Каркасний сарай своїми руками - покрокова інструкція з фото і відео

Каркасний сарай своїми руками — покрокова інструкція з фото і відео

будуємо самі каркасний сарай з односкаткой

У побуті будь-якого приватного домоволодіння обов’язково є інвентар для саду і інструменти, які слід де-небудь зберігати. Газонної косарці або садовому обприскувача з хімікатами не місце в житловому будинку. Куди ж прибрати ці потрібні речі, щоб вони не піддавалися впливу зовнішнього середовища і не захаращували територію двору? Позбутися від цієї проблеми можна, збудувавши невеликий каркасний сарай з односкаткой.

Плюси і мінуси конструкції з каркаса з деревини

Спорудження каркасної госпбудівлі з брусків дерева має ряд позитивних якостей:

 1. У спеціальних магазинах для будівництва можна купити вже готові деталі конструкції з каркаса сараю.
 2. Побудувати таку споруду дуже легко самому, так як складання деталей виконується за принципом конструктора. Для цього необов’язково володіти спеціалізованими знаннями в будівництві. Всі деталі і з’єднання каркаса підігнані за розміром, а наявність інструкції зробить процес побудови легше.
 3. каркасний дерев’яний сарай буде служити вірою і правдою дуже довго, якщо за ним виконується відповідний догляд, а при його будівництві були виконані всі правила.
 4. Спорудження конструкції не займає достатньо часу. У більшості випадків вистачає одного тижня для будівництва всього сараю. У цей час входить: установка фундаменту, збірка всіх каркасних елементів, обшивка стін, вставка вікон і дверей, настил покрівлі.
 5. Деталі з меблів конструкції прекрасно піддаються повторній обробці.
 6. При будівництві сараю з односкаткой відсутня необхідність в тому в установці системи крокв.
 7. Каркасну систему сараю дуже легко розібрати і по-новому побудувати в іншому місці. В даному випадку мова йде про легкі будівлях, без фундаменту.
 8. Витрати на придбання матеріалів для подібної споруди відчутно менше, ніж, наприклад, цегляного. Багато дотримуються тієї думки, що конструкція з дерева недовговічна і ненадійна. Але якщо мати на увазі службовий термін даних деталей і засоби які витрачені на матеріали, то подібний варіант набагато корисніше.

Мінуси такої конструкції полягають в наступному:

 1. Елементи з дерева — легкозаймистий матеріал.
 2. Деталі каркаса можуть піддаватися гниття і поразки древоточащімі комахами. Щоб цього не сталося, все дерев’яні елементи потрібно додатково обробити дезінфікуючими пастами, органічними розчинами або маслянистими антисептичними засобами.
 3. Деревина, в залежності від її вологи, протягом якогось часу має особливість всихати, розбухати, жолобитися і тріскатися.

Підготовка до будівельних робіт: креслення майбутнього сараю, розміри

На початку будівництва каркасного сараю слід передбачити певні фактори його будівництва:

 • сарай, як би дбайливо він не був збудований, залишається спорудою для господарських потреб, яка не особливо підійде в архітектуру будинку для житла. Виходячи з цього, цю споруду краще будувати на задньому дворі.
 • Вхід повинен бути вільним. Це стане дуже зручним, коли в нього буде потрібно занести великогабаритні предмети або меблі, під час ремонтних робіт в будинку.
 • Розмістити сарай краще на висоті (опори, палі, блоки). Відстань між підставою конструкції і землею усуне: від гниття її деталей з дерева, виникнення вологи в приміщенні і пошкодження металевого інвентарю корозією.
 • Слід уважно спроектувати сарай, щоб в перспективі не знадобилося робити до нього прибудови. Зручно буде поділити його на 2 приміщення: в одному можна обладнати майстерню, а в іншому — саме сам сарай або курник.

Два приміщення сараю дають можливість застосовувати їх для різних цілей

 • Землю на місці майбутньої споруди необхідно розрівняти.
 • Потрібно визначити, якими матеріалами будуть обшивати підлоги і стіни. З чого буде внутрішнє оздоблення і яку застосувати покрівлю.

