Сарай для дачі своїми руками 75 фото покрокового майстер-класу

Сарай для дачі своїми руками 75 фото покрокового майстер-класу

як побудувати сарай власними руками

Наявність різних госпбудівель на ділянці забезпечує зручність зберігання дров, городнього та інвентарю для роботи в саду, різних інструментів.

Також вони підійдуть і для розведення худоби, утримання птахів. Побудувати надійний і довговічний сарай власними руками абсолютно реально, якщо крок за кроком вирішити, з якого матеріалу буде будуватися господарський блок, яким вимогам він повинен відповідати. Застосовуючи детальні описи різних типів сировини, їх властивостей і переваг, можна просто визначити ідеальні будівельні матеріали для роботи. Також вам підуть на користь і покрокові інструкції, які розповідають, як можна побудувати сарай з деревини, пінобетонного блоку або металу. Особливу увагу радимо приділяти інтер’єру і обладнати хозблок згідно з його призначенням.

За і проти сараю

просторий сарай на ділянці забезпечує правильні умови зберігання інвентарю, що виключають появу корозії на інструментах. Також він дозволяє організації овочевий ями (в підвальному приміщенні госпбудівлі) для простоти запасів продуктів до самої весни. ще сарай може застосовуватися для розміщення худоби або птахів, стати відмінною майстерні. Завдяки цьому необхідність будівництва об’єкта сильно залежить від потреб дачників або будинку для житла. Однак при цьому наявність сараю може також і зробити менше корисну територія ділянки: город, сад або двір. Варто ще сказати що, навіть дуже невеликий господарський блок повинен підходити прийнятим будівельним нормам. При його зведенні необхідно не забувати про особливу організації статі в будові для утримання худоби та дотримуватися правил організації водяного стоку з даху.

Вибір місця для будівництва

Визначення місця розташування хозблока має передбачати санітарні та норми будівництва. Завдяки цьому без урахування плану ділянки землі і складання точного креслення не вийти обійтися. Перед зведенням сараю необхідно брати до уваги такі вимоги:

 1. Відстань від будинку для житла до пташника або об’єкта для утримання худоби має становити більше 12 м. Однак при цьому, якщо госп. споруда має суміжну (примикає) до будинку стінку, то відстань між їх парадними дверима повинна становити не менше семи метрів.
 2. Відстань від огорожі до сараю з інвентарем має становити більше одного метра, від паркану до пташника, свинарника — не менше 4 метрів.
 3. Стік води з даху повинен виконуватися на ділянку господаря, а не на сусідську ділянку або на прохід (доріжку) між ділянками знаходяться по сусідству.

Обов’язково від будинку до сараю необхідно зробити доріжку, яка гарантує простоту переміщення. Буде корисно і хороше освітлення сараю, незалежно від властивостей його експлуатації.

Вибір будівельних матеріалів

Вибір матеріалів для будівництва сараю повинен спиратися на їх практичність, довговічність, провідність тепла і ціна. До найпоширеніших рішень відносяться:

 • цегла і стіновий камінь;

Обіцяють довговічність і надійність споруди, але вимагають великих фінансових витрат, будівництва ґрунтовного фундаменту.

Каркаси з дерева прості в зведенні, при правильній обробці як правило прослужать довгий час. При цьому обшити каркас з дерева не тільки можна деревом, а й металом.

На відміну від цегли простий в перевезенні і застосуванні (що істотно скорочує витрати). Дає можливість теплий господарський блок, але потребує грамотному захисті від вологи.

 • конструкції з металу.

Обіцяють швидку збірку сараю, прості в експлуатації, довговічні. Правда, потребують додатковому утепленні.

