Покрівля для даху обираємо оптимальний матеріал для будинку

Покрівля для даху обираємо оптимальний матеріал для будинку

Огляд популярних сучасних матеріалів покрівлі для різних типів дахів

покрівля даху — це сама верхня її частина. Власне вона охороняє будівлю від негативних впливів навколишнього середовища. Перед тим як покрити дах будинку, необхідно правильно вибрати матеріал. Покрівельні матеріали бувають різноманітних видів. Кожен з них має своє призначення і обмеження в застосуванні.

Критерії добору матеріалу

Види покриття варто розглядати з кількох сторін. вибираючи матеріал для даху, варто відповісти для себе на наступні питання:

 • наскільки крутий ухил ската передбачається;
 • чим дешевше покрити дах, чи варто економічна складова частина на першому місці;
 • якого типу матеріал для покрівлі краще підійде в архітектурний вигляд;
 • чим краще накрити дах власними руками, наскільки складний монтажний процес;
 • чи можна погодитися з великою гучністю даху.

 

Покрівля для даху обираємо оптимальний матеріал для будинку

Важливим показником вибору покриття даху вважається кут ухилу
У загальному випадку покриття має задовольняти вимогам по надійності, довговічності, міцності і гідроізоляції. Естетична складова частина і економічна також важливі. Щоб підібрати покрівельне покриття будинку, доведеться розглянути найбільш поширені варіанти з великою увагою.

 

Підбирати черепицю металеву потрібно за такими показниками:

 • Хвилеподібна форма, тобто її зовнішній вигляд (різна у кожного типу покрівельної черепиці з металу).
 • Покриття на основі полімерів (лицьовий шар: колір і склад);
 • Товщина металу;

Таким чином тип покрівельної черепиці з металу — це її зовнішній вигляд, форма (4 типи : «СуперМонеррей», «Трамонтана», «МонтеКристо», «МонтеРроса»), а покриття на основі полімерів — це лицьовий шар конкретно самого металу, з якого робиться металева черепиця (іншими словами це метал, сировина, якому і надають потрібну форму). Кожен тип покриття на основі полімерів має власні неповторні властивості, товщину і палітру кольорів.

Отже, під час вибору покрівельної черепиці з металу потрібно зорієнтуватися із зовнішнім виглядом(типом покрівельної черепиці з металу) і підібрати метал з конкретним покриттям на основі полімерів, з якого і буде вона зроблена. Найпопулярніший вибір в нашому регіоні-це металева черепиця з покриттям на основі полімерів поліефір. Але ми пропонуємо подивитися всі можливі варіанти і вибрати на користь того матеріалу, який сподобається тільки вам.

покрівля фальцева

Подібний варіант дасть можливість зробити роботи дешево. Покриття в даному варіанті робиться з тонких листів металу. Їх з’єднання по довжині робиться за рахунок гнучкі фальцев. матеріал подібного роду для покриття мало підійде для робіт власними руками, оскільки вимагає конкретних здібностей і знань.

Покрівля для даху обираємо оптимальний матеріал для будинку

Монтаж листової даху не рекомендується робити власноруч
При вирішенні питання, чим краще покрити дах будинку, необхідно дивитися на більш прості типи. Подібний варіант більше підійде для професійної бригади, яка виконає роботу якісно і швидко.

Металочерепиця

Вирішуєте, чим крити дах будинку з дерева або будь-якого іншого? Тоді необхідно придивитися до металочерепиці. Вона легка, завдяки цьому не створює великого навантаження на поверхні стіни будівлі і фундаменти. часто матеріал буває важко виділити від глиняної черепиці.

Покрівля для даху обираємо оптимальний матеріал для будинку

Металева черепиця по декоративним особливостям майже ні в чому не поступається типовою
Вона виглядає симпатично, а дуже великий асортимент квітів дає можливість підібрати оптимальне рішення для будь-якого фасаду. Для захисту матеріалу від іржі застосовують спеціалізоване покриття. Дуже часто використовують полімерні матеріали.

монтаж

Оздоблення даху металочерепицею підійде для схилів з ухилом більше 15 градусів. Такі різновиди практично не обмежують верхню межу ухилу. Якщо величина становить менше 20 градусів, необхідно задуматися про гідроізоляцію. В даному варіанті волога гірше тече по поверхні і може пробиватися крізь листи.
При установці даху власними руками необхідно надійно закривати стики. Черепицю закріплюють до каркаса. Вона дуже часто робиться розрідженій. Для виробництва підстави досить дошки у яких товщина 32 мм. Мінімально можливий розмір — 25 мм, проте в цьому випадку конструкція буде працювати на межі можливостей.

Покрівля для даху обираємо оптимальний матеріал для будинку

Покрівельну черепицю з металу закріплюють до каркаса
Кріплення виконують шурупами з прокладкою з гуми. Кріплення розташовують знизу хвилі. Вони повинні ставитися тільки перпендикулярно поверхні. покрівельний матеріал кладуть з нахлестом, розмір якого залежить від типу підібраного покриття (розміри і крок хвилі і т.п.). В середньому величина нахлеста знаходиться в межах від 45 до 150 мм. Читайте покрокову інструкцію по монтажу Металочерепична покрівлі.

