Вибір покрівельного матеріалу як правильно вибрати, огляд матеріалів

Вибір покрівельного матеріалу як правильно вибрати, огляд матеріалів

Як правильно підібрати матеріал для покрівлі для даху будинку

Як підібрати покрівлю — з цим питанням неминуче можуть зіткнутися приватні землевласники, що знаходяться у важкому процесі будівництва свого будинку. Дивлячись на зовнішній вигляд і діапазон цін матеріалу для покрівлі, багато хто не думають про те, яка кількість часу прослужить дах, чи буде вона добре оберігати будинок від опадів і холодів, чи легко її встановити.
підбираючи матеріал для благоустрою даху будинку, варто звернути власну увагу на наступні параметри покриття:

довговічність покрівлі

Довговічність даху сильно залежить від параметрів матеріалу, з якого зроблено покриття для даху. Найбільшою довговічністю (35-50 років) відрізняються покрівлі з кахельної і багатошарової черепиці — вони слабо схильні механічному зношуванню і довго зберігають власний початковий вигляд. Трохи менші будуть служити покриття на базі бітумів: гнучка черепиця (15-30 років) і бітумний шифер (15 років). Покрівлі з металу (металопрофіль, металева черепиця) схильні корозії, вони простоять близько 10 років.

Ізоляційні характеристики даху

Безпомилковість вибору покрівлі в більшості випадків залежить від того, наскільки вдало вона буде оберігати будинок від опадів, холоду і сторонніх звуків. якщо покрівельний настил погано екранує зовнішні впливи, то буде потрібно більш капітальна тепло-, волого-і звукова ізоляція. Найкращими ізоляційними якостями володіють керамічні і бітумні матеріали (класична черепиця, бітумний шифер, гнучка черепиця), трохи гірше в даному плані фальцеві покрівлі з профільованого металевого листа та металевої черепиці.

Вага покриття для покрівлі

Вага матеріалу — один з найбільш важливих властивостей, на який варто звернути власну увагу під час вибору покрівлі. покрівельний настил в конфігурації з конструктивом даху (системою крокв, латами) надають велике навантаження на сам фундамент і стіни несучого типу будинку. Це вплив збільшується під час зими — навантаження снгега в середній смузі Росії становить приблизно 100-300 кг на м кв. покрівлі. Також необхідно враховувати специфіку монтажу даху: одні матеріали вимагають крокової обрешітки, а інші — суцільний, що додатково ускладнює всю конструкцію покрівлі, її робить установку набагато складної і дорогої.

Найлегший за вагою покрівельний настил — це бітумний шифер, трохи важче — металопрофіль та металева черепиця. Дахи, які покриті рулонних покрівельних матеріалом і гнучкою покрівлею, мають велику вагу за рахунок необхідності монтажу суцільного підстави з деревостружкових плит. Найбільшою громіздкістю відрізняється покрівля з черепиці на керамічній основі — і вага самого матеріалу чималенький, і конструкція крокв повинна бути потужною.

Розміри модуля покрівлі

Формат покрівельного модуля — нюанс, з яким часто не приділяють необхідної уваги, хоча в пошуках відповіді на питання: «як правильно підібрати покрівлю», Він надзвичайно важливий. Розміри покрівельного елемента впливають на складність і ціна настановних робіт, а ще на складність транспортування матеріалу. Це важливий момент, якщо дах має непросту, ламану або радіусу конфігурацію. Щоб знизити кількість відходів під час установки настилу, перевагу надають листовим, а гнучким і штучним покриттям: пласкій покрівлі, глиняної черепиці, рулонному покрівельного матеріалу.

Труднощі встановлення даху

Складність установки даху залежить від ваги, формату та властивостей матеріалу для покрівлі. З усього переліку покриттів найбільш в установці складнощів не викликає бітумний шифер — він не важкий, дуже легко ріжеться, його модулі невеликі за розміром, а установка виготовляється на крокову обрешітку. Трохи складніше встановлюється металопрофіль та металева черепиця. Досить витратни і складні в покрівельному облаштуванні з штучних матеріалів: кахельної і бітумної черепиці, що вимагають установки суцільного підстави і закріплення кожного окремого елемента покриття.