Довжина, висота і ширина майбутнього сараю вибирається індивідуально, залежно від місця розташування. Для цієї мети більш доречні споруди усереднених розмірів (див. На зображенні).

Варіант каркасного сараю зі звичайними параметрами

Інший варіант каркасного сараю

Підбір матеріалів та розрахунок

Гарне планування закупівель всіх матеріалів які будуть потрібні звільнить від непередбачених витрат в перспективі.
При спорудженні каркаса сараю потрібні такі матеріали:

 • Для верхньої і нижньої обв’язки необхідно: шість брусів довжиною по 6 м перетином 100хсто міліметрів і вісім брусів — по 3 м перетином 100хсто міліметрів.

Купуючи брус і дошки необхідно звернути увагу, щоб ступінь їх вологи не була більше 22%.

 • Для настилання підлоги потрібні дошки перетином 40хсто п’ятдесят міліметрів, в кількості (мінімум) 20 штук. Як чистового статі застосовуються OSB листи.
 • Для вертикальних опор необхідні бруси перетином 100хсто міліметрів, в кількості 12 штук, кожен з яких довжиною по 2,5 м. Два подібних бруса будуть застосовані в якості прорізу двері.

Поверхні з дерева не повинні містити сучків, тріщин, цвілі і пошкоджень від комах-древоточцев.

 • Зробити Нахил даху можна двома варіантами: в першому варіанті потрібні від 4 до 6 брусків довжиною 50 см перетином 100х100 см, в іншому — опори, на які буде ухил, повинні бути спочатку меншої довжини.
 • Для обрешітки потрібно дошка перетином 22хсто міліметрів, в кількості 16-18 штук.
 • Для базового стелі можна застосовувати багатошарову фанеру, ДСП, ДВП або OSB листи.
 • Для кріплення брусів на кутах способом «в лапу» потрібні цвяхи, а «в підлогу дерева» — куточки з металу і планки.

Цвяхи вибираються по довжині більше, ніж товщина дошки, щоб вони пробивали її і входили в наступну. Подібне з’єднання буде набагато міцніше.

 • Під час роботи також будуть потрібні саморізи, саморізи, Г-образні пластини з металу для закріплення бруса в кутах.
 • У випадку утеплення каркаса сараю може стати в нагоді утеплювальний шар (пінополістирол, мінвата або екструдований полістирол), гідроізоляційний (спінений фольгований полімерний етилен), пароізоляційний (бітум), рулонний покрівельний матеріал, штучний латекс.

Інструменти які знадобляться

Для побудови каркасного сараю будуть потрібні такі інструменти:

 1. Лопата (для викопування лунок під фундамент на стовпах краще скористатися гвинтовий лопатою).
 2. Вимірювальна рулетка.
 3. Розмічальний шнур з крейдованому ниткою.
 4. Графітний розмічальний олівець.
 5. Рівень будівельний (краще застосовувати від 50 до 200 см).
 6. Косинець і лінійка.
 7. Ніж канцелярський (для нарізування матеріалу для утеплення).
 8. Лазерного будівника площині (за допомогою даного інструменту встановлюється дуже рівна площина).
 9. стамеска.
 10. електричний дриль.
 11. Циркулярка (за допомогою неї зручно нарізати дошки різної довжини і розмірів).
 12. Акумуляторний шуруповерт (для кріплення фанери, дощок і листів OSB до стелі, стін та підлоги).
 13. Електрорубанок (потрібен при калібрування дощок).
 14. викрутка.
 15. Молоток теслярський суцільнометалевий.
 16. Кувалда (застосовується при підгонці дощок).
 17. Ручні струбцини (для затиснення дощок в різних місцях).
 18. Ножівка по дереву (для пропила пазів).
 19. Скобозшивач будівельний (для закріплення з каркасом з дерева гідроізоляції і пароізоляції).
 20. плотницкий сокиру.
 21. будівельний висок.
 22. Цвяхи. Для каркасного сараю потрібно від 2 тис. До 4 тис. Цвяхів. В даному варіанті застосовується три їх види:
 • ГОСТ 4028-63 Цвяхи будівельні чорні і цинкові. Цинкові застосовують для робіт які проводяться зовні з деталями виконаними з дерева, а чорні при установці внутрішніх матеріалів.
 • ГОСТ 4029-63 Цвяхи цинкові для фіксування рулонного покрівельного матеріалу і інших матеріалів листового типу.
 • DIN 1 152 Цвяхи цинкові для кріплення дощок зі шпунтом, лицьових панелей і фінішних поверхонь.

