Як побудувати заміський будинок для постійного проживання за 2 млн рублів

Як побудувати заміський будинок для постійного проживання за 2 млн рублів

Ми побудували будинок за 2 млн рублів

І переїхали з однушки в ліс

У нас з чоловіком була добре обставлена ​​житлова площа в Казані площею 34 м2.

Коли з’явився на світ син, в ній стало тісно.

Ми часто їздили на забутий усіма ділянку на дачі, так як там було свіжо і тихо. Тоді і виникла ідея кинути все і переїхати в ліс.
На цей несподіваний план у нас було 2 млн рублів. У статті розповім, як ми побудували будинок для постійного проживання з усіма комунікаціями і обробкою за ці гроші.

зима 2017 року. задоволені ми

наш план

Ми хотіли жити в будинку регулярно, проте не були переконані в тому, що квартира нам більше не потрібно буде. Завдяки цьому для початку захотіли побудувати будинок і прожити в ньому рік, але квартиру не продавати. Для будівництва оформили іпотечну програму на 10 років з першим внеском 500 000 Р і щомісячним платежем 21 000 Р .
Перед тим як приступати до будівельних робіт, необхідно було вирішити кілька глобальних питань. Наприклад, де зводити будинок: купувати ділянку або застосовувати наявний. Визначитися з типом будинку і виходячи від цього вибрати фундамент. Заздалегідь розрахувати комунікації: як обігрівати будинок, звідки брати воду і куди зливати каналізаційні води. Вирішити, як ми станемо під’їжджати до будинку не залежно від пори року і що будемо робити з електрикою. Наостанок залишався маленький, але актуальне питання: планувати, куди і які меблі поставити.

Будинок замислили будувати влітку 2016 року. Ближче до осені знайшли будівельну організацію. Зібрали перший внесок і взяли іпотечну програму під час зими 2016 року. Через сім днів після підписання договору іпотеки поїхали в цех, де вже почали збирати модулі нашого майбутнього будинку. У грудні 2017 року ми в’їхали в свій особистий будинок.

Як я можу побудувати

З місцем питання вирішили просто. У нас вже була ділянка 5 соток в СНТ, де стояла стара дача моїх батьків. Якби стали купувати новий, знадобилося б викласти 300 тисяч рублів в СНТ. І це був би не ІЖС, а ділянку саду.
А купувати землю для ІЖС вийшло б набагато дорожче: подібну ділянку в трьох хвилинах пішки від нашого будинку стоїть 1,2 млн рублів. Загалом, ми вирішили застосовувати те, що є.
Найголовніша перевага нашої ділянки — розташування. Він знаходиться в 10 хвилинах їзди на машині від траси, що дозволяє виїхати в будь-який кінець Казані. Плюс ділянка крайній, з 3-х сторін оточений сосновим лісом. З четвертої — сумний будиночок сусідів. Трохи подалі красується будинок з цегли, мешканці якого розповіли, що без проблем доїжджають до нього під час зими на власному старенькому Фіат.

Є недоліки. До ділянки не проведений газ, хоча в трьох хвилинах ходьби розміщується газифікований селище. За правилами безпеки проти пожежі застосовувати газ в нашому садовому товаристві не можна, завдяки цьому у нас все на електриці. Ми користуємося вбудованої електричної плитою, обігріваємося підлогою з підігрівом, електроконвектори і піччю на дровах.
Існує ще один серйозний недолік — водянистий грунт. По весні води на ділянці по коліно, в певних місцях я не мала можливості пройти навіть у рибальських чоботях чоловіка.
Через цю особливість грунту нам знадобилося зрушити терміни початку будівельних робіт. Травень і початок червня 2017 року видалися особливо дощовими. Будівельні машини не мали можливості заїхати, оскільки розмило шляхи під’їзду до ділянки.

Щоб почати будівництво до липня, знадобилося витратити 120 тисяч на пісок і глинистий грунт. Так ми забезпечили шляхи під’їзду до місця будівництва і підняли рівень грунту під майбутнім будинком.
Якщо раптом надумаєте купувати ділянку під будівництво, краще це робити ранньою весною. Так ви зможете побачити, як грунт поводиться при надмірній кількості води.

