10 Кроків споруди приватного будинку своїми руками під ключ будинок з розумом

10 Кроків споруди приватного будинку своїми руками під ключ будинок з розумом

10 кроків побудови приватного будинку власними руками під ключ

 • Рубрика запісіДомостроітельство
 • Коментарі до запису: коментаря 2
 • Автор запису: Вікторія Котечко
 • Запис змінена:

Будинок на порядок вище, ніж просто 4-ре стіни і дах.

10 кроків побудови приватного будинку своїми руками під ключ Будинок з розумом

Якщо ви хочете зробити майбутній будинок якісно, ​​то розуміння роботи будівництва — краще дослідження, яке ви можете зробити при підготовці. Зрештою, краще бути в безпеці, ніж потім переживати. Від розчищення ділянки до будівництва Вашої оселі знизу вгору. Ми спробуємо розібратися зі особливістю, якої в процесі проектування дуже багато і пояснимо процес в 10 кроків.

Купивши ділянку, на якій ви будете будувати, ви почнете розраховувати власний бюджет на будівництво двоповерхового або триповерхового будинку і розробляти його план (стандартної або персональний). На даний момент саме час зробити висновок, що вам дійсно необхідно і чого ви хочете. Якщо ви хочете, щоб простір розширилося пізніше, для потенційного басейну, гаража або ж просто для того, щоб відчувати ранкове сонце на власній особі, ви повинні відображати це зараз, а не намагатися змінити його пізніше.
Вам також необхідно буде розрахувати питання підготовки місця для будинку і зробити попередній дизайн ландшафту біля будинку.

Крок 1: Фундамент і роботи пов’язані з землею

Настав час щоб дати форму ландшафту. Якщо на існуючому ділянці вже зведений будинок, і вам не потрібні якісь реконструкції, то ви можете повністю обійти цей крок.

10 кроків побудови приватного будинку своїми руками під ключ Будинок з розумом

вирівнюємо ділянку
Після того, як вся рослинність буде очищена, ви вже повинні мати проект будинку! Залежно від того, наскільки важка домашня планування і заважає будівництво однієї зони доступу до решти, даний етап займає від 1 до 4 тижнів. Хоча, в більшості випадків він дуже простий:

 1. Ставиться опалубка, яка повторює напрямні для плану будинку. Ця основа перетвориться в фундамент-стіну підвального приміщення.
 2. Ллємо бетон в опалубку. Фундамент повинен бути досить високим, щоб відвести воду від стін будинку.
 3. В опалубці повинні бути отвори для всіх інженерних мереж або ліній електричних мереж. Краще провести їх трубами із пластику. Потім подається бетон і заливається фундамент.

Фундамент визнана найважливішою частиною будівництва. Він не тільки забезпечує основу для будинку, але і зупиняють деформацію будівлі і збільшення грунту. Фундамент повинен убезпечити стіни від вологи. Для цього необхідно брати до уваги: ​​повинна бути система вентиляції для нелегальних просторів і гідроізоляція, яка зобов’язана покривати площу мінімум на десять сантиметрів вище земляного рівня.
Чи не хочете, щоб стіни були вологими після дощів? Тоді гідроізоляція вважається дуже важливим кроком. Через що багато стіни підвальних приміщень будуються шляхом робіт з землею і зворотної засипки після затвердіння, дуже часто, то навколишнє грунт може контактувати з фундаментної частиною що, неминуче призводить до проникнення вологи на сам фундамент. Промазка гідроізоляцією, або установка гідромембрани ліквідує цю проблематику, запобігаючи підйом вологи.
Необхідно відзначити, що будівництво іноді відбувається нижче рівня підземних вод (земля і каміння насичені водою). В даному варіанті застосовуються насоси для підйому води на поверхню. Даний метод триває і після першої стадії затвердіння фундаменту, поки не буде закінчено повне будівництво і не виконана якісно зроблена гідроізоляція, яка створює ефективну оболонку для приміщення. Подібним чином, після виключення гідравлічних насосів і проведення відсипання землі замість неї, всі ділянки бетону будуть захищені від будь-якого ризику протікання води, даючи можливість мембрані відштовхувати будь-яку додаткову вологу.
Після заливання підстави зараз також дуже прекрасна пора, щоб почати придбання деталей для всього, що знадобиться в будинку. Це вода, електрика, інтернет, газ, колодязь-відстійник, і так далі, так як потрібен час і дозволу на установку і підключення.

Крок 2: Будуємо стіни

Перша картина, про яку думають люди, коли вони уявляють собі споруджуваний будинок, — це в більшості випадків стіни з каменю або дерев’яний каркас.