будуємо сарай з дерев’яним каркасом власними руками

Оскільки досить популярним варіантом сараїв є конструкції з каркасом з дерева, то його можна вважати одним з прекрасних. Доступність матеріалів дає можливість дуже просто власними руками спорудити надійне будова. Варто ще сказати що, під дерев’яний сарай (Навіть з обшивкою з металу) не знадобиться заливати фундаментальний фундамент. Ця характерність дає можливість заощадити і час, і гроші на будівництво об’єкта. Щоб гарантувати тривалий експлуатаційний термін будівлі, потрібно спочатку провести підготовку дерева: обробити його антисептиком. Додатково рекомендується виконати обробку протипожежної просоченням. Подібні склади виключать небезпеку згоряння каркаса з дерева в форс-мажорній ситуації. Також потрібно подбати про хорошу вентиляцію. Це надасть хороше збереження дерева. Нижче ми будемо розглядати всі кроки будівництва такого сараю для зберігання інструментів та інвентарю для роботи в саду.

Необхідні інструменти та матеріали

Обов’язковими матеріалами для створення гарного фундаменту під будь-яку споруду є щебінь, цемент та пісок. Додатково для фундаменту застосовуються азбестоцементні труби і арматура або цегла. Для будівництва обв’язок і монтажі каркаса потрібно брус з перетином не менше 10х10 см (для гарної споруди краще підбирати брус з перетином 15х15 або 20х20 см). В якості покриття для підлоги підійде для підлоги або деревно-полімерна композиція товщиною близько 2-3 см. Обшивка каркаса може проводитися профнастилом або ж дерев’яними матеріалами: дошками, обаполком. Також обшивку можна проводити вагонкою. Для роботи буде потрібно бензинова пила або циркулярка (для підгонки матеріалів), шуруповерт і саморізи по дереву. Для деревообробки потрібні дезинфицирующая і протипожежна просочення.

Основа сараю — необхідний фундамент

невеликий сарай каркасного типу з деревини має невелику вагу, завдяки цьому його практично можна будувати без ґрунтовного фундаменту. Однак при цьому відстань від грунту до самого об’єкта повинно бути приблизно 20-40 см. Ця вимога базується на необхідності попередити контакт дерева з землею і збільшити термін зберігання деревини. Найбільш доречним видом фундаменту для каркасного сараю стане стовпчастий. Його деталі повинні знаходитися під кожним кутом споруди. Також підсобні стовпи розміщуються на відстані 0,5 м один від одного під майбутніми поверхнями стін споруди. Побудувати фундамент на стовпах можна по одній з наступних технологій:
Викопуються ями глибиною близько 90 см. На дно викладається подушка з щебеню і піску. Зверху з цегли з використанням розчину бетону, будуються стовпи. Якщо головна частина стовпів залишається порожнистими (при спеціальній кладці цегли), то вона заливають за допомогою бетону.

 • З труб з азбесту.

Під кожну трубу викопується яма на 1 м глибиною. Закладається подушка з щебеню і піску. Всередину труб ставиться арматура, заливається розчин бетону. Зовнішня частина труби, що височіє над землею, покривається мастикою або бітумом.

Кладемо бруси і збираємо дошки для підлоги

Спорудження довговічного та надійного каркаса з дерева починається з просочення всіх деревних будівельних матеріалів дезінфікуючими та протипожежними просоченнями. Після приступаємо до безпосередньої збірці статі з дерева:

 • Фундаментні стовпи вкриваються рулонних покрівельних матеріалом. Викладається брус уздовж периметра майбутнього сараю. У кутах деталі можуть з’єднуватися дужками, болтами, в паз (додатково закріплюються гвоздкі).
 • Всередину обв’язки знизу ставляться бруси — поперечні дошки, розташовувані вгору ребром. До обв’язки вони закріплюються дужками і додатково закріплюються гвоздкі. Крок між поперечними балками складе 20-30 см.
 • Поверх поперечних балок прибивається дошка Орієнтовано-стружкові плити або фанера (для дровяніка даний крок може бути пропущений). Завдання додаткових матеріалів — досягти найбільшої надійності статі.
 • Поверх «чорнового» статі прибивається дошка для підлоги товщиною приблизно 2 см.

