Сарай своїми руками приклади проектів госпбудівель, огляд матеріалів для будівництва та рекомендації по з

Сарай своїми руками приклади проектів госпбудівель, огляд матеріалів для будівництва та рекомендації по з

як побудувати сарай власними руками — проекти

 • як швидко і недорого побудувати сарай
 • Що спочатку. Як бути з проектом
 • О не постійних сараях
 • Вибір місця для сараю
 • робочі інструменти
 • З якого матеріалу зводять
 • дерев’яний каркасний сарай
 • сарай з двосхилим металлочерепичной дахом
 • Сараї з блоків, цегли та каменю
 • Брус, колоди і шпали
 • сарай з обапола
 • Будівництво сараю власними руками поетапно
 • Фундамент для сараю в залежності від матеріалу стін
 • Спорудження цегляних або стін з каменю
 • Оштукатуривать або НЕ оштукатуривать?
 • створення каркаса
 • Обшивка каркаса. Матеріали для обшивання
 • Як і з чого робити дах і покрівлю.
 • Гарні двері ніколи не буде зайвою

необхідність побудувати сарай власними руками може з’явитися не залежно від площі ділянки землі в будинку за містом.
Приміщення можна застосовувати під склад для інвентарю, регулярно необхідного в побуті, для інструменту і під майстерню або для того, щоб розводити домашню живність.

Як швидко і недорого побудувати сарай

Для будівництва споруди знадобиться дуже мало коштів, якщо мати повне уявлення про фінішному результаті. Якщо це необхідно зробити сарай для дачної ділянки, докладна інструкція дасть можливість заощадити.
Найпростіший варіант, до того ж який не вимагає достатньо часу, буде, передбачає застосування конструкції з каркаса. Основа може бути металевою або з деревини, а обробка — з будь-якого відповідного для даного матеріалу. Відразу ж після того, як перекриєте дах, споруда виявиться готовою.
Дешево побудувати господарський блок можна з матеріалів які завжди під рукою, які за доступну вартість легко придбати у сусідів. Якщо при цьому зробити сарай без фундаменту, правильно розрахувавши розміри і загальну жорсткість споруди, можна на додаток зменшити витрати і уникнути важких робіт пов’язаних з бетоном.

Що спочатку. Як бути з проектом

споруда сараю, як і кожне будівництво, передбачає створення проекту. Процедура благоустрою сараю кілька ускладнюється, якщо потрібно зробити сантехнічний вузол йди душ. Необхідно розрахувати каналізацію, водопровід, додаткові вікна і двері.
Як тільки сформувалися з місцем розташування і розмірами, необхідно подумати, з чого виконати сарай. якщо споруда розраховується на великий термін, знадобиться фундамент. Постійну будівництво краще планувати з блоків або цегли. сарай з обапола з дахом із старого асбестоцементного хвилястого покрівельного листа може бути тільки тимчасовою системою.
Креслення сараю знадобиться максимально детальний. Дизайн довгострокового приміщення повинен поєднуватися з єдиним стилем і ландшафтом двору.

 

О не постійних сараях

При міркуванні про те, з чого побудувати сарай, почасту застосовують залишився після будівництва будинку матеріал.
зібрати сарай, який необхідний на короткий термін, можна зі старих дощок, залишків металу від забору або покрівлі. Якщо в приміщенні будуть зберігатися речі, які бояться вологи, то замість фундаменту можна укласти 2-3 колоди і закрити їх дошками.
Головне — зробити жорсткий каркас конструкції. Для цього підійде брус, а якщо є наявність апарату для зварювання — труби або куточок.
Якщо для стін застосовуються неоднорідні матеріали, необхідно робити нахлест зверху вниз. Під дахом непогано б провести гідроізоляцію з плівки з поліетилену або толю.
Двері можна пристосувати б / у або сколотити спрощений варіант з дощок і повісити на зовнішні петлі.

Вибір місця для сараю

 1. дерев’яний сарай ставте на висоті, щоб конструкція була захищена від талих або зливових вод.
 2. Красиві сараї можна розмістити в одній з частин ділянки. Споруди простіше краще приховати на задньому плані.
 3. Схил даху необхідно зробити так, щоб каналізаційні води не заливалися в приміщення і не заважали нічому у дворі.
 4. Будівництво сараю для домашнього господарства (качки, кури, тварини) краще почати там, де можна відокремити додаткову територію для вигулу. Варто ще сказати що, слід врахувати своєрідний запах.

 

 

робочі інструменти

Інструменти і матеріали, які знадобляться для того, щоб побудувати сарай власними руками, залежать від підібраного типу конструкції.
Швидше за все знадобиться:

 • лопата;
 • молоток;
 • дриль;
 • лобзик електричний або ножівка;
 • кут;
 • рівень;
 • рулетка;
 • схил;
 • шуруповерт або викрутка.

Якщо це необхідно створювати фундамент із залізобетонних конструкцій, то було б добре мати бетоньерку. Якщо правильно планувати роботу, то її можна взяти в оренду на півдня.