10 кроків побудови приватного будинку своїми руками під ключ Будинок з розумом

Стінка з червоного фасадної цегли
Цей період теж не повинен лякати зайвої складністю. Для цегляні будівлі або газобетонних блоків:

 1. Провести розмітку по контуру майбутніх стін, простягнувши мотузку або волосінь.
 2. Провести гідроізоляцію між підставою і стіною (часто застосовуватися рулонний покрівельний матеріал).
 3. Приступити до кладки, рекомендується заздалегідь приклеїти цеглини в кутах кімнат і продовжувати вже від них, перевіряючи кожен ряд рівнем на якість кладки.
 4. Перевірте кількість і віконний розмір. Непогано б, щоб їх площу не була більше 20% площі стін. Вибір склопакетів за вами, проте, якщо ви будуєте цілорічний будинок, зупинитися краще на трикамерних склопакетах.

Важливо: прорізи вікон і дверей обов’язково робити з посиленням і відливанням бетоном для усунення пошкодження віконних і дверних рам під навантаженням будівлі (а вона виникне)! У мережі багато фото і відео наслідків, того що будівельники кладуть дерев’яну балку замість посилення.
Для каркасного дерев’яного будинку принцип подібний:

 • Провести розмітку по контуру майбутніх стін.
 • Провести гідроізоляцію між підставою і стіною.
 • Встановити вертикальні балки, до яких будуть кріпитися стіни в кутах кімнат (для будівель з профбруса не треба).
 • Зробити монтаж стін, зміцнюючи прорізи вікон і дверей. Установка стін повинна виконуватися з розрахунку планованої стельові висоти. Необхідно мати стелю від 2,5 метрів. В даному варіанті він буде мати висоту не менше 2,3 метра після закінчення. За кількістю вікон і склопакетів поради ті ж що і при укладанні цегли мул газоблоку.

Важливо: не забути не економити на закріпленні всієї конструкції стрічкою з металу і скобами з металу — вона повинні бути досить жорсткою, щоб підтримувати вагу даху.
Найважливішою перешкодою на цьому будівельному етапі можуть бути дощі, завдяки цьому переглядайте прогноз погоди і не потрібно затягувати терміни.

Монтаж покрівлі на даху

На даному етапі буде зведена головна рама з дерева для покрівлі. Головною вимогою вважається герметичність даху. Зверху необхідно пришити листи ОСБ, а поверх них рулонний покрівельний матеріал, черепицю на бітумної основі, покрівельну черепицю з металу або інший матеріал. Між балками обов’язково необхідно складати утеплювальні і герметизуючі матеріали. Якщо ви любите поєднану дах, а не скатну, слід виробляти її водостійкої на рівні підстави. Процес гідроізоляції подібної даху практично не відрізняється від фундаменттной гідроізоляції — беремо кисть, валик і відро і мажемо до однорідного тону.

Теплова ізоляція і шумоізоляція

Після того як провели монтажні роботи даху, приступаємо до стінового утеплення будинку. Будинок повинен бути добре утеплений. Слід виробляти це і зовні, і всередині будинку. Для стіновий теплоізоляції зсередини прекрасно підходять плити з гіпсокартону і мінвата. Зовнішні стіни будинку утеплюють за допомогою сайдингу або панелей з ПВХ, також є дуже великий вибір декоративної плитки із застосуванням утеплювача.
До закінчення робіт по ізоляції, вже має бути вироблене правило — починати покупки і планувати роботи всередині заздалегідь. Підготовка електрошаф, котлів, інженерних мереж і поверхонь для роботи, підготовлених заздалегідь, значить, що можна робити роботу з фактичними специфікаціями моделей і на місці уточнити їх розміри і конструкцію, що зробити менше ймовірність помилки в прорахунках.

Крок 3: Утеплити і красиво оформити фасад будинку

Тепер, коли чисті стіни зведені, можна починати створювати екстер’єр будинку по вашому дизайну. Ваш фасад будинку, незалежно від того, що ви по завершенню застосовуєте (наприклад, цегла або штукатурка зовнішніх стін), буде приведений в фінішний вид на даному етапі. Як тільки роботи по зовнішніх стінах будуть закінчені, ваш будинок почне набувати форму, яка буде виглядати красиво. Все таки, є ще кілька останніх штрихів на зовнішній стороні, які необхідно закінчити:

 1. Монтаж вертикальних сайдингом, покриття декоративних схилів плиткою або планками, або будь-які фризи, які ви можете захотіти зробити.
 2. Дах вже повинна бути викладена черепицею або штучної м’якою покрівлею, тоді вам залишається підшити звіси даху, щоб дати приємний вигляд будівлі і усунути просочування вологи при бічному вітрі.
 3. Потрібно визначитися з розташуванням і включенням балконів і терас навколо Вашої оселі. незалежно від того, чи вважається підстава балкона бетонним, дерев’яним, сталевим, повинна бути проведена робота по гідроізоляції.

