Сб. Ноя 27th, 2021
  Если кухонная мебель, то только из лучших пород дерева

  Шиємо іграшки з фетру на Новий рік

  Придбати незвичайні аксесуари для ялинки – завдання не із звичайних. Вітрини рясніють абсолютно схожими кулями, шишками та сніговиками, а якість дуже часто не тішить. Набагато легше самостійно зробити елітні іграшки до нового року із фетру.

  • Перед тим як розпочати роботу
  • Зірки
  • Ялинки
  • Сніговики
  • Сніжинка
  • Пташка
  • Мавпочки
  • Олені Санти
  • Об’ємна куля
  • Літери та цифри
  • Рекомендації щодо вибору та роботи з матеріалом
  • Корисне відео: шиємо милу ялинку з фетру

  За допомогою цього м’якого матеріалу можна створити разючих героїв, які наповнять затишком та неповторним духом будинок у святкову пору.

  Перед тим як розпочати роботу

  Перед тим як зробити свою авторську іграшку з фетру, має сенс скористатися вже готовими шаблонами та викрійками, перенісши їх на картон чи цупкий папір.

  Найпростіші іграшки складаються з двох схожих деталей, пошитих між собою. Оригінальність іграшці надає подальший декор, для якого застосовуються бісер, стрічки, муліне, намистини та ін.

  Зірки

  За готовим шаблоном необхідно вирізати з фетру 2 деталі у формі зірки. Скласти їх разом і почати пришивати один до одного швом "вперед голка" (можна прострочити на машинці), залишивши отвір для набивання.

  Щільно набити зірку, інвестувати петельку зі стрічки між деталями та повністю зашити.

  Для прикраси застосовувати бісер кількох відтінків та декоративну стрічку. За допомогою бісеру зробити вишивку починаючи від центру зірки, малюнок може бути різним. Стрічкою виконати стібки навколо бісерного орнаменту.

  Ялинки

  Для цих ялинок знадобиться фетр зеленого та коричневого кольорів, стрічка для петель. З зеленого матеріалу вирізаємо по 2 трикутники для кожної ялинки, з коричневого – 2 прямокутники для стовбура.

  Спочатку об’єднуємо між собою підрубним швом коричневі деталі. Зшитий прямокутник поміщаємо по центру між зеленими деталями і прошиваем їх уздовж периметра, пам’ятаючи закласти петлю зі стрічки на верхівці ялинки.

  Готову іграшку декоруємо тасьмою, паєтками, гудзиками або вишивкою.

  Сніговики

  З білого фетру вирізати 2 деталі у формі вісімки для тіла іграшки. Пошити їх між собою петельним швом, паралельно закладаючи наповнювач.

  З яскравого фетру вирізати 2 деталі для ковпака (трикутної або злегка загнутої форми). На лицьову частину однієї з деталей приклеїти 2 смуги з контрастного фетру. Пошити 2 сторони з боків одночасно з петлею. Краї незашитого боку промазати клеєм і одягнути деталь на голову сніговика.

  Чорними нитками вишиваємо очі та рот. З червоного фетру вирізаємо невеликий трикутник для носа і приклеюємо його до обличчя.

  З фетру оптимального відтінку вирізаємо тонку смужку, роблячи з кожного її кінця пару надрізів для бахроми. Шарф, що вийшов, обв’язати навколо сніговика.

  Сніжинка

  Потрібний фетр двох контрастних відтінків, наприклад, білого і синього. З білого фетру вирізаємо дві деталі сніжинки, а з синього одну, але невеликого розміру.

  Простим петельним швом акуратно пришиваємо синю деталь до білої. Аналогічним швом скріплюємо великі деталі між собою.

  На синій деталі робимо вишивку білястими або перламутровими нитками, паралельно пришиваючи паєтки та бісер.

  Пташка

  Для такої пташки знадобиться фетр трьох контрастних кольорів, у цьому випадку бірюзового, коричневого та білого. І ще намистина і гудзик для прикраси, стрічка або тонка мотузка для петельки.

  З бірюзового фетру вирізаємо 2 деталі у формі коми. З білого – серця, з коричневого – 2 для крила та маленький трикутник для дзьоба.

  На нижню деталь серця покласти мотузку, сформувавши петлю з одного боку і випустивши вільний кінець з другого. Накрити частиною вгорі і прошити вздовж периметра.

  На вільному кінець мотузки зав’язати вузол, просмикнути через намистину і зав’язати ще один.

  Зшиваємо бірюзові деталі між собою, закладаючи в лицьовій області дзьоб і трохи вище за кінець мотузки, пам’ятаючи про наповнювач.

  Прошиваємо крило. Закріплюємо його до тулуба ґудзиковим кріпленням.

  Можна скористатися прикладеною формою або зробити свою.

