Як побудувати сарай з колод, бруса, дощок або шпал варіанти

Як побудувати сарай з колод, бруса, дощок або шпал варіанти

як побудувати сарай з бруса, бруса, дощок або шпал: кращі кандидати

На території будь-якого заміського володіння красується не тільки будинок житлового фонду. Крім нього на ділянці є і інші корисні споруди: наприклад, лазні, альтанки, гаражі і, зрозуміло, сараї. Останні споруди теж виконують не менш істотну місію: в них в більшості випадків зберігають дрова, різні інструменти і садово-городній інвентар. Втім функцій у невеликих будівель може бути побільше: часом в них облаштовують майстерню, сховище для овочів, житло для дрібних тварин (птиці, кролів) або літній душ. Оскільки без такого «багатоликого» об’єкта не може обійтися жодна дача, ні садиба, про те, як побудувати сарай з бруса або з інших матеріалів, може бути, буде цікаво дізнатися деяким власникам будинку.

Стіни сараю з бруса і альтернативи

Перед тим як цікавитися, як побудувати сарай з бруса, дізнатися краще про всі матеріалах, які можуть стати поверхнями стін цієї госпбудівлі. Вибір їх дуже широкий, завдяки цьому на вибір впливає тільки бажання власників мати можливість застосовувати сарай в кількох аспектах. Або його відсутність.
Наприклад, одні вважають, що маленьке будівля годиться лише для зберігання інвентарю, а ще зайвих (до пори до часу) речей. Ті, хто вирішує створити майстерню, планує проводити там достатньо часу, а це означає, конструкція зобов’язана стати хорошим, хоча і непостійним притулком, завдяки цьому функціональна меблі для роботи та відпочинку там потрібна.

Камінь і його штучні різновиди

Камінь або цегла — варіанти, які є сенс розглядати, якщо господарі ділянки хочуть побудувати сарай «на століття». Найбільш прості, дешеві конкуренти — пінобетон або будівельні блоки. Втім мінус у всіх міцних і порівняно сучасних і якісних матеріалів є: це необхідність мати навички роботи з ними. В іншому випадку споруда вийде або ненадійною, або злегка непоказною.

шпали

Це ще 1 варіант, який можна розглянути у вигляді заміни. Тим більше тим, чия ділянка розташована поблизу від залізниці. Основні хороші якості шпал — їх надійність, довговічність, дешевизна, а часом і безкоштовність. Завдяки зручній формі, меншим розмірам шпал подібні стіни дуже легко побудувати, навіть не маючи великого досвіду пов’язаного з будівництвом. Мінуси є у них: це «ароматна» просочення і непривабливий вигляд.

колода, брус

Це дуже хороші претенденти, тим більше якщо будівництво планується в лісистій місцевості, в якій немає дефіциту сировини. сарай з бруса заповнить аналогічний «ансамбль», який складається з будівлі житлового фонду та лазні. Мінуси матеріалу — його велику вагу, а ще необхідність добре знати, як з ним потрібно працювати.
брус — функціональний матеріал, який підходить для будівництва будь-якої будівлі житлового фонду, для будівництва інших конструкції на ділянці: наприклад, парканів. профільований брус (Шип-паз, гребінка) дозволяє максимально полегшити роботи, також і через менші, ніж у колод, розмірів. Даний пиломатеріал також прекрасно впишеться фактично в будь-який ландшафт.

Дошки, плити

В даному варіанті йдеться про каркасному «сараестроеніі». Каркасних матеріалом служить брус, який будуть ховати або за дошками, або за плитами з деревинно-стружкових матеріалів. Споруда вдасться досить легкою, але гарною, міцною, а прикрашати її можна в різний спосіб. Плюс каркаса — можливість будівництва в заболоченій місцевості, що не дає шансу обладнати фундамент для капітальної будівлі.
З усього «вишенапісанного» робимо висновок: будь-який пиломатеріал власне для сараїв завжди залишається в пріоритеті. Дерев’яні сараї виділяються:

 • звичайністю споруди;
 • швидкістю роботи;
 • екологічністю.

Споруду можна зробити холодної або утепленій, а саме матеріал доступний в абсолютно будь-якому регіоні. Якщо розглядати обробку, то варіантів є дуже і дуже багато. Самий аскетичний спосіб — фарбування, найбільш поширені — облицювання за допомогою вагонки, сайдингом.

