Як зробити хороший сарай на дачі своїми руками варіанти конструкцій, покрокова технологія зведення

Як зробити хороший сарай на дачі своїми руками варіанти конструкцій, покрокова технологія зведення

Як зробити на дачній ділянці сарай власними руками: докладний посібник

З року в рік все більше людей обзаводяться ділянками на дачі. Одна з перших завдань, з якими вони можуть зіткнутися — будівництво сараю. Без нього не може обійтися жоден власник дачі. щоб сарай вийшов надійним будовою, потрібно згідно з правилами підійти до завдання його споруди. Необхідно завчасно планувати будівництво сараю. Як зробити його власними руками і не зробити помилок — про це піде мова в цій статті.

Вибір місця для будівництва сараю

Перед тим як починати будівництво такої споруди, як сарай власними руками, потрібно розробити план-схему, на якому слід відобразити розташування всіх надвірних будівель, які ви спорудили або будете будувати в перспективі.
Спочатку потрібно знайти місце, де буде знаходитися будинок житлового фонду, баня. Дивлячись на розташування даних об’єктів, варто вибрати клаптик землі у вас на ділянці, на якому буде знаходитися сарай. Місце для розміщення цієї госпбудівлі будь-який господар вибирає по-своєму.

Одні мають у своєму розпорядженні його досить близько до будинку. Інші підходять до вибору місця для даного будови більш зручно. Вони розміщують його там, де земля непридатна для вирощування садових культур.
Місце розміщення вашого сараю в більшості випадків залежить від наступних факторів:

 • загального поділу ділянки на дачі;
 • матеріалів, які ви будете застосовувати для спорудження цієї госпбудівлі.

Серйозним моментом вважається і спосіб його прикраси. хоча сарай в основному несе навантаження в функціональному плані, однак при бажанні ви можете красиво оформити його, перетворивши в об’єкт дизайнера, який додасть краси на вашому дачній ділянці.
Якими різними можуть бути сараї на дачі можна помітити, якщо заглянути в інтернет і ознайомитися з фото незвичайних госпбудівель.
Якщо говорити про звичайний сараї, то таким вважається спорудження з розмірами 2? 3? 2,4 м. При його зведенні власними руками для ключового матеріалу використовується дошка необрізна. Дах роблять односхилим. Для її покриття в якості матеріалу для покрівлі застосовують рулонний покрівельний матеріал.
Тільки два дні вам буде потрібно на те, щоб побудувати звичайний сарай власними руками. При цьому вам не доведеться звертатися за сторонньою допомогою. Зі спорудженням такої споруди ви повністю можете впоратися самостійно, якщо підготовлений креслення.
Якщо ви будете робити по інструкції будівництва, то по закінченні роботи отримаєте на власній ділянці цілком добротний сарай. Його негарний вигляд можна поміняти в хорошу сторону, якщо злегка облаштувати його. Стіни можна красиво оформити цими методами:

 1. Помістити кашпо з квітами.
 2. Оформити поверхні стін сараю графіті.
 3. Розташувати навколо сараю споруди.

Якщо вам важлива не тільки практична складова частина, а й зовнішній вигляд, то для спорудження сараю застосовуйте цегла або пінобетон. Зрозуміло, це попросить великих оборотних коштів і часу, зате після закінчення робіт ви зможете отримати гарну споруду, яку за функціональністю не буде поступатися звичайному сараю з будівельних дощок.
Будова, сооружаемое з даних матеріалів, як правило має односхилий або щипцевого дах. Покрити її можна листом металу або асбоцементним листом.
Якщо ви ніколи не будували сарай для дачної ділянки, то легко зробити помилки в процесі його споруди. Завдяки цьому перед тим як приступати до будівельних робіт, потрібно ознайомитися з інструкцією зі спорудження сараю. Основні будівельні етапи сараю з деревини та пенобетонов ми детально розглянемо в цій статті.

