома камерами стелопакети. Їх властивості залежать від типу наповнення камер і відстані між скляними листами. Так, якщо для наповнення секцій застосовується криптон або аргон, це відчутно збільшує енергозбереження. Додаткове напилення іонів Ag на скляні пластини підвищує даний ефект. Комбінування відстані між листами скла, і різна їх товщина допомагають зменшити шум. Правда, це працює лише з високочастотними шумами.

5. Додаткові характеристики

Крім даних характеристик є ще пару моментів, які зможуть допомогти визначити, які вікна поставити для приватного будинку. зазначимо їх.

 • Безпека, вона ж стійкість до виламування. Заміські будови нерідко залишаються без нагляду, що збільшує небезпеку недозволеного проникнення. Для захисту вибирають моделі з броньованим склом і антивандальним фурнітурою. Можна, можливо ставити складну або відкривається грати. Вона не дасть можливість потрапити в порожній будинок і не стоятиме на заваді, коли в ньому мешканці.
 • Оздоблення. Найпростіша і при цьому яскрава методика — расстекловка (або розкладка). За допомогою накладних планок імітується дроблення полотна на маленькі частини. Може бути зовнішньої або внутрішньої. Способів оформлення та форм досить багато.
 • Функціонал фурнітури. Для зручності і безпеки найкраще поставити фурнітуру з додатковими можливостями. Наприклад, захист від дітей не дасть можливість дитині самостійно відкривати стулку. Мікроліфт підтримає важкі деталі і знизить навантаження на раму.

Зрештою господар сам вибирає, які вікна для будинку за містом краще встановити. Вибір встановлюється індивідуальними експлуатаційними умовами, особливостями клімату, фасадним дизайном і матеріальними можливостями.

Розмір і розміщення вікон

ЯКІ ВІКНА СТАВИТИ В ДІМ! / ВИРОБНИЦТВО ПВХ вікон

ЯКІ ВІКНА СТАВИТИ В ДІМ! / ВИРОБНИЦТВО ВІКОН ПВХ

Ремонт квартири своїми руками. Який профіль краще для пластикових вікон