Ось таке було по весні: вода в канаві піднімалася і затоплювала частину нашої ділянки і купу сусідніх. На даний момент зусиллями всіх зацікавлених садівників канаву прочистили, наш ділянку більше не тоне

Який плюс були у нашої ділянки

У нас ділянку в СНТ. Це земля в судовому некомерційному товаристві, яку набувають конкретно для городництва. При цьому закон не забороняє будувати на ній житло. Що важливо, вимог до дому на подібному ділянці набагато менше, ніж до будинків на земля під ІЖС. Розповім про основні плюси.
Можна, можливо побудувати кожен будинок. У правилах забудови ділянок за містом в СНТ немає пунктів, що регулюють підбір матеріалів або влаштування інженерних систем, можна починати будувати хоч з фанери. Є лише дуже прості вимоги до будівництва. Це повинно бути:

  1. Що стоїть окремо будівлю.
  2. Чи не вище трьох поверхів і висотою не більше двадцяти метрів.
  3. Неподільне на самостійні об’єкти.

В СНТ ніхто не прийде і не стане перевіряти, підходить будинок для проживання або немає. Для будинків, які збудовані на ділянках під ІЖС, вимог набагато більше. Щоб зареєструвати будову в ІЖС, потрібно буде пройти експертизу з безпеки проти пожежі, санітарно-гігієнічним та інженерним нормативам.
щоб розпочати будівельні роботи в СНТ, досить попередити місцеву адміністрацію про свої плани. За новим законом не треба переконувати, що будинок підходить для постійного проживання.
Прописка. У будинку, побудованому на землях СНТ, можна прописатися. Чоловіка ми прописали у нас в будинку відразу, а я і син поки зберегли прописку в квартирі моїх батьків — через сфери послуг.
У нашому випадку з медустанов поруч розміщений тільки фельдшерсько-акушерський пункт в 250 м від будинку. Існує ризик, що швидкої допомоги проблематично буде до нас дістатися, тим більше в зимовий час. Якщо що-небудь сталося, я їду сама на машині в місто.
Маленькі часті витрати. В СНТ деякі живуть цілий рік, завдяки цьому платежів щомісяця мало. Дуже часто питання про те, як прибирати і висвітлювати територію, ремонтувати дороги і обладнання, а ще вивозити сміття, вирішують або самостійно, або спільно з подібними ж зацікавленими сусідами.
Наприклад, ми сніг прибирали снегоуборщиком по черзі з сусідом, а збирали сміття на території 2 рази протягом року на суботнику. За рік ми сплатили лише членський внесок в 10 000 Р і цільової внесок в 2100 Р .

З чого будувати

Ми хотіли укластися в власний бюджет в 2 млн рублів і при цьому переїхати якомога швидше. Завдяки цьому варіант двоповерхового будинку з цегли площею 100 м2 нам не підходив. Ми подивилися на сайтах приблизну ціну подібних проектів, виходило 2,8-3,5 млн рублів залежно від параметрів. Це було дуже дорого.
Завдяки цьому ми вирішили будувати каркасний будинок з модулів площею 60-70 м2 . У будинку з sip панелей безліч хороших якостей, і він без проблем вписувався в наш бюджет.
Ось хороші якості будинку з sip панелей для нас.
Бюджетна ціна. Каркасний будинок з модулів легко побудувати,так як його монтують з готових модулів. Їх роблять на виробництві та везуть до місця збірки. Оскільки модулі стандартні, вони недорогі і дуже легко встановлюються.
Недорога робота. Наприклад, ми підібрали для фасадної обробки металевий сайдинг. Він надійний: його не треба оновлять протягом 20-35 років .

З будинками з дерева так не вдасться, в більшості випадків їх фарбують раз в 5-10 років. Наші найближчі сусіди побудували новий літній будиночок, зовні він обшитий деревом. У перший же рік будиночок відчутно потемнів від атмосферних опадів і зовсім не виглядає новим.