Детальна інструкція по будівництву каркасного сараю з односкаткой

Коли зроблені всі розрахунки, готовий проект будівництва і куплені супутні матеріали, переходите до будівельних робіт каркасного сараю.

Фундамент. Який краще і як зробити

Базою для каркаса служить фундамент. Для каркасних сараїв і хозблоков дуже часто застосовується стрічковий, дерев’яний або фундамент на стовпах.
Щоб уберегти від вологи каркас з дерева сараю, можна поставити фундамент на стрічкової основі. Для цього робиться цоколь з бетону висотою 40-50 см. Необхідно знати, що фундамент такого типу не підійде для осадового і торф’яного грунту. За цих обставин використовують палі гвинтового типу.
Для фундаменту стрічкового типу потрібно уздовж периметра вирити траншею, глибиною 30-40 см і шириною 40 см. Дно траншеї сиплеться піском і трамбується. В результаті повинна вийти пісочна подушка товщиною 10 см. На пісочну подушку обов’язково лягає шар гідроізоляції, який усуне вбирання рідкого бетону в пісок.
Потім робиться дерев’яна або металоконструкція опалубки. Вона повинна підніматися над грунтом і бути рівною висоті цоколя. Для фортеці конструкції опалубки фіксують розпірками і хомутами, а її верхню частину можна закріпити підпорами. На шар гідроізоляції лягає арматура товщиною 10-12 мм, яка зв’язується дротом.

Щити опалубки фіксують речовина цементу до затвердіння
Коли арматурний каркас готовий, його заливають бетоном марки М200-250.
Заливку бетону необхідно робити відразу для всього периметра. Щоб при застиганні бетону уникнути тріщин, не рекомендується заливати його в дощ або сильну спеку,
Застигає бетон приблизно половину місяця і набирає до цього часу близько 70% міцності.

Стрічковий фундамент мелкозаглубленний підійде для невеликих будинків
При спорудженні дерев’яного фундаменту застосовують колоди модрини, товщиною приблизно 300 мм, які оброблені не менше 2-3 разів бітумом.
В земля викопують лунки глибиною 150 см і діаметром 30-40 см. На дно лунки сиплять пісок товщиною 10 см і затрамбовиают. Кожна колода від його заснування покривають шаром гідроізоляції на 140-145 см. Отриману дерев’яну палю поміщають в землю. Щілини між гідроізоляцією і стінкою лунки сиплять землею. Щоб докладніше ущільнити грунт навколо палі, його поливають і затрамбовиают. Для надійності можна лунку забетонувати.

Використання дерев’яних паль може стати альтернативним рішенням для встановлення фундаменту
Дуже часто використовують фундамент на стовпах при спорудженні каркасного сараю. Щоб це зробити потрібно на земля його зробити розмітку, за допомогою шнура. Уздовж периметра розмітки і в кожному її куті необхідно вирити лунки глибиною 30-40 см.

За допомогою натягнутого шнура розмітка стане більш точної
Краще вирити лунку глибиною 70 см і більше, так як це нижче точки обмерзання. На дно насипається пісок, щоб вийшов шар 10-15 см, який потрібно затрамбувати. Для надійності можна насипати гравійним шаром товщиною 10 см. Потім кладуть цеглу, скріплюючи розчином цементу. Для сараю застосовують кладку з 2-ух цегли на шар. Якщо будова більша, фундамент на стовпах виконують з трьох і більше цегли.

