Як дешево побудувати сарай своїми руками вибір матеріалів, порядок виконання, фото

Як дешево побудувати сарай своїми руками вибір матеріалів, порядок виконання, фото

як дешево побудувати сарай власними руками: підбір матеріалів, порядок виконання, фото

 • 15 Жовтня, 2018
 • Будівництво
 • Nick Zolotukhin

Кожному господарю дачної ділянки потрібна споруда, в якій можна зберігати різні садові приналежності. Притому в сараї може мешкати домашня живність: птиці, свині, кози, зайці чи качки. Часто він замінює майстерню або комору. У зв’язку з цим необхідно спорудити це господарське приміщення, виконуючи всі технічні інструкції та норми. Однак не завжди люди можуть витратити велику грошову суму на спорудження цієї будівлі. Завдяки цьому напрошується питання: "як дешево побудувати сарай власними руками?". Відповідь на нього буде дано в статті.

Особливості побудови і основні умови

сарай може бути непостійним або постійним. Потрібно складання проекту з прив’язкою до ділянки на дачі, якщо споруда буде зведена нема на певний період часу. Господарське приміщення може призначатися для конкретних цілей або бути універсальним. Сарай часто застосовуватися в якості будинку для домашньої худоби і зберігання корму. В даному варіанті до спорудження будуть пред’являтися досить великі вимоги.
сарай, який складається з декількох зон, можна оснащувати туалетом і душем. До того ж до нього можливо прилаштувати закриту терасу і місце для прийому їжі. Споруда повинна бути довговічним і надійним. Найменші хороші умови — ось ще одна умова, необхідне для експлуатації. Будівля утеплити можна, якщо це необхідно. Його габарити будуть залежати від вільної території ділянки на дачі і призначення сараю. Людина повинна вільно пересуватися по споруді на повний зріст, однак не рекомендується будувати високе приміщення.
Щоб належним чином побудувати сарай власними руками швидко і недорого, потрібно також пам’ятати про технічні, санітарні та вогнетривкі норми.

Будівельна технологія сараю

Є три способи, які можна застосовувати при спорудженні господарського приміщення на дачі:

 • технологія каркасних методом;
 • монолітне будівництво;
 • модульна споруда.

Досить затребуваним методом при спорудженні сараїв вважається будівництво за каркасною технологією. Важлива умова такої технології — створення міцного каркаса з брусків дерева або профільованою труби. Інакше кажучи готовий скелет будівлі потім потрібно обшити панелями, деревом або плитами. Технологія каркасних методом дуже часто застосовується, при необхідності швидко і недорого побудувати сарай з дощок власними руками. При цьому споруда буде володіти необхідною надійністю і міцністю.
Монолітне будівництво — це спорудження приміщення з матеріалів у вигляді пінобетонного блоку, цегли, зрубу з колод або газоблоку. Будівля, збудована за такою технологією, буде довговічним і капітальним. Хочете побудувати на дачній ділянці сарай з блоків дешевше? Тоді вам доводиться задіяти піно або будівельні блоки.
Господарське приміщення, збудоване модульним способом, складається з пластикових або металевих готових модулів. Використовуються спеціалізовані деталі кріплення для зчеплення між собою елементів будівництва. Основна особливість — мобільність споруди, так як в перспективі його можна буде розібрати і перемістити.

Попередній етап

Потрібно виконати планування ділянки на дачі з визначенням розташування об’єкта. Сарай повинен бути зведений на вільній території. Рекомендується не будувати приміщення в низовині: рясні гідрометеори можуть затопити будова. Розташування споруди потрібно планувати так, щоб воно було віддалене від житлових приміщень. Дотримання меж розділу з суміжних ділянкою — ось ще одна вимога, передбачати яке потрібно під час вибору місця для споруджуваного об’єкта.
Далі необхідно скласти креслення проектованого сараю, в якому повинні бути точно вказані всі розміри. Проект можна скласти своїми руками або вдатися до сторонньої допомоги.
Останній етап — складання списку матеріалів для будівництва, важливих для будівництва об’єкта. Їх кількість залежить від будівельної технології і великих розмірів споруди. Кожен сам здатна вирішити, з яких матеріалів дешевше побудувати сарай.