каркасний сарай для дачної ділянки власними руками

Якщо ви хочете побудувати недорогий сарай в стислі терміни, то в даному варіанті потрібно визначитися з вибором на користь споруди, що споруджується за технологією каркасного будівництва. Будівництво такого сараю попросить від господаря витрат в грошах в розмірі 5? 10 тис. Рублів.
На проведення робіт буде потрібно максимум 2 дні. коли сарай побудуватися, ви можете розраховувати на його службу протягом 6? 8 років.
Порядок будівельних робіт:

 • Будівництво каркасного сараю починається з того, що підібране місце дорівнює. При бажанні місце розміщення майбутньої споруди можна розрівняти гравієм.
 • Далі, потрібно вкопати в землю 4-ре стовпа. Їх слід заглибити на 60 см. Щоб не стикнутися з необхідністю ранньої заміни стовпів, потрібно перед закапуванням їх в землю обмотати низ стовпів толем і закріпити із застосуванням столярного скобозшивачах. Такий захід виключить виникнення гниття, і будова прослужить більше. Стовпи задньої стінки повинні бути на 20 см менше, ніж розміщені в передній частині. Це забезпечить скат даху сараю.
 • Потім необхідно виконати нижню обв’язку. Для її виготовлення у вигляді матеріалу застосовують брус у якого перетин 50? 50 мм. Їх потрібно кріпити до стовпів на висоті 10 см від рівня землі. Для того щоб уникнути перекосу при закріпленні, слід користуватися бульбашковим рівнем.
 • Потім, потрібно виконати верхню обв’язку. Технологія її пристрою аналогічна, як і при розробці нижньої.
 • Потім відстань між нижнім і верхнім брусками потрібно поділити надвоє, а потім прибити ще 4-ри бруска.
 • Далі, переходите до будівельних робіт стін. Підготовлені дошки прибивають до нижнього, середнього і верхнього бруска вертикально.
 • Потім переходите до другого етапу — спорудження даху. На рівній відстані один від одного на брусках верхньої обв’язки закріплюють три поперек розміщених бруска. Вони виступатимуть в якості крокв. Потім потрібно прибити до них дошки.
 • Матеріал для покрівлі, наприклад, рулонний покрівельний матеріал кладуть на кроквяні ноги і починають рухати з нижнього краю, рухаючись вгору і залишаючи напуск в п’ять см. Для фіксування рулонного покрівельного матеріалу потрібно прибити вертикально розміщені бруски. Потім залишається встановити дощовий стік.
 • Потім потрібно настелити підлоги і поставити двері. Також можна організувати полки для зберігання інструменту і самих різних господарських речей.

На завершення робіт можливо спорудити клумбу, посадити декоративні рослини, які прикрасять госпбудівлі.

Спорудження красивого сараю

каркасний сарай буває різним. Якщо ви не хочете бачити на своїй ділянці безлике спорудження, то, Проявивши фантазію, можете отримати практичну будівництво незвичайного виду, застосовуючи для нього абсолютно доступні будівельні матеріали.
Але для будівництва красивого сараю власними руками на ділянці буде потрібно часу більше. Плюс до всього, збільшаться і ваші витрати фінансового плану на його будівництво. Слід відразу приготувати не менше 20 000 р. Тимчасові витрати на будівництво госпбудівлі також збільшаться.
Доведеться виділити 2 дні на будівництво сараю. Втім ці витрати не будуть безглузді. При сумлінному виконанні робіт ви зможете отримати споруда, яка буде служити протягом 20 років.
Займаючись зведенням красивого сараю на дачній ділянці, ви при проведенні робіт можете спробувати себе не тільки в якості будівельника, а й на певний період часу стати архітектором. Яким у результаті буде сарай, в більшості випадків залежить від того що ви захочете, а ще кількості коштів, які ви можете витратити на його будівництво.

Будівельні етапи

Будівництво господарського боки починається з вирівнювання підготовленого майданчика. потім потрібно побудувати фундамент. Оскільки будова має легку вагу, то цілком вистачить фундаменту на стовпах.
Для його спорудження потрібно вкопати на глибину 1,5 метра азбестоцементні труби. потім вони заливаються бетоном. Для його приготування перемішують пісок, щебінь і цемент. Ці компоненти беруться по співвідношенню 3: 4: 2.
Потім слід додати воду і довести суміш бетону до консистенції сметани. Далі, слід залишити фундамент на два-три дні, щоб він схопився і набрав необхідну міцність.

