Сб. Ноя 27th, 2021
  Весняні квіти - первоцвіти (фото, назви) - дітям та батькам

  Весняні квіти – первоцвіти (фото, назви)

  Весняні квіти просто диво! Це справжня прикраса навколишнього світу ранньою весною. Першоквіти виглядають ніжними та зворушливими, проте вони дуже "сміливі" квіти. Тому що вони не бояться ні снігу, ні прохолодної погоди! Сьогодні ви, хлопці, дізнаєтесь безліч нового та цікавого про перші весняні квіти, розгляньте фото першоцвітів та вивчіть їх назви.

  Що таке первоцвіт?

  Причини раннього цвітіння першоцвітів

  Першоцвіти (назви/фото)

  Весняні квіти — ефемероїди

  Першоцвіти мирмекохори

  Найраніші садові квіти (відео)

  Першоквіти. Значення слова

  Першоцвіти — це рослини ранньовесняної флори, квітучі відразу після сходу снігового покриву. Ці весняні квіти починають зеленіти вже з кінця березня і цвітуть до середини травня.

  Причини раннього цвітіння першоцвітів

  Чому ці весняні квіти розквітають так рано, спитайте ви? Справді, на це є кілька причин. По-перше, і це одна з основних причин — велика кількість сонячного світла. Наскільки відомо, що на світлі в зелених частинах рослин виконуються процеси фотосинтезу. Так, власне ранньою

  навесні ліси найбагатші світлом. Адже, чагарники та дерева ще не встигли "одягтися". Тому ніщо не заважає світлу сонця без жодних перешкод проникати до самої землі. Ця обставина вважається головною причиною того, що багато видів рослин (первоцвіти) у процесі еволюції підібрали для власного цвітіння власне ранню весну.

  Друге, "прозорість" вільного від листя весняного лісу застосовується першоцвітами ще з однієї причини. А річ у тому, що у весняному лісі без листя легше проходить запилення. Перші весняні квіти зараз приваблюють комах власним запахом та яскравими фарбами: жовтими, блакитними та іншими відтінками. А коли на кущах і деревах з’явиться листя, воно вже буде на заваді вітру так вільно гуляти.

  І третє, ще однією основою раннього цвітіння першоцвітів вважається наявність вологи. Адже земля після сходу снігу досить насичена вологою. А це вважається необхідною умовою для правильного розвитку цих рослин.

  Першоцвіти (назви та фото)

  Розгляньте ретельно фото первоцвітів. Спробуйте засвоїти їхні назви. Подумайте і назвіть ті первоцвіти, які ви вже знаєте.

  (Клацніть мишею на картинці, щоб добре її розглянути).

  Для зручності, ви можете безкоштовно завантажити фото першоцвітів собі на комп’ютер чи ноутбук. А пізніше ви подивіться і спробуйте згадати усі їхні назви.

  Ранні весняні квіти — рослини ефемероїди

  Дуже повно прекрасні весняні фактори застосовують рослини, що виділяються в групу ефемероїдів. Це найбільш своєрідна група первоцвітів. Ці квіти пристосовані до цвітіння ранньою весною.

  Слово "ефемерний" асоціюється з чимось чудовим, красивим, але швидкоплинним, недовготривалим. Цілком це можна віднести до ранніх первоцвітів ефемероїдів. В основному, вони відрізняються від інших рослин своєю незвичайною "квапливістю". Так, ці перші весняні квіти з’являються на світ відразу після сходу снігу. Вони швидко розвиваються, не зважаючи на весняну свіжість. Більше того, після семи днів – іншу вони вже цвітуть. А ще за два-три тижні у них з’являються плоди з насінням. Самі ж рослини при цьому жовтіють і надземна їхня частина засихає.

  Відбувається все це до початку літа. У той момент, коли, здається, приходять чудові життєві умови рослин. Але ефемероїди мають свій особливий "графік" розвитку. І він не такий як у багатьох інших кольорів. Інакше кажучи, ефемероїди завжди бурхливо розвиваються, ростуть і плодоносять тільки навесні. На превеликий жаль, до літа вони абсолютно зникають із покриву з рослинності. Проте, за час свого весняного розвитку вони встигають взяти власну частку, щоб відцвісти, відплодоносити та зібрати велику кількість поживних речовин для наступного року.

