Як побудувати будинок з нуля покрокова інструкція відео

Як побудувати будинок з нуля покрокова інструкція відео

побудувати будинок з нуля власними руками: що необхідно, вартість, поради +Відео

побудувати будинок з нуля власними руками: що необхідно, вартість, поради. Багато з нас дуже прагнуть мати приватний будинок. Це буде те саме місце, в яке захочеться повертатися знову і знову після нелегкого дня і проводити вечори в сімейному колі. Якщо ви все таки захотіли про те, щоб побудувати власний будинок, у вас існує два шляхи. Перший — взяти проект будинку і підігнати його під місце, на якому буде будівництво. Другий — це власними руками (або ж вдаючись до допомоги фахівців) створити проект. Швидше за все, вас захопило то, як побудувати будинок з нуля власними руками так, щоб він по завершенню підходив очікуванням і вимогам2 Щоб дати відповідь на це питання, слід детально розглянути всі будівельні етапи, що дасть можливість розділити етапи будівництва.

З чого необхідно почати?

Отже, ви все-таки захотіли побудувати будинок за межами міста або заміський будинок? Чудово! Але в першу чергу потрібно розглянути кілька особливо важливих питань, пов’язаних з майбутнім будівництвом.

 1. Перевірте, який у вас бюджет. Не звертаючи уваги на те, що приватне домобудівництво значно дешевше, ніж наймання робітників, витрати все одно будуть хороші. Бюджет слід розраховувати з огляду на те, скільки коштуватимуть будматеріали, ділянку землі, а ще виділіте окрему статтю бюджету на непередбачений витрати.
 2. Вибір місця будівництва. Потрібно враховувати той момент, що земля обов’язково повинна перебувати у власності. Також необхідно виконати кадастровий план з прив’язкою до місцевості. Для початку виберіть ділянку, щоб поруч були джерело газу, вода і електрики.
 3. Питання підключення комунікацій. Щоб це зробити знадобитися взяти письмові дозволи в найрізноманітніших органах.
 4. Перевірте тип підстави. Також, на стадії проектної розробки потрібно відразу розрахувати, скільки у вас буде поверхів в будинку, де буде вхід, яка конфігурація даху, матеріали виготовлення і інше.
 5. Вивчення все питань, які пов’язані з будівництвом. Починати таку пильну справу варто хоча б якщо є наявність дуже маленьких знань про будівництво. Якщо таких не буде, радимо звернутися за допомогою і грамотної консультацією до хорошого професіонала.

Будівельні етапи

Якщо ви хочете побудувати будинок з нуля, і щоб той був дійсно міцний, хороший і красивий, то керуйтеся послідовністю проведення будівельних робіт. Необхідно розглянути по черзі кожен їх етапів.

Створення документації проекту

Даний пункт найбільш важливий, так як він собою являє основу будівництва. В даному варіанті потрібно брати до уваги будь-яку дрібницю. Необхідно чітко визначитися, яке за площею має бути ваше житло. Це дозволить проссчітать приблизна кількість будматеріалу, який буде потрібно і ціна. Також необхідно подивитися на таке питання, як товщина стін. А справа вся в тому, що зовнішня площа будинку завжди буде побільше, ніж внутрішня, і завдяки цьому на неї необхідно дивитися для отримання дуже якісного результату.
Обміркуйте, як будуть розташовані комунікації. До них відносять каналізацію, відведення води і навіть прокладання електромережі. Не потрібно недооцінювати такий момент, як несучі деталі та оздоблення будинку. За допомогою проектування ви зможете вдало розмістити будинок на купленому вами земельному наділі.
Потрібно звернути увагу, що перш ніж почати укладання будинку, необхідно виконати геологічне дослідження місцевості. Це абсолютно не примха, а необхідність, так як власне завдяки ній вдасться визначити вид грунту, на якому буде побудований заміський будинок і розташування грунтових вод. Не потрібно економити на цій процедурі, так як від підібраного за результатами тесту фундаменту залежить довговічність і надійність споруди в загальному.