Матеріали для «кришування», його особливості

Дах повинна виконувати такі ж функції, що і конструкція для захисту будинку для житла, але в даному випадку матеріалом для покрівлі дуже часто виступає звичайний рулонний покрівельний матеріал або інші рулонні «товариші». Якщо господарі хочуть бачити на даху повну покрівлю, то вони вибирають звичайний варіант — асбестоцементний хвилястий покрівельний лист. Взагалі, можна застосовувати будь-який листовий і «м’який» матеріал.

Дахова конструкція буває як односкатной, так і двосхилим. Перше рішення чудово виключно для будинків не широкою. Інший варіант — класика, проте вона попросить серйозних витрат. Зате захист сараю від опадів буде повноцінною.

Загальні етапи для будь-яких сараїв

як побудувати сарай з бруса або інших дощок? Перед тим як приступити до «звершень», займаються проектом, пошуком місця і підготовкою ділянки. якщо сарай немає можливості або бажання пристосовувати до житлового будинку, то вибирають ділянку на маленький висоти, на якій не буде накопичуватися дощова або растаявшая вода. Найкраще розташування для будь-якої госпбудівлі — глиб двору, край ділянки.

проектування

сарай — далеко не будинок, втім якісний креслення будівлі потрібен навіть для нього. На ньому проставляють всі розміри, вказують розташування віконних і дверних прорізів. Обов’язково заздалегідь визначають покрівельну конструкцію і параметри всіх її елементів.

Якщо говорити про звичайному будові, то «найменший мінімум» — споруди з розмірами 2000х3000 мм. В даному варіанті можна обійтися односкаткой, яка тільки спростить будівництво. Висота сараю повинна бути достатня для всіх домочадців, завдяки цьому оптимальний розмір знаходиться в межах 2000-2300 мм.
Висота прорізу двері становить 2000 мм. Вікна (або одне вікно) в сараях виконують тільки одну функцію: це створення природного освітлення, завдяки цьому їх виробляють невеликими. Розташовують отвір вікна зі східного боку.

облаштування фундаменту

Перш ніж побудувати сарай з бруса, бруса або за допомогою каркаса, підібраний ділянку готують до майбутньої бурхливої ​​діяльності. Будівельний майданчик спочатку чистять від сміття і рослинності, знімаючи дерновий шар, потім грунт рівняють, затрамбовиают його. Після підготовки приступають до розмітки, застосовуючи кілки і шпагат.
Якщо розглядати всі різновиди підстав, які застосовують для будівництва порівняно не важких сараїв, то поширених варіантів тільки два. Це мелкозаглубленних стрічка і фундамент на стовпах. Перша споруда вибирають для капітальних будівель за каркасною технологією, яким «життєво потрібен» цоколь з бетону, але виключно якщо його дозволяє грунт. Точніше, рівень обмерзання грунту. Друга підстава оптимально для будівництва неважких конструкцій.

мелкозаглубленних стрічка

Після закінчення розмітки переходять до риття траншеї згідно з проектом. Її глибина становить 400 мм, ширина — 300 мм.

 1. Після того як зробили вирівнювання і ущільнення дна на нього сиплять пісочний шар, який проливають водою і трамбують, потім щебеневий шар, його теж «топчуть». Товщина такої подвійної подушки — 150 мм.
 2. Збивають з дощок (фанери) і ставлять опалубку. У неї, на маленькі підставки з уламків цегли, кладуть армокаркас з 2-ух поясів, виготовлених із прутів завтовшки 12-14 мм.

У підготовлену траншею заливають розчин з цементу. Бетон ущільнюють, вирівнюють, закривають щільною плівкою. У спеку її щодня знімають, щоб змочити бетон. І сталося наприкінці семи днів опалубку розбирають, а до другого етапу приступають через 14-21 день.

Фундамент на стовпах

На підготовленому майданчику відзначають місця для майбутніх елементів опори. Вони потрібні в кутах майбутньої споруди, там, де заплановані перегородки, і уздовж периметра стін. Їх крок — 1000-1500 мм.

