Сарай своїми руками як побудувати, креслення, проекти

Сарай своїми руками як побудувати, креслення, проекти

сарай на дачній ділянці: планування, схеми, матеріали, будівництво

сарай перше і найнеобхідніше, з чого починається облаштування ділянки землі. Спочатку він буде притулком від негоди, майстерні і спальнею-нічліжкою. А далі на себе візьме власні головні обов’язки сховища садово-городнього інвентарю, врожаю і домашніх заготовок. Можливо, прийме і домашню живність.
побудувати сарай власними руками не бозна що за наука, про це і стаття. Набагато проблематичніше тут же правильно розмістити його з урахуванням перспектив свого розвитку і планування сусідських ділянок. сарай відноситься до джерел забруднення. Якщо спочатку в ньому і мишей не намічалося, то де гарантія, що протягом якогось часу там не з’являться кури, а то і бичок? У сьогоднішній щільній забудові укластися в санітарні нормативи важкувато, особливо в розрахунку на майбутнє. Можливо, доведеться з осені спорудити пересувний сарайчик (див. Далі), а вже по весні поставити його де необхідно назавжди: відразу вгадати, щоб потім не виявився він більмом на оці, складно.

Приклад розташування сараю на ділянці
Погляньте на рис. Скільки там всього! Рай земний, та й годі, а не садиба. Тепер беріть масштаб: типові 12 соток і будинок 120 квадратів в плані, 80 житлових. Обзавівшись землею, всю зиму лаялися — з чого починати, де чого бути. Сім’я по доходах средненькая; забудовані за власні ніяк не виходив без продажів майбутньої сільгосппродукції. Планувалося, що року 3 на ділянці з будівель буде тільки сарай, завдяки цьому будувати його необхідно було дешево, але капітально. Автогараж відсували в дальній кут і кошторис на дорогу до нього збивали згнітивши серце, але інакше ніяк не виходив укласти в санітарні нормативи смітник з вигребом, забезпечивши при цьому під’їзд сміттєвоза до баку і санбочкі до септика.
Оскільки будівля велася для себе, то вирішили вберегтися від зарази не тільки де-юре, але і по суті, для чого над подвір’ї з сараєм посадили волоський горіх. Це дерево виділяє масу фітонцидів, завдяки цьому під ним і біля нього нічого до ладу не росте, але і мух з щурами не буває; варто ще сказати що, влітку він дає відмінну тінь. Під Липецькому горіх знадобилося довго виходжувати, але на 8-й рік він все ж дав урожай, до того часу і облаштування було закінчено. Що і відзначили в альтанці біля водойми, сьорбнувши чого належить з погребици; дуже навіть до речі підвал при зоні відпочинку припав. А починалося все з сараю …

що спочатку?

 1. Орієнтуємося на місці, розмовляємо з сусідами. Мета — знайти найкраще місце для сараю: щоб був близько, але й не стирчав перед очима і укладався в санітарні нормативи по відстаням до джерел водозабезпечення та ін. Схильних до забруднення об’єктів (будинки для житла, посадки сільгоспкультур, особливо коренеплодів);
 2. Раптом по п. 1 ясності немає, будуємо сарай або пересувний, або тимчасову будівлю з недорогого непридатного матеріалу. все таки, сарай на дачній ділянці з обапола або дощок б / у можливо побудувати досить довговічним, дешево і дуже легко облаштувати до додання йому цілком привабливі виду, см. далі;
 3. Якщо з місцем під сарай сформувалися відразу, вибираємо вид верхньої будови з урахуванням можливості обзаведення тваринами;
 4. Підбираємо до «коробці» дах;
 5. Визначаємо тип підстави;
 6. проектуємо сарай з прив’язкою на місцевості. Останнє дуже важливо, тому що органи нагляду з джерелами забруднень не церемоняться;
 7. Зводимо (підбиваємо) кошторис на будівництво і оформлення;
 8. Можливо, коригуємо проект, якщо сарай в бюджет не входить;
 9. Також, можливо, розглядаємо варіант самобуду з подальшим узаконенням. якщо сарай заздалегідь лягає в СанПіН (Санітарні Правила і Норми), то так буде дешевше і легше, ніж будувати спочатку за планом;
 10. Купуємо матеріали, будуємо.