фундаментна заливка

Теж дуже важливо почистити від сміття всю територію будівництва. Після робіт з очищення можна почати рити траншею. Необхідно подивитися на те, що її глибина повинна бути більше 1 метра, а ширина приблизно 0,35 метра. Також потрібно враховувати подібний показник, як перепад висоти. Потім встановіть опалубку, а далі елементи з армировкой з металу. Лише після цього дозволяється заливати бетон. До речі, суміш бетону можна приготувати самостійно, а можна придбати в готовому вигляді в кожному магазині, який продає будівельні матеріали та інструменти.
Головне при зведенні фундаменту будинку з нуля власними руками — це пам’ятати про те, що конкретно основа з бетону визначає витривалість і стійкість будинку. Це і стане вашою пусковий точкою, яка зможе чинити сильний вплив на майбутнє будівництво.
Є кілька варіантів фундаменту:

 • Стовпчастий.
 • плитний.
 • стрічковий.

Отже, якщо ви хочете побудувати будинок з підвальним поверхом, однак у вашій території є велика схильність до затоплень підвальних приміщень, сміливо підбирайте плаваючий фундамент. З його допомогою у вас легко вдасться побудувати нижній поверх. У стрічкового типу фундаменту є як плюси, так і мінуси, але фахівці в будівництві визнають, що фундамент на стрічкової основі краще плитного у багато разів. Його сміливо можна класти на грунт з високим заляганням вод.
Фундамент на стовпах бездоганний тоді, коли передбачається будівництво будинку з дерева. Якщо ж ви хочете будинок з цегли, краще вибрати інший тип підстави. Будувати фундамент на стовпах трохи складніше, ніж два попередні варіанти. Але майте на увазі, що якщо не дотримати всі особливості укладання фундамент, елемент фундаменту можна растрескаться.

Вибираємо стіни та покрівлю

До даного етапу домобудівництва приступаємо відразу після висихання фундаменту. Виготовлення стін і даху необхідно розглянути, як єдине ціле. Для виробництва стін застосовують пінобетон, цеглу, іноді навіть дерево. Потрібно пам’ятати, що в цій справі важливо, щоб стіни були рівними. За це причини знань теорії мало, потрібна кваліфікація.
Щоб зробити гарне покриття для даху, застосовуйте листи бітуму, черепицю, асбестоцементний хвилястий покрівельний лист. Підбирайте той варіант, який передбачається за планом. Найкраще, якщо на даному будівельному етапі ви будете працювати в парі з будь-ким. Це допоможе робити роботу в стислі терміни.

Особливості покупки вікон

при бажанні побудувати будинок з нуля власними руками вибір вікон лише з першого погляду може здатися самим звичайним процесом на всіх будівельному етапі. Багато користувачів віддають перевагу металопластикових вікон. Вони зручні, комфортні, а ще мають високі утеплювальні і властивості звукоізоляції. При придбанні вікон звертайте В перші чергу увагу на надійність, так як вони не повинні допускати протяги в сезон холодів. Сьогоднішні склопакети є в найрізноманітніших дизайнах, завдяки цьому вони підійдуть для кожного інтер’єру.

Вибір конструкцій дверей

Двері можуть бути вхідні та внутрішні, до речі перший варіант виділяється великим показником надійності, оскільки їх головною функцією вважається захист будинку. Вибирайте парадні двері з твердих матеріалів і тільки ті, в яких є хороший циліндричний подвійний замок. Внутрішньо-кімнатні двері потрібні для роз’єднання простору всередині будинку, причому під час вибору подібних моделей можна приділяти багато уваги естетичним особливостям. В основному, двері для поділу кімнат один від одного зроблені з самих різних порід дерева і мають багато видів декоративних прикрас.

Питання водозабезпечення та водопроводу

І ще 1 етап будівництва, який є початковим під час проектування. Вода в будинок може надходити з кількох різних джерел. Це може бути свердловина, колодязь, централізований водопровід. Можна провести до будинку зовнішній водопровід, а після підключити його до внутрішнього. На стійкість системи сильно впливає якість труб і насосів, які будуть викачувати воду. Завдяки цьому варто з усією серйозністю підійти до підбору матеріалів.

Якими можуть бути підлоги?

Спочатку треба визначитися з тим, що сучасні підлоги виконують з чорнового і чистового листа. Чистові підлоги можуть бути дуже різноманітними, але практично завжди це паркет. А справа вся в тому, що він простий в укладанні, а ще не пропускає вологу, простий у догляді. У власну ж чергу базовий підлогу може бути бетонним, дерев’яним і наливним. Ви особисто вибираєте той варіант, який підійде для вас найбільше, а ще дивлячись на проектний план Вашого будинку.