збірка каркаса

Виготовлення каркаса для кожної стіни проходить окремо, з урахуванням розташування вікон і дверей. Вертикальні опори на відстані 60 см перпендикулярно прибиваються до взятої окремо дошці (обв’язки знизу). Вгорі вертикальні опори спилюють під кут для кріплення верхньої обв’язки під односкатку. Для пристрою вікна між сусідніми вертикальними опорами прибиваються пара горизонтальних дощок. Між ними і буде перебувати рама вікна. Після складання кожної стінки заготовки ставляться строго по краєчку зібраного раніше статі і прибиваються до нього гвоздкі. Додатково проходить скріплення сусідніх стінок за допомогою скоб. Для вертикальних опор і «обмежувачів» вікна можна застосовувати дошку з розмірами 10х5 см. А ось для благоустрою отвору дверей, обв’язок краще застосовувати дошки 15х5 см.

Укладання стропильних ніг для даху

За рахунок підготовки верхньої обв’язки в складальному процесі стін робота по монтажу односкаткі буде простою і швидкою. Підготовлені будівельні матеріали обов’язково необхідно обробити антисептиком і лише потім застосовувати. Проходить монтаж системи крокв для односкаткі за наступною схемою:

 1. Поперек верхньої обв’язки ребром вгору проходить монтаж дощок — контробрешетування. Їх можна фіксувати будь-якими способами: прибивши парою цвяхів або надійно закріпивши за допомогою спеціалізованих скоб.
 2. Встановлюється каркасна рама з подібних дощок, однак вони будуть знаходитися не торцем, а боковиной вгору. Крок між обрешеточних елементами може становити від 30 до 40 см в залежності від підібраного типу матеріалів для покрівлі. Фіксується каркасна рама за допомогою цвяхів або саморезов по дереву.
 3. За необхідності робиться монтаж гідро- і пароізоляції.

Покрівля — підбір матеріалів

Для односкаткі сараю не знадобиться багато матеріалу. Завдяки цьому господарі можуть не обмежуватися тільки бюджетної покрівлею. До прийнятним варіантів обробки даху господарського боки відносяться:
Дасть можливість просто і швидко провести роботи по влаштуванню покрівель, відноситься до дуже недорогим матеріалами для покрівлі. Правда, він недовговічний і, ще, не зможе доповнити красивий екстер’єр будівлі.

 • металева черепиця;

Хороший і дуже недорогий варіант, що дає можливість отримати гарне й практичне будову. Тривалий експлуатаційний термін — один з основних достоїнств подібного матеріалу.

 • штучна м’яка покрівля.

Дорогий будівельний матеріал, який володіє відмінним дизайном, прекрасно підходить для покрівлі сараю. Він допоможе не тільки убезпечити його від опадів на довго, але і виключить виникнення великого шуму під час дощу (важливо для пташників і свинарників). Правда, під черепицю на бітумної основі напевно знадобиться монтаж фанери або Орієнтовано-стружкових плит.

обшивка будови

Спочатку потрібно визначити умови, в яких буде використовуватися сарай. У регіонах з високою вологою, холодними зимами доведеться проводити обшивку хозблоков стійкими до зносу металосайдінгамі або вагонкою, плитами. У теплих регіонах забезпечити сільський дизайн оформлення (який зберігається через десятиліття), підійде горбиль (боковини від колоди) або старі шпали з дерева. Дешево і зручно обшити сарай можна і традиційними дошками, які в подальшому господарі зможуть пофарбувати на власний смак. Також звичайну дошку можна просто покрити морилкою і лаком. У всякому разі поверх каркаса спочатку слід набити фанеру або плити Орієнтовано-стружкові плити.
Перед обшивкою сараю деревними матеріалами, їх обов’язково необхідно обробити антисептиком. Додаткова обробка повинна буде проводитися через 2-5 років.

Довговічне будова з пенобетонов

Робота зі зведенням сараю з пінобетонного блоку не вимагає наявності спеціальних навичок у виконавця, завдяки цьому такий об’єкт побудувати зможе будь-який власник. Перевагою готового господарського боки буде досить невелика теплопровідність: він не буде сильно мерзнути за рахунок особливої ​​структури пінобетонного блоку. Наявність завоздушенностей всередині даного будівельного матеріалу гарантує підтримку великих температур всередині будівлі. Сараї з пенобетонов прекрасно підходять для утримання птиці та дуже маленького худоби. Але щоб гарантувати збереження будови, необхідно обов’язково подбати про бездоганну захист пенобетонов від вологи. Прямий контакт з зливової водою і снігом призводить до дуже передчасного руйнування будівельного матеріалу. Також господарям необхідно прекрасно розрахувати стік для відведення води. Наявність міні-навісу навколо стін, а ще водовідведення на 0,5 або більше метрів від будівлі стане гарантією його тривалого періоду часу служби.