область використання

Металочерепиця щоб покрити дах стала широко поширена. Вона підійде для приватного будинку для житла, адміністративного або виробничої будівлі. матеріал призначається для покрівель з похилою поверхнею. На плоских не застосовується.

Плюси і мінуси

Відповідаючи на питання, чим краще крити дах в приватному будинку, фокусують увагу на довговічність матеріалу. Покриття з металу може служити до п’ятдесяти років. Якщо порівнювати з іншими типами, термін великий. До позитивних якостей також потрібно віднести:

 • легкість установчого процесу;
 • стійкість до навантажень і ударів;
 • маленька маса;
 • можна накривати дах поодинці;
 • не вимагає особливо обережного поводження під час перевезення;
 • бюджетна ціна;
 • дуже великий асортимент.

 

Покрівля для даху обираємо оптимальний матеріал для будинку

При установці металевої черепиці утворення великої кількості відходів
Однак подібні інноваційні матеріали мають і мінусами. В процесі будівництва утворення великої кількості відходів, які становлять великий відсоток від закупленого матеріалу.
Варто ще сказати що, будь-яке покриття з металу відрізняється досить великий гучністю. Мешканці буквально відчувають кожну краплю дощу.

металевий шифер

Покрівлі дахів з похилою поверхнею вигідно покривати металопрофілем. даний матеріал по своїми властивостями близький до покрівельної черепиці з металу, але коштує не дорого. Такі різновиди матеріалу можуть мати різну маркування. Для влаштування покриття призначається металевий шифер з маркуванням Н або НС. Листи з маркуванням С призначаються для вертикальних конструкцій, зробити дах з них не можна. Марку профілю (цифрове позначення) вибирають в залежності від навантаження і кроку кроквяних ніг.

Покрівля для даху обираємо оптимальний матеріал для будинку

Для покрівельного покриття необхідно підібрати металопрофіль марки Н або НС

монтаж

Покриття призначається для покрівлі даху з нахилом не менше десяти градусів. Нахлест при установці наказують в залежності від параметрів профілю. У більшості випадків виготовлений нахлест складає 20 см. Якщо ухил менше 20 градусів, стики варто додатково берегти від попадання вологи герметиком.
Кріплення листів виконують на саморізи. На квадратний метр потрібно приблизно 8 штук. Допускається укладання матеріалу поверх старої покрівлі з матеріалів в рулоні.
Дуже часто металопрофіль застосовують для госпбудівель і будівель промислової спрямованості. Однак зараз з’явилося дуже багато квітів, які чудово впишуться у фасад будинку для житла.

Мінуси і плюси

Підбираєте, який матеріал краще для будинку з дерева? Тут не варто застосовувати важкі види. Завдяки цьому рішення, ніж накрити дах будинку, на користь профільованого металевого листа буде вигідним. Також прекрасно підійде і для цегельних будівель або бетону.

Покрівля для даху обираємо оптимальний матеріал для будинку

Пристрій пирога профнастіловие покрівлі
До позитивних якостей можна віднести:

 • легкість монтажу;
 • чудова надійність на вигин при механічних впливах і навантаженнях;
 • службовий термін як у металочерепиці;
 • бюджетна ціна.

Мінус — висока гучність.Читайте детальніше про монтаж профнастіловие покрівлі.

бітумний шифер

дахпокрівля з бітумного шиферу — прекрасне рішення. Закрити будівлю подібним матеріалом можна без значних фінансових витрат. Ще одна назва онудліна — ондулін. Листи роблять з волокон целюлози, наповнюють їх бітумом з полімерними добавками. В кінці матеріал фарбують в 2 шари термостійкої фарбою, завдяки якій, листи набувають акуратний і красивий зовнішній вигляд.

Покрівля для даху обираємо оптимальний матеріал для будинку

Пристрій покрівлі з ондуліна — недорогий варіант під час будівництва або ремонту покрівлі

монтаж

Покриття з ондуліна даху будинку на дачі при ухилі ската від 6 ° до 15 ° вимагає влаштування суцільної обрешітки. Можна застосовувати звичайну дошку з обрізаними краями (дерево 3 сорти) або фанеру стійку до вологи. Якщо ухил становить понад 15 °, то можна обійтися розрідженим підставою.
Накладання листів повинен бути хороший — не менше 30 см. Для кріплення враховані спеціалізовані цвяхи.

Мінуси і плюси

Вирішуючи, який матеріал краще для навісу, лазні або гаража, можна з рішучістю підбирати бітумний шифер. Він також підійде і для приватного будинку. Однак при виборі необхідно враховувати, що службовий термін ондулина становить до 40 років, але фарба вицвіте раніше. До позитивних якостей відносять:

 • гідрозахисні показники;
 • екологічність;
 • хороша стійкість до навантажень;
 • не виникне проблем через шум;
 • простота обробки і різання;
 • досить невелику вагу;
 • бюджетность.

