Споруда будинку своїми руками

Споруда будинку своїми руками

споруда будинку власними руками. Рекомендації від забудовників на ресурсі нерухо

 • Нерухомість
 • Будівництво
 • ремонт
 • Ділянка і Сад
 • Про життя за містом
 • Питання-Відповіді
 • Інтерактивна кадастрова карта
 • Про проект нерухо
 • Реклама на Nedvio.com

Більшість молодих сімей в нашій країні зустрічався з проблематикою житла. Поїздивши по орендованим квартирам або поживши з мамою і татом, вони з часом роблять висновок, що пора запасатися своїм житлом. Якщо це енергійні, самодостатні молоді люди, готові здійснити досить сміливі ідеї та концепції, то вони виберуть будівельний варіант свого будинку.
Перед ними з’являється нове завдання — як побудувати будинок власними руками, щоб це було дешево і відповідало їхнім вимогам. Однак, не всі народжуються будівельниками або виконробами, але здатності при великому бажанні можна отримати. А щоб неошібіться, рекомендуємо скористатися наступними рекомендаціями від забудовників.

З чого дуже дешево побудувати будинок?

В першу чергу потрібно визначитися, з яких матеріалів будуть стіни вашого майбутнього будинку:

 • дерево;
 • брус;
 • цегла;
 • або піноблок.

Найдешевший варіант — це котедж в селі, який не вимагає споруди глибокого і дуже дорогого фундаменту. споруда цегляного будинку або пінобетонного блоку потребує грунтовного і якісному фундаменті, від якого залежать довговічність і якість Вашого будинку, плюс для них потрібні істотні витрати на залучення спеціальної техніки та оплату праці робітників.
Завдяки цьому в сьогоднішній статті ми зупинимося на самому недорогому варіанті — будинку з дерева.

У чому особливості будинків з дерева

Зі століття в століття в Київській Русі передавалося нашими дідами і прадідами мистецтво спорудження будинку з колод власними руками. Адже бажання вибудувати приватний будинок закладено від природи в кожній людині.
Дерево і зараз визнається одним з дуже безпечних матеріалів, що відрізняється малою теплопровідністю, значить, будинок дуже швидко нагрівається і потихеньку остигає. Явною перевагою деревини вважається і те, що як живий матеріал він наділений особливою енергетикою, сприятливо відбивається на самопочутті живуть в подібному будинку людей.

Брус з дерева є одним з дуже визнаних лідерів серед нових матеріалів для будівництва, що виділяється не тільки власної економією, але і красою. Дійсно, готова споруда не потребує додаткової шліфовці як всередині будинку, так і зовні.
До того ж споруда будинки своїми руками істотно збереже бюджет сім’ї. Дуже важливо і те, що подібний будинок наповнюється надзвичайним теплом і любов’ю, з якою Ви його створюєте.

Рекомендації з будівництва невеликого будинку з дерева

З давніх-давен знамениті будинки-зруби з бруса зводилися вручну за допомогою рубанка і сокири. Втім подібних майстрів зараз не знайти, варто ще сказати що дуже велику популярність набувають новітні технології і матеріали, які забезпечують небувалу надійність, легкість і довговічність споруд.
Будинок власними руками з бруса краще почати будувати під час зими, так як власне під час зими дерево не вбирає вологу і стає водостійкої. Побудований в зимовий час будинок з дерева буде Вам служити набагато довше, а саме, якщо перевагу віддасте брусу з дуже міцної породи, наприклад, модрини. Але через її велику вартість, забудовники все більше вибирають дерева інших хвойних порід, наприклад як ялина і ще частіше сосну.

Будинки, зведені з бруса, не вимагають споруди глибокого і дуже дорогого фундаменту. Виходячи з цього, якщо ми будуємо будинок під час зими, то фундамент слід побудувати восени.
Зруб з бруса збирається швидко і не займає достатньо часу, проте є необхідність почекати рік для усадки бруса і лише потім братися за утеплення та оздоблення всередині будинку. Однак, застосовуючи сучасні технології, можна зробити швидше цей процес, але і за ціною він буде коштувати набагато дорожче.

