Покрівельні матеріали для даху види, як вибрати краще

Покрівельні матеріали для даху види, як вибрати краще

Види матеріалів для покрівлі для дахів: порівнюємо і вибираємо кращий

Сьогодні сучасний будівельний ринок пропонує дуже великий вибір гнучкої черепиці.

Ключовим плюсом гнучкої черепиці вважається те, що її можна використовувати для покрівель різної складності.

Господарі споруджуваних будинків можуть скористатися спеціальною онлайн-програмою для вибору кольору гнучкої черепиці.

За допомогою онлайн-калькулятора можна швидко проссчітать приблизну вартість будматеріалу, задавши головні і додаткові параметри покрівлі.

Правильний монтаж покриття для покрівлі дасть можливість прослужити матеріалу довгий час, добре захищаючи будівлю від впливу навколишнього середовища і негоди.

Реновація покрівлі дасть можливість прибрати конструкційні дефекти і повернути їй первозданний вигляд.

Вибрати текстуру гнучкої черепиці можна, скачавши на ресурсі виробника зображення покриття в високому фотографічній якості. Сервіс особливо оцінять дизайнери або архітектори.
Під час будівництва будинку за містом, заміського будинку, дачі перед будь-яким господарем постає питання про вибір матеріалів для покрівлі. На ринку вони представлені в безлічі, і будь-який виробник запевняє, що його товар — найкращий. Ми вирішили справедливо піддати аналізу покрівельні матеріали, дуже часто застосовуються в невеликому будівництві.
Розглянемо основні види матеріалів для покрівлі для даху, об’єктивно оцінимо їх плюси і мінуси і, врешті-решт, виберемо кращі типи покриттів по самим основним ознаками.

Про що необхідно знати, купуючи матеріал для покрівлі

Вибір покрівельного матеріалу залежить від дуже багатьох моментів.

 • Перш за все це сумарні навантаження на покрівлю. Вона повинна тримати масу опадів (снігу) і вплив вітру. Вага самого покриття необхідно вибирати тому, щоб не з’явилося надлишкового навантаження на систему крокв.
 • Велике значення мають характеристики експлуатації матеріалу: довговічність, механічна надійність, стійкість до іржі, пожежо-безпеку.
 • На вибір покрівельного матеріалу будинку впливає форма даху. Не всяке покриття підходить для поверхневої обробки геометричної складної форми.
 • призначення будівлі також визначає вид покриття. Для будинку для житла важливу грає роль довговічність, а у випадку з будівництвом для господарських потреб в пріоритеті буде економія.
 • Ціна — це наступний фактор, що діє на вибір покрівельного матеріалу. Вона, зі свого боку, складається з вартості самого покриття і витрат на його монтаж.
 • естетичний нюанс вибору матеріалу для покрівлі для даху також необхідно взяти до уваги.

Розглянемо дуже часто вживані види сучасних матеріалів для покрівлі.

Листові покрівельні покриття

Важливі переваги покрівельних листів — легкість монтажу і, як наслідок, порівняно доступна укладання.
Зворотний бік медалі — листи неможливо застосовувати для обробки покрівель складної комбінації, наприклад, з вежами, залишається чимала кількість відходів при установці.

металева черепиця

Це листи з оцинкованої сталі з двостороннім покриттям на основі полімерів, малюнок і поверхневий рельєф яких копіюють глиняну черепицю.
Металева черепиця універсальна: її використовують під час будівництва будь-яких невисоких будинків. даний матеріал можна класти навіть поверх старої покрівлі. Однак при цьому похилий кут даху при обробці повинен бути не менше 12 °.
Службовий термін покриття для покрівлі з металевої черепиці — близько 15-ти років.
Великі плюси цього матеріалу — легкість монтажу, механічна надійність, пожежо-безпеку, порівняно низька ціна, велика кольорова гама і фактур покриття на полімерній основі.
Основний недолік металевої черепиці — практично повна відсутність звукоізоляції.
Середня вартість на даний варіант покрівельного матеріалу листового типу — 300 рублів за кв.м.