Як бути з проектом2

сарай — Чи не важко швидке за що не обігріваються нежитлова будівля, з чого йдуть важливі полегшують справу слідства. Про них для будівництва мова попереду, а поки необхідно мати на увазі, що при оформленні / узаконення найбільших причіпок і труднощів слід очікувати по прив’язці на місцевості відповідно до СанПіН. Власне проект сараю повинен в себе включати листи з фасадами, план з розрізами, см. Відбиток 2 рис. і план-схему фундаменту зі специфікацією матеріалів на нього, як на рис. з план-розрізами.

Лист фасадів з проекту сараю
В основному, безкоштовні проекти сараїв з рунета затверджені без жодного та потім ніхто ніколи не перевіряє точно, що там насправді збудовано. Схоже на проект, і ладно. Відхилення від проекту в будівництві допустимі, а в «мелкострое» для себе і без узгодження можна обійтися. Але ось план-схему розташування на ділянці вивчають дуже обачно, як і плани сусідських ділянок і їх згоди на будівництво. Так що потурбуйтеся зібрати ці папери заздалегідь, вони дійсні 3 роки.

Лист план-розрізів з проекту сараю
Можливо, в’їдливий чинуша попросить ще лист з системою каркаса, тому що нежитлове-то воно нежитлове, але люди туди заходять. На даний випадок для зразка — креслення на рис. До речі, це зовсім хороша сарайкі для 6-соточной дачі. Про всяк випадок там і спати можна, лігши діагонально.

Каркас міні-сараю для невеликої ділянки
Примітка: маленький кріплення (цвяхи, саморізи, куточки, скоби) в матеріальній відомості до креслень перераховувати не обов’язково, тому що він купуються по Коли ви будете витрачати. Також не обов’язково вказувати пергаміни вартістю до 3000 руб. Якщо, скажімо, на покрівлю піде 2 рулони рулонного покрівельного матеріалу, то це вийде до 1000 руб., Завдяки цьому також відносимо до здобувається по Коли ви будете витрачати. Зберігайте тільки товарні чеки, раптом що — виручать.

О не постійних сараях

добротний дерев’яний сарай без фундаменту важить до тонни; з односкаткой і якщо будувати дбайливо, однак не по-купецькому, можна вкластися в півтонни. Переміщати його на ковзанках по зліг, див. Рис., Подважівая ломом, можна удвох. Щоб підняти і поставити на основу за допомогою лямок (мотузок), вистачить 10-12 міцних мужиків. Хоча хтозна, чи не обійдеться чи подальше ласощі для такої натовпу дорожче оренди автомобільного крана …

Пересування сараю на ковзанках
До чого це, крім того, що спервоначала будувати можна практично скрізь? До того, що в даному випадку проект необхідний не більше, ніж для собачої будки, а для неї він не потрібно зовсім. Якщо рік вистоїть, то потім, на фундаменті, узаконять, тільки б в СанПіН вписувався.
Але тут постає питання вже для себе: а як на сам фундамент ставити? Потрібно б на анкерні болти посадити, проте не демонтувати ж споруду, щоб крізь вінець їх проштовхнути? Є спосіб, про нього див. Далі.

З чого будувати?

Які будівельні матеріали чудово підійдуть для сараю? Дуже міцні, стійкі, дешеві і легкі в роботі? Перш за все — дошки. сарай можна, можливо побудувати з одних тільки дощок, см. далі. Дешеві будівельні дошки, причому будова з них виглядає цілком акуратним і навіть елегантним в дусі рустикального дизайну, поз. 1 на рис.

Сараї з самих різних матеріалів
Примітка: ще не так дорого «необрезухі» горбиль. З нього одного також можливо побудувати сарай, см. відео нижче. Правда, до витонченої «рустикальності» його довести складніше. Дуже складна частина роботи — окоріваніе обапола, тобто очищення його від кори; для неї необхідний спеціалізований інструмент для ручної роботи, див. наступний ролик.

