Як побудувати сарай своїми руками - інструкція покрокова!

Як побудувати сарай своїми руками — інструкція покрокова!

як побудувати сарай власними руками: інструкція за самостійним облаштування

сарай вважається однією із самих основних і корисних госпбудівель. У цій будівлі можна зберігати різного роду садові приналежності, мангал, засоби для догляду за садом і будинком, інструменти. Якщо є велике бажання в сараї можна навіть обладнати санвузол і річну кабіну для душа.
як побудувати сарай власними руками
При належній підготовці на будівництво сараю не втече багато грошей і часу. Є кілька варіантів подібних госпбудівель. Новачкам віддавайте перевагу каркасним системам — вони досить прості в зведенні.
Інструкція по упорядження каркасного сараю буде приведена далі. Зустрітися з положеннями керівництва і приступайте до роботи.

як побудувати сарай власними руками

Вибір місця для сараю

Під час вибору місця для сараю керуйтеся власними уподобаннями. Одним господарям більше подобається, коли сарай знаходиться в якомусь закутку ділянки. Іншим же зручніше, коли сарай розміщений недалеко від будинку.
Правильніше за все будувати сарай на території, найменш пристосованою для вирощування садових і різного роду культур сільського господарства. Фактично на кожній дільниці можна знайти аналогічне місце.
На кроці підбору місця для благоустрою сараю беріть до уваги особливості розташування інших зон ділянки землі, враховуйте розміри будується споруди і її зовнішні дані. Спробуйте, щоб сарай добре вписувався в навколишню обстановку і ідеально комбінувався з раставленние неподалік будівлями.

Будуємо власними руками сарай

Набір для роботи

 1. Верстат для деревообробки. Можна обійтися і без верстата, але з ним робота пройде швидше і легше.
 2. електролобзик.
 3. Ручна циркулярка.
 4. електрорубанок.
 5. шуруповерт.
 6. електричний дриль.
 7. Пила ланцюгового типу.
 8. дошки.
 9. колоди.
 10. дВП.
 11. Рулонний покрівельний матеріал.
 12. елементи кріплення.
 13. вимикачі.
 14. ПВА клей.
 15. розетки.
 16. клейонка.

Ціни на найрізноманітніші види дощок для будівельних робіт

фундамент

Будь-яка будівельна конструкція потребує надійного і міцній основі, здатному витримувати її вагу.
Для благоустрою сараю підходять підстави столбчатого, монолітного, стрічкового та свайно-гвинтового типу. Фундамент на стовпах підходить у багатьох випадках, завдяки цьому експерти радять перевагу краще віддавати саме подібної конструкції.
Фундамент на стовпах
Розмітьте майданчик для благоустрою фундаменту. У цьому вам зможуть допомогти будь-які відповідні кілки, шнур і рулетка.
Рулеткою заміряйте боку фігури і її діагоналі. Довжина елементів повинна бути однаковою.
Вирийте уздовж периметра розміченого ділянки, в кутах, а ще в точках перетинання перегородок всередині ями глибиною 500-700 мм (іноді глибше, в залежності від рівня грунтового промерзання) для установки стовпів. Хороший крок розміщення стовпів — 1,2-1,5 м.
Як зробити фундамент на стовпах
Обладнайте опори з труб з азбесту, заповнених арматурою і бетоном, або стовпів з цегли — підбирайте на власний розсуд.
Переконайтеся в рівності установки стовпів за допомогою бульбашкового рівня, засипте простір навколо опор в ямах піщано-гравійної сумішшю приблизно на 150 мм висоти поглиблення, а місце, що залишилося залийте бетоном.

Створення фундаменту з труб з азбесту

Фундамент на стовпах армований

Фундамент на стовпах армований
Залиште фундамент набирати надійність на два-три дні.
Перед засипанням і заливкою бетоном можете обробити опорні стовпи спеціальною мастикою. Вона допоможе поліпшенню гідроізоляції підстави і продовження терміну його служби.

Збірка каркаса з брусів з дерева

Потрібно приступити до складання каркаса майбутнього сараю. Заздалегідь змочіть всі елементи з дерева дезинфікуючим засобом. Прекрасний варіант — просочення з кольором. Подібним засобом просто зручніше користуватися — не оброблені місця будуть чітко помітні.
Покладіть на висохле підставу опору з бруса. Розміри бруса вибирайте відповідно до розмірів споруджуваного сараю.

Підстава — фундамент і периметр з бруса

Збірка каркаса з брусів з дерева

Кладіть брус на опорні стовпи, заздалегідь приховані матеріалом для гідроізоляції (рулонним покрівельним матеріалом). Стовпи скріпляйте будь-яким можливим способом на власний розсуд.