Як тільки ваша дах стане схожа на дах, а ваші стіни будуть схожі на поверхні стіни, пора приступити до облагороджування інтер’єру.

Крок 4: Прокладання стальних або труб з пластику і розводка проводів.

Потрібно сказати, що, якщо не використані феноменальні фактори, зовнішня робота, згадана на третьому кроці, може робитися спільно з четвертим шагом- разом з будь-якими іншими роботами всередині, щоб заощадити час.
Так як фасад та покрівлю закінчені, немає ризику від погоди і можна приступити до робіт усередині. Ось короткий контрольний список того, що ви повинні планувати на даному етапі:

 1. Розташування постійних електричних джерел освітлення.
 2. Інтернет проводка, лінії ТВ (якщо вони розділені).
 3. Сантехніка та каналізація.
 4. Будь-які системи безпеки, які ви хочете встановити.
10 кроків побудови приватного будинку своїми руками під ключ Будинок з розумом

електрична проводка
Після обов’язкової перевірки безпеки і якості проводки ви будете готові до її встановлення в перспективі. Саме зараз все, що ви робите, це закладаєте дроти в стіни, а не активно підключаєте їх до приладів. Під час латання або проведення стіновий теплоізоляції часто відкриваються моменти, упущені при плануванні проводки. Єдине що можна цілком підключити на цьому етапе- це каналізація.

Ізоляція стін всередині.

Для утеплення стін всередині необхідно спочатку намітити і закріпити профіль з алюмінію, на який стане кріпитися гіпсокартон. При цьому відстань між профілями має максимально чудово підходити для прокладання вати на мінеральній основі. Значно спрощує процес застосування утеплювальної піни, яку можна наносити на ряди між профілями. Наносити з розпилювача, це можна зробити досить швидко і без особливого досвіду. Майте на увазі, що ізоляція вашого будинку може бути прекрасним вкладенням коштів для захисту від втрат тепла і економії на рахунках за газ.

Крок 5: Внутрішнє оздоблення

Тепер, коли ізоляція встановлена, ви можете приступити до кріплення гіпсу.
Гіпсокартон фіксується конкретно до каркасу з профілю зробленого з алюмінію і являє собою фактичну міжкімнатну перегородку. Далі потрібні тільки естетичні доповнення, замазування швів і обробка подібних областей, як вікна і двері.

Грунтовка стін.

Залежно від того, готуєтеся ви робити обробку під деревину, під гарний камінь, шпалери або пофарбувати стіни, є сенс витратити час на ґрунтовку гіпсу. Прекрасна ідея зробити це зараз. Без якихось побоювань, ви можете бути більш неохайними в роботі, не боячись прогрунтувати підлогу який готовий.
Грунтуем стіни до укладання ламінату або паркету
Також перевагою грунтовки зараз вважається те, що ви побачите вади гіпсу через суху ґрунтовку. На поточному етапі слід також пофарбувати все що передбачається до забарвлюваним робіт: стеля, стіни, будь-які декори і так далі. Якщо ваша обробка не вимагає фарбування, то ви можете пропустити цей крок.

Укладання ламінату, паркету, дерев’яних, підлог, що самовирівнюються.

Стінки готові, пора зробити підлогу. Залежно від бажань, даний процес може включати:

 1. Монтаж, шліфування і оздоблення будь-якої твердої деревини, ламінату, паркету.
 2. Поклейка керамопліток для приміщень ванної кімнати, кухонь і інших приміщень.
 3. Підготовка і заливка 3-D наливних, прозорих підлог.

Крок 6: Підключення комунікацій

Після закінчення робіт з настилу полови і протягнули труби, можна приступити до фінальної розводці пластикових трубо-проводів у ванній кімнаті, і в кухонній кімнаті. Паралельно підключенню водопроводу, можна підключити харчування до вимикачів, джерел освітлення та розеток в будинку.

Крок 7: Відмити будинок після будівництва

На даному етапі сам будинок закінчений, вітаю! Він нагадує будинок житлового фонду, і переважна більшість наступних робіт залежать від вас і забирають менше сил. Як тільки ви збудуєте будинок власними руками, будь то каркасний, кам’яний або будинок з дерева, збереться багато сміття, яке необхідно буде вивозити. Також необхідно привезти ґрунт для засипання і прокладки доріжок, щоб зробити красивим ділянку під будинок.
Непогано б закінчити все це, перед тим як продовжувати, так як інші завдання вимагають деякого «чистого аркуша» для початку. Укладання подібних речей, як покриття килимове в приміщенні, буде далі, але непросто робити, якщо в установчому процесі всюди сміття і пил.