  А ви знали, що ефемероїди — це багаторічні рослини? А ще цікавий той момент, що як у червні з надземна частина засихає, первоцвіти не гинуть. Тому що в ґрунті будуть збережені їхні живі підземні органи. В одних — це бульби, в інших — цибулини, а в третіх — більш менш товсті кореневища. Ці органи служать вмістилищем запасних поживних речовин, переважно крохмалю. Власне за рахунок наперед запасеного "будматеріалу" у ефемероїдів так швидко розвиваються навесні стебла та листи з квітками. Звичайно, за дуже маленький вегетаційний період, та ще при невисоких весняних температурах не можна зібрати пристойну кількість поживних речовин, необхідних для розвитку високих і потужних стебел і великого листя. Завдяки цьому більшість ефемероїдів мають менші розміри.

  Першоцвіти мирмекохори

  Мірмекохори — це рослини, що розповсюджують власне насіння за допомогою мурах. Мірмекохори, в основному, мають низькорослі, слабкі або пологі стебла, що робить легше доступ мурах до насіння і плодів.

  Рослини — ефемероїди вирішили проблему поширення власного насіння досить незвичайним способом. Для поширення насіння вони "користуються послугами" ґрунтових комах — мурах. Так, на плодах або насінні у подібних рослин, як первоцвіти, з’являються особливі м’ясисті придатки, багаті на олію. Ці придатки називаються елайосомами. (Слово походить від грецьких слів elaion — олія, soma — тіло). В основному елайосоми служать для залучення мурах. припустимо, у чубатки елайосома виглядає білою шишечкою на гладкому чорному насінні.

  Плоди і насіння мирмекохорів дозрівають, в основному, у червні, коли мурахи особливо активні. Вони розтягують насіння за власними гніздами. Частину насіння вони втрачають дорогою. Але варто відзначити, що крім первоцвітів — ефемероїдів до мирмекохорів відносяться й інші трав’янисті рослини. Підсумовуючи зазначимо, що спосіб поширення насіння в подібних умовах вважається дуже успішним.

  Ранні весняні садові квіти (відео)

  Тепер настав час розслабитися і подивитися відео про первоцвіти.

  Джерело:

  1) А. З. Боголюбов. Вивчення екології первоцвітів. — Вид. "Екосистема", 2002.

  2) Сайт YouTube. — Першоквіти назви / фото

  Сподіваємося, що сьогоднішній урок з вивчення першоцвітів був для вас цікавим та досить пізнавальним. Тепер ви точно пам’ятаєте назви первоцвітів. І зрозуміло, не забудете, як виглядають ці чудові весняні квіти!

  На вимогу, ви можете переглянути інші раніше опубліковані статті про первоцвіти:

  • Вірші про первоцвіти

  Дякую, що були з нами! Якщо сподобалась стаття, напишіть нам у коментарях.

  Джерело: gofunnykids.com

  Весняні квіти малюнки для малюків

  З настанням весни необхідно згадати про квіти. Ці чудові створіння починають радувати людину вже з першими теплими днями весни. Пропонуємо Вам малюнки дитячі весняних квітів, які можна спробувати повторити самостійно.

  Малюнок дитячий фарбами весняних квітів.

  Малюємо одночасно з дитиною кольоровими олівцями.

  Перші весняні квіти для учнів початкової школи.

  Варіанти весняних кольорів, які можна зобразити фломастерами.

  Фон для столу для роботи.

  Кольорова картинка для школи.

  Діти малюють весняні квіти.

  Крутий арт.

  Красива рання квітка для учнів 2 класу.

  Контурний малюнок для розфарбовування.

  Малюнок аквареллю.

  Звичайна намальована картинка.

  Весняні квіти для дошкільнят.

  Малюнок другокласника.

  Джерело: pickimage.ru