Відео: сарай з обапола

Відео: очищення обапола від кори

каркасний сарай, поз. 2 на рис. вище, дуже популярний, тому що технологія малого канадського будівництва добре освоєна приватними забудовниками. Втім збирати брусовий каркас, як для битовки або інших хоча б на час населених будівель (до них, до речі, належать і дачні санвузол з душем), поз. А на рис. з правого боку, не обов’язково. Точніше, виходячи з вимог міцності, обов’язково для сараїв мобільних. А якщо будова ставиться відразу на власному місці, то і каркас можна зібрати з одних лише дощок, поз. Б. Це набагато зробить дешевше споруду, якщо в справу підуть дошки необрізні і б / у.

Каркаси сараїв з бруса і дощок
іноді заміський сарай естетики заради зашивають Орієнтовано-стружкові плити, поз. 3, або фанерою. Дані матеріали на відкритому повітрі повалені розшарування, завдяки цьому перед фарбуванням сарай з обшивкою з Орієнтовано-стружкові плити необхідно як слід заґрунтувати, а фанерний два рази обробити водно-полімерної емульсією.
Капітальні сараї, особливо скотні, зводять дуже часто з пенобетонов, поз. 4. Менша їх надійність якщо порівнювати з цеглою в цьому випадку не грає ролі, але сарай з пенобетонов виходить дешевше, легше в роботі, під час зими тепліше, а в літній період прохолодніше. Якщо ви підберете собі такий, майте на увазі:

 • сарай з пенобетонов можна починати будувати на стовпчастих фундаменті по дерев’яному вінця, як, напр., баню.
 • На цементно-піщаному розчині кладуть не більш 3-х нижніх рядів, а вище необхідно переходити на спеціалізований клей для газоблоку. Будова не важке, і слабо навантажені в вертикальному положенні верхні цементні шви можуть порватися під бічним тиском вітру.
 • Виклавши стіни на третину по висоті, роботу переривають до затвердіння розчину для кладки, щоб кладка не попливла по швах. Аналогічний перерву роблять на 2/3 кладки.

У продажу також є комплекти деталей для швидкозбірних пластикових сараїв, поз. 5. Втім ціни, кажучи м’яко, викликають сумнів, по-перше. Друге, живність в подібних сараях чомусь не приживається. Можливо, з тієї ж причини, які б вони не були, за якими і люди не проживають в пластикових будинках.

вибираємо дах

Який дахом крити сарай: 2-ух- або односхилим2 Перша має перевагу виключно естетичне. У сараї завжди виділяються міазми. Будемо відверті, адже і одяг для роботи не день у день перуть. І навіть не кожного тижня. А солодкі яблука і розваристої картопля випромінюють далеко не Чи не шкідливо і безпечний у високій концентрації етен. Про курей-свинках і і не скажеш.

Система вентиляції сараїв з одно- і щипцевій дахом
Односкатка забезпечить ефективну вентиляцію без жодних додаткових заходів, зліва на рис. Раптом вітер задме в лоб, козирок стане повітрозабірником і видавить непотрібні випаровування в щілини. А під дахом з двома ухилами вони будуть дуже довго клубочитися, перед тим як піти в волоковое вікно, з правого боку там же. Варто ще сказати що, односкатка набагато дешевше і простіше. Завдяки цьому сарай дуже непогано б будувати односхилий. Виняток — якщо на його горищі буде сінник.

підстава

тимчасовий сарай без фундаменту встановлюють на подушку з щебеню товщиною 25-40 см. її насипають врівень з поверхнею грунту, знявши гумус. Втім сараю тривалого користування все ж необхідний фундамент дуже надійний для такого типу будови, недорогий і не досить складний.
На плитних фундаментах сараї будують нечасто: для простого вони занадто трудомісткі і дороги, а в корівнику або свинарнику на плиті важко влаштувати стійла і гною яму. Великі скотні сараї з цегли будують на стрічковому або столбчато-стрічковому фундаменті, однак для дуже маленького приватного господарства і це, все таки, зайве.