 

Покрівля для даху обираємо оптимальний матеріал для будинку

До головних мінусів покриття відносять вицвітання фарби, возгораемость
Мінуси у матеріалу дуже важливі, завдяки цьому необхідно задуматися, чи потрібно покривати власний будинок подібним матеріалом. мінуси:

 • возгораемость;
 • вицвітання фарби;
 • розм’якшення матеріалу в гарну погоду влітку (не є фахівцями радять для крутих схилів);
 • виростання моху в затемнених місцях.

 

Битумна черепиця

Як і попередній матеріал, черепиця робиться з використанням бітуму. Підійде краще для покрівлі з нахилом не більше 45 градусів, оскільки може розм’якшуватися в спеку. Є різні види бітумної черепиці в залежності від малюнка і забарвлення.

Покрівля для даху обираємо оптимальний матеріал для будинку

Кут покрівельного ухилу під бітумну черепицю повинен становити не більше 45 градусів

монтаж

Укрити матеріалом можна покрівлю з ухилом від 11 до 45 градусів. Під покриття повинна робитися безперервна каркасна рама. Щоб це зробити застосовують дошку або фанеру стійку до вологи. Якщо кут ската становить менше 18 °, рекомендується зафіксувати додатковий шар гідроізоляції. Для кріплення на виворітну поверхню нанесений шар бітуму з полімерним матеріалом. Варіант чудово підійде для даху криволінійної форми.

Мінуси і плюси

До позитивних якостей відносять:

 • тривалий експлуатаційний термін до 70 років;
 • безшумність;
 • добре тримає сніг, він не зісковзує по шорсткому матеріалу;
 • несхильність корозії і випадання конденсату;
 • висока гнучкість;
 • розумне співвідношення якості і вартості.

 

Покрівля для даху обираємо оптимальний матеріал для будинку

гнучка покрівля завдяки власній гнучкості широко використовується для дахів криволінійної форми
Бітумну черепицю можна віднести до середнього діапазону цін. З недоліків можна відзначити возгораемость, крихкість при низькій температурі і розм’якшення при високих. Читайте детальніше про влаштування покрівлі з бітумної черепиці.

глиняна черепиця

З чого виконати покриття для повністю екологічного будинку? Прекрасний варіант в даному варіанті — глиняна черепиця або її близький родич піщано-цементна. Вони як правило прослужать століття, виділяються безпекою, екологічністю і натуральністю. Але до серйозними недоліками, які не дають матеріалами повернути перші позиції відносять:

 • досить велику масу;
 • необхідність в міцному і потужному підставі;
 • велика ціна.

 

Покрівля для даху обираємо оптимальний матеріал для будинку

Черепиця — красивий, екологічний, але важкий матеріал для покрівлі

рулонний наплавляється матеріал

Даний варіант переважно застосовують для плоских або малоуклонних підстав. Є кілька варіантів від популярних і невідомих виробників. Велику поширення набули Рулонний беспокровний гідроізоляційний матеріал, Євроруберойд і Техноніколь. Основою покриття служать стеклохолст, скловолокно або поліефір, просочені бітумом.

монтаж

Покрівельний килим розкидало даху, нагріваючи частина рулону атмосферним пальником. Під час роботи на покрівлі з похилою поверхнею роботу починають знизу. Нахлест по довжині і з торців наказують не менше 10 см. Для покрівлі з малим ухилом досить буде 2-3 шарів покриття. Для скатної доведеться укласти 4-5.
Переважно покриття застосовують для дахів висотних будинків або будівель промислової спрямованості. У приватному будівництві його важко зустріти. Для свого будинку має сенс придбати матеріал подібного роду в якості підкладки гідроізоляції.

Покрівля для даху обираємо оптимальний матеріал для будинку

Рулонний покрівля з наплавляються матеріалів дуже часто встановлюється на плоских поверхнях

Мінуси і плюси

До позитивних якостей подібного покриття відносять:

 • легкість догляду;
 • хорошу стійкість до вологості;
 • безшумність;
 • техніки безпеки та екологічної для людини;
 • невисока навантаження на нижні конструкції;
 • бюджетна ціна.

До мінусів зараховують негарний зовнішній вигляд. Для робіт буде потрібно особливий інструмент — атмосферний пальник і певні здібності. Під час зберігання рулонів потрібно дотримуватися деяких правил: складувати їх тільки вертикально, розміщувати в видаленні від радіаторів опалення. Читайте детальніше про пристрій рубероидной м’якої покрівлі.

Коровін Сергій Дмитрович
Магістр архітектури, закінчив Самарський Національний Архітектурно-будівельний університет. 11 років досвіду в галузі проектування та будівництва.

—>
Все про будівництво та ремонт
2013-2021 © Будівництво своїми руками — сайт для тих, хто зводить!

Мінуси і плюси бітумного шиферу

ЯКУ ВИБРАТИ КРОВЛЮ

Вся правда про покрівельні матеріали! Яку покрівлю вибрати для вашого будинку

ЯКУ ВИБРАТИ КРОВЛЮ

barus76rusvol