  Мавпочки

  Символ року, який настає, обов’язково повинен висіти на ялинці. Спрощений варіант, скориставшись шаблоном, вирізати із щільного фетру двох коричневих відтінків деталі та приклеїти їх один до одного за схемою. Рот, ніздрі та очі вишити зробити з бісеру, аплікацією або вишивкою.

  Трохи складніше пошити мавпочку через велику кількість дрібних деталей, для подібної роботи необхідний фетр тонше.

  Принцип виготовлення такий самий, як у описаних вище іграшок – деталі лап, тулуба та хвоста складаються та прошиваються будь-яким зручним швом. Спочатку з’єднуються лапи та хвіст, а потім прокладають між елементами тулуба.

  Не забудьте набити необхідні деталі, перш ніж повністю їх зашити.

  Обличчя мавпочки слід спочатку пришити обметочним швом до однієї з деталей голови.

  Скласти 2 головні деталі між собою, проклавши між ними вушка. Зшиваючи, набити не дуже щільно.

  Очі та мордочку вишити чорними нитками. Рум’янець можна зробити за допомогою сухих рум’ян або блиску для губ.

  Олені Санти

  Такі ж олені шиються дуже легко, тому що складаються всього з двох деталей, з’єднаних між собою обметочним швом.

  Серце краще завчасно пришити або приклеїти до однієї з деталей. На місце носа закріпити червоний гудзик, а для очей застосовувати бісер.

  За аналогічним принципом можна пошити зайців, ведмежатку, конячку, скориставшись запропонованою викрійкою.

  Об’ємна куля

  Для такої іграшки знадобиться фетр середньої щільності одного відтінку.

  З фетру вирізаємо чотири схожі кола, складаємо їх між собою і прошиваємо посередині, захопивши стрічку.

  Об’єднуємо протилежні краї одного гуртка так, щоб шов був по центру, за допомогою стібків, як на фото. Повторюємо процес для кожної грані.

  Нитки для скріплювальних стібків можуть бути під тон або контрастними. Додатково іграшку варто прикрасити бісером або бусинами.

  Літери та цифри

  З фетру можна зробити незвичайну гірлянду-вітання, якщо пошити цифри та літери.

  Принцип досить звичайний – за шаблоном викроїти парну чисельність деталей на кожну потрібну букву, пошити деталі між собою будь-яким типом шва, на вимогу заклавши наповнювач.

  Для збору в гірлянду застосовувати стрічку або декоративний шнур, який можна просмикнути через будь-який компонент у процесі з’єднання.

  Готові букви прикрасити аплікацією, тасьмою, блискітками.

  Рекомендації щодо вибору та роботи з матеріалом

  Фетр – матеріал щільний, але ніжний. Палітра кольорів така велика, що дуже легко можна вибрати необхідний відтінок. Крім того, в магазинах для рукоділля можна придбати маленькі клапті (форматів А4 та А3) різноманітних кольорів та товщини, щоб шити іграшки до нового року з фетру було дуже затишно.

  Товщина матеріалу може змінюватись від 1 до 5 мм. Більш тонкий фетр (до 1,5 мм) підійде для дрібних деталей, а самі іграшки виходять акуратнішими. Чим матеріал буде товстішим, тим він добре триматиме форму.

  Фетр буває як натуральним, так і штучним. Матеріал із справжньої вовни більше пушиться, після прання може сісти, а на поверхні виробу протягом певного часу можливо з’являться катишки.

  Для пошиття фетрових іграшок краще застосовувати напіввовняний або акриловий матеріал, що має більш рівну поверхню, не линяє та не сідає під час прання, чиститься легко. Фетр із віскози чи поліестеру теж підійде для виробництва новорічних прикрас. Дані матеріали добре тримають форму, досить м’які та міцні.

  Для роботи з фетром знадобляться такі інструменти:

  • ножиці традиційні канцелярські чи кравецькі;
  • ножиці для манікюру із прямими кінцями для полегшення роботи з дрібними деталями;
  • ножиці із фігурним краєм;
  • кравецька крейда.

  Для зчеплення фетрових деталей між собою застосуйте:

  • швейні нитки чи муліне;
  • голки різної товщини;
  • текстильний клей або ПВА, однак він не повинен просочити деталі наскрізь.

  Під час пошиття об’ємних іграшок необхідно застосовувати наповнювач. Під ці цілі підійдуть:

  • синтепух або холофайбер;
  • поролон чи синтепон;
  • пластиковий гранулят.

  Вату доцільніше не застосовувати, тому що не легко набити їй іграшку рівномірно.

  Зшивати деталі можна будь-якими видами петельних швів, як на фото опубліковано нижче.

  Іграшки з фетру прості у застосуванні, тому чудово підходять для творчих випробувань у руках ваших дітей. Спільне рукоділля зближує і збільшує почуття свят, що наближаються.

  Джерело: mama66.ru