Вибір типу фундаменту і його заливка

Не звертаючи уваги на відносну легкість пенобетонов, під будовою з даного будівельного матеріалу має розташовуватися хороше підгрунтя. Ідеальним варіантом буде фундамент на стрічкової основі. Правильно побудувати його допоможе наша докладна інструкція:

 1. Розмітка ділянки (місця розташування будови), заготівля траншей глибиною від 50 до 100 см (краще близько 70).
 2. Засипка на дно траншеї пісочного шару, гравію та щебеню. Загальна товщина подушки повинна складати приблизно 15 см.
 3. Установка опалубки з дерева всередину траншеї.
 4. Обв’язка арматури і її установка всередину опалубки. Відстань від подушки, а ще від опалубки до арматури повинно складати хоча б один см.
 5. Заливка розчину бетону. Періодичне поливання залитого бетону (1-2 рази протягом дня) невеликою кількістю води щоб виключити його пересихання і утворення тріщин.

Укладання пенобетонов — зводимо стіни

Між виготовленим підставою і самими поверхнями стін будівлі обов’язково необхідно провести гідроізоляцію. Чудовим рішенням буде укладання рулонного рулонного покрівельного матеріалу в два шари. Потім приступаємо до безпосереднього зведення стін. Кладка пінобетонного блоку проходить точно також кладці простого цегли. Однак при цьому для створення максимально хорошого будови найкраще застосовувати спеціалізований розчин з цементу і піску (співвідношення цементу до піску — 1 до 4). Як присадок додаються гашене вапно, пластифицирующая добавка (добавки повинні складати не більше 5% від обсягу цементу). Для розведення суміші також буде потрібно вода. В процесі вигонки стін потрібно подбати про наявність дверних і віконних прорізів.

монтаж даху

Після будівельних робіт стін і застигання розчину приступаємо до зведення даху. Поверх стін для створення грамотної гідроізоляції викладається руберойдовий шар. Далі проходить викладка мауерлата — бруса, що є основою майбутньої покрівлі. Для мауерлата в більшості випадків застосовується брус з перетином 15х15 см. Крок між сусідніми елементами складає близько 30 см. Фіксація мауерлата проходить за допомогою болтів. Далі проходить збірка крокв. Кожна пара крокв собою являє кут, кожен зібраний куточок фіксується на поперечної планки. Крок між кроквами повинен скласти 30 см. Готова конструкція ставиться на мауерлат. Зверху до крокв додатково фіксується гребенева дошка, для створення міцної і міцної конструкції. Далі робиться каркасна рама крокв і монтаж фанери (в якості вирівнюючого підстави під покрівлю) або підібраного матеріалу для покрівлі.

Утеплення та оздоблення споруди

Утеплення будівель з пенобетонов виконується для додаткового захисту будови від холоду. Довгий вплив низьких температур може привести до руйнування матеріалу. Щоб зробити гідне утеплення сараю з пінобетонного блоку, слід врахувати такі вимоги:

 1. Утеплення має вестися зовні і всередині (непогано б і під поверхнею стелі).
 2. Утеплювач додатково повинен захищатися від проникнення вологи.
 3. Утеплювач повинен бути безпечним і хорошим, забезпечувати нормальний обмін повітря і бути паропроникним.

Відмінним варіантом вважається пінополістирол або спінений пластик, які просто кріпляться до фундаментні блоки. Також підійде для роботи і пенофол (спінений фольгований полістирол) або мінвата. Останню, правда, зручніше використовувати для робіт які проводяться зовні. облицюванні можна проводити різноманітними матеріалами: плитами з дерева, вагонкою, дошкою. Обробку із зовнішнього боку краще проводити із застосуванням вагонки або сайдингу.

