Споруда приватного будинку правила, технології та норми

Споруда приватного будинку правила, технології та норми

Як неошібіться під час будівництва приватного будинку?

Споруда приватного будинку — тривалий і трудомісткий процес, що вимагає великих витрат, причому як і постійних, так і матеріальних. Варто ще сказати що, щоб побудувати будинок, необхідна вражаюча база знань з найрізноманітніших областей, починаючи від юридичної і завершуючи геодезичної. У професійних забудовників з цим проблем немає: за роки роботи вони точно вивчили всі нюанси і небезпеки технології спорудження будинку. Втім новачок, який вирішив побудувати приватний будинок самостійно, може стикнутися з великою кількістю малоприємних подарунків. Про те, як побудувати будинок і уникнути ключових помилок будівництва, розповімо в сьогоднішній статті.

Якими нормами регулюється приватне житлове будівництво?

Ми недаремно згадали юридичну область: перед тим як приступити до покрокової зведенні будинку, необхідно ретельно вивчити правову базу, яка змінює будівництво приватних володінь на ділянках. Вона задоволена об’ємна і написана канцелярською мовою, але жодного зайвого пункту там немає. Всі закони та приписи створені перш за все для безпеки і комфорту власника будинку і його сусідів, завдяки цьому нехтувати «теоретичною частиною» точно не варто. Отже, в правову базу входять:

 • «Містобудівний кодекс РФ» від 29 грудня 2004 року №190-ФЗ.
 • СП 30-102-99. Планування і забудова територій малоповерхового будівництва житла.
 • СНиП 30-02-97 і СНиП 31.02.2001 — в них описані норми і правила розташування і планування при забудові приватного сектора (ІЖС) і садівничих об’єднань (ДНП, СНТ).
 • Вимоги пожежної безпеки: в особливості, до них можна віднести правила застосування оздоблювальних матеріалів і зміцнення споруди. Варто ще сказати що, між будинками 1-й і 2-го ступеня стійкості до вогню, іншими словами збудованими з бетону, цегли або пісковика, має бути відстань не менше 6-ти метрів. У разі будівництва будинку з дерева або його наявності на ділянці сусіда відстань між будинками має бути не менше 15 метрів.

Крім цього, всі придбані будматеріали — від суміші бетону до малярних щіток — повинні підходити ГОСТам. Потрібно не забувати і про норми будівництва і правилах — вони ж вищезгадані БНіП.
Особливо, БНіП встановлюють вимоги до теплового захисту будинків, облаштування електричної проводки, збірці стель підшивань самих різних конструкцій, стяжки підлог і до багато чого іншого. Номери відповідних стандартів і їх детальний опис не проблема знайти у всесвітній мережі за певними вимогами.

Десять найбільш популярних помилок під час будівництва

«Практична» частина процесу спорудження будинку власними руками Проте непроста і об’ємна. Кожен господар ділянки бажає побудувати новий будинок так, щоб будівля радувало його сім’ю кілька років і в перспективі при робота воно не приносило ніяких турбот. Зрозуміло, від помилок не застрахований ніхто і все помилки, які можуть з’явитися при будівництві великих будинків, передбачити неможливо. Все таки існує топ-10 найпопулярніших помилок при домобудівництві. Якщо їх уникнути, шанси на правильне будівництво значно збільшаться.
Помилки під час будівництва приватного будинку:

 • Не проведено чи невірно проведена геологічна експертиза ділянки, завдяки чому може бути помилково підібрано місце для будинку, вид споруди. Надійність і довговічність будівлі в більшості випадків залежать від землі, на якій стоїть воно. Професійний геолог завжди бере на ділянці пробу грунту, Щоб дізнатися потенційні загрози для майбутньої конструкції, а ще порадити місце яке йому підходить найкраще для правильного домобудівництва. Особливо, краще не будувати споруду в болотистій низині або піщаній зоні. Крім цього, кадастрова експертиза допоможе вберегти господаря ділянки від появи проблем з законом, якщо його земля знаходиться поблизу охороняється державою території або якщо ділянка має спірні кордони з сусідами. Невірно виконаний відступ від аналогічних кордонів загрожує серйозними штрафами, а то і приписом про знесення готової споруди, завдяки цьому нехтувати допомогою фахівця не варто.
 • Помилково підібраний тип підстави і його закладка. Важливо пам’ятати, що фундамент і грунт представляють загальну систему, завдяки цьому необхідно не тільки розраховувати передбачувану навантаження від будинкової конструкції, але і передбачати вплив підземних вод на сам фундамент не залежно від пори року. Тут, знову ж, знадобляться геологічні вишукування, які зможуть допомогти вивчити властивості грунту на робочій глибині (до трьох метрів). Економити на цьому і купувати фундамент «як у сусіда» не варто — грунт неоднорідний, і навіть на відстані в пару метрів його характеристики розрізняються.

