Будівництво будинку - з чого почати будувати будинок поетапна інструкція до дії і особливості процес

Як побудувати будинок своїми руками покрокова інструкція з порадами фахівців

Домобудівництво вважається складним багатоступеневим процесом, над яким працюють фахівці різних напрямків.

Якщо у вас є впевненість у власних своїх силах і володієте великим досвідом в будівництві, то побудувати будинок власними руками допоможе добре заощадити бюджет сім’ї. Головне триматися існуючого алгоритму робіт, лише так можна буде виконати будівництво без непотрібних помилок.
Аналізуючи, з чого почати домобудівництво, виконайте спочатку ряд робіт підготовчого типу, які в подальшому накладуть свій відбиток на кінцевий вигляд будинку. До них можна віднести: підготовку наділу землі, на якому буде будуватися майбутній будинок, звернення до обслуговуючим організаціям з метою уточнення майбутнього підключення до комунікацій, оформлення геодезичного дослідження у спеціальній фірми для визначення структури грунту (це допоможе без ризику залежить потрібний вид підстави фундаменту).

бюджет

Бажання заощадити при спорудженні будинку не завжди приймається на фінішній прямій. З чого будувати — залежить від можливостей у фінансовому плані і власних бажань. Завдяки цьому найменший поріг витрат майбутній господар визначає з урахуванням сучасних розцінок на матеріали і роботи. Важливо пам’ятати, що каркас будівлі повинен бути міцним і міг тримати дуже високі навантаження при найрізноманітніших умовах погоди. Крім зовнішньої обробки будинку, кошти також знадобляться на обробку усередині і облаштування.
Щоб не нарощувати власні витрати в перспективі, складіть наочну кошторис, де детально будуть показані всі будівельні етапи. Правильно зробити кошторис допоможе виконроб. Точний бюджет залежить від індивідуальних характеристик будинку — площі, поверховості, призначення, сезонності застосування та ін.

Проектування

Стандартний проект на даний час вважається найпрекраснішим шаблоном, який допоможе розпочати будівельні роботи і не затримуватися довго на кроці робіт по проекту. Кращим рішенням стане його придбання у професійних архітектурно-будівельних компаній або бюро. Дуже і дуже важливо отримати при покупці готового проекту весь пакет послуг. У нього повинні входити:

 • архітектурний розділ, що включає детальну інформацію про планування, обробці з зовнішньої сторони будівлі, специфікації вікон і дверей;

 

 • доонструктівний розділ, розроблений інженером-конструктором, де детально показані плани фундаменту, покрівлі, перекриттів, стін і відмінних вузлів. Підрядник, виробляючи будівельні роботи, перш за все буде керуватися цим документом;

 

 • інженерний розділ, в якому викладена будь-яка інформація про інженерні мережі, а саме: забезпечення водою і відведення води, опалення та система вентиляції, електричне постачання.

Більшість вирішують скористатися скачав версією з інтернету, проте дуже часто це обходиться дорожче — більшість з недорогих варіантів відображають безграмотну планування. Щоб підібрати оптимальний проект для затишного проживання своєї сім’ї, керуйтеся життєвим чином і власними уподобаннями — вони в кінцевому підсумку повинні визначити параметри будинку і впливають на фінальну ціну.
Планування і конфігурація. У багатьох випадках багато варіанти мають криволінійні форми, які тільки піднімуть ціни будівництво. Доступними за власною ціновій політиці будуть архітектурні проекти з плануваннями простий квадратної і прямокутної форми, без еркерів і виступів, а ще інших дорогих в застосуванні елементів. Кількість організованих приміщень і їх площа необхідно продумати виходячи з числа проживають або ймовірних частих відвідувань гостей.
Чи необхідний другий поверх. У будинку в два поверхи для зв’язку з другим поверхом, зрозуміло, знадобитися сходи. Її наявність і вибір форми буде також впливати на кінцеву ціну. Економним рішенням буде будинок в один поверх без дорогих перекриттів і сходів.
Вид основи фундаменту, який обійдеться в набагато хорошу ціну — незаглиблений. Робота по його установці не вимагає ґрунтовної підготовки.
конфігурація даху. Щипцевій дах, хоча і сама класична форма, проте при цьому надійна і раціональна за своєю ціною. Важкі конструкції покрівлі з великою кількістю скатів і слуховими вікнами збільшать витрати на будівництво.
форма вікон. Класична чотирикутна форма вікон обходиться завжди дешевше, ніж оригінальні рішення.
фасадна обробка. Для фасадної обробки можна підібрати цікаву штукатурку, вона не тільки відрізняється відмінними характерними властивостями довговічності, але і надає образу будівлі естетики без удару по гаманцю.
Обробка приміщень. Для внутрішнього оздоблення будинку можна застосовувати мінімум декоративним елементів.
• Додаткові приміщення. Ними стануть вбудований гараж, парна, містка гардеробна.