фундаментне будівництво

Можна виконати стрічкове або підставу столбчатого типу. Каркасні споруди слід влаштовувати на першому типі, а господарську споруду маленьких розмірів рекомендується будувати на другому вигляді фундаменту. Однак важливо знати, що стрічкове підстава не потрібно будувати на місцях з торф’яними грунтами або осадовим грунтом.

Для будівництва стовпчастого підстави необхідно виконати подібні етапи:

 • під фундаментні стовпи потрібно вирити лунки глибиною 80 см, які потрібно розташовувати по тому кожні півтора метра (робити їх слід в кутах споруджуваного об’єкта і в зонах примикання перегородок);
 • гравієм з піском або щебенем засипати отвори, товщина даного шару не повинна перевищувати 15 см;
 • встановити за розмірами в підготовлені лунки шматки труби з металу або гільзи з рулонного покрівельного матеріалу;
 • засипати гравієм з піском зону між землею і стійкою;
 • заповнити поглиблення труб арматурою (товщиною 10 мм), яку потрібно перев’язати 2 мм дротом;
 • залити порожнечі труб розчином бетону.

Стовпи опори можна обробити спеціальною мастикою, щоб поліпшити фундаментну гідроізоляцію. До того ж їх можна зробити з блоків зроблених з бетону або цегли.
Щоб побудувати на дачній ділянці сарай з фундаментом стрічкового типу, потрібно виконати такі етапи:

 • виконати розмітку під об’єкт, що зводиться, беручи до уваги його розміри і габарити;
 • приготувати рів шириною 30 см і глибиною 40 см;
 • засипати за допомогою піску зі щебенем траншею. Висота даного шару повинна бути 15 см;
 • закріпити рулонних покрівельних матеріалом стінки з боків і днище;
 • встановити опалубку уздовж периметра поглиблення;
 • по всій території траншеї встановити армокаркас;
 • залити розчин бетону;
 • почекати 20 днів, через які бетон остаточно застигне.

Фундамент слід проводити так, щоб він виступав на висоту цоколя над рівнем поверхні землі.

Каркасний сарай: загальна інформація

як дешево побудувати сарай власними руками? Невеликі матеріальні витрати і короткі будівельні терміни — основні особливості технології на каркасній основі. Так що це не дуже поганий варіант, при необхідності побудувати приміщення швидко і недорого.
Каркасна система, виконана з деревини, надзвичайно затребуваність. Деревина — це міцне, надійне і довговічне сировину, що володіє великими теплоізоляційними властивостями. Втім матеріал потрібно обробляти спеціалізованими розчинами на основі антисептиків, щоб не дозволити появі цвілі і гнилі. Збільшити час роботи деревини можна, якщо покрити її шаром лаку або фарби.
Втім каркас будівлі може бути зроблений не тільки з дерева. Металевий «скелет» будівлі будується, при необхідності побудувати сарай з профлиста (гофролиста).
Зовнішній вигляд і довговічність господарського приміщення залежать від якості і ціни матеріалів для будівництва. Тоді варто поставити запитання: "З чого дешево побудувати сарай?". В даному варіанті рекомендується купувати будівельні дошки сосни, ялини або берези.