 1. Тут риють ями глибиною 800 мм, в них сиплять суміш піску з гравієм або тільки щебеневий шар. Для будь-якого з варіантів рекомендована товщина складає ті ж 150 мм, як і в стрічкової різновиди.
 2. У підготовлені лунки вставляють відрізки азбоцементних або труб зроблених з металу, які фіксую вертикально, перевіряючи рівнем. Інша популярна опалубка для стовпів — гільза з рулонного покрівельного матеріалу.
 3. Простір між опорами і стінками ям сиплять піском, змішаним з гравієм. У імпровізовані опалубки вставляють прути арматури (10-12 мм), з’єднані дротом для в’язання.

У підготовлені стовпи заливають розчин. До майбутніх робіт приступають через 2 тижні.
Бетон не тільки один варіант, що застосовується для створення опор для сараю. При малій вазі конструкції традиційний рукодільний стовпчастий ж / б фундамент успішно замінюють «ніжки» з цегли або блоків бетону.

Є і ще 1 кандидат — колоду товщиною як мінімум 300 мм. В даному варіанті вибирають або «могутній» дуб, або майже універсальну модрину. Деревину грунтовно покривають використовуючи антисептик, а ту частину, що буде розташовуватися в грунті, покривають мастикою на бітумної основі, а потім обертають декількома шарами рулонного покрівельного матеріалу. Встановивши стовпи в лунки, спочатку перевіряють вертикальність опор, а потім порожній простір заливають бетоном.

Будівництво за технологією каркасного будівництва

Перед тим як шукати інформацію, яка стосується того, як побудувати сарай з бруса, краще розглянути більш прості варіанти. Першим претендентом в списку стане каркасна система. В даному варіанті потрібно придбати брус і дошки. Матеріал повинен бути якісним — без значних недоліків деревини, без пошкоджень від механічних чинників.

Каркас сараю з бруса

Після набору бетоном міцності приступають до першого, дуже відповідального етапу — кладці обв’язки знизу. Перед тим як приступити до роботи фундамент накривають 2-ма шарами з руберойду, які рекомендують склеювати / проклеювати мастикою на бітумної основі.

 1. Нижню обв’язку монтують з бруса розмірами 100хсто міліметрів. Звичайне з’єднання матеріалів — «в лапу». У кутах деталі закріплюють дерев’яними нагелями.
 2. Після складання даного компонента перевіряють коректність кутів виміром діагоналей. Потім займаються фіксацією до нього лаг з дерева, зроблених з дощок 50хсто міліметрів. Крок яких становить 500 мм.
 3. З такого ж бруса (100хсто міліметрів) роблять стійки, які об’єднують з обв’язкою куточками з металу для кріплення бруса. Заміна — цвяхи, прибиті навскіс.
 4. Для односкаткі, якщо є бажання трохи полегшити роботу, роблять опори будь-якої висоти. Різницю між їх довжиною можна підібрати самостійно. Рекомендоване значення — 500 мм.
 5. Переходять до установки проміжних елементів. Відстань між ними не повинно бути більше 1500 мм, але рекомендують інше значення — 600 мм. Подібне відстань дасть можливість дуже просто зробити перекривають балки.

Для жорсткості каркас збільшують тимчасовими підкосами. Їх фіксують сполуками болтового типу. Зверху конструкції роблять другу обв’язку. Прорізи вікон і дверей збільшують за допомогою стійок і перекладин, ригелів.

Каркас сараю з бруса

Даний варіант можна назвати «дідівським» способом, але він теж вважається практично виходом в питанні, як побудувати сарай з бруса. В даному варіанті робота досить різко відрізняється від дій зі звичайним брусом.

 1. На гідроізольований каркас спочатку кладуть довгі колоди. Там, де вони будуть з’єднуватися з короткими елементами, в них вибирають пази, потім в них лягають менші деталі обв’язки.
 2. Потім встановлюють стійки стоять вертикально. Для цього в горизонтальних колодах роблять круглий і плоский паз. У стійках перед монтажем ріжуть виїмки для зчеплення з компонентами верхньої обв’язки.
 3. Стійки встановлюють, потім закріплюють деталі металевими (будівельними) дужками. Заміна — куточки, але в даному випадку доведеться стесати деревину там, де будуть знаходитися з’єднання. Після закінчення даного етапу встановлюють тимчасові укосіни з дощок.