 

Підбір матеріалів

Матеріали, як і всі роботи, повинні бути показані в кошторисі. Під час їх вибору віддайте перевагу матеріали для будівництва та оздоблення, мають документ виробника. Так ви будете напевно переконані в їх якості, уникнете розчарувань в обробці із зовнішнього боку або покрівлі після експлуатації будинку протягом пари сезонів. Повивчати сьогоднішній будівельний ринок, прочитайте відгуки споживачів.
Домобудівництво в багатьох випадках часто затягується або на час припиняється, в зв’язку з зимовим періодом. Завдяки цьому значну частину матеріалів набувають під запас і виконують їм правильне зберігання, інакше швидше за все постраждає їх якість. Дана умова насамперед стосується конструкцій з дерева, цегли, сухих сумішей.

Є кілька типів будинків.
каркасний — швидкомонтована система, яка складається з дерев’яного остова і матеріалу для утеплення, а ще внутрішньої і зовнішньої обробки. Цей варіант є одним з дуже недорогих, володіючи при цьому слабкими властивостями довговічності і міцності. Подібний будинок погано витримує динамічні навантаження, завдяки цьому якщо встановити пралку, під неї потрібно будувати індивідуальне підставу. Даний тип будинку не підходить для експлуатування десятками років, тому що не володіє належною капітальністю.
зруб — каркас з дерева, стіни якого зібрані з оброблених колод. Зі свого боку кожну колоду має кутове з’єднання і паз, що дає можливість зручно і дуже швидко побудувати хата. Цей тип відрізняється найбільш довговічними властивостями. Як в спекотне, так і коли на вулиці холодно всередині даного типу будинку завжди панує чудовий мікроклімат. Його неважко обігрівати, а ще не потрібно буде пристрій важкого, заглибленого підстави. Втім схильність деревини до горючості і нападу паразитів вважається значним мінусом.
Цегляний, газобетонний — будову з каменю, конструкції огорожі (стіни) якого зроблені з поризованного керамічного каменю або газоячеістих блоків. Цегла є екологічно чистим і не піддається горінню. Також він володіє довговічністю і надійністю, гарною стійкістю до найрізноманітніших умов погоди. Втім, якщо порівнювати зі зрубом, під нього буде потрібно потужний фундамент. Газобетонний вигляд будинку теж, зі свого боку, буде міцним і хорошим варіантом і якщо порівнювати з цегляним, під його стіни можна будувати незаглиблений стрічковий або фундамент на стовпах (тільки якщо передбачається будинок в один поверх).
Монолітний, монолітно бетонний — цільнолита конструкція, поверхнями стін і перекриттями якої служить бетон, спочатку заливають в опалубку. Каркас такого типу будинку найміцніший і здатний витримувати високі навантаження. Також до хорошим якостям будови такого типу відносять можливість створення будинку будь-якої комбінації, використання вільного планування, швидке будівництво. Для нього підходить легкий тип підстави, всі роботи пов’язані з бетоном обходяться корисніше (оскільки монолітні роботи може виконати один підрядник).

Узгодження з технічним наглядом

Після того, як ви сформувалися з типом майбутнього будинку, потрібно отримати примусове узгодження для дозволу на будівництво. Для цього зверніться у місцеву адміністрацію, де вам нададуть список документів, в самих різних регіонах він може відрізнятися. Після того, як зберете необхідні документи, глава адміністрації прийме рішення про надання дозволу на будівництво. При позитивному висновку заявнику надається спеціалізоване розпорядження.
Якщо ви почали домобудівництво без дозволу адміністрації, то в наслідку потрібно його узаконити як самобуд, заплативши при цьому штраф.

Які роботи доведеться зробити при будівництві будинку

Фундамент і роботи пов’язані з землею

Висновок каналізації і місце входу водопроводу необхідно виконати до заливки самого фундаменту. Для них власне риються траншеї, потім виконується прокладка і утеплення труб. Потім закладається фундамент, завдяки організації котловану, на дно якого лягає подушка з щебеню. Для заливання підстави під стіни майбутнього будинку застосовують опалубку. Монолітний тип підстави вважається ідеальним і більш недорогим варіантом при приватному домобудівництві.
Є різні фундаментні типи, кожен з яких має власні відмінності в технології заливки і маленькі деталі. З розумом підійти до вибору типу фундаменту зможуть допомогти наступні фактори:

 • Категорія грунту — найзначніший фактор, що визначає в подальшому несучу здатність даного підстави.