Азбестоцементний асбестоцементний хвилястий покрівельний лист

Звичайний асбестоцементний хвилястий покрівельний лист робиться з цементу з добавкою азбестових волокон. Листи можуть бути плоскими і хвилястими, непокрашенном і кольоровими.
Не звертаючи уваги на різноманітність матеріалів для покрівлі для даху, позиції асбестоцементного хвилястого покрівельного листа на будівельному ринку все також міцні. Його використовують для обробки покрівель будівель різних типів і призначень. Найменший похилий кут даху при установці азбестоцементних листів листів — 12 °.
Термін служби подібного покриття — 20-30 років.
Покрівля з шиферу володіє рядом переваг: крім простоти укладання, це низька вартість, пожежо-безпеку, хороша електро- і шумоізоляція.
Однак і недоліки покриття дуже значні. Перш за все, це небезпечність для здоров’я — асбест вважається канцерогенним, а ще крихкість і значну вагу.
Середня вартість за лист асбестоцементного хвилястого покрівельного листа розміром 1500×1000 мм — 200 рублів.

бітумний шифер

Це хвилясті листи з целюлозних волокон, які просякнуті бітумом. Зовнішня сторона має кольорове покриття на основі полімерів.

Через низку особливих характеристик бітумний шифер застосовується переважно під час будівництва невеликих будинків господарського та технічного призначення.
Монтаж листів робиться на обрешітку, кут нахилу покрівлі при цьому повинен складати не менше 6 °. Дозволяється їх укладання на покриття яке вже застаріло.
ондулінові дах прослужить до 20-ти років.
З переваг цього матеріалу варто назвати маленький вагу, не високу вартість, стійкість до впливів атмосфери. Але виглядає покрівля з ондуліну не дуже красиво, до того ж протягом якогось часу колір покриття може помінятися.
Один квадратний метр бітумного шиферу обійдеться в середньому в 250 рублів.

металевий шифер

Собою являє хвилясті листи сталі з кольоровим покриттям або оцинкованої сталлю. Профіль їх буває дуже різним.
Профілювання листи легко встановлюються на каркас і між собою з’єднуються.
Плюси матеріалу ті ж, що і у металевої черепиці: надійність, невелика вага, недорога ціна. З поганих якостей же, крім відсутності шумоізоляції, згадаємо невеликі якості декоративного характеру.
Середня вартість за 1 кв.м гофролиста становить 200 рублів.

покрівля фальцева

Фальцем називається особливий вид замикаються з’єднань елементів з металу, з яких робиться цей тип покрівлі.
Кріплення виконують не гвоздкі, а за рахунок спеціалізованих загинів по початках листа. Технологія монтажу металевої покрівлі досить важка.
Покрівля даного типу дуже прослужить дуже довго і надійно, абсолютно виключає протікання, підійде для будь-яких типів дахів та красиво виглядає. Мінуси металевої покрівлі — погана звукоізоляція, висока тепло- і провідність електрики.
Орієнтовна вартість за 1 кв.м покриття — від 300 рублів.

Покрівельні штучні матеріали

Собою представляють окремі маленькі деталі, які при з’єднанні створюють дахове полотно. Це кращі покрівельні матеріали дахів оригінальних комбінацій. При обробці штучним матеріалом майже не утворюється відходів.

глиняна черепиця

Плитки черепиці роблять з глини шляхом формування і високотемпературного випалу. При цьому матеріал отримує унікальні характеристики, основне з яких — довговічність (службовий термін — до 150 років).
Глиняна черепиця міцна, стійка до температурних перепадів, дії атмосфери, вогнетривка, забезпечує чудову шумоізоляцію, має невисоку теплопровідність. Потрібно підкреслити, що цей матеріал ще й дуже чудовий.
Мінусів у черепиці на керамічній основі тільки два, проте вони значні: значна питома вага покриття, що вимагає пристрою потужної системи крокв, і велика ціна — мінімум 1000 рублів за кв.м.

бетонна черепиця

«Родичка» кахельної, але робити не з глини, а з розчину з цементу.
Бетонна черепиця також підійде для обробки покрівель різного типу.
Служить до 100 років, має практично ті ж хороші якості, що і керамічна, при цьому практично не відрізняючись від неї зовні. І мінуси у неї ті ж: помітний вага і не менш відчутна ціна. Правда, даний матеріал все ж дешевше, ніж глиняна черепиця: від 600 рублів за кв.м.