Після того як провели монтажні роботи стійок їх закріплюють колодами верхньої обв’язки. Для них рекомендують брати заготовки з меншим діаметром. Закріплюють обв’язку тими ж дужками (куточками). Для вірності дуже конструкції великого розміру додають проміжні стійки стоять вертикально і поперечні деталі — дошки, зафіксовані уздовж периметра. для того щоб полегшити обшивку, ту сторону колод, до якої вона буде закріплюватися, рекомендують заздалегідь стесати.

облаштування підлоги

Після закінчення складання каркаса переходять до монтажу підлоги. Якщо задумано будівництво холодного сараю, то застосовують листи Орієнтовано-стружкові плити, які прибивають до дерев’яних брусків гвоздкі. Зверху стелять рулонний покрівельний матеріал. Потім роблять чистової дощечний підлогу, шпунтованих або обрізних.
Якщо передбачається створення теплої конструкції, то підлогу слід утеплити. В даному варіанті Орієнтовано-стружкові плити підбивають до дерев’яних брусків знизу, але цю операцію потрібно проводити ще до збірки каркаса. В іншому випадку базовий підлогу влаштовують зверху, а на нього набивають контробрешетку для монтажу матеріалу для утеплення.
Дану роль зможе виконати керамзитовий пісок, мінеральна вата, пінополістирол. Товщина їх повинна бути такою, щоб залишався зазор, який призначений для вентиляції простору між підлогою і утеплювачем. Теплову ізоляцію кладуть на гідроізоляційний бар’єр, потім її закривають матеріалом для пароізоляції. Потім переходять до монтажу чистового статі.

Створення стін, їх утеплення

Перед обшивкою стін тимчасові підкоси прибирають, замінюючи їх регулярними елементами. У них є необхідність, якщо конструкцію закриватимуть дошками або вагонкою. Укосіни встановлюють під кут 45 °, біля отворів він може становити 60 °. Стикуються деталі гвоздкі, вбитими навскіс. Інший варіант — саморізи — застосовувати не радять.
Після закінчення монтажу укосин переходять до стінового утеплення. В даному варіанті вибирають плитний матеріал — мінеральну вату або пінополістирол. Із зовнішнього боку утеплювач закривають гідроізоляцією, а з внутрішньої — пароізоляцією. Щоб отримати обов’язковий вентильований контур, на матеріал для гідроізоляції встановлюють контробрешетку з рейок з розмірами 20хсорок міліметрів.

спорудження даху

Якщо під час складання каркаса сараю застосовувалися стійки різної довжини (2 + 2), то необхідності в складанні системи крокв немає. В даному варіанті в кроквяні ноги перетворюються перекривають балки. Щоб забезпечити даху звіси, до довжини елементів з двох сторін додають по 500 мм.

Односкатка із кроквяними системами

Коли все стійки були виконані схожими, для спорудження системи крокв беруть дошки 50хсто міліметрів. Конструкції збирають на земля, потім по черзі закріплюють до обв’язки. Крок між фермами становить 700-800 мм. Зверху встановлюють дощату обрешітку, відстань меду ними — 150-200 мм. Якщо планують застосовувати покриття з рулонних матеріалів, то крок каркаса повинен бути 20-30 мм. Перед монтажними роботами матеріалу для покрівлі її оберігають шаром гідроізоляції.

двосхилий конструкція

для того щоб будівля була дуже практичним (малася можливість використовувати горищний поверх), дах роблять двосхилим. В даному варіанті кроквяні системи мають форму традиційного «дахового» трикутника. Їх також рекомендують збирати на земля, а потім кріпити до обв’язки. Природно, стіни сараю теж повинні мати однакову висоту.

Вибір покриття для покрівлі

На вибір впливає ділянку, на якому будується сарай, а ще його функції. Для тимчасових будівель має сенс застосовувати дуже прості варіанти: наприклад, рулонний покрівельний матеріал. Якщо йдеться про дачу, то підійде асбестоцементний хвилястий покрівельний лист, металопрофіль. Коли будівництво будують на території біля будинку за містом, то вибір трохи ширшає. В даному варіанті можна вибрати покрівельну черепицю з металу, бітумну черепицю або бітумний шифер.