Дуже часто застосовуваний вид фундаменту при будівництві каркасного сараю
Цегляну кладку слід обробити бітумним шаром гідроізоляції.
Для забезпечення плоскій поверхні, все стовпи необхідно перевіряти за рівнем.
Простір між кладкою з цегли і землею потрібно засипати за допомогою піску або залити цементно-піщаної сумішшю. Альтернативою фундаменту на стовпах з кладки з цегли є пустотні блоки з бетону розміром 400х200х200. Порожнечі в блоках заповнюються розчином цементу.

Відео: установка фундаменту

каркас споруди

Тепер можна приступити до створення каркаса сараю. На кожен стовп з цегли слід укласти 2 шари рулонного покрівельного матеріалу — для захисту нижньої частини каркаса з дерева від вологи.
Потім приступають до монтажу обв’язки знизу. Для цього потрібен брус з розмірами перетину 100хсто міліметрів. Балки і бруси монтують з бруса 50хсто міліметрів. Відстань між ними не повинно бути більше 60 см.

Балки і бруси з’єднані гвоздкі способом «в підлогу дерева»
Стійки стоять вертикально з бруса 100хсто міліметрів закріплюються на Г-образні металеві з’єднання або традиційні цвяхи, які необхідно забивати навскіс. Міжбалочні відстань повинна бути не більше 1,5 м. Для стійкості конструкції балки діагонально на час зміцнюють дошками 40хсто міліметрів.

Вертикальні і верхні балки зафіксовані г-подібними сполуками
Спорудження каркасного сараю виконується не тільки за допомогою балок з дерева. Всюди використовується його виготовлення з профільної металевої труби.

Простота складання подібної конструкції привертає робочих
Даний варіант матеріалу для каркаса будівлі має ряд позитивних якостей:

 1. Збірка профільної основи проводиться без бруду і сміття від будівельних робіт у дворі.
 2. Збірка і розбирання такої споруди не займає достатньо часу.
 3. Якщо необхідно сарай з металопрофілю легко перенести.
 4. Для подібної конструкції фундамент необов’язковий. Досить на рівну ділянку насипати гравій.
 5. Витримувати вагу снігу і встояти від поривів великого вітру допоможе арматура, яка посилює каркас.
 6. Завдяки різній колірній забарвленням сарай з профтруба має гарний вигляд.
 7. Конструкція з каркасом з металу дуже фунціональном, так як не вимагає обробки її деталей і елементів антисептиками. Знадобиться один раз її пофарбувати.

Якщо на будівництво в перспективі буде надаватися дуже висока навантажувальний тиск, то каркас будується з набагато міцних труб. В даному варіанті для обв’язки знизу і стійок застосовують труби з товщиною стінок 8 мм і перетином 100хсто міліметрів. Для додаткових розпірок використовують профіль перетином 60х60 мм.
Велику увагу потрібно виділити при настилі профільних лагов під базовий підлогу. Відстань між ними не повинно бути більше 60 см. Бруси кріпляться до обв’язки знизу за допомогою зварювання.
Потім переходять до монтажу перекриття між поверхами, воно собою являє каркасну систему з профілю, а ще балки. Знизу до таких елементів фіксується обшивка стель.
Останнім кроком будівництва конструкції з профільованої труби вважається збірка системи крокв. Такий елемент будови буває як цілісної, так і індивідуальної частиною всієї конструкції. Ключовий несучої деталлю покрівлі вважається потужний швелер, до якого фіксуються інші деталі.
В результаті проведення всіх робіт зі зварювання приступають до обробки.

Спорудження стін і підлоги (вузли та укосіни)

При спорудженні підстави спочатку потрібно виконати базовий підлогу. Для цього лаги з дерева покривають орієнтовано плитами або фанерними листами товщиною від 12 до 15 мм. Потім кожен сантиметр поверхні накривають шаром гідроізоляції, на який встановлюють чистову підлогу. Як даного покриття для підлоги добре застосовувати фрезеровані дошки. Вони мають на краях поглиблення і виступи, які чудово підходять для складання встик. Їх в більшості випадків роблять з хвойних порід дерева. Смола, що міститься в даній деревині, робить її водостійкою. Плитка на укладання фрезерованими дошками нагадує установку ламінату.