сланцева черепиця

Сланець — справжня порода, яку ще раніше в країнах Європи застосовували в якості покриття для покрівлі. Форма плиток прекрасно підійде для обробки покрівель будь-яких форм геометрії.
Справжній сланець — шикарний матеріал для дорогих будівель. Відмінний зовнішній вигляд, прекрасна шумо і теплоізоляція, надійність, здатність тримати будь-які впливи навколишнього середовища, проникність повітря, беззастережна безпеку в екологічному плані — основні плюси матеріалу. Сланцева черепиця має грандіозний службовий термін: до 200 років.
Як і інші види глиняної черепиці, покрівля зі сланцю важка і дорога. Вартість на неї стартує від 200 рублів за плитку.

Черепиця на композитної основі

Цей дуже новий на ринку Росії матеріал собою являє модулі з листа стали з алюмоцинковим покриттям і зовнішньою поверхнею, зробленою з кварцовою або крихти базальту. В результаті досягається правдоподібна імітація черепиці на керамічній основі з хорошими робочими якостями, однак по набагато меншою ціною.
Службовий термін багатошарової черепиці може досягати 100 років, що набагато більше, ніж у металевої черепиці, поліпшеним варіантом якої вона вважається. Показники звуко- і теплоізоляції у неї також набагато вище. Черепиця на композитної основі легка, міцна, красива, відрізняється різноманіттям кольорів і форм.
До мінусів матеріалу необхідно віднести дуже велику (якщо порівнювати з металевою черепицею) вартість самого покриття і його монтажу. Вартість на багатошарову черепицю в середньому змінюється від 500 до 700 рублів за кв.м.

М’яка штучна м’яка покрівля

Це основа з склополотна з двостороннім покриттям з бітуму вдосконаленою теплотривкості. На зовнішню поверхню нанесений шар базальтового грануляту, що надає схожість з глиняною черепицею.
Цей пергамін підійде для даху різноманітної форми, включаючи купольну, з невеликим ухилом 12 °. Модулі, настеленние внахлест, спікається при великій температурі, що забезпечує захист від протікань. Технологія монтажу проста і не вимагає використання особливих інструментів, але укладання повинна виконуватися на безперервне підставу.
Переваг у гнучкої крівлі багато. Вона досить легка, стійка до впливів атмосфери, грибку, хімічних агентів, забезпечує чудову шумо- і теплоізоляцію, захист від вологи, витримує навантаження вітру і перепади температур. При обробці покрівель штучної м’якою покрівлею майже не з’являється відходів. По декоративних же характеристикам даний матеріал, мабуть, ні в чому не поступається керамічному прототипу.
Що відноситься до недоліків, то основною з них — необхідність неухильно виконувати технологію монтажу, щоб уникнути деформації плиток. Спікання листів ускладнює вибірковий ремонт.
Вартість гнучкої черепиці — від 250 рублів за 1 кв.м.

підводимо підсумки

На підставі результатів розгляду різних видів покриттів для покрівлі можна підібрати покрівельні матеріали будинки за основними показниками.