 

 • Розташування підземних вод — при наявність близького розташування підземних вод на ділянці потрібно організація системи дренажу, так як вони можуть мати значний тиск на стінки фундаменту.

 

 • Рівень обмерзання грунту — дасть можливість визначитися з глибиною закладки поверхні фундаменту.

 

 • Місцевий рельєф і сейсмічна активність регіону будівництва — головне завдання ці 2-ух факторів — забезпечити ідеальний майданчик для майбутнього поверхні фундаменту і виключити вплив коливань грунту на будівлю.

 

 • Наявність підвального приміщення — часто застосовуватися площа під самим будинком, наприклад, в якості підвалу під господарські потреби або підземного гаража, завдяки цьому фундамент повинен бути хорошим, одночасно виконуючий власне цільове спрямування і функцію стін для облаштованих приміщень.

 

 • типи навантажень — статистичне навантаження будинку визначають поверховість, вага всіх меблів, сантехніки, обладнання та ін. Це власне те, що буде постійно і кожен раз впливати на сам фундамент.

 

 • Наявність комунікацій під землею — норми будівництва регламентують найменші відстані від майбутнього фундаменту до комунікацій під землею.

 

 

види фундаменту

Цегляний, з бруса — цей вид фундаменту витримує лише навантаження від найлегших будівель, завдяки цьому підійде для альтанки, лазні, теплиці або дачного будиночка.
Стовпчастий — даний варіант припускає установку під основними вузлами майбутнього будинку стовпів для опори. Підходить також для простих будівель, дуже часто використовується на ділянках, де грунт схильний зрушення. Втім значним мінусом цього виду фундаменту можна назвати відсутність організації підвального приміщення.
свайний — для приватного будівництва цей тип підстави застосовується нечасто, так як, володіючи бездоганною стійкістю, більше затребуваний для будівництва більш капітальних, важких будівель. Конструкція являє собою стовпи з загостреними кінцями, які використовуються наприклад якщо на ділянці рухливий грунт або підземні води недалеко розміщені.
Пальово-гвинтовий — це різновид пальового виду, але відрізняється матеріалом пальових стовпів. У такому варіанті замість бетонних застосовуються металеві, які закручуються в грунт, а поверх встановлюється елемент фундаменту. Підійде для ділянок з нерівним рельєфом і проблемним грунтом.

стрічковий — один з популярних видів фундаменту при приватному домобудівництві. Його заснування собою являє замкнуту стрічку по контуру. Популярність пояснюється подібними хорошими якостями, як велика несуча здатність, проста технологія будівництва, контрольована глибина закладки, що дає можливість рівномірно розподіляти навантаження всього будинку на грунт.
Стрічковий, незаглиблений — різновид стрічкового виду, який дає можливість також отримати гарну основу під стіни майбутнього будинку, виключно при цьому буде потрібно менше вкладень грошей, ніж, якщо будувати стрічковий.
монолітний — з усіх варіантів дуже дорогий за ціною на матеріали та виконання робіт, втім володіє належною надійністю та міцністю на десятиліття. Вибір на його користь зрозумілий, коли грунт на ділянці рухлива (торф’яна або болотна, пучиністий або плаваючий грунт). Цей вид фундаменту не закладається на глибину обмерзання, однак при цьому може витримувати великі навантаження на увазі власної унікальної здатності до зрушення одночасно з грунтом.
Неодмінною вимогою при заливці більшості видів фундаменту вважається армування. Тільки після того як провели монтажні роботи арматури ллється бетон. Потрібно пам’ятати, що фундамент повинен постояти деякий час (дана умова залежить від варіанту) і набрати необхідну міцність, лише тоді можна буде приступити до зведення стін.

стіни

Будувати стіни знаходяться всередині і зовні необхідно одночасно. Подібним чином рівномірно розподілиться навантаження на сам фундамент. Витрати на роботи по їх зведенню складають 40% від ціни всіх запланованих робіт. Завдяки цьому поставитися до підбору матеріалу необхідно правильно, щоб в подальшому не потерпіти значних витрат. Визначитися з матеріалом, з якого і будуть будуватися стіни зможуть допомогти наступні фактори:

 • Ціна матеріалу — здатний значно зменшиться, якщо підібрати для стін легкий варіант. Наприклад, каркасний вид цілком відповідає цьому сегменту. В даному випадку навіть не знадобиться організація потужного і дорого підстави фундаменту.

 

 • теплова ізоляція — головна умова, про який також потрібно подбати. Тому що холодні стіни під час зими обходяться вам набагато дорожче. Зробіть розрахунок і увагу своє зверніть на умови клімату, де передбачається спорудження будинку. Сучасні утеплювачі завжди зможуть допомогти досягти необхідного результату, оскільки володіють хорошими властивостями теплоізоляції.