Щільне з’єднання дощок забезпечується завдяки виступам і вирізам по крайкам
Потім можна перейти до установки стін сараю. Щоб в подальшому його конструкція була міцною і простояла довго, в каркас врізають тимчасові і часті укосіни.

Зміцнення стійок регулярними і тимчасовими укосинами забезпечить додаткову надійність в місцях дуже високою вагового навантаження
Укосіни застосовуються обов’язково, якщо стіни не будуть обшивати фанерою або Орієнтовано-стружкові плити-3. Застосування плитний обшивки в п’ять разів міцніше укосин (якщо застосовується Орієнтовано-стружкові плити або фанера 12 мм). Як укосин застосовують дошку перетином 25хсто міліметрів або 50хсто міліметрів, коли буде потрібно більш стійка конструкція. Довжина такої дошки на 30 ° повинна перевищувати висоту стіни. Тимчасові укосіни застосовуються, поки не встановлені верхні бруси. Вони допомагають фіксувати встановлене положення стін і вертикальних балок.
На початку їх установки розгладжуються кути конструкції. В даному варіанті зручно користуватися бульбашковим або будівником площин. Крок встановлення не постійних укосин може становити від 1,2 до 1,5 м. Також вони зможуть допомогти виправити конструкційні дефекти, якщо скористатися ними як важіль.
При спорудженні конструкції з каркаса сараю важливо розрахувати правильне закріплення укосин і вузлів з’єднання:

 1. Кут установки укосин повинен бути 45 ° (це ідеальний кут, що забезпечує найбільшу конструкційну жорсткість). У тих місцях споруди, де витримувати його складно, наприклад, двері і вікна, дозволяється 60 °.
 2. Застосування пустотілих укосин допускається лише в невеликих конструкціях (сараї, госпбудівлі).
 3. Вони повинні щільно (без зазорів і щілин) примикати до поверхонь стійок і верхнього перекриття.
 4. Для укосин слід виробляти пази в вертикальних стійках, нижньої і верхньої обв’язки. Глибина паза робиться в залежності від товщини укосіни. У металоконструкції вони повинні занурюватися всередину профілю стійок.
 5. Стики брусів на кутах каркаса лягають способом «в підлогу дерева» або «в лапу». У першому варіанті з двох сторін колоди виконуються пропили 50х50 мм до половини його товщини. В іншому варіанті виконуються подібні пропили, але мають скіс. Якщо необхідно місця з’єднань 2-ух брусів обробляються стамескою.

Такі сполуки закріплюються гвоздкі і г-образними сполуками

підлогове утеплення

Утеплити підлоги каркасного сараю можна наступними матеріалами:

 • мінватою.