Фундамент на стовпах сараю
Хороший фундамент сараю — стовпчастий, див. Рис. Технологія його закладення (так називається процес фундаментної споруди) описана раніше; ми тут розберемо, спростити і полегшити цю роботу для сараю. Поетапно облаштування фундаменту на стовпах під сарай виглядає так:

 1. Для бетону купуємо у шляховиків (неробочих!) Гравійно-піщану суміш (ПГС), вона значно дешевше піску для будівельних робіт і гравію в окремо. Бетон на ПГС під будівлю житлового фонду непридатний, проте для сараю піде;
 2. Також купуємо цемент М400 в розрахунку 1 мішок на 9 мішків ПГС. Бетон вдасться М150, для сараю вистачить;
 3. На ділянці робимо обноску з 1-го (так, власне одного) шнура на кілочках;
 4. Перевіряємо її як в більшості випадків, порівнянням діагоналей і промірами сторін;
 5. За шланговими водяному рівню знаходимо найвищий кут і ставимо відступ шнура від поверхні грунту в 10 см;
 6. Тим же рівнем виставляємо обноску в горизонталь;
 7. У найнижчому кутку Бурим 200-мм ручним буром свердловину на розрахункове заглиблення плюс 15-25 см на піщано-щебеневу подушку;
 8. На штанзі бура ставимо позначку;
 9. Бурим інші свердловини до збігу мітки на бурі зі шнуром;
 10. Засипаємо в свердловини рівні пісочний шари і щебеню з трамбуванням кожного шару. Застосовувати тут ПГС не можна, тому що заливається розчин повинен трохи потрапити в щебінку;
 11. Звертаємо з 2-х шарів рулонного покрівельного матеріалу гільзи паль діаметром 150 мм. Скріплюємо їх 2-мм м’яким дротом. Щоб гільзи НЕ распёрло при заливці, потрібно 3-4 пояса обв’язки на 1 м їх довжини;
 12. Ставимо гільзи в свердловини. Підкладаючи камінчики, виставляємо вертикально;
 13. Відрізаємо гільзи, ножицями для роботи з металом або великими кравецькі, врівень зі шнуром;
 14. Готуємо каркаси з арматури: по 3 (10-12)-мм рифлених прута на стовп, перев’язаних тієї ж 2-мм дротом. Крок зв’язки в вертикальному положенні — 200-250 мм. Відстань від внутрішнього краю гільз і їх верху звичайне, 30-50 мм;
 15. Ставимо каркаси в гільзи, виставляємо, щоб не торкалися стін;
 16. Замішуємо бетон на ПГС до густоти сметани;
 17. Заливаємо стовпи пошарово, шарами в 15-20 см, з перервою 10-25 хв. між шарами. Це називають заливка з гідроуплотненія. Насправді шари заливають поетапно, почавши з одного і того ж стовпа;
 18. Перед заливанням останнього (передостаннього) шару ставимо в стовпи анкерні болти;
 19. На 3-ю добу виробляємо зворотну засипку грунту з трамбуванням. Слідкуйте, щоб не збити стовпи з вертикалі!
 20. На 7-у добу (бетон набрав 50% міцності) можна продовжити будівництво. На 20-ту добу, при температурі 15-25 градусів, бетон набере 75% міцності і будова на ньому вважається придатним до роботи.

верхня будова

Отже, тепер будуємо сарай. Напр., Такий, як на рис. Він теж без проблем постане на 6-соточной дачі, але трохи більше: можна в ньому добре відіспатися, і є відсік для інструменту. У перспективі, можливо, для дровяніка або пташника.

Гараж-майстерня-сарай-хозблок (4 в 1) власними руками. Демонструю проект. new.

як побудувати сарай власними руками, проекти

САРАЙ | Хозблок своїми руками | №7. проект і креслення для скачування!

як побудувати сарай своїми руками, проекти