З якого матеріалу зводять

сарай для дачної ділянки або будинку за містом краще будувати з матеріалу, який застосовувався для будівництва головного завдання, якщо це необхідно створити єдиний ансамбль. Або ж це питання вирішити можна за допомогою вибору зовнішньої обробки.
Дорогі матеріали для обробки можна замінити, наприклад, сайдингом, який робиться зовні схожим на камінь, цегла, брус, колода.
Якщо проект сараю враховує ґрунтовні стіни, то необхідно придбати пінобетонні, шлако або газобетонні блоки, цегла.

дерев’яний каркасний сарай

Перевагами споруд такого типу є подібні характеристики:

 1. Конструкція сараю збирається з готових деталей, які можна вибрати в будівельних компаніях.
 2. Споруду виконати легше, так як всі деталі чітко підігнані одна до одної.
 3. сарай вистоїть довго, якщо його іноді обробляти.
 4. Господарський блок буде дешевше, ніж, наприклад, цегляний.

До мінусів як правило відносять те, що дерево добре горить, схильне до гниття, здатне тріскатися, жолобитися, всихати і розбухати.

 

сарай з двосхилим металлочерепичной дахом

Щипцевій дах небажана в районах з інтенсивними вітрами, проте вона краще з точки зору сходу снігу і зовнішнього вигляду.
Довгасті балки повинні бути перетином 10 * 10 або 5 * 15. Якщо робите капітальну конструкцію, потрібна надійна опора для даху — мауерлат, на який укладаються ригельні балки.
Можна коник замовити металевий або обійтися дошками, які збивають між собою гвоздкі. Заздалегідь їх необхідно обробити антибактеріальними препаратами. Кроквяні ноги необхідно зробити з ухилом не менше 25 ° і виходом за стінку на 30-40 см.
Металева черепиця має великий службовий термін, в монтажі складного немає нічого, безпечна для вогню, проводиться в великому асортименті кольорів.

Сараї з блоків, цегли та каменю

Для капітального будови, щоб зробити хороший фундамент, будуть потрібні:

 • щебінь;
 • пісок;
 • металева або полімерна арматура;
 • цемент.

Цей вид конструкції найбільш довговічний. У сараях даного типу легше підтримувати мікроклімат, якщо виконати потрібні процедури по гідроізоляції та утеплення.

 

Брус, колоди і шпали

Шпали, що використовуються на ж / д дорозі, є матеріалом, обробленим від будь-яких кліматичних впливів. Мінусом є те, що вони мають своєрідний запах і зовнішній вигляд, що вимагає обробки.
Щоб правильно працювати з колодою, необхідні здібності. Будівлі з нього грунтовні, надійні, добре тримають тепло і оберігають від вологи.
Конструкцію з хорошого бруса важко назвати сараєм. З таким матеріалом працювати просто за рахунок його чотирикутної форми.

сарай з обапола

Якщо дошка суха, то споруда не вимагає фундаменту. Всю споруду можна поставити на старі покришки або бруски, провести гідроізоляцію та встановлювати сарай.
Покрівлю виконують з рулонного покрівельного матеріалу, зміцнюючи його через планки. Перед монтажем двері господарський блок оббивають сіткою зробленої з металу, щоб дати стійкість.

Будівництво сараю власними руками поетапно

Щоб не робити заново господарський блок і не витрачати зайвого часу на будівництво, перед тим як приступити до робіт непогано б проссчітать розміри і необхідні матеріали.
Необхідно зробити фундамент, зібрати каркас, встановити дах, покласти покриття для даху, обшити стіни.

Фундамент для сараю в залежності від матеріалу стін

Для розрахунку фундаменту основним показником вважається вага конструкції, яка буде стояти на підставі.
До уваги необхідно приймати:

 1. характеристики грунту.
 2. Рівень підземних вод.
 3. Глибину обмерзання грунту.
 4. місцевий рельєф.

сарай з дощок можна побудувати на бетонних або металевих палях, поклавши на них брус 15 * 15. якщо матеріал стін газоблок або пінобетон, то підійде фундамент у вигляді стрічки з блоків залізобетону або монолітний.
Дачні сараї роблять також на фундаменті у вигляді плити, яку підсилює залізними прутами або великої дротом і заливають бетоном.

Спорудження цегляних або стін з каменю

Будівництво підсобного приміщення з цегли або каменю мало чим різниться від будівництва будинку.
Фундаментна основа повинна бути гарною, виконана нижче глибини грунтового промерзання. В іншому випадку не можна виключити тріщини і руйнування будівлі. Якщо ширина стіни в одну цеглину, то фундамент буває стрічковим з посиленням пластикової або сталевими арматурами.
Під час укладання каменю або цегли потрібно виконати закладки з бруса, щоб потім вставити вікна і двері.
Залежно від вимог до теплопровідності стін сарай утеплити можна, наприклад, спіненим полімером або екструдованим полістиролом.

 

Оштукатуривать або НЕ оштукатуривать?