На кроці збірки модулів нас з чоловіком запросили на виробництво. Це було через сім днів після оформлення договору
Короткі терміни. Каркас будується за місяць. З обробкою і підставою — за два. На виробництві модулі для нашого будинку зібрали за 14 днів, після монтували їх на місці протягом трьох днів.
Гарна термічна ізоляція. За рахунок багатошарових стін подібний будинок цілком доречно порівняти з термосом. Він добре утримує тепло взимку і практично не нагрівається влітку.
коштували сборка и домобудівництво
Не потрібно буде стіни руйнувати, так як електропроводка, труби водопостачання та вентиляційні канали прокладають усередині багатошарової стіни. У цегляному або будинку з панелей без такої процедури навряд чи можна обійтися.
Не потрібно час на усадку. Матеріали, з яких зводять будинок, вже заздалегідь висушені, завдяки цьому втрати вологи будуть незначними. Це означає, що через рік після будівельних робіт стіни і інші елементи будинку ніяк не змінюються, тому, можна відразу встановлювати двері і вікна, займатися обробкою.
Екологічність. Матеріали для зведення каркаса і утеплювача в плані екології безпечні. Сам дерев’яний каркас, а наповнення — це утеплювач. У нас в будинку як утеплювальний матеріал застосовується целюлозна вата, її роблять з відходів паперової промисловості. Ніяких шкідливих для людини речовин даний матеріал не виділяє.
Рівні стінки. Не має потреби в тому рівняти їх додатково. Найлегше обшити стелю і стіни вагонкою з імітацією бруса, а якщо з’явилося бажання більше міської інтер’єр, застосовувати гіпсокартон і шпалери. Ми підібрали перший варіант. Брус пофарбували просоченням.
Простий монтаж. Будинки на каркасній основі легко розібрати і збирати на новій ділянці. Переносити будинок ми не плануємо, але ось про розширення вже задумалися. Це можна зробити, якщо під’єднати додатковий блок.
Мінусів будинку з sip панелей я бачу тільки два.
Перший — будинок легкий і не дуже стійкий до вібрацій. Коли машинка для прання оканьчівает прання, нас злегка трусить. Але я готова потерпіти це пару хвилин протягом дня. Ми спробували розібратися з проблемою за допомогою антивібраційного килимка, однак це не дуже допомогло.
Другий — під час зими в будинку душно. Добре побудований будинок з sip панелей герметичний, про нього ще люблять говорити, що він «не дихає».
Ми розраховуємо позбутися цієї проблеми рекуператором повітря — такою штукою, яка створює роль вентиляції в будинку. Розміром він не більше кондиціонера. Скориставшись його допомогою на вулицю виходить повністю «відпрацьований» повітря, а в будинок потрапляє свіжий і вже нагріте.

Як вибирали будинок

Ми підібрали одноповерховий модульний будинок з sip панелей площею 63,5 м2 з терасою 16 м ?. Зупинилися на ньому через сучасного зовнішнього вигляду.
Будувати будинок в два поверхи було б дорожче. Плюс сходи займають безліч вільного місця і небезпечна для невеликого дитини. На даний момент синові три, і він залишається в будинку один, поки я прибираю на прибудові або розвішую білизна на вулиці. Якби були сходи, я б не змогла залишати його одного навіть на 5-10 хвилин .

Відкриту терасу хотіли, щоб можна було проводити часу більше на вулиці практично в будь-яку погоду. На сьогодні це місце, де дитина може спати на чистому повітрі навіть у зливу. Ще це наша з сином лабораторія, де ми проводимо експерименти з оцтом і содою, малюємо фарбами на паперовому аркуші, на собі і іноді на самому будинку.
У будинку всього дві спальні, сантехнічний вузол і вітальня і одночасно кухня. Для сім’ї з трьох осіб цього достатньо. Таку площу легко обігрівати і прибирати. До того ж кухня, об’єднана з вітальнею, дає мені можливість готувати обід і допомагати дитині ліпити роботів з пластиліну або майструвати з ним автогараж з взуттєвої коробки.