Особливості побудови сараю з профлиста

Спорудження сараю з профільованого металевого листа проходить дуже швидко і при цьому дає можливість отримати хороший господарський блок. Робота зі зведення робиться так:

 1. Визначення оптимальних розмірів сараю, приготування ділянки під нього. Копання котловану на 5 см більше з усіх боків, ніж розмір сараю.
 2. Копання в кутах котловану ям з глибиною в 70 см. Засипка піску, щебеню, установка стійок з металу або труб квадратного перетину.
 3. Заливка кутових частин бетоном (співвідношення піску та цементу 3 до 1).
 4. Фундаментна заливка (залишилися не залитої майданчики, яка буде одночасно і підставою, і підлогою).
 5. Зведення каркаса під односкатку: підходяща обрізка під кут пари стійок, зварювання їх з допоміжними профілями.
 6. Кріплення гофролиста до каркасу в якості стелі і стін + індивідуальне виготовлення стінки з отвором дверей і монтаж хвіртки з профільованого металевого листа та профільної рамки.

Готові сараї-хозблоки для дачної ділянки

Крім споруджуються сараїв, є і мобільні моделі, що виготовляються з пластика і металу — побутівки. Їх перевага полягає в можливості застосування тут же після того як сталася установка. Але підійдуть вони виключно для організації складу для дров, зберігання інвентарю та інструментів. Кожен з таких видів об’єктів має власні особливості:

 • Побутовки з металу.

Включають каркас з швелера і обшивку з гофролиста. Додатково можуть утеплятися спіненим полімером. Перевагою подібних сараїв вважається довговічність і надійність. На вимогу з аналогічних об’єктів можна спорудити двоповерховий господарський блок. Мінусами подібних сараїв вважається велика ціна, складність транспортування.

 • пластикові сараї.

Являють собою збірну конструкцію, яка нагадує пластикові будиночки для майданчиків для дітей. Вони володіють середньою вартістю, однак при цьому мають невелику вагу, що немає необхідності виготовлення фундаменту під них. Правда, аналогічні моделі не назвеш екологічними. Варто ще сказати що, в умовах суворих регіонів (з морозними зимами або дуже жарким літом) пластикові сараї не зможуть довго прослужити.

Що передбачати при будівництві сараїв для птахів і тварин

Основною вимогою при будівництві сараю для худоби вважається грамотна організація грамотної вентиляції (за потребою і обігріву), дотримання вимог щодо розміру споруди. Наприклад, для однієї курки нормальним вважається розмір курника в 1 кв. метр, для качок і гусей — по 2 кв. м на кожну птицю. Додатково до такого сараю можна прилаштувати вольєр. У сараї, де будуть міститися корови, свині, кози або коні, використовуються інші нормативи. На одну корову повинен виділятися загін з розмірами 6 кв. м, на одну свиню — 5 кв. м. Для будівництва застосовується дерево, оскільки тварини будуть гризти поперечини загонів. Неодмінною вимогою вважається наявність вікон, які забезпечать достатність природного освітлення і провітрювання приміщення. Пристрій підлоги виготовляється з бетону і дощок з організацією спеціалізованих жолобів. Саме за їх допомогою буде виконуватися чистка деяких загонів.

висновок

Будувати сучасні сараї на власному дачному ділянці або недалеко від житлового заміського будинку можна з різних матеріалів. Для роботи підійдуть дерево, цегла, метал, пінобетон. Залежно від підібраного типу будівельних матеріалів встановлюється хороший вид фундаменту. Він забезпечить надійність споруди та виключить проблеми з промерзанням статі або його поступовим руйнуванням через контакт з грунтом. При спеціальному облаштуванні простору всередині можна створити правильні умови для утримання птахів і худоби. Перед тим як приступити до безпосереднього будівництва об’єкта, рекомендується скласти проект ділянки, вибрати гарне місце розташування хозблока. Правильна підготовка і вибір матеріалів стане гарантією довговічності і надійності готового сарайчика.

Як зробити сарай з профільованої труби на дачній ділянці або в селі власними руками.

САРАЙ | Господарський блок власними руками | №7. Проект і креслення для скачування!

САРАЙ 9х3 СВОЇМИ РУКАМИ. Все будівництво за 30 хвилин.

сарай своїми руками