 • Кращий покрівельний матеріал дахів з похилою поверхнею. Всі зазначені види покриттів годяться для обробки дахів з похилою поверхнею, відрізняється тільки найменший кут ухилу. Для багатьох матеріалів листового типу він становить 12 °, для штучних — від 20 °. Виняток серед останніх становить гнучка покрівля, яку, як і листові покриття, можна встановлювати на покрівлі з кутом від 12 ° до 90 °. Вона також прекрасно підійде для покрівель складної комбінації.
 • Самий елітний матеріал. У даній групі верховенство належить, поза сумнівом, натуральним покриттям — кахельної і сланцевої черепиці. Однак, їх вартість абсолютно виправдана плюсами. Словом, це чудові матеріали для елітного будівництва.
 • недороге рішення. Якщо на першому місці стоїть економія, наприклад, під час будівництва гаража або господарського приміщення, де не так важливі довговічність і краса, необхідно придивитися до подібних матеріалів, як бітумний шифер і металевий шифер.
 • При обробці покрівлі будинку для житла або дачі недорогим рішенням стане металева черепиця і одношарова бітумна черепиця.
 • Дуже довговічний покрівельний матеріал. Незаперечні лідери по службовому терміну — це знову глиняна черепиця і сланець. Їх властивості будуть збережені незмінними протягом 150-ти, а то і 200 років. Практично так само довговічні піщано-цементна і композитна черепиці. Також не виключайте з розгляду багатошарову бітумну черепицю, службовий термін якої може дійти до 60-ти років, що практично відповідає середній тривалості життя людей.
 • Найкрасивіше рішення. Хоча краса — параметр необ’єктивний, все ж зрозуміло, що красиві якості багатошарової бітумної черепиці, багатошарової черепиці, сланцевої плитки, кахельної і бетонної черепиці значно більше, ніж у асбестоцементного хвилястого покрівельного листа або гофролиста.
 • Якщо ж мета — досягти декоративного ефекту при помірному бюджеті, то найбільш переважними покрівельними матеріалами даху стануть композитна і м’яка бітумна черепиця.
 • Самий простий в монтажі матеріал. штучні матеріали в загальному ложить швидше і простіше, ніж листові. З монтажем бітумної черепиці під силу впоратися навіть неспеціалісту. Укладання багатошарової черепиці теж не вимагає спеціалізованих монтажно-будівельних здібностей.
 • екологічний варіант. Ясно, що найбільш безпечні в екологічному плані природні матеріали: Натуральний камінь, кераміка. Втім і інші захисні покриття — черепиця на композитної основі, металева черепиця, металевий шифер — не завдають шкоди зовнішньому середовищі і здоров’ю людей. Єдиний виняток — асбоцемент, що вважається канцерогенною.
 • Баланс якості і вартості. За комбінування хороших властивостей експлуатації, краси в плані естетики і недорогий ціни на лідируючих позиціях виявляться м’яка штучна м’яка покрівля і черепиця на композитної основі (Хоча останню все ж не назвеш дуже недорогим рішенням). Металева черепиця також затребувана на ринку Росії покриттів для покрівлі, проте вона істотно програє по цим параметрам як: якості декоративного характеру, комфорт через погану звукоізоляцію матеріалу і довговічність.

Проаналізувавши види і ціни матеріалів для покрівлі для даху, можна зробити висновок, що практично всі вони знаходять використання в тому чи іншому сегменті малого будівництва. Не можна точно дати відповідь, який матеріал краще для покрівлі будинку: в самих різних випадках мають значення різноманітні характеристики. Безумовно тільки одне: незалежно від варіанту покриття важливо, щоб його якість відповідала сказаного виробником.

Вибираємо виробника покриття для покрівлі

Як важливо під час вибору матеріалу для покрівлі для даху найменування виробника? Про це розповідає технічний директор напряму «Покрівля з похилою поверхнею і Полотно» корпорації «ТехноНІКОЛЬ» Рафаель Серажетдінов:
«Будівельні матеріали — це не той сегмент ринку, де є ймовірність переплатити за бренд. Якість покриття для покрівлі сильно залежить від торгової компанії. Точніше, від політики компанії-виробника, від того, наскільки вона дорожить власною репутацією.
Продукція невідомих фірм на 5-10% дешевше, ніж у великих виробників. Однак це саме той варіант, коли жадібний ризикує заплатити два рази. Купуючи матеріали для покрівлі престижних марок, наприклад, гнучку і композитну черепицю «ТехноНІКОЛЬ SHINGLAS», ви можете бути впевненими в тому, що під час виготовлення використано сировина високої якості і технологічне обладнання, а виробнича технологія витримана до дрібниці.
Рекомендуємо також звертати власну увагу на визначення: перевірений виробник вказує на товар назву фірми, походження сировини і дату виготовлення. Відсутність маркування — привід засумніватися в якості продукції.
Поважають себе виробники матеріалів для покрівлі, також корпорація «ТехноНІКОЛЬ», дають гарантію та сертифікати якості на власну продукцію ».

Що необхідно знати про матеріали для покрівлі. Види і ЇХ ОСОБЛИВОСТІ.

Яку вибрати покрівлю. Характеристики різних покрівельних видів.

Що потрібно знати про покрівельні матеріали. ВИДИ і ЇХ ОСОБЛИВОСТІ.

Яку вибрати покрівлю. Характеристики різних видів покрівлі.