Французькі вікна — це теж високою плюс. Вони виходять на південь, і завдяки великій площі і енергозберігаючому напилювання в ясний зимовий день гостьова добре нагрівається сонячними променями. Це дає можливість економити на опаленні

Шашлики, в основному, з’їдаються гостями теж на прибудові. З неї відкривається гарний вид на ліс або сусідів-садівників

Нашим гостям здається дивним, що у нас немає передпокою і коридору. Однак без коридору я не страждаю. Зате не вистачає вбиральні і тамбура при вході. Далі розповім, які у нас на даний рахунок є тимчасові і довготривалі рішення

фундамент

Будинок з sip панелей легкий. Квадратний метр стіни в подібному будинку важить 35-40 кг. Щоб порівняти, вага кв.м. кладки з цегли становить 1975-1980 кг .
Існує два основних типи фундаменту для будинку з sip панелей.
Фундамент на стрічкової основі — це смуга із залізобетону, що йде уздовж периметра всієї будівлі. Стрічку укладають під всі зовнішні і внутрішні стіни забудови.
Фундамент прекрасно підійде для середньої смуги Росії. Грунт тут набирає багато води навесні, а в літній період навпаки — всихає. Завдяки цьому грунт може зміщуватися, а при набуханні прагнути видавити будинок. Правильно закладений фундамент на стрічкової основі чіпляється за глибокі, дуже щільні грунтові шари і тримає будинок.
Нам даний варіант не підходив. Фундамент на стрічкової основі дуже важкий, а грунт у нас на ділянці рухливий через чималої кількості вологи. Під впливом ваги фундаменту і самої будівлі одна з частин будинку може просісти сильніше, ніж інша, і його перекосить.

Фундамент на гвинтових палях — це різновид фундаменту на палях: сталеві труби з загостреним наконечником і лопатями, які вгвинчуються в землю.
При установці палі гвинтового типу врізаються в тверді грунтові шари, що залягають менше, ніж замерзає земля. Так стовпи не схильні до силі пучения грунту. Цей фундамент підійде для будь-яких проблемних грунтів.
Додаткове гарна якість стволового фундаменту — не треба ніяких попередніх робіт з розчищення ділянки і його вирівнювання. Палі можна закручувати в землю як за допомогою спеціальної техніки, так і вручну: стовпи самі проробляють собі шлях в грунті до заданої глибини. Загалом, ми підібрали його.

Завдяки гвинтовому фундаменту під будинком залишилося багато вільного місця для зберігання. Чоловік спорудив місткі ящики з піддонів, в них ми поклали коляски для новонароджених, санки і найрізноманітніші інструменти для саду. Ящики засунули під будинок

свердловина

Наш будинок розміщується в садовому товаристві. Вода тут подається виключно влітку, і то по годинах. Ми планували жити в будинку цілий рік, завдяки цьому потрібно було оснащувати свердловину.
Ціна робіт з буріння свердловин залежить від її глибини: чим глибше, тим дорожче. У Поволжі 1 метр свердловини коштує від 1000 до 1500 Р. Плюс знадобиться насос, його середня ціна від 5000 до 10 000 Р. Свердловину бурять один-два дня.
У нас технічна вода виявилася на глибині 11 метрів. Ми відвезли її на аналіз в лабораторію. Він показав, що в воді багато заліза і магнію. Для пиття вона не придатна, однак для купання, прання і миття посуду підходить. Є системи фільтрації, які можуть чистити воду від зайвих домішок, роблячи її придатною для пиття. Подібна система коштує 85-90 тисяч рублів.
ми витратили на буріння і облаштування свердловини на ділянці
Через властивостей нашого грунту свердловину неможливо було обладнати під землею. Тоді забудовник запропонував побудувати обігрівається будку, щоб розташувати в ній станцію насосну. Стіни будки утеплили полістиролом спіненим.
Будівництво та облаштування будки було для нас безкоштовним. Забудовник спочатку не врахував того, що свердловину неможливо буде зробити під землею, йому знадобилося шукати інший варіант благоустрою. Оскільки у нас не було розраховане бойлерної, лазні або інший обігрівається споруди на ділянці, будка з підігрівом стала ідеальним виходом.