 • Підготовлені матеріали з дерева, які будуть застосовуватися при спорудженні сараю, потрібно просочити спеціальним дезинфікуючим засобом для захисту. Це дасть можливість уникнути процесів розкладання, і будівля буде служити досить довго.
 • Далі, переходите конкретно до будівельних робіт господарської споруди. Починають з спорудження каркаса з дерева. Нижню обв’язку потрібно укласти на сам фундамент. Для її виготовлення застосовуються бруси.
 • Коли це буде зроблено, потрібно влаштувати бруси, на які буде покладено підлогу. Його можна укласти відразу або зайнятися їм на фінальній стадії будівництва споруди.
 • Потім потрібно до обв’язки зафіксувати стійки стоять вертикально. Потім до них фіксується верхня обв’язка, яка також влаштовується з брусів. Дуже просто дізнатися кількість важливих опорних стійок. Їх установка робиться в кутах будови. Також вони розміщуються там, де будуть знаходитися віконний і дверний отвори.
 • Потім переходите до спорудження даху. Вельми простим завданням вважається пристрій даху односхилого типу. Втім, більш красивий вигляд домашнє споруда матиме з дахом двускатного типу.
 • На іншому етапі необхідно обшити стіни, застосовуючи підготовлені дошки. Потім ставиться двері і вікна. Потім переходите до обшивання сараю вагонкою. Далі, переходите до внутрішнього оздоблення, влаштування полиць.

Спорудження сараю з пенобетонов

Дуже часто при спорудженні сараю власними руками застосовують будівельну дошку. Але на даний момент багато хто став будувати сараї, використовуючи в якості головного будматеріалу пінобетон.
Дане рішення цілком виправдано, оскільки такий господарський блок має тривалий службовий термін, а сам пінобетон більш зручний для будівництва.
Якщо при спорудженні споруди будівельна технологія буде витримана, то споруда буде служити не менше 30 років. Однак, якщо ви все таки захотіли побудувати сарай з пенобетонов, то одному з цим завданням впоратися буде не легко.
Потрібно залучити до спорудження госпбудівлі фахівців. Також будьте готові до того, що споруда такого сараю попросить серйозних вкладень грошей. Особливо беручи до уваги той момент, що це приміщення вважається житловим.

Будівельні етапи

Все відбувається з заливки підстави стрічкового типу. Потім на підстави фундаменту потрібно розкачати матеріал для гідроізоляції. Дуже часто застосовується рулонний покрівельний матеріал.
Потім переходите до кладки пенобетонов. Для їх кріплення між собою застосовується цементний розчин і піску. Інгредієнти беруться в співвідношення 1: 4. При виконанні кладки доводиться стежити за товщиною шва, в якій не повинно бути більше п’яти мм.
При виконанні робіт пов’язаних з кладкою спочатку необхідно викласти кути, а потім, застосовуючи рівень будівельний і схил, вирівняти вертикальні і горизонтальні поверхні будови. Потім необхідно підняти стіни. Армопояс потрібно зробити вгорі і внизу.
Потім переходите до будівельних робіт даху господарського боки. Принцип її спорудження аналогічний, що і під час будівництва каркасного сараю. Далі, потрібно встановити двері і вікна, а ще настелити підлогу.
Іншим етапом потрібно провести внутрішні роботи пов’язані з обробкою. Стіни господарського боки можна заштукатурити, проте це попросить серйозних витрат часу і сил. Щоб не витрачати на обробку всередині достатньо часу, можна застосовувати гіпсокартон, яким обшивається стінка. Це дасть можливість отримати надійну і красиву обробку усередині.
сарай на дачі — обов’язкова споруда. Його застосовують для зберігання інструментів, а якщо площа дозволяє, то пристосовують під майстерню. Якщо ви тільки обзавелися ділянкою на дачі, то для вас будівництво сараю — завдання найближчого часу.
Є безліч варіантів спорудження цієї госпбудівлі. Якщо стоїть завдання заощадити, то необхідно підібрати бюджетний-варіант. Якщо необхідне спорудження на довго, то в даному варіанті слід будувати сарай з пенобетонов.

Головне — потрібно правильно підібрати місце для розміщення. щоб сарай не псував зовнішній дизайн ландшафту вашої ділянки, потрібно красиво оформити його і провести до нього гарну доріжку.
Незайвою буде клумба з квітами біля сараю. також можна посадити декоративні чагарники. чудово прикрасять сарай такі рослини, як бузок, калина або черемха.

Будівельники В Шоку! Знайдений Самий Не дорогий Стройматериал!

Будівництво майстерні 4 на 4 власними руками. або сарай/ Автогараж за 4 дні.

Будівельники В Шоку! Знайдений Самий Дешевий Будівельний Матеріал!

Будівництво майстерні 4 на 4 своїми руками. або сарай/ Гараж за 4 дні.