Від властивостей грунту сильно залежить тип підстави: наприклад, на пучинистих і неоднорідних грунтах можна проектувати незаглиблений фундаменти. На торф’яних ґрунтах не можна будувати фундаменти на жб палях.

 • невірний підбір матеріалу для побудови, утеплення, оздоблення. Щоб правильно вибрати матеріал, також доведеться передбачити чимало невидимих ​​моментів. Наприклад, якщо утеплити стінку з газобетонних блоків мінватою і нанести пароустойчівую штукатурку, то в самій стіні почне накопичуватися волога. Помилкова товщина матеріалу для утеплення і його розташування також може привести до утворення конденсату в конструкції стін або на поверхні всередині.
 • Низька якість матеріалів. Все ГОСТ, про які ми говорили вище, придумані не спроста: вимоги до матеріалів формувалися десятками років, також методом проб і помилок. На превеликий жаль, на будівельному ринку дуже часто зустрічаються погані підприємці, які хочуть поживитися за рахунок чужого недосвідченість і продати низькоякісний товар по «суперціною». Але, адже відомо, скупий платить більше, і споруда будинки з нуля — це відверто недоречний випадок, щоб проводити експерименти з неперевіреними постачальниками.
 • Бажання все зробити самим, навіть в тому випадку, коли варто залучити фахівців. Прислів’я про скупого добре підходить і до даного пункту. Залучення будівельної бригади значить додаткові витрати, але під час підбору сумлінних кваліфікованих підрядників можна заощадити чимало сил і часу. Ми говоримо не тільки про моральні силах: для побудови приватного будинку потрібно буде докласти і чимало фізичних зусиль.
 • Помилки в дотриманні безпеки проти пожежі. Значна частина всіх пожеж припадає на частку приватного сектора як раз завдяки тому, що більшість власників ігнорують вогнетривкі норми. До них відноситься і згадане вище відстань між будівлями, і необхідність застосування стійких до вогню матеріалів, а ще примусове наявність пожежного під’їзду до будинку і спеціалізованих протипожежних ставків. Крім цього, електрична проводка повинна підходити нормативам ПУЕ, а при її монтажі всередині перекриттів і стін в будівлях побудованих з дерева навряд чи можна обійтися без спеціалізованих монтажних коробів.
 • Помилки при влаштуванні покрівлі. Покрівельний матеріал необхідно підібрати з урахуванням його стійкості до опадів, механічних навантажень і температурних перепадів. Міняти затверджений в проекті будівлі вид покрівлі не рекомендується.
 • Помилки при установці гідроізоляції, вітрозахисту, пароізоляції. Більшість власників будинків не розуміють повністю значення пароізоляції в покрівельному пирозі. Дуже часто підпокрівельну плівку кріплять навиворіт, що призводить до накопичення вологи в утеплювач. Не менш важливо забезпечити і правильну гідроізоляцію покрівлі для нормального водяного стоку. При організації водовідведення потрібно мати на увазі кут покрівельного ухилу, площа будинку і його форму, вид покрівлі і щедрість опадів в певній місцевості. Також важливо правильно запроектувати вітрозахист.
 • Помилки в підводі і розведенні комунікацій. Комунікації оптимально укладати на стадії будівництва будинку, інакше в побудованому будинку потрібно буде робити отвори в фундаменті, перекриттях і стінах. Магістралі з труб варто фіксувати за допомогою елементів кріплення. На водогоні також обов’язково встановити запасну арматуру, яка допоможе закрити воду в небезпечній ситуації.
 • Економія на паркані, воротах і так далі. До фатальних наслідків це, зрозуміло, не приведе. Але якщо не поставити паркан або ворота, то швидко знайдуться бажаючі незаконно привласнити (просто викрасти) чужі будматеріали або залишити на ділянці власне сміття, та й від відвідувань (без запрошення, звичайно) цікавих сусідів в даному випадку не застрахований ніхто.