Шкода, що ми заздалегідь не передбачили установку системи фільтрації: зараз розміри будки не дають можливість її розташувати. Тепер в планах змінити будку, щоб зробити більше її і зробити стіни теплішими

Всередині будки знаходиться насос. Під час зими ми розміщуємо в ній стійкий до вологи обігрівальний прилад, так як вона недостатньо тепла, в? 20 ° C насос може замерзнути і залишити нас без води

каналізація

Приватний будинки оснащуються сантехнічним вузлом, душем, пральною машиною для миття посуду. Вода тече з різних кінчиків будинку і у величезній кількості.
Якщо вирити звичайну яму для стічної води, вона швидко переповниться. Крім цього погано оснащена зливна яма провокує забруднення грунту і підземних вод. А найбільш страшне — поганий запах на ділянці.
Існує два підходящі варіанти: колодязь-відстійник або біостанція. Робочий принцип схожий. Застосована вода потрапляє по трубам в пристрій і проходить чистку в 2 етапи: відділення твердих елементів і очищення води мікроорганізмами.
У септиків і біостанцій є загальні плюси. Вони встановлюються за 1 день, очищена мікроорганізмами вода не має ніякого смердючого запаху. При коректної експлуатації службовий термін каналізаційного колодязя і біостанції — 50 років. Пристрої обслуговуються 1 раз в півроку. Фахівці перевіряють, чи не замулилося чи пристрій, і якщо необхідно відкачують мул.

Способи влаштування каналізації

Колодязь-отстойнікБіостанція
Мікроорганізми в септиках не потребують кисні. Пристрій в робочому стані незалежно, не вимагає електрикиМікроорганізми мають потребу в кисні. Для цього до контейнера станції потрібно подавати повітряний потік. А це вимагає електричної енергії
Щоб зробити воду чистіше до 98%, потрібна грунтова доочищенняВся вода очищається до 98% всередині біостанції
Вода в септику очищається дуже повільно. Колодязь-відстійник очистить конкретний обсяг води до 65% за 14 днівТой же обсяг станція чистить за три дні
Працює виключно в грунтах, які добре пропускають водуВстановлюється в будь-які грунти. Особливо важливо для болотистій місцевості
Поставити колодязь-відстійник для сім’ї з трьох осіб варто 30 тисячВстановити біостанцію для сім’ї з трьох осіб — 94-130 тисяч в залежності від марки обладнання

Так як у нас околиця болотиста, варіант був один — біостанція. Витратили ми на неї 135 300 Р .
Під час використання біостанції або каналізаційного колодязя воду чистять мікроорганізми. А це означає, застосовувати звичайні засоби для миття начебто Fаiry або Comet не можна, оскільки через вміст в них хлору «жителі» даних пристроїв гинуть. Робота каналізаційного колодязя або станції порушується або виявляється неефективна. Щоб такого не сталося, я стала купувати біорозкладні кошти для миття. Їх можна вибрати з акції за 100-150 Р за пляшку об’ємом 900 мл.

Так виглядає біостанція всередині. У ній активно працюють мікроорганізми з нашого шлунково-кишкового тракту. Вони чистять каналізаційні води. Вода на виході не має ніякого смердючого запаху. Додатково бактерії ніхто не привносить

опалення

Щоб обігрівати будинок, є два види: котел на газі або конвекторні обігрівачі, які працюють на електриці. У нас не підведений газ до ділянки, завдяки цьому ми обогреваем будинок теплими підлогами з підігрівом і конвекторнимі обігрівачами.
Цієї осені вустановілі піч на дровах на випадок, якщо під час зими аварійно відключать світло.