Будівництво каркасного споруди

В перші чергу потрібно зробити фундаментну гідроізоляцію: кількома листами рулонного покрівельного матеріалу покрити підставу. Тому, каркас з дерева будівлі буде захищений від вологи.
Отже, коли фундамент буде повністю підготовлений, далі можна починати монтаж каркаса. Основу конструкції вважається нижня рама, яку потрібно виконати з матеріалів високої якості. Бруски з дерева повинні бути без сколів і сучків. Варто слідувати цій інструкції, щоб правильно спорудити каркас:

 1. Створити нижню раму з бруса з перетином 10 х 10 см. Застосовувати нагель при кріпленні елементів в кутах.
 2. Приєднати до обв’язувальними вінця бруси з дерева. Перетин дощок має становити 5 х 10 см. Класти їх потрібно один від одного на відстані 50 сантиметрів.
 3. Інший етап — будівництво стійок з бруса з тим же перетином, що і для рами. Закріпити їх можна за допомогою накладних пластин з металу. Ідеальним відстанню між стійками вважається 60 см. Важливо знати: ця довжина не повинна перевищувати 150 см.

Якщо тех. процес складено грамотно, то в сараї з каркаса з дерева кожна опора буде збігатися з перекривають балками. Щоб створити додаткову жорсткість, потрібно до стійок і рамі закріпити підкоси. Дистанцію між віконними і дверними отворами необхідно визначити, взявши до уваги розміри споруди. Вони з’являються за допомогою стійок і горизонтальних ригелів. Необхідно знати: при плануванні односкаткі потрібно ставити стійки стоять вертикально будь-якої висоти.
побудувати сарай дешево і швидко можна теж на основі каркаса з металу, використовуючи профільовану трубу, профіль і куточок. Тих. процес зведення залишається таким же. Але в даному випадку знадобиться інверторний апарат: доведеться об’єднувати між собою елементи з металу. Каркас рекомендується покрити шаром фарби, щоб убезпечити його від корозійного руйнування.

Пристрій стін і підлоги в дерев’яному сараї

Найкраще використовувати орієнтовано стружкові плити, кріпити які потрібно гвоздкі або за допомогою саморізів до дерев’яних брусків. Гідроізоляція кладе поверх них. Потім слід здійснити чистову підлогу з шпунтової дошки, на торцях якої є особливі пази. Ризик утворення щілин буде виключений, завдяки цьому надійність покриття стає більше, якщо зробити підлоги з даних дощок.
побудувати теплий сарай швидко і недорого можна, якщо застосовувати утеплювач, а конкретно: пінополістирол, мінвату або керамзитовий пісок. Втім класти його потрібно на початку. Для цього листи OSB слід прикріпити знизу поперечних балок. Це необхідно робити до будівництва дерев’яних стійок. Можна теж набити утеплювач зверху поперечних балок. Щоб це зробити потрібно:

 • зробити контробрешетку, яка потрібна для утворення осередків. У них буде закладатися утеплювач;
 • гідроізоляція лягає на базовий підлогу;
 • пароізоляцію потрібно покрити зверху матеріалу для утеплення;
 • виконати чисту підлогу.

Стіни сараю робляться з дошки або вагонки. Щоб їх утеплити, потрібно мінвата, пінополістирол або екструдований полістирол. Із зовнішнього боку матеріал потрібно закрити гідроізоляцією, а з внутрішньої — пароізоляцією з подальшою обшивкою.

пристрій даху

Щоб зробити односкатку, знадобляться дошки з дерева, перетин яких має бути 5 х 10 см. З них будуть проводитися кроквяні ноги сараю. Рекомендується конструкцію робити на підлозі або земля, щоб потім в готовому вигляді фіксувати її на стійках каркаса. Відстань, на якому повинні кріпитися один від одного кроквяні ноги, становить 70-80 см. Щоб побудувати обрешітку, слід будівельні дошки встановити з зазором приблизно 15 см. Але подібна дистанція монтується в тому випадку, коли буде застосовуватися асбестоцементний хвилястий покрівельний лист на даху. Якщо ж використовуються вироби рулонного типу, то крок каркаса повинен бути 2-3 см.
як дешево побудувати сарай власними руками без стропильних ніг? Для цього перекривають балки потрібно покласти на верхню обв’язку під ухилом. Вони замінять кроквяні ноги.
Щипцевій дах будується, якщо буде будуватися горищний поверх. Для цього необхідно трикутні кроквяні ноги зафіксувати до обв’язки зверху каркаса, стінки якого повинні бути однієї висоти.