Фактори, що впливають на надійність

Сміливо можна сказати, що під час будівництва важлива будь-яка дрібниця. Природно, що міцний фундамент це основа будівельних робіт, проте якщо у вас будуть криві стіни або протікає покрівля, це ніяк не скрасить факт міцного фундаменту.
Завдяки цьому перш ніж зводити будинок власними руками, увагу своє зверніть на:

 • Технічно правильно виконану вимощення.
 • хорошу гідроізоляцію.
 • Матеріали для обробки хорошої якості для будівництва стін.
 • Дотримання правил укладання крові.

На початку домобудівництва необхідно дуже чітко визначити, яка вартість споруди будинок з нуля в вашому випадку, які роботи ви зможете зробити своїми руками, а для яких знадобиться звернутися до допомоги професіоналів.

Особливості утеплення будинку

для того щоб усередині будинку завжди було комфортно і тепло, слід розрахувати його утеплення. Для цього застосовують різні матеріали, що утеплюють — вату на основі скловолокна, деревину, перлітовий пісок і целюлозу.
Такі ізолятори можна поділити на кілька умовних груп:

 • Матеріали штучного походження. Сюди відносять поліуретан, а ще полістирол. Дані матеріали допомагають досягти великого рівня теплозахисту, то складність в тому, що вони отруйні. Завдяки цьому, якщо ви прихильники екологічних будівель, увагу своє зверніть на більш екологічні матеріали.
 • мінеральні матеріали. Такі ізолятори бувають рослинного і тваринного походження. Так само як шерсть, коноплі, вату на основі скловолокна та льон. Вони теж можуть забезпечити високий рівень захисту від холоду і не вважаються отруйними.
 • відновлювальні матеріали. До даної категорії відносять целюлозу і пробку. У будівництві заміських будинків їх застосовують рідше.

Кожен з елементів можна застосовувати для утеплення ділянки і будинку. Так, поліуретан почасту застосовують для теплоізоляції дверних і віконних прорізів, так як в ньому немає отруйних добавок. Вата на основі скловолокна є найбільш поширеним матеріалом для утеплення будинку, і його дуже часто застосовують на сьогоднішньому ринку будівельних матеріалів. Однак у неї є деякі мінуси. Якості ізоляції матеріалу значно стають менше, якщо вона мокне.
У той же час шерсть овець стійка не тільки до вологи, але і навіть до комах-шкідників. Також вона має стійкість до великих температур. Якщо ви хочете застосовувати матеріали справжнього походження, і ніякі інші, матеріал підійде чудово.

Дизайн

І, врешті-решт, дизайн. Він грає дуже важливу роль. Важливо, щоб ваше уявлення збіглося з практичної складової. Але, швидше за все, ви вже заздалегідь продумали зовнішній вигляд будинку. Завдяки цьому у вас є вже уявлення будинку, і залишається тільки допрацювати цю картинку. На етапі проектування ви можете вдатися до послуг професійних архітекторів. Якщо немає у вас робочих навичок з кресленнями, то непогано б доручити цю справу справжньому професіоналу. Він допоможе дуже точно виконати промальовування майбутнього будинку і зробити проект з урахуванням всіх бажань.
При цьому буде опрацьований не тільки екстер’єр, а й наповнення будинку всередині. Це і число кімнат, і кількість поверхів, і розташування. Заздалегідь обміркуйте, в яких місцях ви хочете поставити газову плиту, телевізор, джерела освітлення, тому що від цього і залежить монтаж електромережі розподіл розеток. Якщо ви на початку вирішили триматися конкретного стилю, в ньому слід тримати весь будинок. Не меншу грає роль палітра кольорів. За допомогою пастельних світлих відтінків є можливість візуально нарощувати площа будинку, а ще дати йому витончений вид. З урахуванням всіх рекомендацій у вас вдасться побудувати будинок з нуля власними руками, і той буде підходити вашим очікуванням!

як побудувати будинок з sip панелей власними руками. Детальна інструкція!

як побудувати будинок з sip панелей власними руками? Інструкція для самостройщіков.

День 1. Каркасний будинок самостійно своїми руками. Обв’язка і лаги підлоги на палі.

як побудувати каркасний будинок своїми руками? Інструкція для самостройщіков.