Підлоги з підігрівом. У нашому випадку вони необхідні. Будинок стоїть на гвинтовий підошві, під ним вільний простір. Якщо під час зими підлоги не включені, ходити по ним прохолодно.
Щоб заощадити, ми зробили підлоги без підігріву там, де планували розташувати меблі. Завдяки полам з підігрівом головна площа підігрівається, і ми всім сімейством розгулює по будинку без взуття. До кінця жовтня підлог для обігріву нам було досить і конвекторні обігрівачі ми не включали. Підлоги з підігрівом і конвекторні обігрівачі з монтажем обійшлися нам в 96 600 Р .
Конвекторні обігрівачі. Це системи обігріву, які працюють від електрики. У нас вони виглядають як радіатори і фіксуються до стіни.

Конвекторні обігрівачі ми приєднуємо виключно до середини листопада, коли на вулиці стабільний мінус. За годину вони прогрівають будинок з +17 до +28 ° C
У теплий період електрику нам обходиться в 1200-1500 Р протягом місяця. Застосовуємо плиту, пральну машину, холодильник та іншу побутову техніку. Коли починається опалювальний період, платежі стають більше. Наприклад, в грудні 2018 роки ми сплатили 5600 Р, в жовтні 2019 — 2880 Р .
Електричний водонагрівач. Воду зі свердловини ми нагріваємо накопичувальним електричним водонагрівачем на 50 літрів. Цього буде достатньо на сім’ю з трьох осіб. На ванну такого об’єму гарячої води недостатньо, але добре помитися в душі — легко.
Піч необхідна на випадок, якщо електрику відключать. Подібне трапляється кілька разів на рік, наприклад, якщо вітер обірвав дроти або ведуться планові роботи. Плюс вона створює атмосферу комфорту і чудово підходить для інтер’єру.
Ми купили піч — сучасну буржуйку і топимо її дровами. Піч з монтажем обійшлася нам в 35 080 Р. Дрова набуваємо надвоє з сусідом. Одна машина коштує 4000 Р .
ми сплатили за піч з монтажем

Внутрішнє оздоблення будинку

У будинку з сендвіч-панелей не треба чекати усадки. Можна відразу починати обробляти його всередині, наприклад наклеювати шпалери або класти ламінат.
Наш будинок знаходиться в лісовій глушині, завдяки цьому не хотілося міського інтер’єру. Стеля і стіни ми обшили вагонкою з імітацією бруса. Пофарбували її просоченням — розчином для захисту стін від впливів вологи і захворювань грибкового характеру. Просочення утворює видиму плівку на поверхні, ми застосовували варіант з відтінком «дуб вибілений». На підлогу поклали ламінат. При вході і в сантехнічному вузлі — плитку.
Обробкою займалася аналогічна організація, яка будувала будинок. Для внутрішнього оздоблення забудовник найняв сторонню бригаду. І зрозуміло, що на ній він вирішив заощадити. З першого погляду вийшло світло і стильно. Але в дійсності недоліків вистачає.
Плитку в сантехнічному вузлі поклали неакуратно. І все, що стосується сантехніки, мій чоловік багато разів переробляв: були проблеми зі зливом води і герметичністю унітазу. Вирішили, що сантехнічний вузол ми будемо повністю ремонтувати в першій половині 20-их років XXI століття. Роботи по сантехнічного вузла і сантехніка обійшлися в 34 780 Р .

На даний момент я розумію, що на кухні доречно було настелити на підлогу плитку, так як у нас за одну секунду щось проливається.

Робочі пофарбували стіни просоченням в 4-ри шари, перед тим як нас організував відтінок

Які ще були витрати

Крім цього ми заклали в кошторисі додаткові витрати. Наприклад, щоб розрівняти шляхи під’їзду і майданчик під будинком, нам знадобилося взяти в оренду трактор на 16 годин за 22 400 Р. Щоб привезти матеріали за місто, ми брали вантажний автомобіль. Кожен виїзд обходився в 2500 Р .
З усієї суми на домобудівництво зайві витрати склали близько 10%, точніше 207 590 Р. Це витрати на оренду техніки для будівельних робіт, електричну проводку, освітлення і закупівлю різних елементів кріплення. Але оскільки ми заклали гроші заздалегідь, для нас це не було несподіванкою.
зайві витрати при домобудівництві