Сучасні штукатурки не тільки виконують функцію декору, але і вважаються хорошими Гідроізолятор, зберігають тепло в приміщенні. Наприклад, цементно-вапняний розчин вважається влагоустойчивим, невибагливим в роботі, міцним і дешевим.
Фасад сараю можна оштукатуривать глиною з натуральними добавками з тирси, соломи, вугілля або золи.
Якщо є можливість розщедритися трохи більше, то краще за все застосовувати для штукатурки силіконові, силікатні або акрилові розчини. Це зробить приміщення підсобки непроникним для вологи, брудовідштовхуючими, позбавленим тріщин на значний час.
За допомогою недорогий машинки можна нанести фактурний шар, який називається «шубою», щоб закрити мінуси кладки, поліпшити провідність тепла, убезпечити стіни від поганої погоди.

створення каркаса

Щоб забезпечити достатню конструкційну жорсткість, краще застосовувати брус 150 * 150 мм для обв’язки знизу. Поліпшити характеристики можна, накладуя один брус на інший.
Для зчеплення їх між собою роблять пази, які закріплюють гвоздкі або за допомогою саморізів. Як тільки нижня обв’язка зроблена, ставлять стійки стоять вертикально. Для них можна взяти брус розміром 50 * 50.
Необхідно вирізати лобзиком або ножівкою паз за розмірами бруса і зафіксувати його куточками з металу. Поки встановлюється каркас, можна на час поставити діагональні дошки.
Якщо дах запланована споруда буде односкатной, то висоту стійок встановлених вертикально необхідно заздалегідь зробити різної, щоб, поклавши бруси перекриття, отримати потрібний кут.
Жорсткість готової системи відносна, т. К. Кожна стінна дошка буде нарощувати її.

Обшивка каркаса. Матеріали для обшивання

матеріал легше вибрати, якщо визначитися з призначенням споруди.
Якщо температура в холодну пору значення не має, то необхідно вибирати сайдинг, вагонку, металевий шифер або різні варіанти пластика. сарай буде виглядати зовні добре, а структура матеріалу додасть конструкції необхідну жорсткість. Чи не впадають в очі місця допускається обробити більше недорогим матеріалом.
Потрібно пам’ятати про необхідність зробити напуск, щоб уникнути проникнення вологи в приміщення.
Підбір матеріалів для стін підсобного спорудження широкий, це:

 • прозорий пластик;
 • метал, в т. ч. металевий шифер;
 • дошка, найкращий варіант — горбиль;
 • вагонка з ялини або сосни, липи і вільхи, пластикова;
 • сучасний фальшбрус;
 • деревні плити середньої щільності;
 • гіпсокартон, якщо забезпечити необхідно гідроізоляцію;
 • скломагнієві лист і його різновиди (КМЛ, КВЛ, стекломагнезітовий лист);
 • фанера стійка до вологи, OSB, Орієнтовано-стружкові плити;
 • цементно-стружкові плити;
 • сайдинг;
 • спінені полістироли різних варіантів (якщо зробити додаткові жорсткі ребра);
 • плита ISOPLAAT (Ізоплат) — з пресованої деревини хвойних порід.

 

 

Як і з чого робити дах і покрівлю.

Щоб з даху був стік води і снігу, важлива умова — це забезпечити ухил більше 25 °.
Технологічно необхідні параметри може забезпечити і односхилий, і щипцевій дах. Перша легше в пристрої, а друга може гарантувати кращу провідність тепла і додаткове місце на горищі.
Дерев’яні конструкційні елементи повинні бути захищеними від цвілі і гниття спеціальною обробкою. При встановленні матеріал для покрівлі необхідно класти внахлест не менше 10-15 см. Для капітальної конструкції краще виконати паро- і гідроізоляцію з двосторонньої фіброткані.
В якості покрівлі застосовують:

 1. Матеріали листового типу.
 2. Азбестоцементний хвилястий покрівельний лист асбестоцементний.
 3. бітумний шифер.
 4. металевий шифер.
 5. Бітумну гнучку покрівлю.
 6. Покрівельну черепицю з металу.

При односкатке необов’язково обшивати стелю. Конусоподібні планки і передня балка виступають опорою для покрівлі. На відстань не менше 20-30 см конструкція виходить за торці стін.

Гарні двері ніколи не буде зайвою

Якщо в запасі немає зробленої двері, то її можна зробити і поставити власними руками.
Для цього знадобиться:

 • оргалит або пінополістирол;
 • меблеві шканти;
 • клей столярний;
 • дошки і рейки;
 • металовироби та фурнітура;
 • листи фанери або планки вагонки.

Необхідно виміряти проріз, визначитися з розмірами короба. Для створення основи застосовувати 2,5-3-сантиметрові дошки, які повинні бути висушеними.
Щоб зібрати всю конструкцію, досить намазати клеєм шканти і об’єднати дошки. Для конструкції, розрахованої на значний час, роблять теплову ізоляцію з використанням пінопласту або оргалита. Якщо залишаються зазори, їх можна заповнити піною для монтажу.

Пташник з газоблоков.Строітельная технологія.

Як досить швидко і недорого побудувати сарай. Частина 1.

Гараж-майстерня-сарай-хозблок (4 в 1) своїми руками. Демонструю проект. new.

Як дуже швидко і дешево побудувати сарай. Частина 1.