збірка каркаса
Покладіть на каркас дерев’яні дошки у яких товщина 3-4 см. На даній стадії роботи основне максимально дбайливо випиляти частини дощок близько стійок встановлених вертикально.
Кріплення дощок до лагам для підлоги робіть «у потай».
При підрахунку потрібної кількості опорних стійок беріть до уваги наявність прорізів для установки склопакетів і дверей, а ще кількість кутів конструкції.

збірка каркаса
Бруси виставляйте строго по бульбашкового рівня. Для вирівнювання застосовуйте палиці-укоси. Вони дадуть вам можливість забезпечити тимчасову фіксацію брусів в необхідному положенні. Для непостійного закріплення елементів застосовуйте цвяхи. Забивайте їх приблизно на половину довжини, щоб в подальшому не з’явилося ніяких проблем з демонтажем Не завжди підпірок.

Збірка каркаса з брусів з дерева
Закріпіть до каркасної обв’язки знизу вертикальні стійки опорного типу. Фіксацію робіть за допомогою куточків, саморізів, а ще штирів, що виходять з підстави.
каркас можна побудувати і на цегляних опорах. У цьому випадку спочатку по фундаментних периметру готується кілька рядів кладки з цегли, а потім на них ставляться дерев’яні стійки стоять вертикально.
На встановлені стійки насаджуються бруси верхньої обв’язки з готовими гніздами
Зробіть обробку трьох внутрішніх сторін вертикального бруса електрорубанком. З боків, спрямованих всередину приміщення сараю, зніміть фаску. Без обробки залишайте тільки сторони, які в подальшому будуть обшиті зовнішніми дошками.

Покрівельне облаштування та обшивка стін

Закріпіть до виставлених вертикальних опорних стійок верхню складову каркаса сараю. Заздалегідь підготуйте в брусі пропили за розмірами стійок. З’єднання фіксуйте куточками і шурупами.
Класично сараї укомплектовуються односхилими покрівельними системами. У цьому випадку довжина дерев’яних стійок з одного боку повинна перевищувати довжину різних опор.

Каркасна рама для укладання гнучкої черепиці на дах
Таке розташування в подальшому допоможе ефективному відведенню осадової вологи з покрівельні поверхні.
Обладнайте кроквяні ноги покрівельної системі з дощок товщиною 4-5 см. По довжині кроквяні ноги повинні приблизно на 50 см перевищувати довжину каркаса.
У місцях сполучення кроквяних ніг з брусами заздалегідь зробіть врубки. Покладіть кроквяні ноги на каркас і зафіксуйте за допомогою саморізів. Крок установки крокв — 40-50 см.
Обробіть каркас дезинфікуючим засобом. Закріпіть до каркасу дошки обрешітки. Оптимально підходять дошки розмірами 2,5х15 см.
Односкатка
Дах з дощок вимагає необхідного облаштування шару гідроізоляції. Класично для вологоізоляції застосовується рулонний покрівельний матеріал. Якщо передбачається монтаж більш красивого заключного покриття, гідроізоляцію облаштовувати з плівки з поліетилену.
Заключне покриття підбирайте на власний розсуд. Можете укласти покрівельну черепицю з металу, металопрофіль, ондулін та ін.

пристрій односкаткі
Для стіновий обробки будови підійде вагонка, також можна зафіксувати ДСП, дошки та інші такі матеріали. Спочатку обшийте фронтальну сторону сараю, а після зробіть обробку бічних і задньої стін. Дошки закріплюйте без щілин.

варіант конструкції односкаткі
Якщо необхідно обробіть зовнішню сторону дощок електрорубанком. У більшості випадків аналогічна обробка необхідна тільки при облицюванні поверхні стін дошками. Через це матеріал буде дуже красивим зовні, та й дощ на рівній поверхні затримується набагато менше.
При бажанні можете пофарбувати стіни сараю. Для фарбування подібних будівель прекрасно підходять масляні та водоемульсійні склади.

фарбування сараю
Облаштування всередині готового сараю робіть на власний розсуд. Якщо споруда необхідна для зберігання різного роду інструментів і речей, встановіть уздовж периметра комфортні стелажі і полиці. Стелажі дають можливість дуже ефективно застосовувати простір яке є і безперешкодно отримувати доступ до необхідних речей.
Стелажі і полки можете придбати в готовому вигляді або ж виконати своїми руками, наприклад, з дощок, ДВП, залишків меблів і ін.
На цьому сарай готовий. Вам залишається тільки підвести до нього електричну проводку, якщо це необхідно, і встановити необхідні прилади.
готовий сарай

Будуємо битовку-дровенік 6х3

як побудувати сарай власними руками з односкаткой покроково

як побудувати сарай своїми руками з односхилим дахом поетапно

Будуємо битовку-дровенік 6х3