Витратили на будівництво будинку посилання — 1 951 450 Р

Збірка і будівництво модулів642 000 Р
Витрати на оренду техніки для будівельних робіт, елементи кріплення і інше207 590 Р
Монтаж покриття для покрівлі. Обробка зовнішніх стін будинку189 500 Р
Монтаж фундаменту для будинку, прибудови та стовпів для опори189 100 Р
Збірка готових модулів на фундаменті. Монтаж дверей і вікон189 000 Р
Оздоблення будинку. Стінова фарбування. Оздоблення кахельною плиткою. Укладання ламінату на підлогу138 500 Р
Біостанція і її монтаж135 300 Р
Підлога з підігрівом і конвекторні обігрівачі з урахуванням монтажу96 600 Р
Буріння та облаштування свердловини на ділянці81 010 Р
Піч, її монтаж35 080 Р
Сантехніка. Роботи по сантехнічного вузла34 780 Р
Електричний водонагрівач, його монтаж12 990 Р
Обігрівається будка, яку будівельники поставили за власний рахунок0 Р

Витрати на утримання ділянки і будинку за 2018 рік — 51 335 Р

Витрати на електричну енергію38 835 Р
Членські внески10 000 Р
Цільові внески2100 Р
Податок на землю і будинок400 Р

Висновки через рік

В середині грудня 2019 було 2 роки, як ми прожили в будинку. Протягом першого року ми поверталися в квартиру на 2-3 тижні два рази через будівельних робіт.
Роком раніше ми продали квартиру, вона виявилася більше не потрібно. Іпотечну програму ми закрили передчасно, вийшло, що переплатили 623 550 Р відсотків. Зате ми знали, що якщо не вийде з будинком, завжди можемо повернутися до власної квартири.

З опаленням в будинку все в добре. Навіть в стійкі? 32 ° C вночі ми спали в футболках. Якщо врахувати, що будинок невеликий, нагріти його дуже легко. Витрати на електрику в найхолодніший місяць в минулому році становила 5600 Р. Щоб порівняти, в квартирі ми платили 6600 Р в опалювальний період.
Колишньої під час зими ми провели тепловизионное обстеження будинку. Воно дало можливість виявити втрати тепла. Тепловізор схожий на телекамеру, яка сприймає інфрачервоні сигнали і видозмінює їх в відеосигнали. На екрані приладу відображається температурний образ об’єкта.
Тепловізор закріпив маленькі тепловтрати в верху парадних дверей. Вони відображаються червоним кольором. У момент дослідження двері були щільно закриті
За результатами дослідження стало відомо, що в одній зі спальних кімнат стінка пропускає тепло: її порожнину була погано заповнена утеплювачем. Також будівельники допустили помилку при прокладанні статі з підігрівом: не застосовували матеріал для теплоізоляції у вигляді підкладки. В результаті підлоги з підігрівом обігрівають не тільки будинок, але і простір під ним.
Інших втрат тепла обстеження не виявило. За відчуттями в будинку дуже тепло. Йдучи на прогулянку, я часто залишаю вікна відкритими.
Цього літа забудовник заповнив порожнечі стіни в спальній кімнаті ЕКОВАТОЙ. У наш час в кімнаті стало тепліше. Але проблема з підлогою не вирішена. У холодні дні підлоги з підігрівом працюють цілодобово на середньої потужності.
Вода зі свердловини для пиття непридатна. Однак для технічних цілей підходить. Схожа трудність була у нас і в квартирі: вода з крана мала блакитний відтінок, завдяки цьому пити її ми теж не ризикували. У нашому місті мало хто п’є воду з крана. Ми набуваємо воду для пиття в бутлях.
Замітає дороги. Колишньої під час зими кілька днів була моторошна хуртовина. Навіть в місті люди не мали можливості виїхати з двору. З лісу було вибратися теж проблематично. Ми не розлучалися з лопатою, поки не замовили трактор, який розчистив дорогу за 7500 Р. Але 2 рази за зиму дорогу розчищають від снігу за рахунок цільових внесків всіх садівників. У минулому році нам виявилося цього цілком достатньо.
У поточному році ми підготувалися до снігопадів: купили снегоуборщик. На Новий рік чоловік зробив мені презент — машину з високим кліренсом. Пару днів назад були снігопади, і нова машина без проблем проїжджала по засніженому лісі.