Будівельні етапи будинку з бруса власними руками

Будинок, який побудований власними руками вдасться більш якісним і добротним, буде гордістю для його господаря, адже він вклав власні душевні, фізичні і розумові сили, які з надлишком відшкодовуються в перспективі. Тим більше, що побудувати брусовий будинок самому — не так вже й складно, все це робиться поетапно.

Для початку потрібно отримати всі документи на ділянку під будівництво, оформити дозвільні документи на будівельні роботи, узгодити проект будівництва в місцевій адміністрації. Ми вже писали про це раніше на сторінках нашого порталу. Після збору всієї документації вже приступати до виконання своєї мрії.
Перш за все, потрібна кошторис на домобудівництво, проте за сьогоднішніми нестійким цінами зробити це непросто, до того ж ми адже будуємо будинок власними руками, а це може затягнутися не на один рік. І, якщо немає стартового капіталу, то доведеться взяти банківський кредит.
Безсумнівно, починати все необхідно мати чітке планування, адже подумки ви вже уявляєте власний майбутній будинок, але краще ваш план закріпити на паперовому аркуші. Може бути, вам не раз доведеться робити заново план будинку, поки не врахуєте всі тонкощі.

Буде корисно проконсультуватися у у фахівців. Маючи готовий план на руках, легко зробити розрахунок витратних матеріалів і якщо є можливість купувати їх. Але подібні будівельні матеріали, як ліс або цемент купувати про запас не рекомендується, вони вимагають особливих умов зберігання — конкретну температуру і вологість.
Найекономічніший спосіб — будівництво фундаменту власними руками. Для цього:

 1. Виконуємо розмітку під майбутній фундамент будівлі за допомогою кілочків, мотузки і молотка;
 2. Викопуємо траншею уздовж периметра шириною 40-50 см на необхідну глибину вручну або екскаватором і заливаємо розчином бетону;
 3. Застосування блоків фундаменту набагато прискорить будівельні роботи, однак для їх укладання знадобиться кран;
 4. Для усадки фундаменту під будинок з дерева знадобиться 3-6 місяців, ну а вдома з цегли не менше року.

Спорудження стін — напевно, один із самих основних етапів будівництва будинку. Ще наші діди стіни будинків з дерева піднімали за один день, проте для цього запрошували багатьох друзів і родичів. І зараз користуються даними способом, хоча дуже часто, зрозуміло, привертають будівельників з великим досвідом.

На останньому етапі — покриття даху, добре в наш час ринок просто кишить безмежним вибором матеріалу для покрівлі, а за допомогою завжди можна звернутися до професіоналів. Монтаж даху вимагає уважного підходу, тому що від цього може залежати, наскільки ваш будинок буде захищений від вітру, холоду, природних явищ. Якщо ви все таки захотіли зробити це все ж самостійно, то серед вашої бригади повинен бути хоча б один майстер.

Щоб будинок з дерева служив вам довгий час, слід обробити деревину захисним антисептиком, представленим великим вибором на нинішньому ринку. З найбільшою акуратністю обробіть місця, найбільш піддаються впливу сонця і вологи, завдаючи просочення в 2-3 шари. Від цього стає краще зовнішній вигляд і стає глянсовою поверхню зрубу, тим більше якщо він створений з каліброваного колоди.
Ну а закінчити будівництво можна поліпшенням дизайну вашого будиночка. Для стіновий обробки брусових будинків дуже часто застосовують вагонку, сайдинг-панелі, або гіпсокартон.

придбати брус

Не забувайте додати сайт нерухо в Закладки. Розповідаємо про будівництво, ремонт, нерухомості за містом цікаво, з користю і простою мовою.

Побудували ДІМ під землею власними руками в лісовій глушині — ВЕЛИКИЙ ФІЛЬМ | Будівництво ЗЕМЛЯНКИ

Як побудувати будинок за мільйон власними руками? Огляд одноповерхового газобетонового будинку. Будинок власними руками

Побудували ДІМ ПІД ЗЕМЛЕЮ своїми РУКАМИ в ЛІСІ — ВЕЛИКИЙ ФІЛЬМ | Будівництво ЗЕМЛЯНКИ

ДВУХЕТАЖНИЙ БУДИНОК З ГАЗОБЕТОНУ СВОЇМИ РУКАМИ З НУЛЯ! Будівництво коробки 200 кв. м2 + ЦІНА!