Цей спосіб вважається досить востебованним через простоту монтажу і практично невеликої ціни. Мінвата в більшості випадків продається упаковками по парі плит розміром 1000х600х50 мм або 1200х600х50 мм або в рулоні. На підлоги сараю стелять шар гідроізоляції (м’який покрівельний матеріал, рулонний покрівельний матеріал або проста плівка з поліетилену), на який розміщують дерев’яну обрешітку з дощок перетином 10х120 мм і шириною кроку 60 см. У отримані відсіки кладуть плити вати на мінеральній основі. Всі елементи з дерева обрешітки, до укладання вати, слід обробити антисептиками для усунення гниття. Для додаткового підлогового утеплення використовують подвійний шар подібних плит. Під час укладання утеплювач повинен бути нижче рівня обрешітки. Мінвату не можна трамбувати, так як вона втратить своє теплоізоляційне властивість. Для усунення промокання вати зверху кладуть поліетиленовий шар, який закріплюється на скоби за допомогою скобозшивачах. Потім вся поверхня покривається фрезерованими дошками, листами OSB або фанерою.
Підлогове утеплення даним матеріалом виконується по брусках з дерева. Як і у випадку з мінватою, потрібна дерев’яна обрешітка, під яку стелять шар гідроізоляції. Ширину кроку між дошками роблять близько 60 см. Товщина плит пінополістиролу повинна бути не менше 10 см. Цей матеріал досить зручний, так як він не змінює свої початкові форми. Для пінополістиролу не страшний грибок і пліснява. Класти пінопластові плити потрібно щільно. Якщо залишаються щілини, то їх можна заповнити піною для монтажу. Після її висихання зверху лягають фанерні листи або фрезеровані дошки.
Щоб утеплити підлогу сараю керамзитовим піском потрібно нижню опалубку застелити матеріалом для гідроізоляції, зверху якого лягають орієнтовано стружкові плити. Потім на цю поверхню ставиться дерев’яна обрешітка з дощок перетином 10хсто п’ятдесят міліметрів. У кожну секцію такої конструкції сиплеться керамзитовий пісок. Його шар не повинен бути менше 10-15 см, так як товщина поменше не дасть необхідного ефекту утеплення. Керамзитовий пісок слід розрівняти так, щоб він не піднімався над брусками обрешітки. Потім зверху стелиться шар пароізоляції з: дифузійної мембрани, бітумно-полімерної холодної емульсії на основі води, поліетиленовою або поліпропіленової плівки. Потім листи OSB кріпляться шурупами до дерев’яних брусків. Поверх лягати чистову підлогу.

Теплосберегающіі матеріали статі в каркасному сараї

Утеплювачі для стін

Для стінового утеплення каркасного сараю, дуже часто використовують минвату і пінополістирол екструдований (екструдований полістирол).

 • Стеновое утеплення мінватою.

Облицювання стін мінватою не багатьом відрізняється від подібного методу утеплення підлоги, але має власні маленькі деталі. Зсередини сараю вона вкривається матеріалом для пароізоляції (фольгированним полімерним етиленом), зверху якого кріпиться фанера або листи OSB. Зовні на мінвату, перпендикулярно основи, може ставитися обшивка з дерева з дощок перетином 20хсорок міліметрів. Ці дошки служать в якості вентильованого контуру, на який фіксується обробка з зовнішньої сторони. Іноді перед шаром гідроізоляції (зовнішньої обробки) ставиться шар з OSB листів.
Для стінового утеплення даним матеріалом слід вибирати плити товщиною не менше 6 см. Також як і в попередніх способах, потрібна дерев’яна обрешітка з кроком 60 см, під яку розміщують шар гідроізоляції. Плити екструдований полістирол зручніше фіксувати на клей на поліуретановій основі (він добре сумісний з полістиролом спіненим) або на металеві анкерні болти з дюбелями із пластику. Стики плит додатково закріплюються на піну для монтажних робіт або металевим скотчем. Зовнішню стіну утеплити можна додатковим шаром екструдований полістирол, на який встановлюють зовнішній матеріал для облицювання.
Коли стіни зафіксовані анкерними болтами або висохлим клеєм, зверху розміщують матеріал для пароізоляції. В даному способі утеплення застосовують спінений фольгований полімерний етилен товщиною 3 мм. Для заміни можна застосовувати поліетиленову фольгированную плівку. Зверху кріплять шар облицювання.

Теплосберегающіі матеріали стін каркасного сараю

Відео: всі будівельні етапи

каркасний сарай на території вашого домоволодіння завжди буде хороший для зберігання інвентарю та старих речей. Обладнавши його приміщення під майстерню, можна займатися столярними і роботами по ремонту, при цьому ваш двір залишається чистим. Теплі стіни, підлоги і дах стануть хорошими умовами для утримання тварин живуть вдома і птахів коли на вулиці холодно.

будуємо каркасний сарай-майстерню власними руками # 2 (каркас)

Стіни каркасного типу в лазні власними руками ч.1

будуємо каркасний сарай-майстерню своїми руками # 2 (каркас)

Каркасні стіни в лазні своїми руками ч.1