Електрика відключають нечасто. Колишньої під час зими відключали всього три рази на 5-6 годин. Причому непередбачене відключення було тільки 1 раз, інші два — планові. За 6 годин будинок з +28 ° C остигає до + 17 … 18 ° C. У ці дні ми одягалися тепліше або їхали в гості. У поточному році ми зиму з піччю, так що точно не станемо.
Бракує місць для зберігання. Коли ми окочательно переїхали з житлової площі в будинок, виникла пора суперечок про те, куди поставити холодильник, де зберігати сноуборд і мотоциклетний форму чоловіка.
Під час вибору планування ми перш за все мріяли про індивідуальну спальній кімнаті, проте погано продумали місця для зберігання. Розташувати все, що ми вивезли з житлової площі, виявилося проблематично. До цих пір одна зі спальних кімнат грає роль приміщення складського типу. Нам доведеться будувати підсобку або ще якось нарощувати будинок.

Шкода, що ми заздалегідь не передбачили в будинку гардеробну. Досить комфортно, коли всі речі зберігаються в одній житловій зоні
Для речей, якими користуємося не дуже часто, ми знайшли тимчасове рішення. Замість ліжок в спальних кімнатах спорудили каркас, на якому розміщується матрац. Якщо матрац підняти, всередину каркаса поміщається багато речей, також великих.
У нас близько тридцяти пар взуття, необхідної для прогулянок по лісі і робіт на ділянці. Її зберігаємо на вулиці під будинком в акуратних ящиках з дерева.
Також ми зробили помилку при плануванні місця під гарнітур кухні. Весь посуд вмістилися, проте не знайшлося ящика для зберігання круп, овочів і різних сухих продуктів. Тоді ми замовили окремо стоїть однокамерний шафа з розорювати фасадом і п’ятьма ящиками які висуваються. Його ми розмістили поруч зі стіною, яка ділить наші спальні.

Що плануємо доробити

Зробити вентиляцію з рекуперацією. Коли палиш піч або ж просто повітря в будинку сильно прогрілося, хочеться відкрити всі вікна. А в? 20 ° C таке провітрювання НЕ не менш приємно. Завдяки цьому необхідна примусово вентиляцією у яких є функція зміни повітря. Вже відклали на дану роботу 60 тисяч.

Зробити більше будинок. Будинок у нас модульний. Його можна зробити більше, якщо під’єднати ще 1 або декількох блоків. За будинком є ​​простір для блоку площею 36 м ?. Також ми хочемо зробити зимовий вхід, щоб не відпускати тепло.

Червоним виділена частина, яку ми розраховуємо добудувати. Там буде зимовий вхід, гардеробна і гостьова з французькими вікнами. Вітальня і одночасно кухня стане їдальнею з великим столом і стільцями. Наша спальня-гардеробна буде прохідною кімнатою з комфортним місцем для сну
Зробити більше будку для насосної станції, щоб встановити в ній фільтраційну систему води. А ще зробити її тепліше, щоб заощадити на опаленні. На даний момент вона додатково нагрівається дизайн радіатором.
Облагородити знаходиться поруч територію. На даний момент ми живемо без забору. Загалом мені це подобається, почуття, що весь ліс теж наш. Але коли чоловік в довгої відрядженні, мені страшно. На паркан за орієнтовними розрахунками знадобиться 132 тисячі.
Фруктові дерева на ділянці постраждали в ході будівельних робіт. Цього літа ми все викорчували. На даний момент плануємо дизайн ландшафту і те, які дерева посадимо насамперед.

Огляд будинку в два поверхи на 120 кв.м за 2,3 млн рублів.

Будинок 100 м2 за 2,4 млн рублів. Огляд з будівельними етапами.

Будинок 100 м2 за 2,4 млн рублів. Огляд з етапами будівництва.

Огляд двоповерхового будинку на 120 кв.м за 2,3 млн рублів.