Ціна матеріалу для покрівлі

Спілкувався вартість даху сформіровивается з багатьох параметрів — тут важлива ціна покриття для покрівлі і добірних елементів (ковзанів, карнизів, розжолобків, заглушок), складність установки системи крокв і монтажу самого настилу. Іноді дах з недорогого матеріалу на виході виявляється значно дорожче передчувають суми. Здебільшого, це відбувається через добірних планок, які продаються поштучно, дорогих настановних робіт і чималого обсягу відходів. З оглядом і тонкощами вибору дешевих покриттів для даху Ви зможете ознайомитися в індивідуальній статті на цьому сайті.

Дизайн даху будинку

Дах будинку — це елемент архітектури суттєвої площі, велика по масі кольорова пляма, активно бере участь в композиції ландшафту ділянки за містом. Завдяки цьому під час вибору покрівлі беруть до уваги, наскільки відтінок, конфігурація і фактура покриття буде узгоджуватися з фасадами будинку, природним середовищем, власним виглядом госпбудівель і конструкцій огорожі. За формою матеріали для покрівлі умовно поділяють на:

  • гладкі (рулонний покрівельний матеріал, металопрофіль),
  • черепицеподібну (керамічна, гнучка і металева черепиця),
  • хвилясті (асбестоцементний хвилястий покрівельний лист, бітумний шифер).

Серед цих видів варто вибрати дах такого типу, яка буде найкраще підходити тематиці будинку. Тонкощі вибору палітри кольорів даху ми висвітлили в іншій статті.

Безпека покрівлі

Як підібрати безпечну покрівлю — проблема з легкоразрешімих, так як можливу загрозу таять лише лавиноподібні сходи снігу під час зими і удари блискавкою. Якщо розглядати покрівельні покриття в цьому розрізі, то вони все цілком вдало затримують опади на своїй поверхні і чинять опір електричному струму в газах, крім настилів з металу: профільованого металевого листа та металевої черепиці, фальцевої і мідного даху. Для гарантії безпеки такі покрівлі облаштовують спеціалізованими снегобарьер, розміщуючи їх в потенційно небезпечних місцях, і громовідводами, заземлити їх індивідуальної шиною.

У плані пожежної фактично всі покрівельні покриття дуже добре пручаються горіння, крім рулонного покрівельного матеріалу — матеріалу на бітумній основі. Хоча бітуми і горючі полімерні матеріали входять до складу м’якої черепиці, шар для декору з мінеральної крихти здатний зупинити поширення вогню. У бітумного шиферу, подібну роль відіграють волокна целюлози.

Екологічність матеріалів для покрівлі

Безліч сучасних покриттів для покрівлі відносяться до чистих в екологічному плані матеріалами. Виняток становить асбестоцементний асбестоцементний хвилястий покрівельний лист, під час виготовлення якого використовують канцерогенний амфіболовий азбест. Вітчизняний асбестоцементний хвилястий покрівельний лист, зроблений з хрозотілового азбесту, ніякої небезпеки для здоров’я оточуючих не становить.

Інформацію про ключові характеристики даху і хитрощі підбору покриття для покрівлі Ви зможете отримати з відео:

висновок

Як правильно вибрати покрівлю — про це необхідно задуматися на етапі проектування будинки за містом, щоб передбачити всі потенційні навантаження на конструкції несучого типу, правильно проссчітать складність і ціну робіт пов’язаних з будівництвом, обсяги конструктивних і витратних матеріалів. Купуючи матеріал для покрівлі, оціните його комплексно, з урахуванням зовнішнього вигляду і ціни, труднощі монтажу та довговічності, екологічності та безпеки і лише після цього приймайте останнє рішення.

Вибір матеріалів для покрівлі. Відповіді на запитання.

покрівельний підбір. Економ-клас // FORUMHOUSE

Вибір покрівельних матеріалів. Відповіді на запитання.

Вибір покрівлі. Економ-клас // FORUMHOUSE