 

 • витрати праці — трудомісткий процес будівництва стін можна трохи підкоригувати, якщо складати стіни не з дрібноштучного матеріалу, а, наприклад, з великих блоків або каркасно-панельних елементів. Подібним чином будівельний процес трапиться легше і швидше.

 

 • Витрати на обробку із зовнішнього боку — серед безлічі сьогоднішніх будматеріалів є ті, які не зажадають від вас додаткової обробки стін, завдяки цьому ця умова дасть можливість заощадити гроші і час.

На сьогоднішньому ринку будівельних матеріалів видів відповідних матеріалів для стін дуже багато, варто ще сказати що, кожен з них має власні властивості, які і дозволять нам судити про плюси і мінуси.

Керамічний і білий цегла — не легкий матеріал для стін, володіє хорошими показниками міцності і екологічними властивостями. Він стійкий до найрізноманітніших умов погоди і виглядає в плані естетики дорого. Керамічний і білий цегла буває повнотілою і порожнистим. Через продуманих отворів його властивості теплоізоляції тільки поліпшуються.
Поризований керамічний камінь — один з довговічних матеріалів для будівництва стін. побудувати з нього будинок можна дуже дешево і швидко. Розміри керамічного блоку бувають різноманітними, але його висота пропорційна величині цегляній кладці, завдяки цьому будувати можна за планом будинку з цегли. Також цей матеріал має стійкість до морозів і вогнестійкістю. Але він досить неміцний, завдяки цьому його варто дбайливо перевозити і складувати.
легкий бетон (газоблок і піноблок) — один з перспективних матеріалів для будівництва стін приватних будинків, який застосовують для тривалого проживання. Газоблок і піноблок мають практично такими ж відмінними характерними властивостями, як і цегла або керамічний блок, створюючи в кожному приміщенні прекрасний мікроклімат. Один від одного відрізняються лише виробничої технологією. До хорошим якостям також можна віднести довговічність, що не возгораемость, екологічність, стійкість до низьких температур, простоту в монтуванні, маленька вага. Рівень проникності будинку з бетону на ячеистой основі цілком доречно порівняти з побудованим дерев’яним будинком.
Калібрований колода (зруб) — звичайний варіант матеріалу для споруди будинків колишньої Росії. Екологічно чистий, має непогані властивостями теплоізоляції, практично не вимагає внутрішньої і зовнішньої обробки, під нього буде потрібно фундамент полегшеного типу. Але є і мінуси: деревина вважається горючим матеріалом, схильне до гниття, грибку і нападу шкідників, завдяки цьому попросить постійного догляду, варто ще сказати що усадка такого будинку вважається проблемною.
євробрус — з категорії дерева, як матеріалу для стін майбутнього будинку, прекрасний варіант. Цей матеріал створений за іншими технологіями, завдяки цьому він не піддається усадці і, виходячи з цього, буде коштувати набагато дорожче. Також з плюсів можна відзначити немає потреби зовнішньої та стіновий внутрішньої обробки, можна задіяти лише спеціалізовану фарбу і чудовий красивий вид дому гарантований. Втім будинок, зроблений з цього матеріалу, не можна вважати енергоефективним, в зв’язку з недостатнім опором передачі тепла. Найкраще підібрати євробрус, якщо для домашнього опалення застосовується магістральний газ.
Будинок з sip панелей — більш економний варіант, з якого можна звести стіни будинку. Основа конструкції цього виду — дерев’яний каркас і металу. Подібні будинки відрізняються невеликою вагою, найбільшою швидкістю збірки, істотними властивостями теплоізоляції. З поганих якостей можна відзначити дуже високу складність на завершальній етапі зовнішньої обробки, подібний будинок прослужить менше, ніж із цегли, планування, в основному, самі типові.
Подібним чином, розглядаючи перераховані вище будматеріали, потрібно орієнтуватися на тривалість експлуатаційного терміну — для довгострокової і зручною перспективи чудово підійдуть будинки, зведені з бетону на ячеистой основі (газоблоку) або цегли. Будинок з sip панелей — альтернативний варіант, коли лімітування можливості в фінансовому плані, проте при цьому можна отримати по-справжньому теплий і сьогоднішній будинок.

День 1. Будинок з sip панелей самостійно власними руками. Обв’язка і бруси статі на палі.

як побудувати будинок власними руками. Детальна інструкція від сім’ї Шігоревих.

як побудувати НАЙБІЛЬШИЙ теплий каркасний будинок своїми руками!? покрокова інструкція!

як побудувати будинок своїми руками. Покрокова інструкція від сім’ї Шігоревих.