Ще раз про будівельні матеріали і їх важливості

Простіше кажучи, правильне домобудівництво в більшості випадків залежить від якості застосовуваних матеріалів. Можна напам’ять вивчити всю правову базу для побудови приватного будинку, найняти працьовитих робітників з позитивною репутацією, замовити геологічну експертизу і … все одно зіпсувати процес, підібравши поганий цегла або непотрібний утеплювач. Застосування не відповідає нормам штукатурного розчину може привести до утворення тріщин на стелі і стінах і, як наслідок, до необхідності робити заново ремонт всього приміщення. А якщо цегла для облицювання, наприклад, виявляється бракованим, це дуже часто обертається утворенням тріщин і відколів, що сильно псує привабливість нової будівлі.
Ще раз необхідно підкреслити, що в сфері будівництва багато непорядних ділків, які не гребують підробляти матеріали від перевірених фірм і продавати їх за невисокою ціною. Пару років назад по Підмосков’ї прокотилася хвиля розглядів в суді зі світовим виробником утеплювачів: через рік після його укладання в будинках споживачів починала гнити дах, але замовлена ​​виробником експертиза в будь-яких ситуаціях виявляла фальшивку товару, яка не мала нічого спільного з реальною брендового продукцією. Тому важливо купувати будматеріали у надійних постачальників або, якщо є можливість, прямо від виробника.

Не звертаючи уваги на всі труднощі процесу побудови приватного будинку, індивідуальне житло — це велика радість. Далеко не прекрасна екологія і лютий життєвий ритм мегаполісів виснажують, завдяки цьому все більше наших співгромадян купують нерухомість за межею міста, де можна побути наодинці з природою і влаштувати пікнічек, не боячись бути оштрафованим. З глобальної точки зору споруда свого будинку — це важлива інвестиція в майбутнє, адже ще Марк Твен радив купувати землю, так як її більше не роблять. А неошібіться при домобудівництві дасть можливість знання головних правил забудови і вибір матеріалів високої якості.

Будівельні матеріали від виробника з досвідом і характеристикою

Одним з великих виробників матеріалів для будівництва вважається група компаній BRAER. Детальніше про організацію розповів її технічний директор Олександр Логвінов:
«У нашу групу компаній входить одночасно кілька великих підприємств. Особливо, це заводи BRAER і BRAER II. Щороку цегельний завод BRAER виробляє цеглу для облицювання і порізованниє керамічні камені в обсязі понад 140 мільйонів умовних одиниць. Завод має свою технологію випалу, а за допомогою наших блоків з кераміки «Тепла кераміка», що виготовляються за унікальною технологією, можна побудувати приватний будинок без матеріалу для утеплення.
Завод з виготовлення бруківки BRAER II — це новітнє підприємство, яке випускає штучні вироби з бетону і застосовує для цього метод вібропресування, також використовує технологію Color mix. Завдяки найсучаснішою автоматизованої лінії ми набуваємо вироби найвищого рівня з різноманітною обробкою поверхні. До них можна віднести плитка для тротуару і деталі мощення, лотки і камінь бордюрний, деталі огороджень, камінь для розділових перегородок і багато іншого.
Збут цієї продукції безпосередньо виконує наш торговий дім. За роки існування на ринку компанія BRAER себе зарекомендувала як виробник преміальних будівельних матеріалів, причому у нас гарна якість виробів комбінується з демократичними цінами на них. До всієї продукції додається паспорт якості і документ відповідності. Матеріали BRAER виділяються неперевершеною міцністю, стійкістю до морозів і водостійкістю, що дуже актуально в нашому кліматі ».

Будівельні норми приватного будинку. Все по розуму.

Відстань від забору і будівельні норми будинки на ділянках.

НОРМИ І ПРАВИЛА РОЗТАШУВАННЯ ЖИТЛОВИХ БУДІВЕЛЬ І господарських будівель на ДІЛЯНЦІ

Відстань від забору і норми будівництва будинку на ділянках.