Крок 8: Оконьчательние штрихи

Залишилося кілька доробок, але на даному етапі будівництво вже закінчується.
Під’їзну дорогу краще побудувати виключно після того, як груповий потік техніки для будівельних робіт закінчиться. Завдяки цьому ви будете будувати її зараз, а не раніше. Варто ще сказати що, в даний момент саме час приступити до озеленення. Якщо ви не готуєтеся застосовувати заздалегідь вирощені рослини і висаджену траву, це процес, який займає тривалий час, то почніть якомога швидше і заощаджуйте час в довгостроковій перспективі. Це також той момент, коли люди, особливо ті, хто вичерпав власний бюджет, починають економити. В якійсь мірі це може бути добре, оскільки дизайн ландшафту — це, можливо, дуже проста зміна, яке ви можете внести в нерухомість. Втім, не забувайте виділити достатньо коштів, щоб не було дуже великої розбіжності між вашим чудовим новим будинком і курній землею, яку він займає.

Крок 9: Обслуговування будинку для житла

Після того, як ви закінчили будівництво, ви можете насолоджуватися власним будинком. Однак потрібно пам’ятати про поточний обслуговуванні і захисту його від стихії.

Дах і жолоби

Дах і рами вікон — це місця, які необхідно постійно перевіряти на наявність проблем. Оглядайте дах на предмет будь-яких передумов протікання, наприклад як незакріплена або відсутня черепиця, забруднені або іржаві жолоби. Рекомендується одночасно перевіряти горищний поверх, так як він швидко покаже, чи протікає ваша дах.
Необхідно перевірити жолоби і водозбірні труби-надійно вони підключені до всієї системи ливневки. Почистіть їх, якщо є сміття. Перевірка в дощовий день може бути корисною, так як відразу помітно, чи є засмічення.

нижній поверх

Ваш підвал може бути зоною великого ризику, коли доходить справа до протікання. Найпопулярнішим випадком витоків в підвальному приміщенні вважається поганою водовідведення в жолобах і водостічних трубах. Також необхідно перевірити підвал на наявність цвілі, що з’являється через надмірної вологості.

Протікання водопровідних систем

Витоку в сантехніці призводять до деформації, гниття і знебарвлення підлог і стін. Основою витоків в системі водопроводу часто буває погано змонтований душ. Теж можуть бути протікають туалети і підтікають труби на кухнях і в ванній кімнаті.

Дверні та віконні рами

Необхідно перевірити рами на наявність незакріплених, потрісканих і зношених ділянок, ознак гниття або поганий посадки. Нанесіть стійку до води фарбу або лак на всі дерев’яні вироби і замінюйте будь поламані деталі.

Обслуговування та ремонт ванних приміщень

 • Розгляньте можливість заміни герметика у вашій ванній кімнаті і кухонному обладнанні кожні 2 роки. Це хороша профілактична міра проти витоків води.
 • Необхідно перевірити душа на протікання.
 • Необхідно перевірити шланги і з’єднання на вашій пральній і посудомийній машинах на пошкодження або патьоки (не забувайте бойлер, якщо він у вас є).

Швидку перевірку можна виконати, відключивши всі крани і прилади, а потім почекати 30 хвилин. Якщо лічильник води накручує водний витрата по закінченні цього часу, можливо де-небудь витік води. Якщо у вас є басейн, не потрібно забувати перевіряти наявність витоків іноді.
Більш наочно можна помітити процес побудови на цьому непоганому відео

Крок 10: Насолоджуйтеся власним творінням.

Тепер, коли будинок мрії зведений, присядьте на гойдалках в саду. Помилуйтеся красивим пейзажем будинку, збудованого власними руками і рослинами, посадженими самостійно. Приємно розуміти, підраховуючи економію, що всі турботи окупилися.

Вам також може сподобатися

Кладка цегли власними руками

Ідеальна Фундаментна глибина При Домобудівництві

Види гідроізоляції приміщень

10 ключових течій, які впливають На Сферу будівництва В 2020+ Роках

Покрокове будівництво будинків з сендвіч-панелей власними руками — секрети, труднощі та поради

Домобудівництво з бруса власними руками

Цей запис 2 коментарів

Сподобався ваш сайт bildsmart.ru Прекрасна стаття про те як побудувати будинок власними руками.
Доброго дня!
Підкажіть, чи є відео про те як необхідно заливати фундамент і ложить газоблок, коли робиш будинок сам2
І які приблизно витрати будуть на коробку 6 * 6?

?ЗБУДУВАЛИ Доступний ДІМ Власними руками за 17к. Повний Домобудівництво крок за кроком

Як зробити проект будинку самому? Створити ескізний проект власними руками Планування приміщень [12+]

Вартість будівництва в 2020 році / Повний огляд / Реальна ціна будинку + КОШТОРИС і ПРОЕКТ 6+

⚫ПОСТРОІЛІ Дешевий ДІМ Своїми Руками за 17к. Повний Будівництво Будинку Крок за Кроком

barus76rusvol