Будівництво з пінобетону

Основні основні плюси даного матеріалу:

 • хороші технічні властивості: велика стійкість до морозів і холодів, непогані властивості звукоізоляції, невелика теплопровідність, негорючість і чудова гігроскопічність;
 • бюджетна ціна матеріалу, завдяки цьому побудувати сарай дешево і швидко власними руками можливо з пенобетонов;
 • маленький вага виробу (11 кг);
 • піддатливість при розпилюванні;
 • сувора геометрія;
 • великий габаритний розмір, що дає можливість в короткі терміни зробити роботу.

Мінусом вважається обмежена надійність матеріалу — вище 10 метрів спорудження збудувати не вийде. Також вважається, що пінобетон має неохайний вигляд, завдяки цьому буде потрібно додаткова обробка зовнішніх стін.

Будівельна технологія сараю з пенобетонов така:

 1. Побудувати фундамент на стрічкової основі.
 2. Блоки потрібно класти на гідроізоляцію (рулонний покрівельний матеріал або рулонний беспокровний гідроізоляційний матеріал). Початковий ряд необхідно почати від кута об’єкта будівництва і продовжувати по периметру. Класти пінобетон слід на розчин з цементу і піску, при цьому товщина шва не повинна перевищувати 3 см. Кожен ряд рекомендується перевіряти за допомогою бульбашкового рівня на рівність. Гідроізоляцією необхідно покрити останній блоковий ряд.
 3. Дах може бути односхилим, якщо господарська будівля має ширину не більше трьох метрів, і двосхилим.
 4. Далі необхідно утеплити зовнішні стіни будівлі. як дешево побудувати теплий сарай? Для цього на його стіни потрібно приклеїти плити з пінопласту.
 5. Стіни можна заштукатурити і пофарбувати, щоб дати їм завершений вигляд.

збірний сарай

Якщо у людини напрошується питання "З чого дешево побудувати сарай?", можна порадити йому застосувати в будівництві об’єкта пластикові або збірні сип-панелі.
Так, це вийде трохи дорожче, ніж блокове і каркасне спорудження, але у подібних будівель є власні безперечні плюси: вони мобільніші і будуються швидко. Їх можна зробити на основі:

 • панелей з ПВХ;
 • структурних ізольованих панелей (СІП);
 • сип-панелей.

Детальніше необхідно зупинитися на цьому варіанті, як сараї з структурно ізольованих панелей (СІП), що складаються з 2-ух деревних шарів, між якими розміщується утеплювач. щоб побудувати будівлю такого типу, потрібно для початку створити каркас, до якого далі закріплюють ці сип-панелі.
Як власними руками дешево побудувати сарай даного типу? Можна добре заощадити, якщо панелі виконати своїми руками. Листи OSB, утеплювач, клей і брус з деревини — матеріали, потрібні для їх створення. Клей необхідно обов’язково нанести на панель OSB, на яку після поміщається утеплювач так, щоб було вільне місце по контуру вироби під стикувальний брус з дерева. Другий лист ложить слід на теплоізоляційний матеріал, який заздалегідь обробляється клеєм. Вантаж розподіляється по периметру зверху конструкції.

висновок

Кожен сам вирішить, з яких матеріалів будувати сарай на дачній ділянці. У статті ми подивилися етапи, які потрібно буде зробити в ході спорудження подібних будівель. Найлегші і недорогі варіанти описані вище, але необхідно завжди пам’ятати, що сарай — важлива споруда, завдяки цьому його необхідно будувати з матеріалів високої якості.

ЯК Я будувати сараї У СЕЛІ. Все будівництво за чверть години.

ЯК побудувати Доступний сарай власними руками. Будуємо будинок власними руками.

КАК побудувати ДЕШЕВИЙ сарай своїми руками. Будуємо будинок своїми руками.

ЯК Я будував САРАЙ В СЕЛІ. Все будівництво за 15 хвилин.