Обшивка сараю зовні

Для обшивання каркаса сараю застосовують кілька матеріалів — дошки, вагонку, металопрофіль або Орієнтовано-стружкові плити. Найпростіше рішення — дошки, набиті рядами. Але у даного способу є мінус — швидка поява щілин. Завдяки цьому дуже часто вибирають більш креативне оформлення — обшивку ялинкою. Кожен другий ряд дощок розташовують із заходом (нахлестом) на попередній. Даний варіант дає шанс не тільки звільниться від основного мінуса попереднього способу, але і дати будівлі незвичайний вид.
Другий, набагато дорогий матеріал — листи Орієнтовано-стружкові плити. В даному варіанті важлива умова — розташування стиків матеріалу рівно в середині стійок-брусів. Щоб убезпечити подібні стіни, їх обов’язково поривають фарбою.

Металопрофіль — потенційна обшивка для холодного складу. Його фіксують на каркасі шурупами. Листи закріплюють внахлест (150-200 мм). Коли в будинку планують зробити загін для тварин або постійну майстерню, всередині споруду обов’язково утеплюють.
Канальний полікарбонат застосовують для будівель, які призначені для вигулу птиці. Така обшивка схожа на роботу з Орієнтовано-стружкові плити, але для даного матеріалу необхідні саморізи, які мають широкі капелюшки, і термокомпенсаціонних шайби для компенсації збільшення полікарбонатного пластику.

як побудувати сарай з бруса, бруса або шпал?

Перші два матеріали чудово підійдуть для будівель, в яких будуть часто перебувати люди, або регулярно — тварини. 3-ий кандидат не зможе підійти для будь-якої «живності», включаючи «прямоходяча різновид». Втім будь-який з матеріалів не годиться, якщо будівля планують застосовувати для зберігання дров, оскільки вентиляції в ньому буде мало для їх якісної просушки.

брус, колоди

В якості будівельного матеріалу для сараїв застосовують брус з розмірами 100хсто міліметрів або 150хсто п’ятдесят міліметрів. Будова з бруса для госппотреб — насолода яке коштує дорого, завдяки цьому дане рішення не дуже популярне.

Перший вінець монтують із брусів, частина знизу яких заздалегідь обробляються антисептичними засобами, промащується мастикою на бітумної основі. У заготовках-брусах роблять пази в половину ширини виробів. У колодах — поглиблення, які мають форму півкола.
Між вінцями кладуть джутову стрічку або клоччя. Об’єднують деталі довгими дерев’яними нагелями. Не звертаючи уваги на легкість, робота з брусом і колодами потребує досвіду спілкування з ними, завдяки цьому допомогу людини, добре знайомого з нею, набагато спростить операцію.

шпали

Спорудження сараю з шпал злегка відрізняється від роботи з традиційними, довгими заготовками. В даному варіанті початковий ряд шпал кладуть рівною стороною вниз. При з’єднанні елементів застосовують принцип цегляної перев’язки.

У тих ділянках, де неможливо забезпечити найбільшу конструкційну жорсткість, шпали збивають скобами з металу або довгими гвоздкі (200 мм). У дверних, отворах вікон деталі ставлять вертикально. Після закінчення роботи всі щілини задувають піною для монтажу.
При спорудженні статі і перекриття в будь-яких ситуаціях застосовуються традиційні матеріали — бруси, дошки, фанеру. Якщо з шпал будують велику будову, то в середині, між перекривають балками, встановлюють хорошу опору для даху. На цій посаді застосовують або потужну трубу, або рейок. Зовні стіни закривають рулонних покрівельних матеріалом, прибиваючи матеріал рейками. На поверхні всередині набивають дранку, потім їх заштукатурюють.
як побудувати сарай з бруса? Застосувати їх в якості каркаса, проте навіть в цьому випадку необхідна ціла бригада помічників. При необхідності спорудити відносно дешеву, але максимально привабливу, функціональну конструкцію, то краще дивитися «в сторону» брусових стін або зважити ідею про каркасному будинку.
Закінчить «сарайний тему» ​​відео, яке відноситься до неї:

шпала — самий не дорогий будівельний матеріал для сараю!

Огляд недорогого сараю з шпали і бруса для корів.

шпала — найдешевший будматеріал для сараю!

Огляд бюджетного сараю з шпали і бруса для корів.